Stran: [1] 2 3 ... 35
  Tisk  
Autor Téma: Jak Připravit Králíka  (Přečteno 66620 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
majkl
Host
0 0
« kdy: 24. Prosinec, 2009, 12:44:58 »

znáte někdo dobrý MB recept na králíka?
Táta někde sehnal domácího, tak do toho asi pudu...
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 24. Prosinec, 2009, 14:48:06 »

Jak připravit Michala...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Prosinec, 2009, 15:08:44 »

Potraviny, lék náš vezdejší - někde tam jsou krtci, to by mohlo být podobné  Grin
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 25. Prosinec, 2009, 10:01:43 »

Nevim, jak moc je to MB recept, ale dobrý je:

Na dno pekáče rozprostřít z jednoho sáčku kysané zelí (německé BIO), na to položit králíka hřbetem nahoru (s rozříznutým hrudníkem), posypat kmínem (sůl je v zelí), lehce podlít vodou a upéct doměkka (1 až 1.5 hod.).
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Prosinec, 2009, 19:38:20 »

Já bych ho (raději než pekla) dusila na cibuli a ke konci přidala kopec kořenové zeleniny!
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #5 kdy: 28. Prosinec, 2009, 22:31:22 »

Tak ja bych ho nedusil a nepekl, radeji nechal pobihat v prirode a uzivat svobody Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Prosinec, 2009, 00:41:28 »

Já bejt pobýhajícím králíkem na Ondřejově zahradě, asi bych se s ním skamarádil a hrál karty - projevil mu dík, že mě nepoložil na pekáč, nezalil omastkem, neposypal všelijakým kořením, nestrčil do trouby a nepochutnával si na mě. Nechal mě žít, vždyť život je fajn!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 29. Prosinec, 2009, 03:55:40 »

Králíci v přírodě? To jsou zajíci, ne? Králíci jsou ti domestikovaní, řekněme "k snědku určení"... aspoň tak nám to tvrdili ve škole Smiley
Každopáďo nevím proč, ale králičí maso mi nikdy nechutnalo, navíc mě jako dítě traumatizovalo to zabíjení a stahování domácích chlupatejch ušáčků, takže víc se k tomudle tématu nevyjadřuju, pardón za off topic.
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 29. Prosinec, 2009, 07:32:20 »

Králíci v přírodě? To jsou zajíci, ne? Králíci jsou ti domestikovaní, řekněme "k snědku určení"... aspoň tak nám to tvrdili ve škole Smiley

http://www.naturfoto.cz/kralik-divoky-fotografie-6264.html
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 29. Prosinec, 2009, 09:35:16 »

jsem holka z vesnice..takže tady je běžné, že se tu králíci pěstují na maso..
takže s výrokama typu: je to zvíře, nechte ho žít!
byste tady dostali leda do úst..hihi (s mým taťkou v první řadě)
kdyby to tu nikdo nejedl, tak by to taky nikdo nepěstoval..tudíž by ani žádnej králík nežil..
navíc je to biomaso, o který se každej den staráš a pečuješ, takže si ho zasloužíš, protože mu věnuješ čas a úsilí..
podle mě je to lepší, než jít do obchodu a něco si koupit, prostě bez práce..
já teda králíky nejím, ale naprosto mi nevadí, když nám v kolně potom visí stáhnuté kožky vypnuté na hácích..
všechno se zpracuje..
to je život!
a myslím si, že mnozí lidé, co jedí králíky, kozy, slepice, atd.., které si je vypěstují doma(a následně i sní), mají ke zvířatům bližší vztah než mnozí lidé, co sedí ve městě na zadku a jen vedou řeči..(tím teď nemyslím vás..ale jako obecně)
taky nejíte kapra, protože je to sympaťák a zasloužil by si plavat v rybníce?asi ne, že jo..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 29. Prosinec, 2009, 10:31:13 »

dekuju, midsummer, za rozsireni obzoru!  Kyticka
to rakwicka: musim rict, ze kapr me, jako male, k hlazeni, krmeni, chovani , nunani a tutani nikdy nijak zvlast neinspiroval Rofl
« Poslední změna: 29. Prosinec, 2009, 10:33:51 od paulina » Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 29. Prosinec, 2009, 19:40:46 »

Jsem ze zemědělské školy, "pěstování zvířat" mi trhá uši, nám rvali do hlavy, že se chovají... Wink
A ač domácí králík, tak vždy naočkovaný, dnes by jinak ti přešlechtěná zvířátka nepřežila... a ač jsme je doma taky měli, i ty napnuté kůže, tak dnes by mi to už vadilo i vidět Sad
Z kapra jsem dělala koikoku, táta mi ho porcoval, bylo u toho krve.. Undecided nekoukala jsem a nemyla to, protože jsem nemusela... kaprovi jsem poděkovala, za to co mi přináší... podle mě ryby stále potřebuji... a nemají tak vyvinutou nervovou soustavu jako savci, čímž to nechci nijak omlouvat, život je život... ale já děkuji za každé jídlo a těm rybám zvlášť Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 29. Prosinec, 2009, 20:37:26 »

Fajn příspěvek, Kamiko.  Cool
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 29. Prosinec, 2009, 20:59:20 »

paulina:

mám to pochopit tak, že právo na život bys ponechala roztomilým a chlupatým tvorečkům a ty ostatní, co nejsou k pošišmání by ti ani nechyběli? nevím, nevím, nezdá se mi to moc fér..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 29. Prosinec, 2009, 21:00:32 »

Ten Wl(áďův) prispevek je ale stejne nejlepsi.. takovy kameňák  Grin
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 35
  Tisk