Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
  Tisk  
Autor Téma: Představte se - Uvítání nových členů  (Přečteno 24979 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kachina
Host
1 0
« Odpověď #120 kdy: 20. Leden, 2012, 17:41:00 »

ahoj:-)
já si říkám kachina. s MB jsem začala koketovat před dvěma lety, ale pak to vyšumělo, a letos koncem léta se to ve mně zase ozvalo - ani jsem neplánovala makro, prostě jsem přestala jíst cukr a pečivo a pak už byl jen krůček k principům MB. nejsilnější důvod, proč to dělám je asi tento - Roy Littlesun mluví o tom, že strava přímo působí na naše vědomí, že celé zrno je odrazem všeho, co je, je v něm paměť Matky Země a jím-li celé zrno, propojuji se s Ní. to je to, co po půl roce jedení celých zrn pociťuji - zklidnění, zvnitřnění, propojení. hledala jsem způsob stravování, který by podpořil moji "práci na sobě" a principy mb jsou tak přirozené! strava je nástroj, který mám neustále k dispozici, abych se skrze něj vrátila k sobě - a rozhodně je to taky způsob, jak se vymanit ze systému a stát se svobodným člověkem - mluvím teď o vnitřní svobodě (kterou to vše začíná a o které to vlastně jedině je - ať už žiju ve velkoměstě nebo na rodovém statku) ... no a pak jsou samozřejmě aspekty zdravotní - léčím se ze všech možných alergií, ale především chci mít dost energie a síly ... věnuju se tantře, meditacím, tanci, ... ve všech těchto "technikách"jdu za uzemněním, propojením se Zemí a se sebou, protože to cítím jako momentálně nejdůležitější věc.
MB mě krásně pročišťuje - zdá se, že jsem se zbavila alergie na soju, jsem citlivější po všech stránkách, už v sobě nemám takový chaos jako dřív, mám víc disciplíny a celkově pocit, že držím otěže svého života pevně v rukou! (ačkoli vichřice jsou u mě často a asi i budou)
kdybych měla shrnout, co mi mb dává a proč ji ctím a (více méně) dodržuju: PODPORA :-)
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #121 kdy: 20. Leden, 2012, 18:36:24 »

Kachi, to jsi napsala moc pekne. Mam to podobne, i kdyz je mb podle klasickeho stravovani dost "omezujici", pro me je to svoboda vyberu, protoze se sama rozhoduju o tom co budu jist a vim jaky to na me bude mit ucinky at uz pozitivni nebo negativni. K tomu jsem se ale dostala az po nejaky dobe.
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #122 kdy: 28. Červenec, 2012, 17:15:41 »

Zdravím,

protože představit se je slušné, nebudu váhat napsat pár slov do tohoto vlákna. Jmenuji se Markéta a na toto fórum jsem se postupně proklikala různým googlením při hledaní odpovědi na otázku "jak jíst". Stravou se intenzivněji zabývám už asi 7 až 8 měsíců takže mám již něco načteno a v posledních týdnech došlo i na MB (knihy i internet). I když se s některými prvky MB asi nedokáži 100% ztotožnit (například nechápu, proč by člověk z mírného pásma měl konzumovat mořské řasy), tak v ní vidím mnoho prvků k zamyšlení a (po vyzkoušení) zařazení do životního stylu.
Co mě vedlo ke studování toho, co jíme a posléze na toto fórum, kterým se postupně prokousávám? Atopický ekzém, nadváha, ochrana životního prostředí (je pro mě až zarážející, že po pěti letech studia nedošlo k nějaké vážnější diskusi na téma "běžný člověk/domácnost ve vztahu k ŽP"; ještěže mi samostudium zajímavých věcí nečiní potíže).
To je ode mě vše a já se opět ponořím do hlubin tohoto fóra.
Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #123 kdy: 21. Srpen, 2012, 13:46:14 »

Tak jo, tak já taky něco napíšu..... protože tuším, že mě MB už nepustí  Smiley...... s různými výživovým směry se potýkám už léta od dělené stravy, přes vegetariánství až jsem dospěla k vitariánství. Poslední směr nebudu rozvádět, nebylo mi na něm zkrátka dobře....
Makrobiotika je úžasná, s ní přišel i jiný životní styl.... manžel je vegetarián a s makrobiotikou taky nemá problém, dělá mu zdravotně dobře a má jí rád, ale žádný striktňák není  Grin. S MB vzal můj život úplně jiný směr a já jsem za to moc vděčná. Teď tvrdě "pracujeme" na mimi a těšíme se jak to všechno bude.... Jo, a ještě mám z prvního partnerství 11 ti letou dceru, ale tý z MB chutná jen něco, ale je čistý vegetarián od cca 6 ti let...
Zaznamenáno
Malenka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #124 kdy: 18. Září, 2012, 20:13:32 »

Preji nadherny den,

tak se take predstavim,

na MB me privedla pani doktorka Strnadelova (zatracovana i uznavana), prave jsem v jeji dvoumesicni fazi detoxu. Podle MB se snazim jist cca jeden mesic (predtim nez jsem k ni sla na konzultaci jsem MB studovala z ruznych knih a zacala se dle ni stravovat SmileySmiley

Mam z toho radost a kdyz jsem objevila toto forum mela jsem radost jeste vetsi! Smiley
Zaznamenáno

Mějte se překrásně,

Malenka
trent
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #125 kdy: 20. Říjen, 2012, 11:51:15 »

takže:
jmenuji se Trent a už asi 16 let jsme vegetariánka, jednu dobu jsem byla i veganka ( asi rok  a půl).
věnovala jsme se józe v denním životě, nakonec jsee od nich odešla, mám pětiletého syna, který odmala jí vegansky. Cukr, bílá mouka, tyčinky a svačinky apod u nás neexistuje, místo čokolády karobové bonbónky z CL..
zatím mi to vychází.makrobiotika mě zajímá, třeba jak to je s těmi škodlivými bramborami ( které dostáváme od babičky ze zahrady, takže je jíme).
takže se těším, že se tady něco zajímavého dozvím, jím tedy spíše podle ajurvédy( tedy mínus to kravské mléko).
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #126 kdy: 02. Listopad, 2012, 20:56:38 »

z živočišných zdrojů. Kdyby to slyšela ta paní doktorka, co to přednášela tak no.....
Jarka
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #127 kdy: 03. Listopad, 2012, 06:50:06 »

Jarka: Tu poznámku co jsi napsala jsem vůbec nepochopil. To je na koho, nebo na co?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #128 kdy: 03. Listopad, 2012, 09:06:13 »

gansky se stravující.
Jarka
Zaznamenáno
Lulu21
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #129 kdy: 07. Srpen, 2013, 19:31:13 »

Ahoj, jsem tu úplný nováček, ale makrobiotiku dodržuji už pár měsíců...Hlavním důvodem, proč jsem se zaregistrovala je to, že už nechci nechávat na mamce veškeré vaření a že je na čase se taky starat...A taky kvůli tomu, že chci poznat nějaké nové recepty a společnost lidí, která je v tom taky a neodsuzuje Smiley Podle návštěvnosti to vypadá, že tu dlouho nikdo nebyl, ale i tak mám dotaz..Netuším, kam bych ho měla umístit, tak se zeptám tady..Mám menší problém ohledně toho, že mi to jídlo jaksi přestává chutnat..Možná děláme něco špatně, protože jsem o tom nikde nečetla, všichni píšou, jak je to super a jak si to jídlo užívají..Jen já mám trošku depresi z toho, že se mi to začíná "zajídat"..Vůbec netuším, co s tím, na začátku jsem jásala, jak je všechno výborné a jak to dokáže nahradit "normální" stravu, ale teď... Sad  Nevím, co se to děje a k předchozímu stravování se vrátit opravdu nechci, ale taky se nemůžu dívat na smutný obličej mamky, která je svědkem toho, jak se v tom nimrám a nemám z jídla radost jako dřív..Za každou reakci na tento článek budu nejvícc vděčná Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #130 kdy: 07. Srpen, 2013, 20:53:16 »

Ahoj Lulu, presne tohle se tu resilo Wink Po 3 měsících mi makrobiotika přestala chutnat
« Poslední změna: 07. Srpen, 2013, 20:55:27 od neon » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #131 kdy: 08. Srpen, 2013, 08:57:05 »

Ahoj Lulu,
možná by to chtělo ochutnat jídlo od nějakého MB človíčka. Nevím, zda máš někoho v okolí. Chutě se po nějaké době srovnají, můžeš je mít zanesené, chce to čas. Používáš málo dochucovadel, chce to prestrost. Co ti konkrétně nechutná? Takhle bude asi těžké poradit, tohle mě jen tak napadá z hlavy.
Neone, smůla, že jsi nenapsal odkaz, kde se toto téma řešilo.
Jarka
Zaznamenáno
Jarin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #132 kdy: 08. Srpen, 2013, 16:26:16 »

Ahoj Jarko, stačí kliknout v tom Neonově příspěvku na tu větičku "Po 3 měsících mi makrobiotika přestala chutnat" a to je ten samotný odkaz, už tě to tam přesměruje.
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #133 kdy: 09. Listopad, 2013, 16:16:22 »

Ahoj Trent. Gratuluju Ti opožděně ke vstupu do MB sfér  Smiley a k prima synovi, když jí taky takhle dobře. Ty karobové bonbónky z CL - to CL se týká těch bonbónků, nebo že jsi z České Lípy ?  Very Happy
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #134 kdy: 09. Listopad, 2013, 16:25:06 »

Ahoj všichni tady. Jsem Radek, už nějakou dobu do šikovně zpracovaného indexu občas trochu píšu, ale od jara jsem začal s makrobiotikou ještě víc, tak se tu taky představuju     Wink  Jsem z menšího města pomezí Českého Ráje a podhůří Jizerek a Krkonoš, z nádherného kraje !! Přeju tu všem hezký večer... a MB úspěchy v žití. 
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení