Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Pozdrav od Jarmily Průchové  (Přečteno 14665 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 26. Září, 2009, 07:53:36 »

POZDRAV OD JARMILY PRŮCHOVÉ

Přátelé,

zdravím vás. Jsem ráda, že komunikujete. Z některých informací jsem však neklidná. Buďte opatrní. Ověřujte a prověřujte vše, co vám kdo řekne nebo napíše.

Dovolte, abych Vašim prostřednictvím dala na vědomí nejen neklid, ale i obavy. Střední a jižní Morava při dlouhodobém sledování statistik vykazuje největší počet nemocných osob při chřipkových a jiných epidemiích a při nejrůznějších infekcích. K tomu i nejvyšší počet nemocných rakovinou a nejvyšší počet osob ohrožených sníženou imunitou. Nejvážnější příčiny: nevhodná strava (pečené pokrmy z mouky, sladkosti - včetně makrobiotických, ovoce, marmelády, cukr vůbec a další potraviny z horní části naší tabulky). Na nedobrém stavu se samozřejmě podílejí i nevhodné místní nápoje (vína, likéry, alkohol vůbec, ovocné šťávy a džusy, aromatické bylinné čaje a podobné.)

Proto posílám

VŘELÉ PODĚKOVÁNÍ

do Brna za všechny minulé, současné i budoucí akce Nadi Dospíšilové a jejích spolupracovnic. Makrobiotika, kterou praktikují a učí, je neobyčejně vyvážená a poctivá. Obzvlášť chválím jejich rozhodnutí uspořádat 6.a 24. října přednášku, vaření, oběd a diskusi na téma ŽENA A MAKROBIOTIKA. Ženy jsou hybnou pákou života. Mladé i starší i staré ženy mohou pomoci změnit nedobrý trend moravského zdraví. Včetně zdraví svého i zdraví a problémy všech kolem sebe. Ale: v současnosti už NENÍ JINÉ CESTY než poctivá makrobiotika.

Při mých posledních zahraničních zájezdech jsem zjistila, že evropské i americké ženy berou své makrobiotické poslání vážně. Doufám, že se to tady rozběhne stejně intenzivně.

Na sever Moravy posílám pozdrav a dík Věrušce Chasákové. Tato část Moravy má trochu jiné problémy, ale Věrka své prostředí i makrobiotiku dobře zná. Ani ona ani Brňačky se nedopouštějí podbízení snahou HLAVNĚ ABY TO CHUTNALO. Znají míru a kvalitu sladkostí, které mohou nabídnout a naučit, aby neubíraly makrobiotice její kvality a její schopnosti jak pomáhat. Všem - i vám kdo nejste z Moravy.

Znova všem dík a doufám, že se jednou všichni setkáme. Třeba někdy za pár let v Praze v Obecním domě na slavnostním plese při opravdu velkém výročí. Vaše

Jarmila Průchová
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Září, 2009, 08:50:06 »

To je hezke, fakt super. ze s nami p. Pruchova komunikuje.   Smiley A to se ozvala jen tak sama? Nebo na nejakou iniciativu Neona?Kazdopadne informace jsou to zajimave a citim z toho i moc dobrou energii a zajem.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 26. Září, 2009, 11:22:12 »

Paní Průchová mi to zaslala prostřednictvím syna Járy na email, k ničemu jsem ji nevybízel.
Taky se mi líbí, že s námi komunikuje i elektronicky a zdravím také paní Průchovou nazpět  761
Předpokládám, že tohle téma bude sledovat (poslal jsem ji na něj odkaz), tak jí zde můžete cokoli sdělit Smiley
« Poslední změna: 26. Září, 2009, 11:24:25 od neon » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Září, 2009, 18:58:02 »

To potěší....
A předpokládám, že Naďa tu pochvalu dostala osobně.
 Wink
Zaznamenáno
lin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Září, 2009, 20:44:53 »

Ahoj všem,

jak už jsem psala dříve, mám diabetes I. typu. Před dvěma roky jsem se setkala osobně s p. Průchovou na letní mb dovolené u M. Dvořáka v Deštné pod Orlickými horami (pro kurzanty to byla právě trojka, já jsem byla pomocná síla v kuchyni). Ta mi ochotně podepsala a s věnováním připsala pár hezkých slov knížku Řád vesmíru, kterou jsem měla zrovna rozečtenou. Během malého rozhovoru byla velmi milá a dala mi tip na doktora P. Botha, který v Ostravě ordinuje na diabetologické ambulanci CENTRUM INTERNÍ MEDICÍNY. S tímto člověkem a dalšími lidmi v oblasti medicíny se už po léta setkává při různých sama pořádáných akcích. Hned v září téhož roku jsem se u něj zaregistrovala.

To, co vám tady chci napsat, je že p. Průchová není rozhodně člověk, který by se uzavíral před novými průkopníky mb, nebo i lékaři, kteří jsou nakloněni mb stravě. Z mé poslední návštěvy mého doktora jsem měla opravdu příjemný pocit. Nejen, že zaznamenal mírné zlepšení mého stavu, ale také mi sdělil, že se s ním p. Průchová stále snaží spojit, a to i prostřednictvím emailu. Obrací se na něj především ohledně svého syna, protože ten sám také bojuje s neduhy spojenými s cukrovkou.

Bohužel podle mých posledních informací ukončila p. Průchová svoji činnost v pořádání mb kurzů. Tak jak se říkávalo obecně, že to říká každým rokem, ale vždy se zatím tak nestalo, nyní to vypadá, že to tak skutečně bude.
« Poslední změna: 27. Září, 2009, 21:08:16 od lin » Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 27. Září, 2009, 21:05:32 »

Ten dopis jé vážně moc hezký a je vážně nanejvýš ocenitelné, že se s námi paní Průchová spojila. Říkával jsem si už párkrát, co si asi o obsahu těchto stránek myslí a zda-li pak se někdy vyjádří či právě takto s námi spojí. Mám z toho radost a budu doufat, že se tu bude plnit věcnými a užitečnými informacemi a i to od paní Průchové.  Tongue
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 27. Září, 2009, 22:02:56 »

A čo pán Reiss ? Nie ste jeho prívrženci ( aspoň sa mi tak zdalo pred pár mesiacmi, keď tu písal ). Prečo ? Je síce pravda, že na svojej stránke nemá nič nové už dlhé mesiace...
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 28. Září, 2009, 15:23:25 »

Na kurzu u paní Průchové jsem ještě nebyl a i při své pozici začátečníka (s jedním absolvovaným kurzem u paní Kubíkové) bych rád ocenil její práci a přínos. Pokud by její další kurzy nepokračovaly, mám radost z toho, že svým dopisem podpořla činnost pí Dospíšilové a pí Chasákové. Těším se na další zprávu o její činnosti a děkuji za připomenutí potřeby po opatrnosti a neustálého prověřování - není toho nikdy dost a o to více pak člověka těší, že si z toho co svět nabízí dobře vybere.

Jinak na stránky Oty Reisse jsem se náhodou zrovna včera koukal a četl si o oblečení a eko/bio-bavlně. Kdoví čemu se dnes věnuje.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #8 kdy: 28. Září, 2009, 15:59:42 »

Hmm, tak chudáci Moraváci to teda dostali sežrat. Ještěže už tam dvacet let nežiju. Co se týká paní Průchové, tak by si tam mohla zajet, poblíž řeky Moravy je to moc fajn. Když bude mít trochu štěstí, tak vjede do mlhy husté tak, že by se dala krájet, a pak se jí třeba konečně rozsvítí a pochopí, že všechno skutečně NENÍ jenom o jídle. Podzim a zima jsou pro takový výlet přímo ideální.  761

Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 28. Září, 2009, 22:28:46 »

Ondrej : V apríli ma Oto Reiss pozýval na kurz...ale mám to veľmi ďaleko z Košíc až do Plzne.... odmietam cestovať dokopy 20-22 hodín Very Happy Neznášam cestovanie. Alebo letecky za 170 Euro, ďakujem, neprosím, i keď som mal mať kurz zadarmo.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 02. Říjen, 2009, 08:50:39 »

Paní Průchová je úžasná žena, měla jsem to potěšení se s ní nekolikrát setkat, na kurzu pro začátečníky a neodradila mě, ba naopak a potom na jejich seminářích v Praze. Vždy mi dodala další chuť do MB. Je to žena plná elánu, lásky a radosti. A myslím si, že rozsvítit rozhodně nepotřebuje, protože září naprosto celá. Kritizovat umí každý, ale zamyslet se sám nad sebou a udělat něco nejen pro sebe, ale i pro ostatní (pro hoooooooodně moc ostatních) to umí málokdo.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #11 kdy: 07. Říjen, 2009, 14:24:18 »

Dei, pokud je JP tak úžasná, jak píšeš, proč tedy vylučuje lidi ze svých kurzů, to jsou tak špatní nebo nesnesitelní?? To mi nějak rozum nebere. Roll Eyes Navíc má údajně dlouhý seznam lidí, které na svůj kurz vůbec nepustí. Své nadšení si klidně ponechej, určitě ho budeš potřebovat.

Co se týká kritizování, tak jsi patrně nepostřehla, že to největší se nachází právě v prvním příspěvku tohoto tématu – v dopisu JP. Paní Průchové se zjevně nepozdává někdo, kdo provozuje mb na stř. Moravě, ale nemá zřejmě odvahu říct to na rovinu. Aspoň na mě to tak působí. Ozývám se jenom proto, že ze stř. Moravy pocházím, a nelíbí se mi paušální hodnocení, jakého se JP dopustila. Pokud vychází z nějakého vědeckého výzkumu, nechť ho uvede, v opačném případě je to jen její osobní názor na věc. Můj osobní názor, podložený 18 lety života ve jmenovaném kraji, je ovšem jiný.
Souhlasím s ní v jediném - čím východněji, tím vyšší spotřeba alkoholu. Ovšem ani v tomto bodě nevidím problém konkrétně zrovna na střední Moravě, protože se chlastá jak na jihu tak na severu.

Vybírat si údaje ze statistik a zdůvodňovat je účelově s cílem kritizování kohokoliv mi připadá hodně pod úroveň. Proti gustu žádný dišputát. Ale takový člověk musí počítat s tím, že se někdo ozve.
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 07. Říjen, 2009, 20:11:44 »

Hele, dwarfe, zklidni hormony.. Nezdá se mi, že bys reagoval na pozdrav pí Průchové korektně. Pí Průchová poslala slušný a povzbudivý pozdrav. Myslím si, že zjevně špatně čteš, ale třeba i s ohledem k Tvému věku (pokud Ti je 18) se příště raději zeptej než pošleš podobné hodnocení. I když možná jsem podobně opačně zaujatý, že v práci pí Průchové vidím velký přínos.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #13 kdy: 08. Říjen, 2009, 22:19:49 »

Hele, Ondreji, to bylo naopak upozornění na nekorektnosti v pozdravu ...
Požaduješ od osmnáctiletých, aby se tě dovolili, než něco napíšou?? Když tak se jich zeptej, co si o tom myslí. Kdybys chtěl vyjádření někoho staršího, ráda Ti ho sdělím.  Sparkle
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 09. Říjen, 2009, 11:09:37 »

Dwarf: V tomhle jsi "mimo mísu". Myslíš, že je tohleto opravdu třeba?  Až někde budeš na nějaké akci, tak se ke svému nicku přihlaš. Nic v tom nehledej, jenom patříš k pár lidem z "virtuální reality", u kterých mě docela zajímá, kdo jsou. Další z nich je například New Page.

New Page: Nic ve zlým, prostě mě to zajímá: ).
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení