Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: kde v Praze nakupovat (optimální ceny) MB suroviny do kuchyně  (Přečteno 1137 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kubiKar
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 08. Leden, 2013, 11:02:40 »

Děkuji za typy.

----------
Případně i typy na PRAŽSKÝ fungující MB klub, neb MB vaření, MB přednášky i aktivity - vhodné i pro seniorskou kategorii.

Kubikar
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 08. Leden, 2013, 19:30:22 »

Ahoj,

zrní a luštěniny kupuju většinou jednou za čas ve větším přes internet (s dodávkou poštou nebo spojím s cestou, pokud je tím směrem - např. od ro.le, nebo Probio), nebo cenově ne už tak zajímavě v Countrylife. Zeleninu v Pražské tržnici, hala 22, protože to mám z trhů nejblíž. Jsou tací, kteří na ni nadávají, ve srovnání s farmářskými trhy. Je fakt že je tam i dost překupníků prodávajících stejnou zeleninu jako kterýkoli Vietnamec, ale aspoň polovina stánků jsou středočeští pěstitelé, takže když chvíli sleduješ cedulky, najdeš si ty "svoje" a pak už chodíš, jako já, na jistotu. Mají tam i pěkné ryby (např. z Chorvatska - já vím, dnes je to "dovoz", ale byli jsme jedna země, a kdybychom byli třeba Francouzi, vůbec neřešíme, jestli je nebo není MB vozit středozemní ryby do Paříže nebo bretaňské řasy do Marseille  Grin ).

Z přednášek a kursů jsem navštívila jen kurs u Z. Terešové http://www.macrobios.cz/cs/makrobiotika-kurzy-vareni na Vinohradech, který byl moc fajn, v komorní sestavě, s výkladem i s večeří. Občas pořádá kursy Mudr. Strnadelová, ale momentálně na stránkách http://www.institut-celostnimedicina.cz/ nic aktuálního v Praze nemají. Ing. Průchová má taky jednou za čas přednášku v Městské Knihovně, byla jsem na jedné a ta mi přišla tedy hodně "pro seniory", ale pro takové obzvláště nečilé a nechápavé... Ukázala hodně obrázků, mnohokrát zopakovala, co si člověk přečte v kterékoli knížce o MB, ale jinak toho moc neřekla. Leckdo odešel v průběhu.

Ráda se naučím další tipy, sdílejte.
P.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Únor, 2013, 19:46:15 »

Ahoj,
co paní Kubíková v Hostivici? Jinak Zuzka tu byla zmíněna a taky už nevím, kdo by v Praze mohl být.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení