Stran: [1] 2 3 ... 17
  Tisk  
Autor Téma: Facebook  (Přečteno 28433 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 24. Listopad, 2009, 08:48:38 »

Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 24. Listopad, 2009, 14:25:19 »

diky moc  Wink
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Listopad, 2009, 18:32:40 »

Já nevím, až mě někdy děsí, jak se naprosto exponujeme celému světu, že soukromí už není soukromím a k tomu, abys poznal člověka, stačí pár kliků na Facebooku a zjistíš všechny jeho zájmy, záliby, kam píše, kde byl, co dělal, čeho se účastnil...

Mám ráda tohle fórum a cítím se tady "jako mezi svými", ale to, co tady sdílím s váma, nemám potřebu sdílet se všemi svými Facebookovými konexemi (nenazývejme je úplně přátelé, to je dost silné slovo).
Chci si s lidma povídat  hugs, ne se dozvídat o jejich životech ze statusů, komentářů a fotografií.. Takže já se s dovolením ke skupině nepřipojím.  Cool
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 24. Listopad, 2009, 18:49:42 »

to je dobrý názor Smiley

tak alespoň se člověk podívá na fotky, jací to jsou fešáci...
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Prosinec, 2009, 22:36:19 »

klikla jsem na seznam fanoušků
a světe div se..
nepoznala jsem tam naprosto nikoho..
chích, to je mi ale pešek..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 14. Prosinec, 2009, 00:09:16 »

Hm, tak měním názor a upisuju se do skupiny Very Happy
Ten poslední příspěvek bylo nejspíš mé druhé já, co ve mně bojuje.. ještě nevím, které nechám zvítězit, jestli to stydlivé nebo to exponující se... možná je nechám vyvažovat se jako jin a jang Smiley
Doufám, že skupina na Facebooku neznamená, že nám to tu odumře! Smiley
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 14. Prosinec, 2009, 20:10:31 »

Facebook je potvora nenažraná, pochutnává si na času lidí. Nic proti moderním formám komunikace, ale k čemu tohle všechno máme? Je to jen další možnost VOLBY.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 14. Prosinec, 2009, 20:23:33 »

Bez nemoci nepoznáš zdraví, bez chudoby bohatství, bez Facebooku bys nepoznal co to je mít spoustu času, i když sis před Facebookem myslel, že čas vůbec nemáš  Grin
Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #8 kdy: 14. Prosinec, 2009, 22:38:03 »

Když si vybavím své dětství na Vysočině, společné bydlení s prarodiči, jejich pohled na život, v zapadlé vesničce desítky kilometrů od trochu většího města. Bez internetu, mobilů. V podstatě částečná izolace, ale mělo to něco do sebe.
     Babky se večer sešly u nás ve světnici a buď se držela černá hodinka, povídaly se příběhy z jejich mládí, probraly se drby, nebo draly peří. Dědové a tátové zase přes zimu pletli košíky. Přes léto jsme jako kluci lítali věčně někde v přírodě, hráli si na indiány apod. Je to dneska ještě? Nebo je to samé icq, skype, facebook, internet, mobil, hry na pc, tv?
     Ovšem nic proti tomu všemu. Někdy si říkám kam vlastně jako lidstvo směřujeme. I když vše má své klady a zápory, ale občas si říkám jak to měli krásně zařízené a jednoduché za časů bez elektřiny. Byla tma tak se nedělalo a buď se povídalo nebo se šlo se slepicema spát, tak jak by to v podstatě mělo být. A za rozbřesku vyskočit natěšený do nového dne.
     Dneska by člověk u zaměstnavatele asi neobstál s tím že je(byla) veňku tma a tak nedělá(nedělal). Na druhou stranu každý máme možnost volby, jenže je také důležité energeticky co dělá lidstvo jako celek. A člověk se také může chtě nechtě do určité míry přizpůsobovat okolí a daným zvyklostem.
     Nedávno jsem se bavil s dvacetiletým mužem, který vyrostl ve větším městě a říkal mi, že ho příroda děsí a uklidňuje ho zvuk tramvají, aut, takový ten městský hluk. Je to prostě jeho domov, ve městě se cítí dobře. Smiley
     Já si myslím, že lidé sice byli dříve chudší, více fyzicky pracovali, ale přijde mi, že byli tak nějak šťastnější, vyrovnanější, spokojili se s málem, žili víc v harmonii s okolím, přírodou ve větší sounáležitosti prožívali možná hlubší, opravdovější vztahy v reálné nikoli virtuální komunikaci. Ovšem nerad bych sváděl vinu na fb, icq, internet, pc, mobily. To je spíš podle mě špička ledovce, která může i dobře posloužit.
« Poslední změna: 14. Prosinec, 2009, 23:12:09 od agarek » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 15. Prosinec, 2009, 09:52:03 »

Zatím jsem taky nepochopil, proč jít na pokec na facebook za makroušema, když už jsou tady...
Vlezl jsem tam, zkusil jsem se přihlásit, no a zase jsem odešel.
Asi patřím taky do té staré generace....
 Roll Eyes
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 15. Prosinec, 2009, 11:02:56 »

Bez nemoci nepoznáš zdraví, bez chudoby bohatství, bez Facebooku bys nepoznal co to je mít spoustu času, i když sis před Facebookem myslel, že čas vůbec nemáš  Grin

Na tom něco je  Grin
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Prosinec, 2009, 20:07:44 »

jsem generace co se narodila ještě za minulého režimu..(dneska mám narozeniny!21)a za mého raného mládí jsme nikdo neměl mobil, počítač, xbox, bla bla bla..a byli jsme šťastní..na televizi jsme se koukali za odměnu, za vysvědčení nám naši půjčili ve videopůjčovně nějakou pohádku..
byli jsme pořád venku a vymýšleli lumpárny..byla to krásná doba a nedovedu si představit, že bych i třeba jen desetinu z ní proseděla u facebooku..

v dnešní době používám počítač a mobil denně..(kdo ne..), ale aspoň nekoukám na televizi, nepoužívám mikrovlnku, nehraji pc hry..na internetu surfuju tak půlhodinky..myslím, že nejsem úplně ztracený případ, ale můj přítel sedí u počítače tak 7 hodin denně a víc..mě by jeblo..

Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 15. Prosinec, 2009, 20:41:13 »

Všechno nejlepší  k narozeninám, Rakwičko  Very Happy
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Prosinec, 2009, 21:01:59 »

ÓÓ děkuji! mnohokrát,
ráda si nechám k narození přát..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 26. Prosinec, 2009, 13:42:20 »

Šoupnu sem některé statusy z Facebook:

Důvody přejídání jsou: potlačování emocí a nedostatek hlubokého dýchání. Pokud se přejíte, jděte ven a zhluboka dýchejte! A nebo večer zhluboka dýchejte namísto jezení. ~ David Wolfe

Nezapomínejme na zásadité složky stravy: mořské řasy, čerstvě tepelně upravená zelenina, olejnatá semena, fermentované potraviny (miso, shoyu, ...), pickles, kvalitní zeleninové vývary.

Nejpříjemnější nemoc je skleróza. To se pořád dovídáte nové a nové věci.

http://www.volny.cz/belousoval/tvm_index.htm - Tradiční východní medicína
Čínské, korejské a japonské tradiční učení o zdraví.

Pitný režim: nepijeme půl hodiny před ani po jídle, protože tak vyhasíná oheň trávení a ředí se šťávy. Voda z jídla (polévky, omáčky, ... ) se lépe zapojuje do metabolizmu než voda vypitá "na tekutiny".

Vypadá to, jako že příroda nesvede seslat na člověka pořádné marodění, leda nemoci krátké. Ale soudobé lékařství je už dokáže prodlužovat. ~ Marcel Proust

Horečka je dobrá a pozitivní věc a značí zdravý organismus. To, že někdo neumí mít horečku (např. ji nemá několik let), je projevem jeho snížené imunity.

http://www.ekofarma-ctibor.cz/recepty.htmlMakrobiotické recepty
Vánoční cukroví, luštěninová pomazánka, kváskový chleba, pickles.

Abyste se vyhnuli kritice, nic nedělejte, nic neříkejte a nikým nebuďte. ~ Elbert Hubbard

Štěstí se podobá zdraví. Dokud je máte, ani si ho nepovšimnete. ~ Ivan Sergejevič Turgeněv

Sója má nejhorší látky saponiny, které blokují trávení bílkovin, proto se ji snažíme nepoužívat ani ve formě bobů ani jako mouku, nebo sojové maso. Místo toho používáme sóju přirozeně fermentovanou, jako je tofu, tempeh a natto atd. ~ Strnadelová

Česnek je dobré vyloupat a naložit před použitím do skleničky se sojovkou, vyrovnají se tak energie a navíc ho máme pak připravený po ruce.

Způsob jídla: mezi jídly přestávka 2-4 hodiny, jíst pravidelně 3x denně, neuzobávat mezi jídly, jíst v klidu, v sedě, pěkně jídlo na pohled nachystat, před jídlem pár sekund myslet na jídlo – lépe se tráví.

Komplex méněcennosti zavádí lidi do politiky, dělá z lidí prezidenty, ministerské předsedy. Komplex méněcennosti vede lidi ke všem druhům ctižádosti, zločinů. ~ Osho

Nápoj UMESHOKUZU (umeboshi, shoyu, kuzu) – mj. na bolesti hlavy, uzemňuje, makrobiotický „penicilin“.

Jsou věci mezi nebem a zelím... :-) ~ Dan Doležal

Rybu je dobré připravovat na páře: do vody se vloží bylinky, na pařák list čínského zelí a na něj ryba, která se ještě pokape citronem.

Všetko šťastie pochádza z túžby po tom, aby boli ostatní šťastní. Všetko nešťastie pochádza z túžby, aby som bol šťastný ja sám. ~ Šantidéva

Cibulka a česnek. (Nevhodná kombinace. Jedno nebo druhé zcela stačí. Navíc ještě zázvor - nevhodné.) ~ Jarmila Průchová

Je nutné změnit pohled na člověka. Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama. Je ovládán energiemi potravy. GEORGES OHSAWA

„Pravda je, že jev lze poznat kontrastem. Takže tak, jako nelze poznat světlo bez tmy, nelze poznat ani radost bez smutku.“ ~ Tao te T'ing

Pozorujte v sobě jakékoli formy "bránění se něčemu". Čemu se bránite? Nějaké iluzorní identitě, představě ve vaší mysli, starému programu, strachu, domněnce? Pouhým uvědoměním si této představy, jejím pozorováním, bez posuzování, se od ní také osvobodíte. Ve světle vašeho vědomí se všechny nevědomé vzorce velice rychle rozpouštějí. ~ Eckhart Tolle

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209562221200007-barvy-zivota/obsah/74086-rozhovor-jarmila-pruchova-makrobiotika/
Rozhovor: Jarmila Průchová- makrobiotika — Barvy života: 20. 3. 2009 — Obsah — iVysílání — Česká tel
iVysílání bylo expertním panelem osobností českého internetu v těsném hlasování zvoleno jako 3. nejlepší projekt roku 2009 v anketěKřišťálová Lupa.

Makrobiotika V současnosti prožíváme dennodenně něco co považujeme za zlé, nebo špatné, nešťastné, obtěžující. Velmi často zapomínáme, že každé takové negativum má své pozitivum. Když se nám dost rychle nedaří ho odkrýt, pak je možné si uvědomit alespoň jednoduchou,často zdůrazňovanou Ohsawovu pravdu: každý překonávaný problém nás posiluje, obohacuje. Pomáhá nám vystoupit v našem vývoji o jeden nebo dva schody vzhůru.

http://www.dusecz.com/clanek/3975-dobry_zrak_bez_bryli_xii_priciny_ocnich_neduhu_5.htm
Léčení očních chorob a makrobiotika
K odstranění prvého typu krátkozrakosti začněte se standardní makrobiotickou stravou, zaměřenou na omezení potravin typu Jin a na množství tekutin.

Člověk, který si dělá velké starosti s kosmetikou, aniž by se věnoval vnitřnímu fungování organismu, ten je obrácená páka a nebude mít žádnou moc nad svou existencí. I krása musí být jakoby skrytá, vnitřní a nemá se projevovat příliš na venek. Hlavní částí krásy je vnitřní krása. Hlavní částí zdraví není vzhled. Základ zdraví je uvnitř. ~ Tomio Kikuchi

...omyly výrobců kosmetických přípravků, kteří nás lákají ke koupi tzv. šetrných výrobků s nejpřijatelnějším pH 5,5, což je podle nich hodnota kůže. Kůže je s hodnotou pH 5,5 mírně kyselá, ale protože příroda je dokonalá, vyrovnává se potem s pH 8,5 - tedy mírně zásaditým. Pokud obě hodnoty sečteme, dostaneme se opět k neutrálnímu pH 7,0 ! ~ Ota Reiss
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 17
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení