Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Správne stravovanie podľa mňa - zo skúseností  (Přečteno 5423 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
stefi
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #15 kdy: 25. Prosinec, 2010, 18:41:48 »

Opat raz zaujimave a opat raz uplne vazne.  Eek NP Najlepsie je ze sa nehras sam pred sebou ziadne hry. Kedze sa nesnazis nikoho urazat skusim na to  nahodit trochu nezaveznej filozofie Smiley  Možno to  trochu odlahčím... alebo aj nie.Taktiez v zivote nie som ochotny nic hrat.ola
       O čom tu hovorime  si myslim by sa dalo zhrnut jednoducho touto vetou: "Uznavas zlatu strednu cestu zivota a stravy." Zivot je naozaj najlepsie  fungujuci ked ma vsetky zlozky. Uplne  s touto teoriou suhlasim a na uplny koniec tohoto prispevku dam svoj osobny pocit aj ked  by to  sem asi nepatrilo tolko filozofie.
      Zial dnešná doba je uplne jasná v tom čo si praje a čo si nepraje... Dnešná doba je "ako vojna" voči strednej vrstve ľudí. Jednoducho stredná vrstva  spoločnosti  bolo vždy spokojna. Ty čo boli navrchu spoločnosti  boli vždy zaneprazdnený na to viest spokojný život a tý čo boli dolu vždy treli nudzu. Je to nuda? Nemyslim. Dnes akoby bol však zaujem  rozdeliť ludi na jing a jang a stred aby sa stratil. Samozrejme že prinaležanie  ku stredu vždy znamenalo aj mať prisposobený jedálniček týmto spôsobom. Len jedalniček vždy znamenal roznorodost chorob ktore zo sebou prinašal a lekari sa vďaka tomu že boli elitou a nie stred a začalo im vadiť že nie su schopny riešit toto mnozstvo roznorodych  chorob. Cize  jednoducho vzniklo obrovske mnozstvo trecich ploch medzi ludmi roznych skupin. Presne podla filozofie "Poturčený turek je horší ako turek samotny!" Prečo to však píšem je aby som povedal svoju vlastnu vypoved na tento začiatku konca. Stred je vyznamne potrebny a budem rád ak aj nasledujuca generácia bude poznat tento pojem. Nemoze kazdy vystupat hore aj ked zmeni svoju stravu rovnako ako si nebude moct kazdy dovolit mat  vždy kvalitne biopotraviny. Každy vsak bude mať vždy pravo na to byť v strede. Nasa doba po nas ziada aby sme boli voči sebe uprimny a ked niekomu vyhovuje maso alebo mb tak to ma robit s cistim srdcom. Doba si ziada  mat ciste srdcia. Nemyslim si ze sa tym nieco zmeni,  ba prave naopak. Ciste srdce dokaze zabezpecit ze zostaneme  v strede spolocnosti tam  kam sme sa narodili s nadejou ktoru do nas dali nasi rodicia nasim narodenim na svet. Nakoniec mnohým sa dnes už ani mať deti nechce pri pohlade na spoločnost.

Citace
     Vyhovuje (vsugerovaním) len tomu, kto je presvedčený o tom, že taká strava je správna...

Čo je na MB špatne? MB chce aj nechce pocitat s nadejou pre účinnosť. Je v jej  filozofii vela nadeje ale s ineho pohladu je uplne beznadejna voci ludom ktory ju praktizovat nechcu. Voci ludom ktory nechcu svoje  tazke stavy riesit  cez MB. akoby sa v tom plnilo to diabolske semienko nenavisti co "lekarska elita" predošlej generacie zasiala svojimi postojmi medzi bežných ludi. Jednoducho staci si priznat mne meso nesedí, alebo mne MB nesedi... nič na tom predsa nie je. Aj napriek tomu že niekto bol dlhe roky na MB  si to moze stale priznat ze robil dlhe roky chyby... ze sa mylil sam v sebe. Sme predsa ludia. Da sa povedat ze jedneho dna ak sa to cele zhrnie tak ten človek na niecom  velmi velmi velmi pracoval. Mohol pomoct naozaj vela vela vela ludom sprostredkovanim svojich skusenosti. To je predsa to spravne pracovat na niecom sa aktivizovať. Neusadnut do pasivity... neusadnut to extremenho nihilizmu alebo šarlatanstva alebo ani do asktizmu ani do prezierania sa masom. Ja v tom vidim  produkt strednej  vrstvy. Stredna vrstva je zial ta co je najproduktivnejsia masovo. HE, he... to mi znie trochu aj ako "masovo". Grin
    Ja som sa narodil na "zitnom ostrove" Europy   Embarrassed a nezavisle na tom že si SK neuvedomuje aký dar vtomto kusku zemi ma, som si uvedomil ze to nie je nahoda. Nie je to tym ze moja krvna skupina je AB iba jednoducho na mna sa konzumacia obilovin ani vo velkych monzstvach nema  ziadne  vedlasie ucinky. Teraz som to napisal ale stavim sa ze touto mojou vypoved sa tento stav nezmeni ani do  buducna. Verim ze mnohy s tym mozu mat problem a preto konzumacia masa u nich moze byt  az katastroficky neprijatelna. Tu plati iba stare zname "Nikdy nevies co vo svojom tele mas zakodovane v genoch!"

Citace
   Proste - obilniny nie sú hlavnou potravinou pre človeka, rovnako ani strukoviny...
    Pre mna jednoduchu mozu byt obilovy aj strukoviny hlavnou potravou.

Citace
PSYCHIKA, POHYB, STRAVA....
    Tak ako nie  každá rieka neprameni v Alpach ani každý jedinec nepotrebuje tieto zložky mat v rovnovahe.  Wink Preniekoho je jednoducho dost dobre ak  plati:
POKOJ, INTELEKT, KREATIVITA...
alebo niečo ine podobne čo tiež je velmi vpohode s ním stráviť pár čas. Všimni si prosim že tiež hovorim len o filozofii ako ty a nemam zujem pouzivat tvoju otvorenost voci tebe samemu. Nepytam a nelustrujem ta ako tam vidim niektore prispevky na tvoju adresu.
    NP da sa povedat ze  tvojím vnímaním tiez dávas naozaj prednost zlatemu stredu.  Zlatý stred... To mi znie trochu ako zlaty dazd... teda nic proti ale nie je mozno uplne v strede pre vacsinu ludi konzumacia zlateho dazdu... Jednoducho vacsina ludi sa tomu  poriadne zachechce. Ani priroda však nie je ziadna s tych ktora by sa nesnazila konzumovat svoj odpad. Necital som zatial nic o urinoterapii ale preco neskusit to co priroda robi bezne a este nieco naviac...
    Otvorenost v sexe... alebo asketickost voci sexu... To su dve strany tej istej karty... nájst zlaty stred pre sexualne hradky ktore sa maju stat hnacou silou. Ked som bol mladší myslel som že sila športu mi tú silu dá. Tyždenne som  bol schopný  nabehať 100 km a našportoval som veľa ďalších iných športov. Nenašiel som však dostatok spokojnosti v energii samotnej ktoru som tym konaním získal. Možno jednoducho som neanašiel protipol s ktorym by som tu energiu spracoval. Dnes sa všade snažím chodit pešo rýchlym krokom a  akonahle sa trochu oteply tak vytahujem  bicykel...  tak sa dobijem a hoci viem že to nie je to čo to bolo kedysi vidim v tom svoju výhody. Možno mat viac sexu tak tu energiu spravne stransformujem aj dnes.  Možno som len ja na vine že nenachadzam ten spravny protipol... možno... Osobne sa mi tiež nepači pozadie  tých velkých MB  učitelov dnešnej doby ktorý su schopný si  uplne  bez ofinky priznat ze maju za sebou desiatky rokov tantrického sexu či kama sutry a dnes  ti budu tvrdit ze  asexualita z MB je prirodzeny postoj. Bhla...  Agresivita nadovsetko! My však možeme byt iny to su generacia nasich otcov.
      Nakoniec mame co hladat. Roll Eyes Generacia pred nami (dedovia komousi) v tejto oblasti robila velke a velmi  uprimne hlboke vazne vyskumi a mal som niekedy dokument o jednem takom pokuse v rukach. Vysledky boli neuveritelne.  Zial novsie generacia  bez socialneho tlaku suroveho prostredia  zacali usadat a  stalo sa standardom akesi zufale az asexualne spravanie. Ked niekedy chceli zeny doma experiemntovat v sexe tak  dnes sa snazia naucit nejakej ostychavosti... samozrejme sa o tom verejne nehovorilo ale spokojny usmev predsa hovoril a hovori sam za seba. Mam za to ze je to akysi socialny tlak  kedze ludstvo uz nechce viest otvorene vojny ale neprestalo sa vyhybat chybam, tak si hlada nove sposoby ako sa vyhubit.  Nasli by sme mnoho prikladov potvrdzujucih podobne teorie ktore teraz nechcem uvadzat. Aby som ale skusil povedat tymito vetami nieco co by si mohol pochopit. Vždy išlo a a ide vždy o energiu. Pokial si zoberieme extremy tak vzdy ich hybnou silou bola tuzba po energii i ked psychologia bola rozdielna. Sad Stredna vrstva však nepotrebuje viac energie  stačí jej tolko aby mala na jeden zivot. To predsa je OK, či?
       Uplnost alebo neuplnost stravy. Ten nazor co si povedal ze MB pomoze tym ludom co  konzumuju chlieb z maslom a  salamou je velmi zaujimavy. Celkom by som asi suhlasil. Nie ze by som bol extremista ale sam som take obdobie mal. Skor to vnimam ako problem  tych jedincov neprijat ze  strava moze byt filozofia  co  plynie z ich celkoveho postoju ku zivotu a nie je to len  ich postoj ku strave. Aby som povedal ešte svojou maličkostou svojský názor na vec. Myslím že MB nevznikla na východe nepochádza z jin jangu ale je to produkt  dnešnej doby presne na takéto typy ludskeho charakteru. kaktus Takto som to napisal keby som to chcel velmi okresat.... Ja v tom pridanim trochou konšpiracie: Vidim za tým silu ženského charakteru, ktorý sa musí prejavit. V nasej spoločnosti je  viditelná  sila ženského  potenciálu ktorý  sa týmto prebudza. Tongue Hovori sa že historia sa opakuje a že v našich  spoločnostiach sa  strieda matriarchat s patriarchatom. Ked si zoberieme že východné filozofie skoro výlučne mohli byť prezentované  iba mužským pohlavým a ženy sa na meditáciach  nemohli zúčastnovat spoločne s mužmi a niektoré praktiky im  boli  zakázané zatial čo mužom žiadne tak ženy nachádzali sposob ako  mužou naučit niečomu novemu. Davali  zo seba vela vlastnych sil prostrednictvom  manzelov.
      Ale ludstvo sa potrebuje posunut vpred a  zenskost potrebuje aby mohla byt prezentovana sama sebou. Co sa da povazovat za ženskejsie  rozširuje lasku a podporuje budovanie a  zbieranie sil a odplavuje bolest ? Mozno MB je viac ako varenie na  urcitý sposob sprostredkovany figurkami doby  ako Kushi za ktorými stoja ženy ktore všetko obetovali.  Cry Určite však som presvedčený že to nevyšlo s pradávnych filozofií a pradávnych myšlienok. Osobne  si v tom uvedomujem  velký potenciál pre nás chlapov. Nech to je myšlienka aká koľvek zlá či dobrá či je môj život obohatený minerálmi a vitamínmi alebo je on ochudobneny som muž. Muži boli vždy povahou schopný sebazničenia aj vecami ktoré boli  vymislené nanajvýš s mierovým záujmom takže ja osobne budem pokračovat v MB. Navyše v tom  vidím, že odkaz ktorý sa tým odovzdáva je snaha o znovuoživenie strednej vrstvy našej spoločnosti. Veľká doba prináša veľké obeti a dnešná doba je  určite pri rozvíjajúcich sa technológiach veľkou dobou. Ak sa zabudneme tak sa mozeme vyhubit pretoze semeno doby pochadza nie od  dobreho pana. Pokoj sa vytraca z kazdodenných aktivít stále viac a viac. Chýba potreba pokojného posedenia v kruhu priatelov ktorý posiluju a nezranuju. MB  je cenná zbrat sprostredkovaná preto aby sa ludstvo nerozdelilo na elitu a  spodinu. Bude to boliet? No a čo chlapy mali vždy dost sebadeštrukčných sklonov. Ale ked naša spoločnost pride o strednu vrstvu tak to bude boliet ešte viac. Inymi slovami  budme chlapi a postavme sa ku tejto filozofii ako chlapi a skušajme a pracujme s nou. Je na tom snad nieco proti zakonne? Zato ju osobne nikomu vnucovat nie som  pripraveny.  Mozno sa nakoniec na tejto zemi  uzivi aj viac ako teoreticky odhadovanych 500 mil ludi. Mozno tam  to cele smeruju. Mozno nasa generacia MB sa vyhubi do 40 roku zivota ale ta co pride po nas bude zit tych 100 rokov ako nasi otcovia... nebude to pekne  ked si poviem že som  bolo toho sučastou?

PS:  43 Len na okraj Myslim ze matriarchat na slovensku je v dnešných časoch ked máme premierku ženu jasne  čitatelný.

Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení