Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Tetanus z pohledu MB  (Přečteno 2769 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Mitriti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 30. Červenec, 2009, 16:37:56 »

Tak jsme dnes u paní doktorky odmítli očkování, ale vypadá to, že se nás ještě bude snažit přesvědčit...Nejvíc bazírovala na tetanu...prý se pozeptá, kdo by eventuálně naočkoval tetanus samotný, ale dělá prý větší neplechu, než v kombinaci...chtěla jsem se zeptat - jak nahlíží na tetanus energetická medicína??? Prý je to nebezpečné a když se třeba někde odře nebo se škrábne o hřebík, tak se může nakazit a umřít...což je samozřejmě to poslední, co bychom chtěli...ale zase nevím, nakolik paní dr. věřit??? Nevíte někdo, jak to s tím tetanem, nebezpěčností a rizikem nakažení je??? Jsou děti, které nemají naočkován ani ten... Díky!!!
Zaznamenáno
eggoide
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Červenec, 2009, 18:30:02 »

Zdravim, ja jsem si ted prave absolvoval preockovani ve 30 letech. Dlouho jsem se rozhodoval - predevsim kvuli moznym negativnim
reakcim organizmu na vakcinu. Nakonec jsem se rozhodl pro, pohybuju se casto v prirode a v potencialne rizikovych oblastech z hlediska
tetanove infekce. Je to VELMI nebezpecna nemoc, infikovat se da  napriklad hrebikem co byl v zemi (bakterie zpusobujici tetanus jsou anaerobni
- tedy potrebuji prostredi bez pristupu kysliku), nemoc ma hodne rychly prubeh a nemocny umira na uduseni protoze telo zachvati krece, ktere
ho nakonec paralyzuji. Vim ze nic takoveho nechci zazit, kor nekde v horach, daleko od civilizace.
Nevim jaky by mel byt pohled z hlediska MB, ale pokud se infikuju, tak se obavam ze mi nepomuze nic nez hodne rychly prevoz do nemocnice.
Zlomenou ruku taky nelecim mastickama.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Prosinec, 2013, 17:06:30 »

Ahoj,
no tohle je těžké očkovat proti tetanu či ne. Dnes jsem byla u lékaře, kvůli potvrzení na kompenzační pomůcku. To prostě nevidomý a  určitě i jinak postižený musí dokládat. No a když mě měl v ordinaci, tak mi sestřička píchla injekci a říkala, že je to proti tetanu. Ještě mě čekají tuším dvě píchnutí. No a jinak preventivní prohlídka. Radost jsem z toho očkování vůbec neměla, ale nedalo se nic dělat.  Pak jsem měla doma polévku, do které jsem si přidala gomasio.  Já tomu moc nevěřím, že očkování protilátky jsou, ale vím, teď už vím, jak je těžké odolat tlaku lékařů. Jak to ty maminky v nemocnici spíš v porodnici dovedou, fakt nevím.
Jarka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Prosinec, 2013, 02:04:19 »

Co si o tom neco vyhledat a precist? http://cs.wikipedia.org/wiki/Tetanus
Je zajimave, ze v Cechach se v dospelosti preockovava kazdych 10-15 let (po 6 davkach v detstvi), zatimco v Anglii se dava jen 5 davek v detstvi a to pry poskytuje dozivotni imunitu (3 kombinovane vakciny v kojeneckem veku, jedna v predskolnim, jedna mezi 13 a 18 lety). Mimochodem proti TBC se zde automaticky neockuje vubec.

Lide se take nekdy nakazi tetanem i presto, ze byli ockovani. Typicky nakaze predchazi infikovane zraneni. Za predpokladu ciste provedenho porodu - jakou sanci ma kojenec se nakazit?
Dale je zajimave, ze v oficialnich zdrojich (zejmena ceskych) se velmi malo mluvi o pravdepodobnosti nakazy, a spise se tyto zdroje soustredi na jeji hrozny prubeh v tech netezsich pripadech. Na strankach anglickych oficialnich zdravotnich organizaci se lze docist ze tetanem se nakazi rocne v UK asi 10 lidi (z vice nez 63 milionu). Mluvime zde o stotisicinach procenta. Muzete namitnout, ze se jedna o ockovanou populaci, coz je pravda (nikoliv vsak preockovavanou). Pokud udelame hruby odhad, ze ockovani snizilo pravdepodobnost nakazy tetanem na desetinu, mluvime o pravdepodobnosti desetitisicin procenta mezi neockovanou populaci. I pokud by ockovani snizilo pravdepodobnost na jednu setinu v porovnani s neockovanim (coz podle toho co jsem zbezne nasla je spis nerealicke), stale hovorime o pravdepodobnosti nakazy v radu tisicin procenta. Dale je dulezity cely zivotni styl a hygiena. Tetanus je napriklad vetsim nebezpecim v rozvojovych zemich, nez v zemich vyspelych. K tomu si pridejte, ze vetsina nakazenych prezije a ze tetanus ma inkubacni dobu nekolik dni az tydnu.
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Prosinec, 2013, 13:10:29 »

Ahoj, díky za článek, zajímavé počtení. Bohužel očkování budu muset dokončit.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Prosinec, 2013, 14:45:47 »

Já bych ještě doplnila Torg, že aby se člověk nakazil, tak opravdu nestačí oděrka o rezavý hřebík. Začnu od začátku. Člověk si působé ránu a ta se začne hojit, to má určité fáze, pokud se v ráně objeví nákaza(čímkoliv), tak se hojení rány začne komplikovat. Takže z ní například teče hnis, udělá se opouzdření atd. Pokud v ráně je tetanus, tak se ta rána musí opouzdřit tak, že tam nemá přístup kyslík.TAková rána je ale hluboká, určitě ne oděrka na kůži. Takže podle mě je základem dobré vyčištění rány, desinfekce a dobrá péče o ránu, aby se hojení nějakou to mrškou nezkomplikovalo.  Já mám často z popisů tetanu pocit, že si člověk udělá oděrku a umře..
Větší riziko je tam, kde chovají koně a ovce, protože tyhle zvířata běžně clostridie tetani vylučují stolicí.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 21. Leden, 2014, 20:51:05 »

Ahoj,
takže dnes jsem byla na preventivní prohlídce. Sotva jsem s mamkou do ordinace vlezla, tak mi sestřička odebrala krev a do té samé ruky - pravá - mi do ramena píchla druhou tetanovku. Docela mě ta ruka bolí, což říkala, že to bolet může.  Tlak je v pořádku.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení