Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: VLOCKOVACE - Nabidka hromadne objednavky  (Přečteno 10366 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Nena
Host
0 0
« kdy: 29. Listopad, 2009, 21:13:03 »

ahoj vsichni,

na Bobovi Carrovi jsme se dohodli, ze udelam pruzkum vlockovacu a mlynku a ze bychom je mohli objednat najednou (a jeste treba pres Sunfood ci Makrobioklub), aby to vyslo levneji. Zatim jsem dohodla vlockovace.

Kdyz jsem porovnavala ceny vlockovacu, ktere se prodavaji v Cechach a v Nemecku, tak v Nemecku vychazeji mnohem levneji - treba o tretinu ceny i vice - a to i s postovnym. Nakonec jsem dohodla krasny vlockovac, ktery se v Cechach ani neprodava (asi by ho tu meli moc drahy) a i s postovnym vyjde podobne jako o tridu (nebo nekolik trid) horsi vlockovac napr. Campo prodavany v CR.

Tento vlockovac ma kapacitu asi 150g/min.
Ma velke, masivni valecky, takze super lehce mele.
Je dreveny, ma i dreveny trychtyr, ktery se da snadno sundat a cely mlynek se pak i lehce rozebere a cisti. Vhodny nejen na obili, ale i na orisky a seminka.
Vyska 25cm, sirka 12cm, vaha asi 2kg.

Napiste mi prosim co nejdrive, kdo byste mel zajem. Radi bychom co nejdrive objednali, aby se mohli dat jeste jako vanocni darky pod stromecek. Diky.
Pro ty, co nejsou prihlaseni na foru, piste mi prosim na kursy@makrobioklub.cz

« Poslední změna: 23. Prosinec, 2009, 08:50:59 od Nena » Zaznamenáno
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Listopad, 2009, 22:49:35 »

Ahoj, to je výborné téma! A mám zájem o jeden. Spěchat netřeba, klidně nejprve udělejte ten průzkum. Třeba ve stylu v jakém to dělá magazín TEST (sdružení ochrany spotřebitelů). Hlavně ať to vydrží a materiály jsou chemicky nezávadné. Mimochodem nemám s vločkovači zkušenosti, tak možná budu mít dvě hloupé otázky.. Ty vločky to dělá už jedním průchodem zrn? A zrna jsou prostě tvrdá - netřeba nejprve uvařit?
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Listopad, 2009, 10:07:29 »

ahoj Ondro,

na vlockovace jsem prave pruzkum jiz provedla a na evropskem trhu se zda byt tento nejlepsi (ve sve kategorii). Zrna se tam davaji cela, sucha a nastavis si jak hrube chces ty vlocky mit a umeles to pouze jednou  Grin Pocitam tedy s tebou.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Listopad, 2009, 10:13:09 »

Neno, muzu se zeptat, kolik ten vlockovac asitak vazi a pripadne jak je velky? Aspon priblizne..
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 30. Listopad, 2009, 10:47:51 »

ahoj, dala jsem to i nahoru do popisu: Vyska 25cm, sirka 12cm, vaha asi 2kg.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 01. Prosinec, 2009, 09:58:45 »

Kdyz by nas bylo vice, muzeme se dostat s cenou jeste o nekolik set dolu. Dejte prosim vedet dalsim lidem o teto nabidce. Diky.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Prosinec, 2009, 12:31:21 »

Nabídka vločkovače mě zaujala, jen nemám s tímto přístrojem vůbec žádné zkušennosti a váhám jestli by našel v mé kuchyni dostačené uplatnění....používáte někdo doma vločkovač ? Myslíte, že je to dobrá investice ?
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 01. Prosinec, 2009, 12:57:13 »

Ja se teda priznam, ze s vlockovacem taky nemam zkusenost, ale rozhodla jsem se investovat cheer .
Libi se mi i to, ze ho lze pouzit nejenom na vlocky, ale i na seminka, orisky... prijde mi to takove univerzalni.
A hlavne si budu moct udelat vlocky kdy budu chtit, z ceho budu chtit a jak budu chtit. (Ty, co jsem si posledne koupila, jsou plne slupek - jejich prebirani mi zabere furu casu, bes! Sad )
Ale zkušenosti s nim si taky rada počtu. Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 01. Prosinec, 2009, 13:56:28 »

Ja mam zkusenosti s vlockovacem Campo a Waldner. Domaci vlocky je uplne neco jineho nez maji v obchode. Je to jako by sis nastrouhala jablko a jedla ho az za nekolik mesicu (samozrejme, je to nadsazene, ale je to prihodny priklad). Navic vlocky v obchode nejsou namleta zrna, ale to zrno je nejdriv namocene a pak slisovane - takze se vlastne vymacka ten vnitrek.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 01. Prosinec, 2009, 15:25:00 »

Moje zkusenost s vlockovacem, ktery jsme si pred casem poridili domu je uzasna. Je to uplne jina chut a hlavne energie nez z vlocek, ktere jsou namlete nekolik mesicu v sacku. Clovek si muze doprat i tvrdsi druhy obilnin /spalda, zito, jecmen/ ktere dosud jedl tak max ve forme krup ci kernotta a za zlomek casu nez kdyz by je varil normalne. Skloubi se tim vyhody konzumace celeho zrna a rychlosti pripravy. je jasne, ze to neni vhodne na kazdodenni snidani, ale kdyz clovek trikrat tydne rano specha, trak idealni varianta Grin.
Zaznamenáno

ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 01. Prosinec, 2009, 16:35:39 »

Diky za sepsání zkušeností. Zajímalo by mě, když se při klasickém postupu vločkování vymačká vnitřek, to pak zůstane jen ten obal(slupka, pokud to nějakou vůbec mělo)? Výhledově bych měl zájem, ale nejdřív ze všeho si chci pořídit zelák na pickles Smiley
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 01. Prosinec, 2009, 16:47:17 »

Já mám taky pár nezkušených dotazů:

Jak dlouho trvá, než se takové vločky z vločkovače uvaří? Asi tedy déle než u kupovaných vloček?
Co udělá vločkovač s oříšky/semínky? 

Děkuji Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 01. Prosinec, 2009, 16:56:37 »

zalezi jak na drobno si ty vlocky umeles, jake je to zrno atd. Je urcite lepsi si vlocky taky nechat pres noc ve vode a rano uvarit. Ja jsem si delala jednou ryzove a jednou ovesne (kdyz jsem byla na navsteve, kde vlockovac maji) a to jsme varili asi 25 min. Urcite to neni tak dlouho jako cele zrno. Ale opravdu zalezi na velikosti vlocek.

a orisky a seminka si clovek namele na ruzne posypky na kasi ci obili, do kolacu apod.
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 01. Prosinec, 2009, 17:15:18 »

Dokud nevyzkoušim, neuvěřim Cool Neno řekni mi až ho budeš mít a já si k tobě příjdu namlít pár vloček do kaše Smiley
Vypadá to jako ježek v kleci Smiley
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 01. Prosinec, 2009, 17:16:40 »

Děkuju. No vypadá to moc dobře. Budem s Tomem uvažovat... do kdy chcete odeslat objednávku?
Ty oříšky to teda nějak rozdrtí? Nebo to udělá "oříškové vločky"? (to je asi blbost, uznávám)

Ježour: jj, ježek v kleci, to je přesně ono, já si říkala, že mi to  něco připomíná  Grin
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení