Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Ikonka těchto stránek  (Přečteno 7596 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« kdy: 29. Červenec, 2009, 14:29:30 »

Ahoj,

původně jsem se chtěla zeptat, jestli MB má symbol jin-jang tedy monádu, schválně otočenou do protisměru. Už jsem koukla mb knih a zjistila jsem, že tomu tak není - i knihy od Kushiho ji mají pravotočivou, tedy ve směru hodinových ručiček.
Náš vesmír není souměrný, levá a pravá se nedají zaměňovat. I hvězdy na obloze vidíme pohybovat se ve směru hodinových ručiček a ne naopak. Jasně že hvězdy nejdou podle hodin nýbrž hodiny podle hvězd...
Myslím, že neharmonická monáda může ovlivňovat i zdejší atmosféru a mohlo by to být ještě lepší!  Wink
Tak to je jen takový nesmělý návrh na změnu. Díky za odpověď.  Kyticka
Zaznamenáno
Mili
Full Member
***
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Červenec, 2009, 12:11:03 »

Energia sa šíri po špirálach. Jang energia smeruje z vesmíru do stredu Zeme a jin energia zo stredu Zeme do vesmíru - vzniká rotáciou planéty. Momentálne neviem, ktorá z nich rotuje v smere hodinových ručičiek a ktorá proti smeru. Isté je, že potrebujeme obidve energie, nielen tú, čo sa točí v smere.   Ale inšpirovala si ma k tomu, aby som si to pozrela, pa, užívaj si leta. Tongue
Zaznamenáno
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Červenec, 2009, 13:17:47 »

To byl dotaz spíš na administrátora. Je samozřejmě fajn, když si toho lidé začnou všímat a diskutovat, protože jenom tak si to ujasní.  Wink

Mili, i spirála se točí buďto doleva nebo doprava, nejde o to, jestli si vybrat jin nebo jang. Tak otázka nezní. Energie se netočí jedna doleva a druhá doprava, ale navazují na sebe, jedna rodí druhou. Když roztočíš jakýkoliv kruh nebo spirálu, jejich vrchní polovina se bude pohybovat jedním směrem a druhá opačným, a přesto NEJDOU PROTI SOBĚ. Sám kruhový pohyb je právě tím elegantním řešením pro soužití dvou sil, které někteří vnímají jako "protiklady" ... Protiklady nejsou podstatou věci, tou je právě způsob jejich spolupráce - kruh nebo spirála, jak je libo.

Takže - i pravotočivá monáda (ve směru hodin) v sobě obsahuje směry/principy oba. A navíc na rozdíl od levotočivé (kterou mají tyto stránky) znázorňuje proudění jinjang v našem vesmíru a nikoliv ve vesmíru zrcadlově obráceném ...
Zaznamenáno
Mili
Full Member
***
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Červenec, 2009, 13:42:11 »

takže je po probléme
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3467


Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 31. Červenec, 2009, 08:30:14 »

Takze je to potreba ototic nebo ne? Nechapu zaver Smiley
Zaznamenáno
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 31. Červenec, 2009, 12:40:30 »

 Smiley Jojo, zrcadlově převrátit.
Zaznamenáno
Mili
Full Member
***
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 31. Červenec, 2009, 19:12:12 »

tak som sa to snažila precítiť a predstaviť si to. Zem sa točí od východu k západu. Z pohľadu od severného pólu je to  v smere hod. ručičiek, od južného proti. Je to teda relatívne a závislé od polohy pozorovateľa.
Pre nás je teda odstredivá energia Zeme  jin rotujúca doprava.
Tlak vesmíru a Slnka ktorý dopadá na našu planétu je opačný - jang,  a táto energia rotuje opačne.
Obidve energie prúdiace po špirálach sa stretajú v ľudskom tele v miestach, ktoré voláme čakry a tam roztáčajú energiu vychádzajúcu z nášho tela /jin / a tiež tú ktorá prúdi v tele po dráhach.
Vo vesmíre prúdia energie ktoré vydávajú jednotlivé planéty, v Slnečnej sústave hlavne Slnko a silne pôsobí energia rozpínania vesmíru - vesmírny tlak. Tieto energie v podstate pôsobia opačným smerom a rotujú opačne. Udržiavajú planéty vo svojich dráhach.
Takto to vnímam a v opačnej rotácii nevidím nič zlé.
Zlá energia neexistuje, zlý  je len energetický chaos, spôsobený stretom veľkých extrémov, ktorý tvorí nerovnováhu. Vo vesmíre sa táto nerovnováha časom vyrovná rozptylom do okolia. Predstavujem si to ako  napr. na meteorologických mapách - situácia sa neustále mení a vyvažuje.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3467


Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 31. Červenec, 2009, 19:36:11 »

Ja to taky vidim tak, ze zmena je zaklad vseho a neexistuje jedina moznost.. vzdyt sam Ohsawa prohodil jin/jang oproti cinske medicine. Jde jen o jiny uhel pohledu, ale mozna se hodne pletu. Pro me tohle zrcadlove prohozeni nejak nedava moc smysl.. ale klidne to udelam, pokud to nekomu udela radost Smiley
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 31. Červenec, 2009, 20:31:35 »

vzdyt sam Ohsawa prohodil jin/jang oproti cinske medicine. Jde jen o jiny uhel pohledu, ale mozna se hodne pletu.

Spíš než že prohodil, tak posuzoval podle jiného hlediska. Záleží jestli porovnáváme podle teploty, tvaru, funkce, barvy... Ale to je na jiné povídání. Takhle to alespoň učí Seymour Koblin  Wink
Zaznamenáno
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 31. Červenec, 2009, 23:19:38 »

Země se netočí od východu na západ, ale přesně opačně.
Země se otáčí pořád stejně bez ohledu na polohu pozorovatele --> i na jižní polokouli vychází Slunce a hvězdy na východě a zapadají na západě a nikoliv obráceně.
Fantazii se samozřejmě meze nekladou ... nicméně některé z těchto věcí se učí už na základce.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 01. Srpen, 2009, 00:07:09 »

Neone, vesmír skutečně není zrcadlově souměrný. Věděl to i ten váš Ohsawa, stejně jako částicoví fyzici, které určitě taky četl. Slyšeli jste někdy o levotočivých a pravotočivých chemických sloučeninách? Mají úplně stejný chemický vzorec, jenom prostorové uspořádání je jednou doleva a podruhé doprava. Problém je, že správně fungují jenom ty jedny. Ty zrcadlově obrácené (vyrobené v laboratoři) jsou k ničemu. Ty se správnou orientací vznikají v přírodě a člověk je vyrobit nedokáže.
Používá se přirovnání k páru rukavic. Jsou dvě párové rukavice stejné anebo nejsou??? Zkuste si nasadit levou rukavici na pravou ruku. A máte odpověď.
Když vedle sebe položíš levotočivou a pravotočivou monádu, je to, jako bys měl pár rukavic.

A ještě k tomu "prociťování" - lidé po tisíce let "cítili", že Země je plochá a stojí nehnutě na místě a hvězdy putují každou noc po obloze. Ještě na začátku 3. tisíciletí někteří "cítí", že Země se otáčí od východu, protože tam přece vychází Slunce. Z toho je vidět, že prociťování nemusí vždycky ukázat, jak se vlastně věci mají. Je třeba zapojit i tu druhou hemisféru, kde sídlí logika. 72 A to už za nás mnozí udělali, takže to co píšu, nejsou nějaké moje hloupé výmysly.
Tu ikonu si nechte jakou chcete, ale takhle je hned na první pohled vidět, že tady tomu vlastně nikdo nerozumí.

« Poslední změna: 01. Srpen, 2009, 00:10:18 od dwarf » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3467


Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 01. Srpen, 2009, 09:23:05 »

Dekuju za vysvetleni.. je to takhle teda v poradku?

Je zajimave jak je to na internetu ve všech podobach.. nemam moc cas zkoumat jestli je to tedy hluboka neznalost, ci je to jedno  Roll Eyes
« Poslední změna: 01. Srpen, 2009, 09:25:03 od neon » Zaznamenáno
Mili
Full Member
***
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 01. Srpen, 2009, 14:17:22 »

Išla som to sem opraviť, pretože som si to premietla ešte raz - Zem od severného pólu vidíme rotovať proti smeru hod. ručičiek, zatiaľ si si to , dwarf, všimla. Z južného ju vidíme rotovať v smere.  Prepáč, ale nemyslím si, že všetko rotuje len doprava.
Čakry tiež rotujú , niektoré doprava a niektoré opačne. 
Energia sa šíri v špirálach a ked to zjednodušíme, je to možné vyjadriť vektorovou šípkou. Podĺa toho, z ktorej strany šípky sa dívame, vidíme energiu rotovať doprava alebo doľava.

neon, táto monáda je podĺa mňa stále ľavotočivá.

Myslím si,  i  tak že na ploche nie je možné vyjadriť priestorové šírenie a pohyb  energie.
Rotácia iba v kruhu mi pripadá statická. Monádu chápem skôr ako symbol doplňania a nekonečnej premeny energií jin a jang.

Praktický význam to má v tom, že miešaním jedla doprava alebo doľava prídávame tú alebo druhú formu energie podĺa potreby. prípadne sa múžeme zdiagnostikovať ako rotujú naše čakry. A podľa toho zlepšovať svoj stav.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 01. Srpen, 2009, 17:08:56 »

Neone, Mili má pravdu, pořád se to otáčí doleva. Doprava se zašroubovává šroubek třeba - pro představu. Obrázky z toho odkazu jsou moc pěkné a pravotočivá je hned ta první. Vždyť víš, že na internetu se dá najít cokoliv a musíš si vybrat, co ano a co ne. Všimni si, že tam co jsou nakreslené zvířata z čínského horoskopu nebo čínské popisky, točí se to doprava. A na straně 2 je jedna levotočivá vyplněná lebkami - to by mě zajímalo, jestli to ten autor věděl anebo měl takovou intuici.

Vyjádření ve dvou rozměrech je zjednodušením. Ale určitě jsem nikde nenapsala, že všechno se otáčí doprava ... napsala jsem, že pravá a levá nejsou zaměnitelné. Wink To je velký rozdíl. Doleva se otáčí samotná Země!! - to je masívní pohyb, ve kterém žijeme. Domnívám se, že tím, že vidíme hvězdy rotovat doprotisměru, se tento masívní jednostranný pohyb vyrovnává, a to i když jde pouze o zdání. Žijeme pod vlivem pohybu Země, proto potřebujeme vidět věci, které směřují přesně naopak (doprava). Mělo by to vést k harmonii. 

Jídlo má obsahovat energii jin i jang, ale s pravo- a levotočivostí to nemá nic společného (kromě těch uměle vyrobených vitamínů - to ale nic neříká o jejich charakteru jinovém nebo jangovém). To je přece úplně jiné hledisko. Ty čakry jsou dobrý příklad (i když to moc neznám) - ženě se přece točí naopak než muži, jsem četla. Což znamená, že pravo- a levotočivost funguje i u čaker a také jsou nezaměnitelné...
Zaznamenáno
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Srpen, 2009, 22:28:51 »

Díky, Neone, tak teď už je hezká. Srdce  Very Happy
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení