Stran: 1 ... 14 15 [16] 17
  Tisk  
Autor Téma: Facebook  (Přečteno 30404 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #225 kdy: 26. Duben, 2012, 10:08:54 »

Doktoři by se měli vážně přestat zabývat a ošetřovat nemoci a začít léčit, začít se starat o zdraví než o nemoc. To samé samozřejmě platí také pro pacienty. Pacienti by se měli přestat starat a ošetřovat svou nemoc a měli by začít usilovat o své zdraví, podpořit a znovu-obnovit zdraví za každou cenu, za jakoukoli vynaloženou snahu. Zdraví není nikdy záležitostí peněz, je to záležitostí opakovaného úsilí a moudrých rozhodnutí ohledně životního stylu učiněného každým inviduálně. Nemoc naopak je záležitostí peněz a stojí stovky bilionů dolarů celosvětově každým rokem.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #226 kdy: 03. Květen, 2012, 15:43:04 »

Ten, kdo je moderní civilizací opojen, nebude proti ní vystupovat. Bude hledat, čím by své mínění podpořil, v domnění, že je pravdivé. Zdá-li se člověku sen, věří v jeho opravdovost až do okamžiku, než se probere. Člověk zakletý v moderní civilizaci je na tom podobně. ~ Gándhí
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #227 kdy: 17. Prosinec, 2012, 16:45:16 »

Vegetariáni mají spíše filosofickou a náboženskou mysl, inklinují k meditaci, estetice, literatuře a poezii. Ne-vegetariáni, naopak, silně inklinují k takzvanému mechanickému a industriálnímu pokroku a také ke kolonizaci. V historii se nevyskytl vegetarián, který by kolonizoval jiné lidi silou (vojenskou nebo ekonomickou). Všichni kolonizovaní lidé jsou více vegetariáni než jejich kolonizátoři. ~ George Ohsawa
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #228 kdy: 17. Prosinec, 2012, 17:38:38 »

neon: Hned jsem si vzpomenul na Hitlera, který bývá často za vegetariána označován, ale pak jsem našel tenhle článek a argumenty znějí docela logicky.

http://www.vegetarian.cz/ostatni/ahitnebyl.html
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #229 kdy: 17. Prosinec, 2012, 18:27:24 »

Jo, Hitler, to je fakt...

Ono je to stejně ode mě trochu nefér dávat takto vytržené citáty z kontextu knihy, když v předešlých kapitolách třeba psal, že největší chyba vegetariánů je inklinace k cukru a dalším chemickým sladidlům. Takže pro Ohsawu není vegetarián jako vegetarián (makrobiotik) Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #230 kdy: 19. Prosinec, 2012, 10:31:46 »

Já bych to shrnul tak: dítěti je první a hlavní školou rodina; a rodina, to se rozumí, ta míň vychová a vyučí dítě tím, co mu přikazuje nebo zapovídá - u nás je ve všem, i v rodině, příliš mnoho kázání - jako spíš tím, co dítě doma vidí. Tedy jací jsou rodiče, matka i otec, jaký mají poměr k sobě a k okolí, to má největší vliv na dítě. Prosím vás, když takové děcko doma pozoruje nesoulad a hádky rodičů, hrubost, neúctu, nepravdivost, jak může z něho, nepřemůže-li to v sobě úsilím, být slušný člověk? Ono se říká: čím hrneček navře, tím páchne. To platí i o rodině. ~ Hovory s T.G.Masarykem
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #231 kdy: 06. Leden, 2013, 11:58:37 »

V roce 1927 napsal jeden americký novinář: „Naše demokracie se změnila. Té změně se říká spotřeba. Pro naši zemi už nejsou na prvním místě občané, ale zákazníci, spotřebitelé.“ Když se po teroristickém útoku na New York v září 2001 Američané ptali, co mohou udělat pro Ameriku, pronesl George W. Bush památnou větu: „Return to shopping malls. Go shopping!“ (Běžte nakupovat!). I v naší zemi lze z úst mnoha podnikatelů, ekonomů či politiků zaslechnout stále častěji lamentování nad tím, že lidé místo utrácení šetří.

Převzato odsud http://blog.peoplecomm.cz/clanek/reklama-1912-vs-2012

V dobře spravované zemi, chudoba je něco, za co by se mělo stydět. Ve špatně spravované zemi, bohatství je něco, za co by se mělo stydět. ~ Konfucius
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #232 kdy: 06. Leden, 2013, 13:23:44 »

Premyslim proc mi nechodi tyhle posty na muj Facebook, prestoze jsem "likovala" tvoji stranku uz pred kdovijakou dobou?
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #233 kdy: 06. Leden, 2013, 15:21:48 »

Proč se všude seje řepka? Protože se z ní vyrobí nafta, ta se nalije do kamionů a ty k nám přivezou ovoce z jihu, zeleninu ze Španělska, Polska a česnek z Číny.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #234 kdy: 07. Leden, 2013, 10:35:30 »

Já nechci svou čističku vody, filtr a jánevímco, já chci, aby tekla čistá a zdravá voda z vodovodu přímo, všem a kdykoli! ~ Jan Dietrich Dvorský
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #235 kdy: 08. Leden, 2013, 18:24:41 »

Slib nekradení: Ohsawa nám říkával, že je to krádež, pokud vlastníme více oblečení, prostoru pro bydlení, nebo dokonce jídla, než potřebujeme - ukradli jsme to, i když si myslíme, že jsme zaplatili jeho cenu. Například, pokud sníme jablko každý den, tak krademe někomu jinému jablko, protože nenarostlo dostatek jablek, které by zásobovaly celou populaci. Stejně to platí pro živočišnou potravu. Bohatí platí vysoké ceny za maso a chudí si jej nemůžou koupit. Nepokládáme to za kradení, ale v chápání Gándího tomu tak je. ~ Ohsawa (z knihy o Gandhim)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #236 kdy: 10. Leden, 2013, 14:55:07 »

Raději, než bojovat proti "špatným" společnostem nebo zemím, podpořte svým časem, snahou a finančními prostředky všechny takové společnosti a zdroje, které jsou prospěšné pro Vás, Boha a celou Přírodu. Žádná "špatná" firma nebo vláda nemůže přežít bez finanční podpory. Všechny "špatné" věci na zemi jsou financované Vámi, dokud neuděláte jasná rozhodnutí a závazky ve prospěch řešením z lásky. ~ Hans Neukomm
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #237 kdy: 12. Leden, 2013, 13:20:47 »

Svoboda je, když tvé chci je jednotné s musím. Svoboda je žití v Božích zákonech. ~ Dvorský
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #238 kdy: 15. Leden, 2013, 21:39:55 »

Nic nového, ale mainstreamu je to potřeba otloukat o hlavu nejlépe 24 hodin denně. Řešit cokoli jiného, třeba volbu prezidenta v ČR, je jako trápit se na Titaniku nad tím, jaké jsem si vzal šaty.

http://www.novinky.cz/veda-skoly/290144-stojime-na-prahu-kolapsu-globalni-civilizace-varuje-nova-studie.html
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #239 kdy: 19. Leden, 2013, 08:24:07 »

Neznám přesný význam "dospělosti". Ale pro mě, dospělým jste tehdy, když vás někdo zraní a vy se pokusíte porozumět jejich situaci raději než jim ublížit nazpět. ~ citát
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení