Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Rýma, ucpaný nos  (Přečteno 9466 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 21. Září, 2009, 18:18:29 »

Když vytéká hlen jsme šťanstni...říká paní Průchová.
  Pamatuji si, že jsem před půl rokem zkusil urinoterapii na mé nemocné dutiny (anýz s přesiličkou prostě nezvládám) a měl jsem šíleně ucpaný nos. A říkal jsem si "proboha co dělat, potřebuji dýchat nosem  a MB neuznává kapky".  A nyní je na tom stejně mamka, jen bez urinoterapie. Nos zabetonovaný a sáhla po sanorinu.
  A já se tedy ptám, je nějaká makrobiotická možnost jak zprůchodnit nos?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Září, 2009, 18:54:49 »

Jaky je problem s anyz+preslicka? Zvladla to vetsina z nas, i kdyz to byl nekdy boj.
Zaznamenáno
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Září, 2009, 19:30:53 »

Nechci tuto diskusi zavést na téma anýz a přeslička, neboť na toto téma je diskuse jiná. Spíš jsem se zde chtěl optat na ucpaný - neprůchozí nos, když má člověk třeba chřipku.  Nicméně, díky za optání. Cítím se po přesličové terapii  asi tak dvakrát šileněji než po marihuaně. Intenzivní slabost, SNIVOST. Prostě marihuana nadruhou a ještě k tomu fyzické symptomy.  Fyzické symptomy bych zvládl, ale ta psychika -  snivost atd. To je hrůza.  Nezvládám poté normální život, natož duchovní praxi. Takže doufám, že to čistou MB odejde samo, nebo nevím :-)
« Poslední změna: 22. Září, 2009, 09:25:36 od Psychedelic » Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 22. Září, 2009, 00:14:55 »

a co křen a jablíčkem? Very Happy léčí dráhu plíce a střevo....sice tato dráha ještě není, ale brzy bude.
my už si to nadšeně připravili a mohu říci, že nos se vždy ozve, jaký dostane průtah.
ale ty bys potřeboval asi teď něco radikálnějšího, co?

sice anýz + přeslička je crazy...chvílemi jak na horské dráze, ale zvládal jsem to. co mně naopak ale hodně vadilo, bylo to, že jsem v podstatě přišel o chutě, dokud jsem tyto výplachy nevysadil. takže měsíční kůru jsem nevydržel, pže už po týdnu mi dost vadilo, že necítím žádné jídlo. vím ale, nebo spíš cítím, že by nějaký ten průplach zas udělat měl.....njn Grin

Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Září, 2009, 19:10:55 »

to Psychedelic: čištění dutin je účinné, jen vydržet - vem si na pár týdnů ve čtvrtek a pátek volno, v sobotu večer si už dej pauzu a pomůže to, uvidíš

to Petr Toman: v jakém poměru to jablíčko s křenem doporučuješ? stačí nastrouhat do misky a sníst bez úpravy čerstvé?
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Září, 2009, 23:13:21 »

no já si netroufnu dávat doporučení:) prostě jsem nastrouhal jeden celý křen středně velký a k tomu mísu domácích sladkokyselých jablek...takže asi 6-7 jablek. ve velké míse jsem to celé společně se sojovkou promíchal, dal do dvou zavařovaček a do lednice. chutě jsou řekl bych vyrovnané...ničeho tam není přespříliš. ale grády to samozřejmě má:)
nikde jsem extra recept nehledal. jenom mi to teď paní průchová připomněla ve své nové knize "léčivé byliny jinak", kde zmiňuje právě jablíčko s křenem jako léčivku na plíce s střevo. tak jsem hned na druhý den šel koupit křen a tuhle baštu si udělal.
« Poslední změna: 23. Září, 2009, 23:41:06 od Petr Toman » Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Září, 2009, 23:14:59 »

jinak rýma mi vždy povolí na kole Wink po 20km to jde ven samo Very Happy
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 23. Září, 2009, 17:39:45 »

Ahoj Peto!  help help help

docela me zaujal tvuj recept Kren s jablickem, muzes mi prosim napsat kolik toho musim denne snist? a po jak dlouhou dobu se to ma jist? je tomu asi mesic a pul co jsem prestala kourit, takze bych chtela sve plicka trosku posilnit Very Happy Cool jo a nevis (ty nebo nekdo jiny kdo sem zavita) treba neco dobreho i na procisteni, prip. posilneni tlusteho streva?prededm moc dekuji za odpoved, mej se krasne!!! Kyticka
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 23. Září, 2009, 20:12:02 »

Tlustého střeva se týka tohle téma - střevní mikroflóra
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 23. Září, 2009, 23:51:12 »

Ahoj Suzy Wink Spadá to do kategorie chuťovek, které mají daný okruh povzbudit, takže se právě doporučuje spíš něco málo na MB talíř.
Ale ono je to tak dobré, že se to člověk na ten talíř furt přidává Grin

Jinak na plíce je známý zejména Lotos - prodává se sušený, ten mně osobně ale moc nechutná. Daleko raději mám čerstvý, který sem vozí Danfood. Je sice drahý, ale v polévce nebo těstíčku mňamka Wink Odhleňuje a musím říci, že už po dvou dnech se to projevuje....zejména ráno Cool

Na posílení střev používat kuzu (má velkou sílu revitalizovat a stavět střevní klky) či kyselé zelí. Ale těch léčivek je více. Už samotná rýže Natural je energie kovu, což je právě okruh plíce a tlusté střevo, takže ta rovněž léčí.
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 24. Září, 2009, 11:34:07 »

Dobra, dobra dekuji moc za rady Wink

jelikoz nam zacal podzim, ryze samozrejme na taliri nesmi chybet, takze to by bylo Very Happy
kolem suseneho lotosu prochazim dvakrat tydne v obchode, takze priste se u nej zastavim a hodim do kosiku... kuzu jsem nedavno dobrala, (nejedla jsem ho ale moc casto, tak jednou, dvakrat za tyden kdyz jsem potrebovala neco zahustit, cetla jsem totiz nekde, ze na nej muze vzniknout i zavislost, proto neni dobre jej jist moc casto...tak nevim....Huh? ) takze taky koupim... fajn a mame vyreseno, jeste jednou diky Cool
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 26. Září, 2009, 21:55:03 »

pred makrobiotikou jsem mivala velkem problemy s rymou - zanety dutin, punkce, ryma jak beton - nekolik dni jsem nemohla nosem vubec dychat... ted kdyz prijde ryma, tak to vubec neni tak strasne, da se pri ni i spat, z nosu sice tece, ale uz nemam tak priserne huste hleny atd.

vcera jsem dokonce dostala rymu, ktera mela uplne uzasny prubeh - zacala pomalu dopoledne, tak jsem cely den popijela caj z lotosu. odpoledne jsem nasedla do vlaku a tam jsem predvedla neuveritelne kychani, slzeni, smrkani, ze si vsichni museli myslet, ze mam praseci chripku a ze jsou ted prokleti... v noci jsem spala uplne vpohode a dnes uz skoro nesmrkam.  Grin
Zaznamenáno
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 27. Září, 2009, 09:54:05 »

Nena: a to jsi měla čaj z čerstvého nebo práškového? Já piji většinou práškový a tak si říkám, jak je na tom s účinností...
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 27. Září, 2009, 12:14:43 »

mela jsem to ze suseneho - prodava ho Sunfood. povaris tak dve kolecka v malem hrnci az je voda zbarvena do svetle ruzova a pak popijis teple.
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 15. Říjen, 2009, 11:55:03 »

Tak uz asi patym dnem popijim cajik z lotosoveho korene, spustila se mi najednou takova ryma az mi z toho huci v hlave!! tak se chci ujistit zda je to ucinek cajiku, anebo jsem jenom neco chytla od rodinky, ktera tu kolem me porad pcika a kasle,kolikrat si ani nezakryjou pusu, takze bacil sem bacil tam...  Angry Huh?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení