Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jak začít podruhé  (Přečteno 1767 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Dara
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 11. Říjen, 2009, 11:38:12 »

Zdravím všechny,
ze všeho nejdřív bych ráda podotkla, že jsem tu nová - všimla jsem si, že je tady v diskuzi už jedno téma jak začít, ale to se týkalo malých dětí, tak jsem myslela, že bude lepší vytvořit nové... A teď už k věci. Ráda bych začala s makrobiotikou, ale nějak nevím jak - jaké byste mi doporučili knihy? Taky je v makrobiotice dost "zakázaných" potravin, tak by mě zajímalo, jestli je mám vyřazovat z jídelníčku postupně nebo si prostě říct, že od zítřka žádné z nich nejím? A ještě jedna věc - je mi 16, doufám, že ještě není na makrobiotiku u mě moc brzo?
Děkuji za všechny odpovědi Smiley
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Říjen, 2009, 19:12:07 »

Ahoj.
Vezmu to odzadu. 16 let není moc brzo, naopak čím dřív se začne, tím líp. Tělo se ti utváří z toho, co jíš.
Jestli naráz nebo postupně... Tady záleží na tom, proč začínáš. Nemáš-li ale nějaký opravdu závažný zdravotní problém, který by vyžadoval začít ze dne na den, tak je lepší na MB přejít postupně.
Dobrých knížek je docela dost. Např. M.Kuschi – Makrobiotická cesta (tady je mj. rozepsáno kde jsou jaké minerály a v jakém množství), J.Průchová - Jak jste klamáni, více než makrobiotická kuchařka (klasická kniha kniha i s recepty), Makrobiotická kuchařka od Chourové (to je spíš přechodová MB se spoustou zákusků)...
Jinak si brzy dojdi na nějaký kurz nebo si to nech od někoho ukázat, protože „jak to má správně vypadat“ ani z dobrých knih nevyčteš.
Hodně štěstí!
Zaznamenáno
Dara
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Říjen, 2009, 12:35:28 »

Díky, koupím si tedy nějaké knihy a snad to z toho nějak zvládnu Smiley S kurzem bude asi trochu problém, nemám totiž absolutně čas, kromě školy a učení totiž závodně jezdím na koni, takže do stáje musím denně... Smiley Což tedy mám i trochu obavy, abych z makrobiotické stravy měla dost síly na práci u koní.. přece jen, odjezdit denně dva tři koně chce docela dost energie a tak...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Září, 2012, 13:53:17 »

Ahoj Daro,
když jsem koukla na toto téma, jak začít podruhé, tak si říkám, asi podruhé s MB? A ono se jedná o začátečnici. To bude teď legrace, vytahuju na povrch stará témata. Kdo to prohlíží, všimne si. Myslím, že pro sportovkyni bude doré snídat ráno rýži s ovsem, ten má dost bílkovin. Jinak ale Jak začít s makrobiotikou už je tu několikrát, možná by stálo za to, kdyby to Neon, či někdo  jiný přepsal vše do jednoho tématu, aby to začátečníky - nebo i mě - nemátlo.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení