Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: odstavení kojence  (Přečteno 10497 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 24. Srpen, 2009, 20:37:43 »

Milane, to si trochu pleteš... nemyslím si, že jsi proti kojení- to je přece absurdní. Jen se můj a tvůj názor liší na jeho ukončení.

Nevím jestli to co jsem napsala bylo správně pochopeno- do šesti měsíců stačí samotné kojení a dále s příkrmy a později s normálním jídlem kojit až do dvou, čtyř až šesti let...  samotné kojení je jasné že by dítěti nestačilo. A pokud se budu detailně bavit o tříletém a starším dítěti, tak jde hlavně o občasné kojení-třeba jedno za den, v případě problémů třeba častěji...
Píše se to i ve veřejné příručce o kojení od WHO...

Nevím, jak to myslíš, ale můj kurz je od Laktační ligy, která není pro prosazování a používání umělé výživy. Sice to má jeden háček- nepřemýšlejí nad jinou náhražkou-obilné mléko. Ale jdou proti marketingu výrobců umělé výživy.. a hlavně propagují, aby matky nedostávaly vzorky s umělou výživou v porodnici , jsou proti rutinímu dokrmování novorozenců v nemocnici  a ještě mnoho dalšího...

Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 24. Srpen, 2009, 22:02:36 »

takze verejna prirucka by ti nemela delat problem, posli mne ten odkaz a mrknu na to. stejne se domnivam, ze tam neni napsano, ze WHO doporucuje kojeni s prikrmem do 4 až 6 let.  Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 25. Srpen, 2009, 13:23:58 »

Veřejná příručka by neměla dělat problém ani tobě  Wink

Já ti taky tvoje domněnky vyvracet nepotřebuju... protože stejně si to každej udělá jak cítí. A jestli to nějaká organizace doporučuje nebo ne, je mi jedno když to tak i cítím... já se zkrátka chci řídit dítětem.. je to můj výběr... Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 25. Srpen, 2009, 14:29:46 »

mila el, vim, ze verejna prirucka neni problem... prave proto, pokud se ohanis neexistujicimi informacemi a nejses s to je dolozit, tak to je problem. Nejsem sam, kdo se domniva, ze informace, ktere prekladas jsou zkreslene a to je skoda... to jen k vyjasneni tech urovni a serioznosti komunikace...
uz se k tematu nebudu vyjadrovat
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 25. Srpen, 2009, 22:35:31 »

ó, milá el.... to zní líbezně  Srdce 

moc hezký argument- nejsem sám kdo si to myslí .... hihi, to je legrační.  Jen detajl, ať si každý myslí co chce. Kdo nevěří, najde si příručku. Já ji nepotřebuju, znám ji, četla jsem ji.. jestli ji někdo chce, ať si ji sežene, protože já k nalezení téhle příručky spotřebuju stejně času jako kdokoliv jiný...  a popravdě, ani nemám zájem cokoliv dokazovat a předkládat důkazy, protože koho tahle debata nějak zaujala a chce si vytvořit vlastní názor, tak se nebude řídit tím, že něco napsala nějaká el nebo milan, ale tím, že si sám vyhledá informace a sám si z nich utvoří svůj vlastní názor, pocit...
Nejsem ten typ,který musí mít věděcky všechno podložené a vyzkoumané, přesto ale tahle informace zkoumaná a podložená je.

Serioznost komunikace  Grin

Zkreslené informace  Grin

Snad ani radši nevěřím svým vlastním očím, které mi to čtou...  od vyrovnaného člověka bych čekala jinou formu komunikace...

Zaznamenáno
Evina
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 26. Srpen, 2009, 16:56:00 »

Dívala jsem se na oficiální materiály vydané Laktační ligou – Kojení, všechno co potřebujete vědět, které jsem dostala v předporodní přípravě od naší paní porodní asistentky a laktační poradkyně, která se mimochodem lehce zajímá i o makrobiotiku a alternativní porody, a nic o vhodnosti kojení do 4 nebo 6 let dítěte tam nebylo napsáno. Stejně tak jsem se zde nedočetla o tom, že by ukončení kojení bylo volbou dítěte, naopak je zde odstavec popisující, jak ukončit kojení. Zde jsou čtyři hlavní zásady procesu ukončování kojení:
-   vyžaduje čas a trpělivost,
-   dítě se prsu nevzdá, pokud mu nenabídnete jinou, stejně přitažlivou náhradu,
-   je nutné zdvojnásobit denní mazlení, kontakt s dítětem,
-   nabídnout jídlo, které má dítě rádo a nové zajímavé potraviny
Stejně tak jsem si přečetla doporučení WHO a našla jsem tam jen informace, které tady již napsal Milan a které jsou shodné s doporučeními Laktační ligy.
Tak doopravdy nevím, jestli jsou názory El vůbec někde oficiálně k dispozici nebo jde jen o profesionální hrdost laktační poradkyně. Tvoje chování mi El v tuto chvíli připomíná chování bílých plášťů. Místo, aby ses pokusila společně s námi dobrat pravdy, tak raději budeš hájit svůj kredit neomylné laktační poradkyně za každou cenu a to i za cenu, že budeš naše názory zesměšňovat.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 26. Srpen, 2009, 18:31:45 »

Ahoj!

Zajímavá diskuze.  Grin

No, jen doufám, že tady nevzinkají tábory: El vs. Milan a Evina a jedinci, co jsou neutrální.

Pokuď bych si měl vybrat, tak se přidávám k El a to z několika důvodů:

1, znám ji dobře a vím, že ona rádá poradí a myslí to dobře. sama holka nemá bejby, a přece rádá o takových věcech povídá a holkám radou poslouží

2, sám jsem byl kojenej 4-6 let

k bodu 2 - já mám dva sourozence: mladší sestru o 3,5 let a bratra o 5,5 let. Moje maminka mi vyprávěla jednou, jak jsem rád cucal a to mi už bylo pět. Dokuď bylo palivo, tak jsem rád tankoval. Máma říkala, že sourozenci moc dlouho to nemuseli, ale já si v tom nalezl jakési zalíbení a mámě to nevadilo. Prý ještě i za bratra si sem tam cucnul a to už je skoro šest let. Osobně v tom nevidím nějakou úchylku. Já a matka jsme v pohodě a je to pouze vztah matka-syn. Je to čistě individuální, totiž máma nás neodstavovala, ale sourozenci jsou jiní, než jsem byl já. Moc nepamatuji předškolní léta, nevím, proč mě to bavilo. Někdy si říkám, jako bych nevyrostl a zůstala mi taková ta dětská fantazie, byť spojená s rozhodováním a snad i rozumem. Možná to bylo tím kojením, možná jsem právě svůj, jako je každý. Holt jedno dítko rádo si hraje s autíčky nebo panenkami, jiné rádo cucá z prsu. Asi právě že je to ta máma, dítě cítí a ví, že je tam jakési pouto, mléko není třeba chladit ani ohřívat - je tak akorát, což dítěti vyhovuje, a taky se může opřít o matčino prso, když si hoví v její nářuči - prostě se má dobře a je spokojené. pro mě to bylo asi 5*, ikdyž už jsem papal, a taky ještě cucal z prsu.
Stejně když dítě jde pak do školy, tak o přestávce tam nemá mámu, aby mu nastavilo prso, a ono se naučí kousnout do svačiny, pač spolužáci rozbalí ty své dobroty a ono by závidělo.

Prostě pokuď dítě chce kojit do šesti, tak proč ne. Nejhorší je mu to nedat!
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 27. Srpen, 2009, 11:58:30 »

Ta příručka se jmenuje Metodické doporučení kojení pro Čr (nebo tak nějak podobně)
Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 27. Srpen, 2009, 13:48:05 »

Nechci se nijak vměšovat do tématu, jen názor nezávislého čtenáře - trochu mi to tu opravdu připadá jako rozdělení na tábory a to by u makroušků být nemuselo, mají-li být vyrovnaní, jak píše El.. na druhou stranu nic proti argumentaci, o to v diskuzi přeci jde, ale slušné vyjadřování bez zesměšňování a ironie by mělo být zachováno vždy a všude (neříkám, že to tady bylo nějak extrémní  Very Happy) Jsem si jistá, že pokud bychom se viděli, tak bychom se o tom pobavili v klidu, hold internet je prostě jen náhražka, když se vidět nemůžeme a někdy se špatně vycítí, jak to ten druhý myslel...  Wink)
Přeji všem maminkám, aby se jim i dítkům dařilo v kojení i odstavování Very Happy
Zaznamenáno
Evina
Host
0 0
« Odpověď #39 kdy: 27. Srpen, 2009, 14:51:23 »

Dívám se na Metodické doporučení kojení pro ČR na stránkách Laktační ligy a nenašla jsem žádné doporučení ohledně kojení do 4 nebo 6 let dítěte.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 27. Srpen, 2009, 18:30:14 »

Děkuju Kamice za příspěvek, přesně tak to cítím i já.

Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 28. Srpen, 2009, 09:24:44 »

Ač jsem se nechtěla a stále nechci vměšovat, neboť děti nemám, ještě malý dodatek k mému předchozímu příspěvku - věřím, že každá maminka, co navštíví tyto stránky chce pro své dítě to nejlepší a podle svého nejlepšího svědomí mu to dá, ať je to kojení do kteréhokoliv věku...  Very Happy

Vnímám tuto diskuzi jako trošku vyhrocenou z jednoho důvodu - kde je ta informace o kojení do 4-6 let uvedená, když není v příručce WHO (jak znám Evinu, nastudovala si nejen tuto příručku poctivě... Very Happy)?
El, ty tu informaci máš určitě i z těch přednášek, takže si ji nepotřebuješ ještě někde hledat (já to tak mám taky, pokud něčemu co čtu uvěřím, pak si tuto informaci v hlavě uložím a už se v tom nepotřebuji utvrzovat, vím, že to někde napsané je..). Nicméně jsi psala, že to je v té příručce a někdo říká, že není... řešení je jasné, buď se to dá přejít a už to nerozebírat nebo to písemně najít Wink
Mě osobně je to jedno, jednou si to prostě rozhodnu jak to budu cítit, ať si příručky říkají co chtějí Wink Jen některé maminky jsou třeba nejisté a nechtějí prostě udělat chybu a pak je fajn, když si tu mohou přečíst názory více lidí, kteří je ovšem nijak neodsoudí, ať se rozhodnou jakkoliv Very Happy Vím El, že radíš dle svého nejlepšího vědomí, pro mne, pokud to budeš chtít podložit potvrzeným faktem, tak je to fajn, pokud ne, taky fajn, názor si udělám i tak... Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #42 kdy: 28. Srpen, 2009, 10:45:09 »

Je to přesně tak jak píšeš Kami, na přednáškách a na kurzu jsem toho četla hodně moc, přečtených materiálů mám taky hodně, takže se třeba pletu že jsem tuhle informaci četla zrovna v téhle příručce. Každopádně někde to je  Wink Pro mě to není důležité kde přesně a důkazy pro někoho hledat nechci... protože kdo chce, ten informace najde. Já osobně nejsem ta, která dá jen na to, že to je někde napsané....můj názor na tohle vznikl protože vím, že dříve to tak bylo a z informací od primářky, která vedla ten kurz pro poradce v kojení, ta paní má více než 30let praxe...

Přesně tak, já si to taky stejně udělám tak jak budu cítit a ne protože se to někde píše....

Ještě jednou děkuju za faj n příspěvek....
Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #43 kdy: 28. Srpen, 2009, 11:31:46 »

Osobně jsem ráda za oba rozdílné názory na délku kojení a za argumenty, které tu padly, pomohlo mi to rozšířit si obzor Wink Sice je super spoléhat se na intuici, ale nelze zanedbat ani vědou podložená fakta Very Happy
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 28. Srpen, 2009, 22:50:36 »

Ahoj, selektivní vnímání a selektivní paměť jsou bezesporu vlastní každému z nás, patrně nás i chrání před zahlcením informacemi a zjednodušují nám rozhodování/život. Způsobují mj., že vnímáme pouze ty informace, které odpovídají našemu názoru na věc a ostatní kolikrát vůbec neslyšíme. Děláme to všichni a pokud se tak děje v míře přiměřené, nejde o velký problém... Ten  může nastat ve chvíli, kdy si na základě nějakého svého silného nevědomého tématu vybereme povolání, připravujeme se na něj s vnímavostí silně zkreslenou selekcí a pak tyto svoje postoje předáváme klientům.
V takové situaci se může stát, že jsme někde zaslechli v rámci prosté diskuse názor, který se nám líbil, takže jsme si ho zapamatovali a přidělili mu patřičnou důležitost. Protože prostá diskuse však není patřičně důležitá, náš mozek udělá fígl, o kterém nemáme ani tušení: v naší paměti přiřadí tomuto názoru zdroj patřičné důležitosti. Např. oficiální příručku WHO. Ano, to zní dost dobře. Voilá, máme svůj názor podložený zdrojem patřičné důležitosti a s čistým svědomím můžeme radit ostatním ...
Signálem, že něco není v pořádku, bývají právě nesrovnalosti, na které narazíme při komunikaci s ostatními. Bývá to dobrá příležitost jít zpět a popřemýšlet, co v mém životě mě vlastně k těm názorům dovedlo... Studium příruček pak člověk nedělá pro ostatní, ale především pro sebe sama.
Mějte se hezky.  Kyticka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení