Stran: 1 [2] 3 4 ... 35
  Tisk  
Autor Téma: Jak Připravit Králíka  (Přečteno 64988 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 29. Prosinec, 2009, 21:05:25 »

jj, ten příspěvěk od Wl je fakt dobrej  Very Happy
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 29. Prosinec, 2009, 22:36:06 »

z95
Zaznamenáno
dáma s čápem
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 30. Prosinec, 2009, 01:03:12 »

bylo u toho krve.. Undecided nekoukala jsem a nemyla to, protože jsem nemusela... kaprovi jsem poděkovala, za to co mi přináší... podle mě ryby stále potřebuji

Nechci ti mluvit do tvých energií, ale zřejmě ty ryby zas tak nepotřebuješ, pokud si je nejsi schopná připravit. To děkování je samozřejmě fajn, aspoň něco, no myslím, že pokud člověk není schopný to zvíře ani zabít, asi by ho neměl jíst. To je podle mě život, nebo by aspoň tedy měl být. "Výsadu" zavírat oči a dělat jakože nic bych přenechala jiným...... konec mého názoru, který se možná bude od jiných trochu lišit O:-)
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 30. Prosinec, 2009, 10:09:31 »

Skús do úvah o rybe zahrnúť aj  jej  p o h y b
So zabíjaním ani ja nie som úplne vyrovnaná. Napadá ma, že riešením by mohli byť drobnejšie živočíchy i drobnejšie rybky, u ktorých nemám tak zlý pocit ako u veľkých.  Žabacie stehienka, račie klepetá alebo slimáky Huh? Ponuka v obchode je nulová okrem morských, zber tiež neznie lákavo, i keď moja mama dodnes spomína šťastné chvíle svojho detstva pri zbere rakov z potoka. Nechám to zatiaľ otvorené...
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 30. Prosinec, 2009, 11:15:44 »

K tomu zabijaniu zivocichov - dolezita je kategoria vyberu. Moznost. Keby nebola, je viac ako pravdepodobne, ze zabrany by tlak existencie, ktora chce pretrvat nevydrzali a clovek by si pekne ulovil, zabil a upiekol to co by potreboval  -  prosta skutocnost, silnejsi prezije, priroda to ma definovane presne.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 30. Prosinec, 2009, 11:19:16 »

Z hlediska jin/jang ryb pripominam prvni prispevek odtud - http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,1210.0.html
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 02. Leden, 2010, 17:35:15 »

rakwicka:
nene, tak to samozrejme nechapej, pravo na zivot maj vsichni, at uz to ma supiny, srst, peri nebo proste kuzi...
Proste mi jen vyvstanula na mysli predstava kapra jakozto domaciho zvirete a prislo mi to vtipne. Koneckoncu ja za nim do ty vany asitak dvakrat pred vanocama skoro vlezla, ze. ;-)
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 02. Leden, 2010, 17:59:07 »

Když jsem kupovala kapříka na koikoku, tak jsem si ho nechala zabít- ne proto, že bych to neudělala, ale proto že ten pán věděl mnohem líp jak na to a kapřík to měl opravdu rychlé. Doma jsem si ho vykuchala, omyla.. jediné co mě trochu vyvedlo z míry bylo, když jsem mu nařízla páteř, jak sebou škubl.. Taky jsem mu poděkovala...  I proto, že jsem kapříka kuchala atd má pro mě polévka mnohem větší cenu- nevím, jak to vysvětlit. A hlavně te´d cítím, jak mi ta polévka pomáhá ..

Jak malá jsem byla často na chalupě, děda choval králíky, slepice, prace, býka.. husy. Viděla jsem smrt od mala a vždycky když děda stahoval králíka, tak jsem u něj stála. Jako dítěti mi to nedělalo vůbec žádnej ošklivej pocit, přijímala jsem to tak jak to je.  Ani mi nevadilo, že mám právě k obědu mýho čertíka(oblíbenýho králíka)..   Zažívala jsem kařdodenní dědovu péči o všechny ty zvířata a viděla jsem jak velká je do nich vkládaná energie. Králíkům jsem jako dítě chodila s babičkou na pampelišky a nebo jsem si ty malé brala v koši na louku je pást Smiley 

Tím nechci říct, že v současné době bych králíka zabila..  Myslím, že člověk jako savec by neměl sníst savce a proto bych savce nezabila..

Ale jinak se smrti neštítím. Vždyť bez smrti není život a naopak.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 02. Leden, 2010, 21:24:09 »

Neon, Giorgino - tak to máte pravdu : )

Nedávno jsem narazil na síti na dvě zajímavé zprávy. Jedna z nich je docela optimistická. Ta druhá je jenom zvláštní. Tady jsou:

I./ Češi nechtějí "éčka" v potravinách Autor: Mediafax (Mediafax) 27.12.2009 15:30:01 Petr Vlasák, vlasak@mediafax.cz
PRAHA (MEDIAFAX) - Češi nechtějí "éčka" v potravinách, 74 procent Čechů by se přiklonilo k tomu, aby byly tyto látky v potravinách zakázané. V neděli o průzkumu, který to prokázal, informovala společnost Sanep.
"V Česku převažují odpůrci barviv, konzervantů, emulgátorů a přídavných látek (neboli „éček“) v potravinách," uvedla společnost Sanep. Dvaačtyřicet procent Čechů vyjádřilo v rámci průzkumu svůj souhlas se zvažovaným zákazem těchto látek v Evropské unii.
"Téměř třetina dotázaných (32 procent) se pak k tomuto opatření spíše přiklání, zatímco 13 procent je spíše proti. Jasný nesouhlas je pak postojem devítiprocentní skupiny dotázaných," uvedl Sanep.

II./ Andělé nemohou létat, boří mýtus britský vědec 28.12. 2009 9:27 - Londýn
Někteří vědci mají až překvapivě mnoho času na studie. Zářným příkladem je profesor biologie Roger Wotton.
Akademik z londýnské University College sesbíral několik tisíc různých uměleckých interpretací okřídlených bytostí a zkoumal, zda by mohly létat. Wotton došel ve svém bádání k jednoznačnému závěru, létat by rozhodně nemohly. Tedy pokud by jejich tělo mělo stejné vlastnosti jako to lidské. Křídla jsou pro tak těžké bytosti příliš malá a žádná vyobrazená by nemohla tak těžké tělo unést.Ptáci mají tělo značně odlehčené a mají navíc duté kosti, které před vzletem naplní vzduchem. Tak těžký tvor jako anděl velikosti člověka by ale potřeboval křídla dlouhá desítky metrů.„Dokonce i zběžný průzkum různých uměleckých vyobrazení dokazuje, že andělé a cherubíni se nemohou vznést a nemohou využívat ani umělý pohon,“ uvedl profesor Wotton ve svém prohlášení.

Jinak přeji všem známým i neznámým nickům ať se Vám (nejen) letos daří co nejlíp a králíkům pak dlouhý plodný život and more freedom!

P.S. A ještě jednou mimo téma. Četl jsem teď jednu zajímavou knížečku. Jmenuje se Makrobiotika, její zakázané komnaty a já a napsala ji Natalie Kšajtová - Faitlová.
(někde už se tu o ní psalo) Je to přečtené ani ne za dva dny a stojí to za to. Autorka, poměrně populární osobnost dělala přes 10 let takovou MB, že se jí podařilo vyléčit z rakoviny v době, kdy ještě nebyly obchůdky s obilím, výrobky Sunfood atd. Je tam ale pár věcí k zamyšlení a nejen pro skalní makrobiotiky. Týká se to např. kompromisů v MB, očkování atd. Hlavně ta pasáž o očkování mi přijde hodně důležitá. No, proč autorka po všech těch letech v MB dost polevila a jak to dopadlo, to si prostě přečtěte...
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 03. Leden, 2010, 08:30:22 »

Wl,
kde jsi pořídil tu knížku? Jestli ji někde vídáváš, jeden kousek bych si zarezervoval.

Pan vědec Wotton je třída. Zase někdo posunul hranice poznání a uklidnil zastánce hmotného výkladu Vesmíru, že ten stroj funguje jak má. Zajímalo by mě, jestli to četli i andělé. Snad se taky pobavili. Smiley
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 04. Leden, 2010, 13:51:55 »

romanS: knihu v pohodě najdeš zde: http://www.krasnapani.cz/objednavka
je to novinka Wink

jinak ode mne k tématu – králíka bych nezabil a ani nejedl. nedávno jsem zrovna měl i tu nehezkou možnost z okna auta zahlédnou právě nějakou paničku, jak s gustem toho chudáka visícího za háky stahuje z kůže…bylo mi z toho přinejmenším smutno. má přítelkyně je z vesnice, ze statku, kde od mala až dodnes chovají zvířata. sama byla od mala konfrontována řeznickými názory a je silným odpůrcem těch myšlenkových pochodů, že jsou tu ty zvířata od toho, abychom se jimi, my, vysoce inteligentní lidé, krmili. to je jen projev našeho sobeckého ega!
« Poslední změna: 04. Leden, 2010, 14:03:31 od Petr Toman » Zaznamenáno
Villona
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 08. Leden, 2010, 15:17:16 »

Domácí králík nemusí být vždy nutně naočkovaný....viz vlastní zkušenost s chovem  Wink
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 16. Leden, 2010, 05:13:33 »

A pomaličku začínám odpočítávat. Takže: 9
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 26. Leden, 2010, 09:51:17 »

Ze sportu:
V příloze MF DNES Víkend z  23.1. je článek o rakouském skokanovi na lyžích Tonim Innauerovi (str.36 - Innauerovi pomohl vyhrát  jídelníček), který zvítězill v roce 1980 ve skocích na středním můstku na olympiádě v Lake Placid a ještě byl na velkém můstku čtvrtý. Píše se tu, že měl častá zranění šlach u nohou a v rámci přípravy na olympiádu po poradě s trenérem razantně přebudoval jídelníček, aby problémy omezil. Cukr nahradil medem, bílou mouku celozrnnou, začal jíst mnohem víc zeleniny, luštěnin a ovoce a velmi omezil MASO. „Navzdory tvrdému tréninku mě večer nebolely svaly a necítil jsem se unavený. Daleko rychleji jsem získával kondici i vytrvalost,“ řekl.
Olympiádu vyhrál, ale potíže přetrvávaly. Za další dva roky pak přestal skákat a nyní se stará o rakouský tým. Píše se tu ještě, že byl zvláštní typ: štíhlý a přemýšlivý : ).

Pak bych tu měl i jeden kulturní tip pro zastánce pojídání nohatých tvorů. Je to knížka Martina Harníčka s přiléhavým názvem MASO. Nejde o literaturu “faktu”, je to beletrie a má i velice zajímavý design. Je to zážitek…
Pro opravdové zájemce je tu tento odkaz http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=1236
Další knížky od něho neznám, ale některé názvy O Albínovi nebo třeba  Já,bratři jsou dost slibné. Nečetl jste je někdo náhodou?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 26. Leden, 2010, 10:56:49 »

tak teda nevím, jestli ten odkaz je i pro mě.. protože se za zastánce pojídání nohatých tvorů nepovažuju, byť ani za odpůrce, pokud to něčí organismus zatím potřebuje...  Eek
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 35
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení