Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: těstoviny  (Přečteno 1645 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kachina
Host
0 0
« kdy: 27. Leden, 2012, 16:14:51 »

prosím vás pěkně, v mb se používají těstoviny z bílé mouky? jsem z toho paf... já používám jen celozrnné těstoviny.
a co kuskus? dávám též přednost celozrnnému.

pokud se v mb používají bílé těstoviny, jak to, že to nevadí? je to třeba tím, že mouka se hned zpracuje na těstovinu a zachová si některé své kvality narozdíl od mouky která se namele a leží v balíčku v obchodě? asi naivní představa...fakt nevím:-)
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 27. Leden, 2012, 16:25:23 »

A kde ses to dočetla? Bílé těstoviny v mb jsem používat nikdy neviděla...
Zaznamenáno
kachina
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 27. Leden, 2012, 18:29:43 »

já je viděla na aspone (na obrázcích - prostě když nebyly hnědé jako ty moje, tak si říkám, tyjo, bílé těstoviny...) anebo tady na fóru v nějakém receptu. jinak samozřejmě v knížkách se píše jen o celozrnných... tak odhaduji že těstoviny z bílé mouky budou výjimečná záležitost asi jako bílá rýže, co :-)
Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Leden, 2012, 21:02:12 »

Nebojte se jich. Přijde na to co potřebujete a jak jste na tom. Bílé bezvaječné těstoviny např. jednou za týden, pokud máte problémy s hubnutím (třeba 2x), proč ne?
Jinak ale samozřejmě zahleňují. Takže záleží taky na tom co a kolik toho jíte kromě nich. Štrůdly, koláče, chleba, sušenky, marokánky, košíčky, rohlíčky, sušená mléka,rostlinná mléka tekutá, hodně ovoce.....carobellu, Sladstar nebo dokonce čokoládu?  Wink
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Leden, 2012, 22:01:53 »

Ahoj Kachino a ostatní,
těstovin je hodně druhů, ale jaké mají které barvu, to nevím, protože si je nemohu prohlédnout zrakem. Doma vařím bezvaječné, nebo jsou také nudle soba, ty jsou snad pohankové, neměla jsem je. Občas si dám s rodiči i normální nudle. I když nevím, jakou mají normální barvu. Stejně paní Průchová doporučuje střídat. Těstovin bych se nebála, zrovna tak ne rýže a klidně tu bílou použít. Na aspone.c spíše je MB taková uvolněnější, možná se při vaření nestresují a vaří s lehkostí a střídají to. I paní Lužná mi říkala, že tu bílou rýži také občas vystřídat s natural. Myslím, že důležité je, abychom neupadli do dogmatismu, i když myslím, že to zde nehrozí.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 27. Leden, 2012, 22:40:58 »

Tak jasně, že jednou za čas si dát bílé těstoviny (v restauraci třeba) nikoho neporazí, ale vrchol zdraví to opravdu nebude, tak jako cokoliv z bílé mouky...spíš si říkám proč bych to jedla, když celozrnné jsou mnohem chutnější Grin totéž bílá rýže - na dezert ještě jo, ale jinak mi hnědá chutná mnohem víc...prostě už jsem si zvykla na celé zrno a vymletá zrna už mi přijdou jak karton...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 28. Leden, 2012, 09:36:49 »

Ahoj Calarien,
mě také chutnají celozrnné těstoviny víc než normální. Bílá rýže mi také chutná více, než celozrnná, ale tu rýži střídám. Chutná mi i basmati.
Jarka
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 28. Leden, 2012, 16:13:28 »

Navíc nikdo, krom daneho výrobního koncernu, koneckoncu neví a ani nezjistí, odkud obilí, použité k výrobě těstovin (komerčních, bílých, masove vyráběných), vlastně pochází...
Tuhle se ke mne dostala zkazka o nákladu plesniveho zrní odkudsi z Rusi či odtam (což se projevilo na jeho nízké cene) a jeho přetvoření ve značkové (nechci jmenovat) italské těstoviny. Nakolik je to pravda a nakolik ne, nevim, nicméně v susenkach téze firmy se našly mikrocastice kovu.. Koukala jsem na to a byla jsem z toho paf.

Jo a to víte, že pekařům od práce s bílou moukou každy den vetsinou ve stari vypadají všechny zuby? Pry je to tou moukou...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení