Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: luštěninové pomazánky, paštiky.....  (Přečteno 6541 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« kdy: 28. Listopad, 2009, 09:14:14 »

Ahoj, už mě nebaví kupovat si luštěninové pomazánky a napadlo mě, že by se možná dalo udělat větší množství a zasterilovat.. máte někdo zkušenost? děkuju..  chef Srdce
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 22. Září, 2012, 17:27:07 »

Ahoj,
přidávám se k dotazu El. Máte někdo zkušenosti s pomazánkami? Myslím, že by to ale muselo být v malých skeničkách.
Dělal jste to někdo?
Jarka
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 02. Leden, 2013, 09:43:46 »

Ahoj, dělám dost často cizrnovou, tj. hummus - teď např. na silvestrovské jednohubky. (Cizrnu uvařit s kombu, osmahnutá trochu osolená cibulka, ještě chvilku povařit společně, rozmixovat, dochutit citronovou šťávou, může být i bílým misem, pravý hummus je taky s tahinem.) Zatím jsem se nesnažila uchovávat déle, v lednici chvíli vydrží, ale bohužel a k mému údivu opravdu ne moc - méně než třeba tofu pomazánka (tofu-brokolice-česnek, další oblíbená).
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Leden, 2013, 14:49:40 »

Taky mám zkušenost, že luštěniny zas tak moc nevydrží, hlavně cizrna...
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 09. Únor, 2013, 10:01:00 »

Luštěninové pomazánky si dělám sám. Považuji za zbytečné si je kupovat. Připravená doma je mnohem lepší bez debaty.Vždy se dá dát stranou trocha vařené luštěniny z oběda, či si ji dát vařit více, že zbude i na pomazánku. Popř. trocha čočky je uvařená hned. Někdy si lehce povařím v malém množství vody na drobno krájenou mrkev a pastyňák, zahustím hraškou, přidám olej, někdy i mořskou řasu a už nesolím. Je dobrá na chlebu i za tepla, posypaná slunečnicí, sezamem s pár listy rukoly.  Nevím, zda je to vhodná kombinace surovin z hlediska energií J/J, ale chutná mi. Když mne večer popadne bílý sex, nezdržuju se mazáním na chleba a jím ji rovnou lžičkou a pečivo přikusuju.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení