Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
Autor Téma: odstavení kojence  (Přečteno 10502 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 13. Září, 2009, 17:07:44 »

Můžete mi prosím poradit "nějaké bylinky", které by mi omezily tvorbu mléka  při ukončování kojení? Dcera má 2 roky, když si vzpomene, tak se prsu dožaduje x - krát za den, chystám se na 4 dny odjet mimo domov, tak to chci hlavně spojit s ukončením kojení.

Díky za typy

berinda
Zaznamenáno
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #46 kdy: 13. Září, 2009, 17:41:40 »

Slysela jsem, ze pry tomu napomaha mata (matovy caj).
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #47 kdy: 13. Září, 2009, 21:06:11 »

Jestli to tak chceš, tak to tak berindo udělej a na bylinky se vykašli. Když se rozhodneš, že kojení ukončíš a budeš tomu věřit, tak to tak bude a nic na omezování tvorby mléka není třeba. Tak jsem to alespoň měla já :-)
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 14. Září, 2009, 15:31:49 »

Ahoj Berindo,
původně jsem přemýšlela stejně jako Ty, ale Role má naprostou pravdu, je to o rozhodnutí a to doopravdy funguje. Já tedy ještě dál kojím , ale mnohem méně než dřív a předpokládám, že při tomto tempu snižování dávek skončíme úplně v rámci několika týdnů nebo měsíců.
Ale zpět k Tvé otázce: není vůbec jednoduché snížit nebo zastavit laktaci. Já jsem si například myslela, že se alespoň sníží během několikadenního hladovění, ale ani náhodou, spíš naopak. Následujících rad jsem naštěstí nemusela využít, protože jsem se prostě se svou dcerou dohodla (zkus to, funguje to!  Smiley), ale tímto Ti předávám informace, které jsem za stejným účelem získala já. Držím palce!

Aromaterapie:

Pomáhají ÉO:

GERÁNIUM
MÁTA
CITRON
CYPŘIŠ
ve studeném obkladu nebo tvarohovém zábalu. MÁTU zvolte jen tehdy, když současně neužíváte homeopatika. Příjemné pro vás bude, použijete-li zmíněné olejíčky v aromalampě. V tom případě by však mělo dítě být v jiné místnosti, neboť esence máty a citronu silně podporují duševní aktivitu a vaše dítě by se pak těžce zklidňovalo.

Homeopatie:

Při ukončení laktace mohou pomoci některá z těchto homeopatik:

Calcarea carbonica 15 CH, Pulsatilla 15 CH, Lac caninum 15 CH – střídat
Ricinus communis 15 nebo 30 CH –  5 granulí 2 x denně
Lac caninum 15 nebo 30 CH – 5 granulí 2x denně střídat s lékem Ricinus communis
Phytolacca– každou hodinu, po 3 – 4 dnech (když jsou prsy měkké) 5 granulí 3x denně, po týdnu možné podávání léku ukončit
Bylinky:

ŠALVĚJOVÝ ČAJ – pít po doušcích
Strava:

snížit množství vypitých tekutin na minimum
vyhnout se nápojům jako pivo, kvasnicové pivo, jablečné víno a sekt
Další rady:

nosit těsnou, dobře sedící podprsenku, nejlépe několik dní i na noc
co nejčastěji si na prsy přiložit studený obklad
v případě, že dojde k bolestivému nalití prsů, je potřeba odstříkat – POUZE do úlevy (malé množství) a poté přiložit chladivý obklad
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #49 kdy: 06. Říjen, 2009, 23:28:24 »

Tak co Íro, už se vám podařilo snížit kojení nebo ho dokonce ukončit? Mnohokrát od našeho setkání v Suchdole jsem si na vás vzopomněla, jak se asi máte. A jestli se vám podařilo zbavit se toho dudlíka. Dej vědět. L.
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #50 kdy: 07. Říjen, 2009, 07:36:54 »

dudlíka máme furt  Roll Eyes, ale kojíme už jen 2x maximálně 3x denně  Very Happy
Díky Role  Wink
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #51 kdy: 11. Září, 2012, 15:22:27 »

Ahoj,
tohle téma jsem si přečetla moc ráda. Díky za příspěvky, zvláště vysvětlování od El se mi líbí.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení