Stran: [1] 2 3 ... 10
  Tisk  
Autor Téma: Představte se - Uvítání nových členů  (Přečteno 24004 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 22. Říjen, 2009, 08:55:04 »

Zde se můžou nový členové představit (nebo klidně i staří), povědět třeba něco o sobě a zapojit se tak lépe do této komunity Wink

Vítám tímto všechny nové říjnové uživatele:

rastlinka
Gaia
Palacinka (tajný agent  Grin)
Akro
jiri
Hani
DAK
amixikov
venuse.vasatova
Dara
Naděžda

53 Sparkle
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 15. Listopad, 2009, 11:58:23 »

Ahoj, pár dní tu už chodím nakukovat a nějak se mi tu líbí. Ráda bych přešla na úplnou MB stravu, daří se mi to zatím pomálu ale daří  Smiley. K MB mě přivedl můj bolavý žlučník  Sad a následná literatura o makrobiotice od paní Průchové. Musím přiznat, že jsem ze začátku valila  Eek ale po měsíčním vaření zeleniny, obilí, luštěnin ji dávám čím dál tím víc za pravdu.
Ráda bych našla nějakou spřízněnou duši v mém okolí - jsem z Malé Morávky v Jeseníkách, tak pokud jste někdo tady poblíž, ozvěte se mi prosím.
A mám rovnou dotaz, máte někdo zkušenost s makrobiotikou a nemocnou štítnou žlázou? Jsem po léčbě radiojódem a musím prý na pořád užívat hormony. Pokud někdo něco víte...a podělíte se se zkušenostmi, budu ráda.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Listopad, 2009, 13:42:38 »

Ahoj Jesenko, tak to žiješ v krásném kraji  Smiley Malou Morávku mám moc ráda, občas tam s rodinkou jezdíme...v zimě na lyže a v létě za turistikou. Já jsem z Opavy, takže do Malé Morávky to nemáme daleko  Wink. Držím palce, ať se Ti přechod na MB daří, ať Ti nová strava přináší radost a hlavně úlevu od zdravotních problémů.
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Listopad, 2009, 14:12:20 »

Vendulko, ty jsi přímo z Opavy??? A nebyla jsi na sraze v čajovně, co byl teď někdy??? Já sice ne, nevyšlo mi to, ale chtěla jsem jít a byla tam má kamarádka Kristi s přítelem Přemou.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Listopad, 2009, 14:31:54 »

Ahojky Lee.Blue...ano v čajovně s Kristi a Přemkem jsem byla, sešlo se nás tam 8  Smiley domluvili jsme se, že si to zase někdy zopakujeme, tak to příště snad výjde i Tobě ! Ty jsi taky z Opavy ?
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 16. Listopad, 2009, 09:35:43 »

Bydlím tak 3km dál, takže téměř:-) To e super! Já si hodně dlouho myslela, že tam nikdo takový není, to mám radost, děkuji Love Snad to příště výjde, a sejde se náš ještě víc:-)
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Prosinec, 2009, 22:25:25 »

Mno,ahoj..eh, jmenuju se rakwička a no..jsem tu skoro až ztracená..samá neznámá slova a pojmy..budu toho muset asi ještě hodně nastudovat, ale stát se makrobiogirl je takovej můj malej sen..
tohle léto jsem pracovala jako servírka a měla jsem na starosti snídaně v penzionu..jak už to tak bývá,tak co zbylo, to snědl personál (já byla v první řadě) koláče, musli, vajíčka, párečky, chléb, rohlíky, cornflaky, kakao, káva a čaj s medem..v zásadě najednou..(btw nechce se vám z toho zvracet?) bylo mi tak blbě, že nechápu, jak jsem mohla prostě jít a druhej den to udělat znova?
na začátku srpna jsem šla na test zátěžových potravin, prohnali mnou nějaký druh výboje nebo co to bylo a nakonec jsem si odnášela seznámek:co rozhodně NE!(pš. mouka, mléko, ml. výr., cukr, káva, pivo, ocet, pepř., čokoláda, tl. vepřové,..)
něco se ve mně zlomilo a já se rozhodla, že nechci umřít v 50 na rakovinu nebo něco podobného..tak jsem tohle všechno vyhodila z mého jídelníčku..přestala jsem pojídat HA a rozhodla se žít..
odfiltrovat tohle všechno se mi podařilo zhruba tak v září.. a ejhle, co se nestalo?zjistila jsem, že stejně nejsem spokojená s tím, co jím..že nacházím další a další věci, který vlastně jíst nechci a vždycky se sama sebe ptám, proč jsi tohle kdy jedla?
před měsícem jsem začala přemýšlet o makrobiotice a pevně jsem se rozhodla jít touhle cestou..nastudovala jsem si Michio Kushi Makrobiotická cesta a Léčení makrobiotikou..a jsem hrozně lačná po zdravém jídle..
Přesto mi bude trvat asi ještě hodně dlouho, než to budu umět..naštěstí můj přítel je hrozně tolerantní a na změny v názoru, co jíst budeme a nebudeme je celkem zvyklej..není to dávno, co jsem pekla maso..hihi a teď už ho ode mě asi jentak neuvidí..(tímto mu veřejně děkuji za porozumění!)
teď mě hrozně mrzí, že jsem na tohle nenarazila dřív(těch nechutností, co jsem snědla)..ale co, je mi 21, snad to všechno napravím..
děkuji za příležitost se představit a doufám, že se toho od vás hodně naučím..například, nemůžete mi někdo vysvětlit, co to je NISHIME?
děkuji, rakwička
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 06. Prosinec, 2009, 08:54:57 »

Ahoj rakwičko, pěkně tě tady vítám a jsem moc rád, že jsi se tak dobře představila  cheer škoda že to nedělá více lidí  Wink

Nishime je vysvetlene zde - http://www.prirodnivyziva.cz/uprava_pokrmu.htm (kapitolka Vaření)

Good luck na makrobioticke ceste  Sparkle
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Leden, 2010, 21:49:49 »

Konnichiwa Tongue
tak jsem vstal z mrtvých a jsem opět na fóru-konečně se můžu připojit na net,
tak toho využívám Wink
No,v mém životě se odehrává jedna změna za druhou,což je běžný jev,že?
Takže teď bydlím v Brně - Pisárkách s krásným lesem za domem,potkal jsem se s nádhernou okouzlující
ženou a dál cvičím jógu a blnu s bojovým uměním z71
Po nějakých zkušenostech s vývojem mých stravovacích návyků musím dát za pravdu MBéčku,prostě ačkoliv
se do MB škatulky,a škatulek vůbec,nerad cpu,..je mi jasné,že svým způsobem na výběr nemáme...No,ale
správně upravený ananas a baklažán při mém akčním životě zvládnu z131
tož sa všecimívajte pěkně
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 07. Leden, 2010, 22:19:20 »

seishi:
zdravím tě i tvou ženu!
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 08. Leden, 2010, 19:27:14 »

Konbanwa seishi,
zdravím na Šrajbec. Bojová umění ? Hmmm, to zní zajímavě, můžeš být prosím konkrétnější ?
Dle mého to jde s makrobiotikou, víc než dobře, dohromady.
Třeba se tu na fóru najde víc takových. Možná tu není peleton maratonců, ale ať třeba vitariáni vidí, že příznivci MB nejsou žádní saláti   Very Happy
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Leden, 2010, 20:07:33 »

Zdar,Pozorovateli,
cvicim tchaj-ťi a wing-chun, což se krásně doplňuje Wink a zkoušel jsem i jiné,ale vesměs to bylo víc o sportu
než o umění...
Rakwičko, díky za uvítání Banan
přítelkyně zatím s MB spíš sympatizuje,a když se sejdem,vařím já a moc jí chutná.Používám i nějaké to
kořeníčko Wink
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Leden, 2010, 20:20:42 »

Díky za odpověď seishi. Tchaj-ťi ? Bingo !!! Chen, Yang ? U koho cvičíš ?
Zaznamenáno
seishi
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 08. Leden, 2010, 20:38:22 »

Cvičím čchen pod mistrem Zhu Tian Caiem Very Happy
ale yang je taky fajn..s tím jsem začínal...
A Ty cvičíš taky taiji?
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 08. Leden, 2010, 21:20:40 »

seishi : Mistr Zhu Tiancai, pamatuju se, že se o něm zmiňoval Kokolia na svém blogu. Pokud mě paměť neklame je učitelem shifu Zhai Hua. Pěkné !
Já cvičím Tai Ji Quan rodiny Yang v jedné ze škol asociace Wu Long Jiao Zhu, která má centrálu v Brně, viz. www.yangtaiji.com.
A to stíháš ještě wing-chun ? Velký respekt seishi  Shocked
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení