Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Aký proteín v prášku je vhodnejší ? Téma nevhodná do fitness fóra...  (Přečteno 12123 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 22. Září, 2009, 23:33:21 »

Ahojte, chcem sa vás opýtať na otázku, ktorá niektorých z vás možno rozhorčí ( lebo nemá spojitosť s makrobiotikou ), ale na druhej strane zaujatým a reklamou a nevedomosťami postihnutým čitateľom a prispievateľom na rôznych kulturistických fórach tú otázku dávať nechcem, lebo už teraz viem ich zmanipulovanú odpoveď ( sami nevedia že je zmanipulovaná ). Prejdem k veci. Chcem sa vás opýtať pár otázok ohľadom proteínov v prášku, ktoré sa používajú pri posilňovaní ako veľmi jednoduchý a hlavne vysoko absorpčný a ( údajne ) ľahko stráviteľný zdroj bielkovín...
Momentálne používam sójový izolát ( 90 percentný proteín, zvyšok sacharidy a tuk ) v prášku. Viem ale, že sója škodí zdraviu ( asi je v nej viac zložiek ktoré škodia )... preto rozmýšľam o tom, že ju nahradím. Ostávajú mi ešte na výber : hrachový proteín, sušený vaječný bielok, srvátkový proteín ( všetko sú bez príchutí a bez farbív ).
Hrachový proteín vidím zatiaľ ako kandidáta č.1, ale má hnusnú chuť. To myslím ale nie je podstatné, ak by som si ho dal s bujónom ( prírodným ) a ohrial v hrnci, mohol by som to brať ako "proteínovú polievku" pred a po tréningu.
Sušený vaječný bielok ... myslíte, že spôsobuje tráviace ťažkosti ? Vajíčka inak vôbec nejem....
Srvátkový proteín je vyrábaný zo srvátky, ktorá pochádza z mlieka, a mlieko pochádza z kráv, ktoré sú chované dlhodobo v otrasných podmienkach bez slnečného žiarenia, pchajú do nich antibiotiká.... čo si myslíte vy ? Mliečne výrobky inak vôbec nepijem ani nejem.

Ďakujem za váš názor, ale prosím vás - neunúvajte sa písať o tom, že nemám brať žiadny proteín v prášku.
PS : škoda, že u nás nie sú k dostaniu ( ako v iných krajinách, najmä Anglicko, Nemecko, Amerika ... ) proteíny aj zo slnečníc, kanabisu, ryže.... ach... dôjdu k nám vôbec niekedy ? A ak hej... určite budú stať minimálne dvojnásobne ako hrachový a vaječný...
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 22. Září, 2009, 23:43:19 »

Který protein je nej, to Ti opravdu neporadím, netuším. Ale napadlo mě: není možné objednat si nějaké velké balení rýžového, slunečnicového nebo jiného proteinu, který Ti připadá vhodnější, ze zahraničí? Pokud je tam běžně dostupný, tak už by to v dnešní době hádám neměl být problém...
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 23. Září, 2009, 08:34:42 »

uplne mimo: zvazila by som ci nechcem prejst na iny sport, posilnovanie samo o sebe nie je zalozene na pevnom a dobrom zaklade, svaly k svojmu spravnemu fungovaniu, rozvoji sily a dostatocnej vitality a energie potrebuju kontinualny spiralovity pohyb, ktory je lahko dosiahnutelni pri xy inych sportoch - nie pri posilnovani. Svalove skupiny sa nezapajaju ako celok - tudiz nevedia pracovat optimalne pokial dojde na realnu zataz. Samozrejme je to lepsie ako nerobit nic, ale mimo mb pohladu i z pohladu fyzioterapie sa klasicke posilnovanie ako pravidelna sportova aktivita velmi nevyzdvihuje.

Je to mozno pohodlne ale nie vsetky pohodlne riesenia su spravne. Sama som dlho posilovala a to pod dohladom trenera a z viacerych dovodov, vratane zdravotnych, by som sa k tomu uz nevratila.
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 23. Září, 2009, 13:48:54 »

Synny : asi tak urobím...ale najprv musím našetriť...  Smiley
Phoenix : zapájajú sa všetky svaly, len nie tým špirálovitým spôsobom ako píšeš...takže to doplním 2x do týždňa behom v lese. Cvičím hlavne kombinované cviky, ku ktorým patria aj drepy a mŕtve ťahy ( cvičím to každý tréning ), a tam sa zapojí prakticky každý sval tela ( pri mŕtvych ťahoch ). A každý tréning cvičím celé telo silnou intenzitou, pri ktorej sa riadne zapotím a zadychčím. ....V dnešnej dobe sú populárni ( zvrátená ale existujúca popularita )  buď "urastení mládenci" čo majú na výšku 180cm 80 a viac kg, alebo štíhli, ale vymakaní - a taký som ja a aj ním chcem ostať. Žena si chce ľahnúť na mužskú hruď a ležať na svaloch ( prinajhoršom na sadle, u žien prinajlepšom, lebo vymakané ženské prsia...fuj... ) muža, nie na tvrdých doskách namiesto hrudníka. A určite si ho tiež chce chytiť za zadok, a tak by ho tiež mal mať. A objať ho a cítiť svalnatý chrbát... Áno, domorodým ženám je to jedno, tie svalnáčov nemajú a nikdy ich nevideli, lebo tam nepestujú kult svalov. Ale v našej kultúre je to iné, a tak, ako si neobliekame na seba všetko hnedé a sivé v strihoch a lá vrece na zemiaky, tak chceme aj nejak vyzerať, lebo ľudia v našej kultúre si spájajú svalstvo so zdravím ( i keď to tak veľmi často nie je, lebo fitness-áci nemajú s makrobiotikou veľkou väčšinou nič spoločné ), a tak pokiaľ vám neurobia nejaké testy vnútorných orgánov na RANDE ktoré si dáte s druhou polovičkou, alebo nebudú skúmať vašu stolicu alebo niečo čo by mohlo prezradiť váš vynikajúci zdravotný stav, tak im to bude jedno... je im to proste jedno, taká je realita a je to SMUTNÉ. A nebuďte až tak zaujatí proti posilňovaniu. Ženy pochopím, lebo ženy sú ženy ( v tom dobrom slovazmysle ), a tie nemajú nutkanie byť "väčšie" v zmysle mať väčšie svaly, preto by som ich názory na tému "posilňovanie u mužov" bral s rezervou, resp. s ešte väčšou rezervou. A som smutný z toho, že už nefunguje prirodzený inštinkt u žien v takej miere, žeby si podľa čuchu a celkovo podľa energií vybrali radšej štíhleho bežca, resp. "všešportovca", ako nejakého vajciami, mäsom a tvarohom prežratého "kusa" chlapa. To je trest za to, že sme prestali dostatočne používať čuch, a aj tak nám ho otupia dezodoranty a prílišná hygiena, pri ktorej sa zdravý človek od chorého ( aspoň pokiaľ nie je v pokročilom veku ) nebude pachovo líšiť, až na vínimku - ústna dutina, zápach z úst z prekyslenia, atď, atp. Aj ja som trochu odbočil, a tak sa prosím vráťme ( aj ) ku téme PRÁŠKOVÝCH PROTEÍNOV, ale môžete sa vyjadriť aj k téme, ktorú som týmto príspevkom rozšíril viac.
« Poslední změna: 23. Září, 2009, 13:51:13 od NEW_PAGE » Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 23. Září, 2009, 15:45:12 »

Jsme na fóru makrobiotiky a souhlasím s Phoenix. Ono to posilování v praxi začíná tam, kdy už svaly bolí, takže mi to přijde jako extrémní sport, navíc mám jistou zkušenost coby svědek, jak si kamarád zničil zdraví.. ale nechci to dál rozvádět, je to zcela mimo rámec MB.. to už bychom mohli i jíst (nebo lovit) maso :-)
NEW_PAGE, to zábavné povídání o svalech apod. mi přijde docela osobní, bych to raději směroval do Tvého osobního deníčku. Práškovým proteinům bych se vyhnul.
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 23. Září, 2009, 18:10:35 »

NEW_PAGE: myslim ze se ptas mozna na dobrou vec /alespon z jistych uhlu pohledu/ ale na kurva spatnym miste. uzivani vyrazne prumyslove zpracovanych surovin ve forme proteinovych a jinych doplnku nema s MB vubec nic spolecneho, naopak jde to zcela proti cilum ke ketrym MB smeruje. tezko tedy doufat ze ti zde nekdo MB znaly muze doporucit neco jineho nez abys ty sr**ky nejedl. i kdyz nadeje umira posledni

nedokazu si predstavit ze na tomto foru muze zaznit jina odpoved na tvoji otazku nez: "ZADNY" - ale treba me nekdo rozsiri obzory

kdyz to zjednodusim az na dren, coz neni uplne koser, tak to vyzniva ve smyslu: ''spolecnost me nuti, proti me vuli uzivat proteinove doplnky..." to je situace zrala na akci dle doporuceni p. pruchove: "udelat miso polivku, dat nohy na stul a pri dukladnem zvykani, premyslet kde se stala chyba..."

osobni zkusenosti kdy uzivani proteinovych doplnku a zdravotni problemy z toho zpusobene zapocaly moji cestu k MB zde rozepisovat nebudu, to by bylo na delsi povidani. moje zena za nekolik desitek let co se posilovani venuje uz par pripadu vaznych zdravotnich komplikaci /vcetne treba zanetu strev/ z uzivani suplementu zazila

i MB stravujici se clovek muze posilovat bez toho aniz by do sebe ladoval to svinstvo, jen nemuze cekat ze bude mit za par mesicu vodou nafouknute boulicky ktere vidi na prednich strankach odbornych casopisu, musi mu stacit pevne vypracovane svalstvo, ktere buduje harmonicky a soumerne tvarovanou postavu. pri pohledu na suplementy si vzdy predstavim jak nechapavy vyraz by pri pohledu na ne museli mit svalnati urostli Rekove jejichz postavy mnoho stoleti obdivujeme na sochach...
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Září, 2009, 18:27:00 »

Jo, žádný!!!
 Wink Smiley

danny
jak se tvá žena konkrétně věnuje posilování?
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 23. Září, 2009, 18:55:17 »

DANNYYXX : Zaujímavá odpoveď - hodnotná  Wink. Ale zabudol si na to, že starí Řekové ako zdroj bielkovín používali predovšetkým mäso, vajíčka, mliečne výrobky ( alebo sa mýlim a nič z toho nepoužívali ? Nechce sa mi veriť.... ), na druhej strane tam mali ( aj majú ) skoro vždy leto, teda si mohli dovoliť cvičiť nahí ( teoreticky by stačilo aj bez treniek či slipov ), a Slnko je známe aj tým, ako výrazne vplýva na rast svalov, preto sa v niektorých posilňovniach ( pochybujem že v ČR a v SR taká existuje ) používajú svetlá s plným spektrom - imitácia ( nie len vizuálna ) slnečného žiarenia, ktoré sú v podstate aj tak na nič, pokiaľ tam cvičia v kraťasoch po kolená a tričku po lakte ( najväčšia skupina svalov ostane pod šatami ). Ak teda proteín v prášku ( či už sójový, vaječný, hrachový,srvátkový, alebo exotické.... ryžový, kanabisový, atď - mne najideálnejšie aspoň v rámci teórie ) škodí, myslíte, žeby sa rozpracovaním a zmiešaním s nejakou surovinou ( a potom uložený v chladničke asi po dobu jedného dňa ) mohol zmierniť svoje nežiadúce vedľajšie účinky ? A ešte, po proteínových a sacharidových ( maltodextrín - zložený cukor ) práškoch rozpustených vo vode nevzniká vo svaloch voda. Tá vzniká za podpory steroidov, resp. užívaním rôznych "šetrných variácií steroidov", ktoré steroidmi nie sú ( ale ich vedľajšie účinky samozrejme tiež existujú ), resp. často používaným kreatínom v prášku, ktorý do svalov zabuduje určité percento kvapaliny. To ja ale nepoužívam. Myslíte teda, že takých 75 gramov veeeľmi dôkladne požutých lúpaných bio sézamových semiačok ( cca 15 gramov bielkovín v 75 gramoch ) po tréningu, a 2,5 hodiny pred tréningom zjedené obilniny so strukovinou ( cca 30 g bielkovín ) - všetky potraviny v kvalite bio - môže byť o.k. ? Inak položená otázka : Veríte tomu, že proteíny v prášku sú údajne oveľa lepšie vstrebateľnejšie ( hlavne preto, lebo sú izolované a sú v instantnej - vraj ľahko pre telo dostupnej forme ) ako proteíny z dobre uvarenej a veľmi dobre prežutej šošovice, hrachu, fazule... resp. inej strukoviny v bio kvalite ? Alebo je to len reklamný ťah ( poprosím, zamyslieť sa nad tým bez emócií, ktoré môžu skresliť výsledok ) ? Ja si myslím, že aj keď boli robené výskumy ohľadom vstrebávania bielkovín z jedla a z prášku ( ak neboli manipulované ), tak keď vyhrali bielkoviny v prášku, tak len o trošičku, a keď boli vstrebateľnejšie o viac ako 20 percent viac, tak to bolo podľa mňa preto, lebo konkrétna potravina nebola dostatočne premiešaná so slinami a dôkladne prežutá. Vážne sa začínam nad tým zamýšľať...  Huh?
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 23. Září, 2009, 19:31:56 »

O praskovych proteinech vim z vlastni praxe prd. Ale po mesicich zvykani bych nevolil jinou cestu, nez cerstve uvarene lusteniny, ryby a poradne proslinene, tak jak sam pises. Casem se stejne prozvykas k tomu, ze chlapa nedelaji svaly, ale sexy mozek (jak by rekla nynejsi pani Paroubkova) Smiley Podle me, poradna zenska nehodnoti mnozstvi svalu na řiti a jake mas prsa, ale co ja o tom vim....  Kouleni Ocima

Ale nechapu o co ti vlastne de. To ti nestaci posilovat a jist bezne jidlo? Vzdyt svaly se ti budou porad rysovat a trosku i rust a budes vypadat celkove cool.
« Poslední změna: 23. Září, 2009, 20:17:56 od neon » Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 23. Září, 2009, 19:45:08 »

romanS: nevim co presne mas na mysli, proste nekolikrat do tydne cvici, stroje, cinky...

az mi cas po novem roce dovoli se k posilovani vratit, vim jiste ze z proteinovych doplnku svoje telo stavet nebudu, nezavisle na tom co kdo bude pindat o stavitelnosti a vyhodach techto doplnku apod. pujdu presne tou cestou o ktere mluvi neon. nastesti jiz nejsem otrokem teto zbytecne a pomijive touhy. hodne me v tomhle hledu zmenily moje dlouhodobe pusty...
Zaznamenáno
Dan
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 23. Září, 2009, 20:43:50 »

NEW_PAGE: pokud jsi hubenější typ a chceš nabrat svalovou hmotu, tak se doporučovaly uhlohydrátové doplňky. Tedy přes 70% energie přijímat z uhlohydrátů, kolem 10% z tuků a zbytek z bílkovin. Bílkovinové doplňky jsou na rýsovací trénink. Proto mi to připadá hodně blízko klasickému MB talíři pro fyzicky aktivní a určitě není při posilování potřeba žádné doplňky používat. Pokud bys ovšem chtěl soutěžit - to by opravdu asi nepatřilo do tohot fóra. Jinak posilování je myslím fajn aktivita. Člověk se učí ovládat a vcítit se do většiny svalů na těle. V tom to má blízko i k józe. Nesmí se zapomenout na protahování a aerobní trénink. Problém tohoto sportu je ego, kterého jsou plné posilovny.
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 24. Září, 2009, 08:12:06 »

Jo, zrovna jsem chtěla napsat, že není nutné krmit superego, ale jen sebe a to pak člověk po žádných práškových nesmyslech nebaží. Myslím, že se zbytečně trápíš New Page: zkus se trochu zastavit, místo štvaní se v posilovně meditovat a třeba se pak objeví i nějaká slečna, která se ráda opírá o kostnaté hrudníky.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 24. Září, 2009, 19:30:31 »

íro, tys měla k snídani zase ftipnou kaši, že joo?
 Grin
S tou slečnou jsi mi připoměla novou paní Paroubkovou, ta zase patří do kategorie co letí spíš na sexymozky....
 Very Happy
každej má slabost pro něco jiného.... Roll Eyes Wink
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 31. Prosinec, 2009, 18:59:57 »

Niekedy od 20-teho září som prestal pri posilňovaní užívať bielkoviny v prášku, a za ich náhradu používam 100 gramov ( v surovom stave ) varených strukovín s obilninami a zeleninou 2-2,5 hodín pred tréningom, a po tréningu 80 gramov orieškov či lúpaných slnečnicových alebo sézamových semien. Čo som pozoroval : Užívanie práškových proteínov ( či už sójových, srvátkových alebo akýchkoľvek ) bolo NANIČ. Človek ktorý posilňuje ich NAOZAJ NEPOTREBUJE ak ich nahradí kvalitnými obilninami, strukovinami a semenami/orieškami. Takže žiadna "katabolizácia" svalov sa nekonala a nekoná bez proteínového doplnku výživy, ktoré firmy propagujúce športovú výživu tak "vehementne" odporúčajú, ako nevyhnutnosť.  Grin
Zaznamenáno

ira
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 01. Leden, 2010, 14:11:22 »

No super! Tak hodně štěstí s tím zbytkem!  Wink Grin
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení