Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
Autor Téma: Nenápadné změny složení potravin  (Přečteno 7701 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 19. Leden, 2012, 22:43:33 »

Ach
Zaznamenáno
Roland3
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 1
« Odpověď #46 kdy: 20. Leden, 2012, 08:19:09 »

Nechápeš li příčiny a následky na tomto jednoduchém případu,pak je mě líto té krávy...nikoliv Tebe....

Hezká demagogie, ale opakuji, kráva dává mléko a je jedno zda telátku a nebo hospodáři a neumírá přitom. Nikdo krávu nezabíjí proto, aby jí mohl podojit. Proto je mléko s pohledu karmy vpořádku. To zda se narodí, či nenarodí s dojením nemá nic společného.  Pokud chceš rozvíjet tyhle rétorické figury, tak to klidně můžeme tvrdit, že pokud matce umře dítě a ona kojí jiné, třeba adoptované, tak jí to adoptované krade mléko. To je blbost co, asi jako s kravičkou. Ta dojením netrpí,ale když jí nepodojíš tak ano. Jestli se tím někdo dále obohacuje prodejem, asi kravka neřeší, když se o ní stará, je to ok. Mě to trošku zavání fanatismem  Very Happy
« Poslední změna: 20. Leden, 2012, 09:18:37 od Roland3 » Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 20. Leden, 2012, 09:24:52 »

lesněnko,
klidně jsi to mohla nakopírovat celé.
Myslím, že většině je to tu jasné.
Roland to vidí po svém, neberme mu jeho přesvědčení. Vždyť časem to mléko taky může "opustit". A nebo taky ne.
 Wink
Zaznamenáno
Roland3
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 1
« Odpověď #48 kdy: 20. Leden, 2012, 10:51:25 »

lesněnko,
klidně jsi to mohla nakopírovat celé.
Myslím, že většině je to tu jasné.
Roland to vidí po svém, neberme mu jeho přesvědčení. Vždyť časem to mléko taky může "opustit". A nebo taky ne.
 Wink

Já mléko jako takové nemusím, neboť ho nesnáším a vím, že se používat nemá. Bohužel nejím mrtvoly, takže jsem ve výběru proteinů omezen a musím sáhnou po sóje a whey proteinech. Jen přirovnávat dojení krávy, se zabitím zvířete kvůli jídlu, není a nikdy nebude to samé. Mléko je prostě produkt a zabité zvíře je mrtvola. Jestli někdo krávy zneužívá, je věc jiná. Pokud někomu vadí zmeužívání kraviček je s podivem, že mu nevadí třeba kupovat výrobky z Číny, kde jsou zneužívány malé děti, které trpí v továrnách a že jich všichni doma máte. Mléko je produkt, vajíčko zárodek života a mrtvé zvíře je mrtvola. Jestli jedna kravička se má u chovatele dobře a druhá trpí, je věc toho chovatele, ale pořád platí, že aby mohl podojit kravku, tak ji nemusí zabít. Ale dosti o mléku, každému co jeho jest.
« Poslední změna: 20. Leden, 2012, 22:20:00 od Roland3 » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #49 kdy: 20. Leden, 2012, 11:48:19 »

Ahoj,
nevím, jak vám, ale pro mě jsi Rolande, trochu podivín, ale proč, to ti vysvětlit teď nedokážu. Protejny - to zas budou nějaké potravinové doplňky. proč si nevezmeš, tofu, seitan, tempeh, natto a luštěniny? Doufám, e jsem se tě nějak nedotkla, to bych opravdu nerada. Každý jsme nějaký.
Jarka
Zaznamenáno
Roland3
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #50 kdy: 20. Leden, 2012, 12:32:32 »

Ahoj,
nevím, jak vám, ale pro mě jsi Rolande, trochu podivín, ale proč, to ti vysvětlit teď nedokážu. Protejny - to zas budou nějaké potravinové doplňky. proč si nevezmeš, tofu, seitan, tempeh, natto a luštěniny? Doufám, e jsem se tě nějak nedotkla, to bych opravdu nerada. Každý jsme nějaký.
Jarka

To co jsi vyjmenovala jím a velice rád. Ale u nás malé balení saitanu 60Kč, tempeh to samé, tofu 55Kč. atd. Potřebuji přijmout denně 1,5 g bílkoviny na 1kg. hmotnosti, takže bych se opravdu nedoplatil. S tohoto důvodu konzumuji whey protein atd. Až přestanu aktivně cvičit ,okamžitě s tím skončím. Počítám, že už cca v 80 letech toho budu mít dost a další léta věnují regeneraci  Grin Very Happy   Jinak mě se nedotkneš, vše co si na svojí osobu vyslechnu je moje Karma a musí to tak být. Podivín jsem a pořádnej  Grin cca 100kg svalové hmoty s trochou mozku na ozdobu  Embarrassed Grin
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #51 kdy: 20. Leden, 2012, 20:04:06 »

Dost hustej článek, lesněnko, to člověku fakt otevře oči (pokud se tomu teda nebrání). Díky za sdílení. Ne že chci jist bio mléčné produkty, ale zajímalo by mě, jak je to pro srovnání tam. Ta kráva v tom příkladu byla kráva standartni, ne-bio, bylo by zajímavé si přečíst jaký je životní úděl bio-krávy/býka (ne že si o tom dělám nějaké iluze, ale musí tam být nějaký, ne každá kráva stráví život v kravíně.)

Bylo by i dobře prozkoumat takhle otevřeně a natvrdo jak je to s produkci ryb a různých jiných potravin.
« Poslední změna: 21. Leden, 2012, 18:05:39 od torquiose » Zaznamenáno

makroušek
Host
0 0
« Odpověď #52 kdy: 20. Leden, 2012, 22:01:55 »

Citace
Ale u nás malé balení saitanu 60Kč, tempeh to samé, tofu 55Kč. atd. Potřebuji přijmout denně 1,5 g bílkoviny na 1kg. hmotnosti, takže bych se opravdu nedoplatil.

Seitan, tofu, tempeh, natto se dá dělat doma, já se na to nespecializuju, většinově mi vystačí klasické luštěniny, ale možná pro tebe by to mohlo mít finanční význam, pokud to do sebe potřebuješ prát po kilech, tak bys třeba ušetřil.

Jinak ceny natural tofu a natural tempehu jsou zajímavější než ochucenné, upravené tofu, tempeh.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #53 kdy: 21. Leden, 2012, 17:41:59 »

Ahoj Rolande,
seitan vím, jak se dělá, jistě najdeš o tom i vlákno. Ale zda by to pro tebe bylo výhodnější, to nevím. Tofu, tempeh a natto jsem nikdy nedělala. Dnes se tyto polotovary dají koupit, ale v tvém případě, nevím, nevím. To bys toho musel udělat hodně, když potřebuješ do sebe dostat tolik bílkovin.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení