Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Kuzu a Arrowroot  (Přečteno 2983 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ydar11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 28. Říjen, 2009, 12:59:20 »

Ahoj, mohl by jste někdo vysvětlit rozdíl mezi Kuzu a Arrowroot. Když si koupím Kuzu od Mitoku (dovoz Sunfood) je na obalu napsáno wild japanese arrowroot. To je, jak jsem zjistil pro více lidí (hlavně začátečníků) zavádějící. Nevím jestli to je ještě na jiných výrobcích. Podle odborníků to jsou samozřejmě dvě různé rostliny. Kuzu (občas někde kudzu) japonský vinný keř. Arrowroot z Indie a západní ameriky z Maranty třtinové. Možná  za to může angličtina arrow root...Hlavu mě ještě zamotal kamarád čajovník, který objednal Kuzu z Vietnamu a prodává ho za 200 Kč/500 g. Tohle Kuzu je ale jako by ovoněné. To Kuzu od Mitoku není. Dále konzistence o něco hrubší, barva stejná, vlastnosti stejné. . . Při použití toho vietnamského "vůně" z 95% mizí a vlastnosti při samotném tepelném zpracování také v podstatě stejné, včera jsem zahušťoval hruškový kompot z křížal a všichni si ho pochvalovali a chuťový (nikdo nic neříkal, necítil rozdíl ). Tak jak to tedy vlastně je? Co Vaše zkušenosti? Díky.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Září, 2012, 12:52:06 »

Ahoj,
tohle je pěkně staré téma. I když odpověď také nevím, jaký je v tom rozdíl. To druhé jsem nikdy nepoužívala. Kuzu doma máme, dobré na zahušťování polévek a omáček.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 11. Září, 2012, 17:13:38 »

Kuzu se používá k léčebným účelům, arrowroot je spíš jen na zahušťování, ale nemá tak silný efekt na posilu trávení, imunity atp...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení