Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 35
  Tisk  
Autor Téma: Jak Připravit Králíka  (Přečteno 68426 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Wl
Host
1 0
« Odpověď #30 kdy: 01. Únor, 2010, 20:49:45 »

To je úplně na tobě: ). Tady je každopádně ještě jeden (lepší) literární tip. (Myslel jsem si původně, že to každý zná, ale ukázalo se, že to tak není.) Je to komiks, napsal ho David B. a jmenuje se PADOUCNICE. Je to autobiografická záležitost o tom, jak se jeho rodina potýkala s padoucnicí jeho bratra od doby, kdy mu bylo 7 let (bratrovi). Vypravěčovi bylo tenkrát 5. A je to výborné. Po zkušenostech s klasickou medicínou vyzkoušeli všemožnou alternativu včetně MB a  jejich MB období  je tam vylíčeno „úžasným“ způsobem (na asi 30 stranách na konci prvního a začátku druhého dílu). Na pozadí probíhají tehdejší údalosti, válka v Alžíru, květen 68, atd. atd. Je to psáno velice otevřeně a některých hlavních „hrdinů“ se to pak docela dotklo. Jinak, francouzský komiks je úplně jiná liga než Kačer Donald, je to spíš ilustrovaný román se spoustou odkazů. Tenhle navíc dostal i nějakou literární cenu, alespoň myslím. Už kvůli těm třiceti stranám má cenu si ho sehnat. Nechci to ale přechválit, znáte to, člověk se pak těší a ... Takže se spokojím jen s konstatováním, že je to fakt velkej nářez!! : ).

Zaujal mě tu ten názor, že by člověk měl jíst ty zvířata, která si je schopen zabít. Pár věcí by se tím změnilo. Když si představím ty dialogy v „Masně“...
„Tak co to dneska bude pane/paní? Hovězí? Znamenitá volba! Tady je palice a přes dvůr a doleva...Nebo snad raději kachničku a nožík?“
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 01. Únor, 2010, 21:41:22 »

Citace
Wl : Zaujal mě tu ten názor, že by člověk měl jíst ty zvířata, která si je schopen zabít. Pár věcí by se tím změnilo. Když si představím ty dialogy v „Masně“...
„Tak co to dneska bude pane/paní? Hovězí? Znamenitá volba! Tady je palice a přes dvůr a doleva...Nebo snad raději kachničku a nožík?“

Grin
Díky Wl za připomenutí Padoucnice, četl jsem její první díly v době, kdy to pro mě bylo velmi kontroverzní dílko, protože MB se tam opravdu podává velmi "syrově". Je to už tak dlouho, že jsem na to úpně zapomenul. Doporučuji si to sehnat, i když třeba komix není váš oblíbený žánr, protože tohle není to, co si pod pojmem komix vetšina z nás asi představuje.
Jedna starší recenze je zde : http://www.motkomiks.cz/media.php?id=24 http://eshop.inter-zone.cz/product/Padoucnice_1-6-komiks

Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 02. Únor, 2010, 11:16:06 »

Jj. syrové to teda je, ale i tak jsem se pobavil  : )
Zaznamenáno
antimakrobiotici
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 17. Březen, 2010, 22:38:46 »

upíct králíka na česneku..kmínu..a hlavně na sádle at je to poradna pecinka.. Grin a hlavně ne žádný ty vaše makrobiticky sracky jako jsou jáhly..zrní..apod.. Grin Grin a hodně koření Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 18. Březen, 2010, 06:07:32 »

Jdeme dobrou cesto (tohle fórum) - výskyt takových příspěvků to z mé zkušenosti dokazuje - je to symptom větší popularity a úspěchu komunity Grin
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 18. Březen, 2010, 09:57:09 »

slovo komunita nemám moc ráda..
je takové..uzavřené a to se mi nelíbí
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 18. Březen, 2010, 11:16:09 »

To jsem fakt nečekal, jak se tohle téma ujme...
 Smiley
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 23. Březen, 2010, 06:21:15 »

rakvička: to máš úplnou pravdu. pojďme najít nějaké jiné. že by třeba Sekta?
michal: nadějné vlákno je třeba rozvíjet Smiley
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 05. Duben, 2010, 12:14:29 »

Stalo se na Ostrovech...
Během posledních tří let bylo v Británii zadrženo 44 321 důchodců, loni jich pádnou ruku zákona pocítilo rekordní číslo přesahující 13 000.
Někteří přeplnili nosič na kole, ostříhali sousedovi bez povolení živý plot, nezaplatili pokutu za to, že jeli nepřipoutaní v autě,atd.
Majitelka obchodu se zvířaty, 66letá Joan Higginsová byla odsouzena k zaplacení pokuty ve výši tisíc liber, protože porušila nový zákon na ochranu zvířat, který neumožňuje prodávat zvířata lidem pod šestnáct let. Prodala totiž zlatou rybku mladšímu teenagerovi.
Jednasemdesátiletý Geoff Dornan byla zase odsouzen za to, že jel příliš nebezpečně na kolečkových bruslích. Dostal pokutu 300 liber.
V cele skončil i člověk, který se snažil skupině mladých lidí zabránit, aby neházeli cihly po kachnách. Policie se mu později omluvila.
Jeden důchodce byl zadržen proto, že ukradl špunt z prodejny van, který ani neměli na skladě. Byl to špunt, který si přinesl, aby podle něj koupil nový. Policisté jej vyslýchali a pak mu vzali otisky prstů i vzorky DNA.

Mluvčí jedné z organizace na ochranu lidských práv Saga situaci komentoval slovy: „Tato čísla jsou velmi alarmující. Možná, že policie zjistila, že popadnou za límec důchodce je snadné. Je otázkou, zda se policie nesnaží spíš naplnit čísla o počtu zatčených, než aby chytala skutečné zločince.

Pravdou ale současně je, že přibývá i agresivity ze strany důchodců, kteří se v rychle vyvíjející a měnící společnosti cítí ostrakizovaní a jsou pak útoční. Navíc se lidé dožívají vyššího věku v lepší fyzické i psychické kondici, takže mohou zůstávat na dráze zločinu déle.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #39 kdy: 11. Květen, 2010, 13:20:03 »

Tak už přes 2200x tu někdo dostal chuť na králíka a možná i opakovaně. Šelmy...
Recept nebude ovšem ani dnes, jenom jedna menší zajímavost od severních sousedů. A tady je:
Známé polské zpěvačce hrozí dva roky vězení.
Popová hvězda Dorota Rabczewska známá jako „Doda“ si dovolila vznést kritiku na adresu Bible. V silně křesťansky založeném Polsku však nyní čelí dvouletému vězení kvůli rouhání. V televizním rozhovoru prohlásila, že je pro ni snazší věřit na dinosaury než v Bibli. „Je těžké věřit něčemu, co napsali lidé, kteří pili až moc vína a kouřili cigarety z nejrůznějších bylin,“ uvedla dále Rabczewska.
Podle polského zákona postihujícího rouhání je protiprávní, aby kdokoli urážel něčí náboženské přesvědčení. Za tento „prohřešek“ hrozí pokuta a dokonce až dvouleté vězení.
V roce 2003 stála před soudem z podobných důvodů i polská umělkyně Dorota Nieznalska. Ta nakonec odešla s 20 hodinami veřejně prospěšných prací měsíčně. Tento trest si odpykávala po dobu půl roku. Důvodem bylo urážení křesťanů v jednom z jejích kontroverzních uměleckých děl.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 10. Červenec, 2010, 15:56:55 »

"Zpráva z tisku".
Biopšenice ptáky netáhne, radši si klovnou do běžné pšenice. Uvádí to britská studie v časopisu Journal of the Science of Food and Agriculture.
„Když si ptáci mohou vybrat, dávají přednost běžné stravě,“ shrnula bioložka Ailsa McKenzieová z univerzity v Newcastlu, která s kolegou Markem Witthinghamem dva roky sledovala stravovací návyky ptactva.
Vědci se neomezili jen na laboratorní studium. V severní Anglii rozmístili padesát krmítek pro divoké ptáky a každý rok sledovali šest týdnů, jaké zrní si kosové, sýkorky a další létavci vybírají.
Polovinu každého krmítka zaplňovala biopšenice, ve druhé polovině bylo běžné zrní. Aby to ptáci neměli jednoduché, čas od času biologové polohu obou druhů měnili. Přesto byl výsledek jednoznačný. V prvním roce volilo běžné zrní 55 % z nich, zatímco ve druhém roce už bioprodukty ignorovala 60 % ptáků – „průmyslově“ produkovaná pšenice jim chutnala víc. Stejně to dopadlo i v laboratoři při pokusech s kanáry.
Britové prozkoumali 16 hlavních faktorů, které mohly ovlivnit ptačí výběr. Sledovali velikost zrn, jejich tvrdost, mikrobiální znečištění i vliv zbytků pesticidů. Nakonec se ukázalo, že příčina ptačí volby je velmi prostá – v běžném zrní je víc bílkovin.
Ptáci potřebují více proteinů zejména v zimě. V biopšenici je jich ale o desetinu méně než v normálním zrní. Rozdíl je způsoben používáním či nepoužíváním umělých hnojiv.
Ve světě se nyní ročně prodá biopotravin za 28,5 miliardy eur, dvakrát více než v roce 2000.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 11. Červenec, 2010, 10:05:50 »

Narazil jsem onehdá na jedno zajímavé jméno. Miloslav Král. Je to mimo jiné docent, inženýr... Prostě velmi chytrý pán se zajímavým životním osudem, kterému se stala opravdu zajímavá věc. Tomu, kdo si to tady našel a koho kromě materiálních věcí zajímají i „ty jiné“ doporučuji, aby si zkusil poslechnout následující velikonoční rozhovor. Myslím, že za vyslechnutí stojí celý a jedna hodně hodně zajímavá až neuvěřitelná pasáž se nachází zhruba uprostřed. Je to pěkný rozhovor a klidně i napište, co si o tom všem myslíte. Tohle by mě docela zajímalo.
Kdyby vás zajímal můj názor, tak já mu to normálně věřím.

Tak tady to je: http://media.rozhlas.cz/_audio/00902453.mp3
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #42 kdy: 30. Červenec, 2010, 13:04:43 »

Asi bych přeci jen měl ještě něco o M. Královi dodat…

Takže:”Doc. Ing. Miloslav Král, CSc. (narozen 1930) vystudoval Vysokou školu inženýrského stavitelství ČVUT v Praze a zároveň se v době své vědecké aspirantury z filozofie (ihned po skončení vysoké školy) vzdělával na Matematicko-fyzikální fakultě KU v různých oborech moderní fyziky. Přednášel teorii vědy v rámci filozofie na MFF KU a na FTJF ČVUT a později v rámci teorie řízení přednášel kurs kybernetiky a jejích sociálních aplikací na Vysoké škole politické a různých vysokých školách. Významně se podílel na demokratizačním procesu 1968-69, v důsledku čehož pak byl dvacet let perzekuován. V letech 1970-89 pracoval nejprve jako bagrista a později jako technik ve Státním rybářství v Praze. Spolupracoval s disentem (signatář manifestu 2000 slov, Charty 77 aj.).

V prosinci 1989 se vrátil k vysokoškolské profesi na VŠE v Praze a od roku 1990 pracoval v Kabinetu pro výzkum vědy, techniky a společnosti Akademie věd ČR. V této době prožil ještě jako ateista DVA SPONTÁNNÍ VSTUPY do nevědomí, které jej duchovně i fyzicky silně ovlivnily.

Přednášel postgraduální kurzy na témata „teorie vědy a techniky“ a „kam směřuje civilizace“ pro Masarykův ústav vyšších studií ČVUT. V současnosti (v penzi) se soukromě zabývá badatelskou činností v oblasti moderní přírodní vědy, kybernetiky a jungovské psychologie a pohostinně přednáší na různých vysokých školách a společenských institucích.”

Poslechněte si ho, fakt je to hodně zajímavé… Hovoří se  o Bohu, Vesmíru, Jungovi, mimozemských civilizacích,... prostě tak o životě: ).
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 30. Červenec, 2010, 23:26:26 »

Tak jsem si poslechla ten rozhovor s panem doc. Králem - a bylo to fascinující - a krásné, mě to oslovilo a nemám důvod mu jeho zkušenost a Vhled nevěřit. Polemizovat s ním samozřejmě nemůžu, protože takto "v nevědomí" se nenacházím...
Jeho zkušenost zaujme a zní přesvědčivě právě proto, že není nijak esoterická a exotická a vychází z našeho normálního evropského, civilizovaného, na vědeckém poznání založeného světa.
(neměla by se založit důstojnější kolonka pro tohle téma? Smiley co všechno se tady v receptáři pro králičí hody neschová)
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 31. Červenec, 2010, 09:48:30 »

To Wláďa si tohle téma schválně přisvojil, protože přitahuje pozornost Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 35
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení