Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Tahini  (Přečteno 3195 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 06. Září, 2009, 00:10:43 »

Zajímalo by mě, jaké tahini lze na českém trhu oznámkovat jedničkou, a tudíž doporučit...
Nabízí se spousta druhů:
- tahini (pražené) se solí/bez soli (většinou Horizon)
- tahini bílé (Horizon)
- tahini (Natural) - to je ze všech nejlevnější, ale co kvalita (?)

Dokážete někdo něco doporučit...?

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Září, 2009, 21:27:05 »

Tak já jsem z uvedených ochutnala všechny a u mě jednoznačně vede hnědé tahini bez soli (to modré) od Horizonu. Ale asi bude i záležet na co jej chceš používat, jestli do vaření nebo jako pomazánku.. Třeba do hummusu jsem dávala to tekuté od Naturalu a tam se hodilo, konzistenčně i chuťově, jinak se mi zdá takové dost výrazné a moc teče, no. Na vše ostatní (dochucení rýže / na pufované chlebíčky atd.) u mě vítězí to první zmíněné.. takže jiné už nekupuju Grin
Trošku mimo téma: v Amsterodamu měli totéž "máslo" od firmy Horizon (stejné balení), jen ne ze sezamu, ale ze slunečnicových semínek.. tak to už se asi tahini jmenovat nebude, spíš slunečnicová pasta.. ale je to vynikající a jen čekám, kdy se to objeví v ČR. Až, tak můžu jen doporučit  Grin
Zaznamenáno
janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 06. Květen, 2014, 10:18:06 »

Jak poznám kvalitu tahini? Koupila jsem si celozrnné bez soli a přijde mi, že je cítit jakoby zatuchlinou (nevím jak to popsat), chuťově není špatné, ale divně mi voní...nejspíš je zkažené. Máte někdo zkušenost?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Květen, 2014, 21:08:41 »

Ahoj,
Jaké druhy tahini jsou na trhu? Myslím chuťově. Nevím, jaké má paní Terešová, ale chutnalo mi, když nám ho dávala trochu na talíř.
Jarka

Zaznamenáno
Stela
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Květen, 2014, 13:21:48 »

Mně chutná  také nejvíce tahini bez soli  Horizon, viz  http://pani-dyne.cz/e-shop/Detail-Produktu.aspx?VyrobekID=76 , jiné již nekupuji. Výborné je na napařené brokolici i v humusu.
Zaznamenáno
janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Květen, 2014, 13:44:46 »

Já měla dřív taky to od Horizonu a bylo dobré... to co mám teť (je asi původem z řecka) je divné (asi ho raději vyhodím), ale může to být i vlivem špatného skladování v obchodě...no nevím...
Moc ty výrobky nekupuji, spíš si doma na pánvi opražím sezam a namelu v mlýnku na mák Wink neb mixér nevlastním...sice to není krémové, ale voní to a chutné krásně...přidávám pak do kaší.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Květen, 2014, 23:55:07 »

Citace
Trošku mimo téma: v Amsterodamu měli totéž "máslo" od firmy Horizon (stejné balení), jen ne ze sezamu, ale ze slunečnicových semínek.. tak to už se asi tahini jmenovat nebude, spíš slunečnicová pasta.. ale je to vynikající a jen čekám, kdy se to objeví v ČR. Až, tak můžu jen doporučit

A v Anglii se prodava pasta z dynovych seminek. Taky skvela. Chutna mi jako obcasny pridavek do polevky, do zeleniny, do humusu, a asi by se dalo vymyslet jeste o hodne vic pouziti. Takze kdyz nekdy zavitate do UK, doporucuju Smiley
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Červen, 2014, 17:19:34 »

Ahoj,
Myslím, že paní Terešová ho kupuje. U ní bylo vždy dobré, když ho do něčeho dala.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení