Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: zelenina bez chemie v Praze  (Přečteno 2461 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ivet
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 16. Duben, 2009, 16:27:49 »

Kdepak ji nakupujete? Patrala jsem po nejakem ekozemedelci v Praze nebo okoli, ale nasla jsem jen ekofarmy se zviraty :/ Vim, ze biozeleninu prodavaji ruzne obchudky se zdravou vyzivou, ale zda se mi to vetsinou desne drahe. Nejlepsi by byl asi nejaky trh - chodila jsem na Pankrac, kde mivali cedulky odkud zelenina nebo ovoce je..ale ted je misto trziste uzasne obchodni megacentrum Akrady.. Vim, ze jeste existuje Holesovicka trznice a Havelsky trh..nejsem si ale jista, jestli je to zaruka zeleniny bez chemie. Spis to tam lip vypada, nez v nekde v Albertovi. Nekdo mi doporucoval, at si pro zeleninu chodim k Vietnamcum...ja je ale naposledy videla, jak zkupuji bedny zelenin v Makru...tak fakt nevim..
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Duben, 2009, 16:46:34 »

njn, v CR je biozelenina strasne draha a navic mnohdy malo kvalitni. Jsou i zde dovozci, kteri dovazeji levnou bio zeleninu ze zahranici, ale i ti ji draze prodavaji. Nedavno se ke mne dostal bio cesnek z CL (myslim, puvodem z ciny), hruza!!! Je to ostuda, ze se neco takoveho prodava...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Duben, 2009, 19:01:27 »

a co treba tuhle http://ekostatek.blogspot.com/2009/04/nabidka-zelenina-na-pristi-utery-duben.html  Odkaz jsem nasla pres http://www.biospotrebitel.cz/ dole vlevo mas aktualne z farem. Tedka se uchytila metoda bedynek vice zde http://www.cuketka.cz/?p=1759
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Duben, 2009, 21:12:11 »

Jedna z moznosti je tady: http://obchudek.biopotraviny.cz. Nejlevnejsi to neni, zato sortiment a kvalita vice nez slusna.

Dan
Zaznamenáno
ivet
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Duben, 2009, 10:54:26 »

"Bedynkovou metodu" znam, ale jen ze zahranici, tak to je fajn, ze se to zacina uchytavat i v CR!
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Duben, 2009, 11:03:09 »

Co jsem koukal na nabidky bedynek v praze tak je to pro MB zatim nepouzitelny - plny brambor, paprik, rajcat, topinabur a dalsich zhuverilosti v zemi ceske... Neznate nekdo MB bedynky ? Wink
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 17. Duben, 2009, 11:30:06 »

ha ha, asi to chce kontaktovat ty farmy a rict o co mas zajem, zatim jsem to nezkousela.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 17. Duben, 2009, 14:20:13 »

Ja nemam zkusenost s tim jak je to ted v Praze, ale k tem bedynkam - brala jsem je jeden cas tady v Anglii a cokoliv clovek nechtel, tak si mohl oznacit na jejich website a vzdy mu to nahradili necim jinym. Take jsem si mohla oznacit co mam oblibene a to pak vzdy zaradili pokud to bylo. Pokud se mi jejich vyber vubec nelibil, mohla jsem si misto jimi zvolene bedynky proste sestavit vlastni seznam toho co chci. Takze bych take doporucila kontaktovat firmu ktera to u vas nabizi a vyptat se jake jsou moznosti. Me to bedynkovani vyhovovalo protoze oni vzdy zvoli to co je v sezone a co roste lokalne. Nabizeli i exoticke plodiny ale kdyz to nekdo nechce tak je muze oznacit jak jsem uz rikala. A diky nim jsem se tak seznamila se zeleninami ktere jsem predtim moc neznala, protoze oni ti k tomu take daji recepty na inspiraci. Treba jsem objevila jak upravit articoky, ktere jsem predtim nikdy syrove nemela. Oni je sice prodavaji v normalnich obchodech a taky jsem je mela na zahradce (ani jsem nevedela co to je), ale kdyz mi to prislo v bedynce s inspiracnim receptem tak uz jsem to proste mela doma a zkusila to.
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 19. Březen, 2010, 09:43:45 »

Ze pry budou v Praze taky trhy se zeleninou... juchuchuuuuu ? Pisou o tom dneska tady. Jestli se nekdo vydate, tak pak dejte vedet, jak to vypada! Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 19. Březen, 2010, 11:31:11 »

ahoj, právě jsem to četla a říkala si, že to musím dát na forum  Grin Uvažuji, že bych se zajela podívat.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 19. Březen, 2010, 11:46:17 »

chichi, byla jsem rychlejší!  Very Happy  Všechno to okoukni a pak podej zprávu, v tom tě nepředběhnu  Wink
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení