Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35
  Tisk  
Autor Téma: Jak Připravit Králíka  (Přečteno 68450 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 31. Červenec, 2010, 21:44:17 »

Já naopak od králika odskakovala a zabrousila sem jen náhodně občas Smiley

I když král a král-ík tak nepříbuzně vlastně nakonec nezní, že jo
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #46 kdy: 02. Srpen, 2010, 15:09:08 »

Wýborně, teď jste na to kápli: ). No a co jinak? Co si o tom Michale třeba myslíš konkrétně ty? Nebo Honza 4...
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #47 kdy: 18. Srpen, 2010, 13:34:06 »

Zdá se, že to není jednoduché téma  : ).
Třeba někomu pomůže následující odkaz( http://vedaavira.cz/index.aspx?p=34 ), na stránku, kde je možné si poslechnout další, opět velice zajímavý rozhovor s panem Králem. Těm, kteří cítí, že mají k tomuto tématu nějaký vztah, rozhodně doporučuji to udělat. Je to ten čtvrtý od shora (ale ani ty další nejsou špatné) – Rozmluvy Studia STOP s T.Jiráskovou. Trvá půl hodiny a skoro celý se věnuje tomu “paranormálnímu” jevu, kterým pan Král prošel. Vypráví o tom jaké změny u něho poté nastaly.  O neuvěřitelném, úplném uzdravení se z těžkých chorob, návratu paměti, prožití si posledního soudu..  O tom jak to přijala jeho rodina, kolegové, atd.  Kromě jiného tu také říká (a to má vztah dokonce k tomuto vláknu), jak se změnil jeho postoj k masu. Je opravdu zajímavé, jak ho ty dvě noci dokázaly totálně proměnit a také, že tu o věcech, které jsou vlastně neuvěřitelné, vypráví matematik, fyzik, vědec navyklý věci dokazovat...Poslechněte si ho. To,o čem si třeba někdy čtete,tu máte jakoby v praxi:).

Pana Krále bych někdy rád viděl naživo. Pokud by někdo náhodou věděl, kdy se bude konat nějaká jeho přednáška...
« Poslední změna: 18. Srpen, 2010, 13:55:26 od Wl » Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 18. Srpen, 2010, 15:55:28 »

Ten druhý rozhovor je mnohem lepší - konkrétnější. Konečně jsem to pochopil (teda doufám)

On teda říká, že v bibli se píše o věcech, na které přišla až moderní věda, a z toho tudíž plyne existence Boha, protože jinak na to ty lidi přijít nemohli. (?)
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #49 kdy: 18. Srpen, 2010, 16:08:27 »

...zase se to mohli dozvědět od jiných bytostí, které mohly vzniknout "konvenčním" způsobem a přijít na to samy. Snad na to taky myslel a pořešil to...

Dost mě zaujalo, jak nerezignoval na vědu, naopak se snaží vědu s vírou propojit, nebo aspoň o víře mluvit vědeckým jazykem, který je pro mnoho lidí (včetně mě) mnohem srozumitelnější. Asi si taky rád od něj něco přečtu.

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 19. Srpen, 2010, 14:58:44 »

Poslechla jsem si na doporučení teda teď ten čtvrtý rozhovor s p. Králem - a nemůžu než zopakovat, že to je fascinující, mě to oslovuje. Budu poslouchat a číst dál.

Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #51 kdy: 21. Srpen, 2010, 10:31:40 »

Jsem rád, že vás taky zaujal. Nevšední člověk, že?  Zajímavých myšlenek tam má spoustu. Možná by bylo fajn, kdyby s ním nějaký rozhovor udělalo i naše nejlepší makrobiotické periodikum. Myslím, že by se to do něho docela hodilo.
Tak teď ještě, kde si ho jenom poslechnout živě?
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #52 kdy: 24. Srpen, 2010, 16:25:00 »

Tak teď ještě, kde si ho jenom poslechnout živě?

http://vedaavira.cz/index.aspx?p=37

Pokud mě paměť neklame, tak kdysi pořádal Král setkání, diskuze i u něj doma.
Zkus se ho poptat. Smiley
http://vedaavira.cz/index.aspx?p=18
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #53 kdy: 25. Srpen, 2010, 17:55:01 »

Jsem rád, že žiješ: ).
A dík.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 25. Srpen, 2010, 22:33:09 »

Taky dík za ty odkazy.
Dovolím si tu jednu citaci M. Krále (připadá mi, že opravdu trefuje do černého):

Náboženské a mystické filozofické disciplíny, které jsou mnohem starší než věda a pocházejí z různých historicky vzdálených prorockých zjevení a vizí (opírajících se o intuici), by pak měly zvážit skutečnost, že jejich proroci (ať jsou pro ně jakkoli svatí), žili v dobách, kdy objektivně ověřitelné poznání (týkající se psychiky i celého okolního světa) bylo na nesrovnatelně nižší úrovni než je dnes. Proto by měly usilovat o dnes platnou objektivní ověřitelnost svých ontických východisek tak, aby jimi přijatá dogmata byla přijatelná i pro dnešní lidi, žijící v nejvyspělejších civilizacích.
Přál bych si, aby moje snaha o vědecky platný důkaz existence vědomé kosmické psýché – Boha a z toho vyplývající pochopení smyslu lidského života přispělo všem lidem k nalezení smysluplného nadhledu na jistou vnitřně pociťovanou „marnost“ ubíhajícího pozemského života a také k nacházení východisek z dnešní, zdánlivě nepřekonatelné globální krizové situace.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #55 kdy: 26. Září, 2010, 11:26:30 »

Tak zářijovou Královu přednášku jsem „prošvihl“. Byl jsem na mb dovolené v Igrane. Příjemná záležitost mimochodem. Ale jedna kuriozita. Účastnice zájezdu mi povídá: “Vy jste určitě ten z toho fóra, ten Neon, viďte? Poznala jsem vás podle fotky.“ Jo kterou fotku kde viděla... Takt to fakt nevím...: ))
No ale jestli jste někdo náhodou na tom Královi v té Vlašimi byli, tak nějaký postřeh z té akce by nebyl? Ostych stranou přátelé! : )
« Poslední změna: 28. Říjen, 2010, 11:52:12 od Wl » Zaznamenáno
Vladimír
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 1
« Odpověď #56 kdy: 26. Září, 2010, 13:02:59 »

Zdravím.
Přátelé nemyslíte, že se tady KECÁ o tematech , které s původním názvem vlákna nemají nic společného ? . ? .Takže se připojím i se svým kecem: Já nejsem přítelem radikální makrobiotiky, ale na druhou stranu se snažím do stravy dávat velkou část zeleniny a hodně omezit maso. Jsem zastáncem názoru, že člověk je všežravec. I když spotřeba masa je dnes enormní, pamatuji doby kdy bylo jen tak dvakrát třikrát za týden. Ale třeba v přírodě? Vždyť i ty opice si pochutnají "tedy když je uloví" na mase. A to nerezebírám i to, že loví své "soukmenovce" tedy nižší opice. Zároveň ale nesouhlasím s týráním zvířat, která se chovají na maso a jsem zastáncem jejich přirozeného a to zdůrazňuji  šťastného života před porážkou. A pokud jsem u té porážky tak jsem názoru, že nějaké bití a popohánění zvířat, třeba holemi a nebo elektrickými obušky na jatkách by mělo být trestným činem. Bratr dělal v Masokombinátu Březhrad a já ho tam několikrát navštívil. Je pravdou, že to bylo za  těch  svi.......... ( pardon, samice od prasete domácího) bolševických. Ale to, co jsem tam viděl i mě "hnulo žlučí". Na druhou stranu dnes "žereme" sojové párky, které okolo masa jen běžely, šunku, kterou než donesete domů tak Vám promáčí papír tak, že ho nerozbalíte a chuť drsnou na jazyku od těch emulgátorů, které v mase drží vodu do něho vmasírovanou , mohu dodat odkazy na emulgační přípravky které inzerují vmasírování 40, 60 ale i 100 % vody do masa. To je co  ! ? ! ? ! ? To za bolševika nebylo, existovaly ČSN (československé normy), které přesně určovaly co v kterém výrobku mohlo být. Dnes ti naši politici normy zrušili. a to je výsledek jejich snažení. Proto nemohu souhlasit s názory na neupečení králika. Je to zdravé, doma chované, nestresované maso s velkým dietním potenciálem. A když je šťastně chované, tak je i odměnou chovateli na talíři. To je prostě příroda. A na závěr recept: Králika rozporcuji a položím do pekáče, na každý kus masa dám oříšek másla, osolím, opepřím, okmínuji (kmínu trochu více), a přidám utřený česnek (celou paličku). Přidám tak cca 0,5 l piva a peču přikryté, cca45-60 min. druhou polovinou pekáče, do měkka. Když je měkké tak odkryji a udělám kůrčičku cca 20 min. Maso je křehké jako dušené, šťavnaté ale vláknité. Jiný recept: Není s pivem (použiji vodu) a místo másla používám plátky bůčku, které kladu na porce králika. Bůček necháme vypéci trochu více aby se sádlo dostalo do šťávy. Ostatní ingredience jsou stejné. Králik je šťavnatý, není suchý ale vláknitost zůstavá. Přeji hezký den.Vladimír Šmíd.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #57 kdy: 27. Září, 2010, 11:42:12 »

Mno vidíš...osobně žádné párky a ni párky sojové nejím a už vubec mě uvědomění situace jak je nakládáno se zvířaty před smrtí nehne se lžučí ale se srdcem...A VO TOM TO JE... Víš je mnoho bytostí které jedí maso žerou maso jak urvaný,ale také si nejsou vědomí jak přistupují v tomto vztahu morálně karmicky k sobě a svému okolí...Ahoj Kamil
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #58 kdy: 27. Září, 2010, 22:54:53 »

Vladimire, tvoje prispevky me zcela definitivne pobavily, hlavne predstava toho jak tady asi budou prijimany. Myslim ze pojidace bucku tady opravdu asi nenajdes zadne. Kdyz prestanes jist sunku a parky uplne, tak uz nemusis resit (teda alespon ne ze stejnych duvodu), jejich "kvalitu". Myslim ze uzeniny jsou snad fakt to nejhorsi co muzes dat do ust. Jinak pochybuju ze to bylo za bolsevika lepsi, naopak nektere latky byly od te doby zakazany. Pokud se rozhodnes jist organicky, tak nemusis resit jake hruzy do toho davaji. Sojovy (nebo tofu) parek bych klidne snedla, na rozdil od masoveho. Byt tebou, pokud teda parky jist musis, tak by me vic desilo ze tam davaj rozemlety usi, rypaky a podobne, nez ze bych mela hruzu ze soji. A to i za tebou nostalgicky vzpominanaho bolsevika Smiley
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #59 kdy: 27. Září, 2010, 23:23:40 »

Citace
Nedávno jsem narazil na síti na dvě zajímavé zprávy. Jedna z nich je docela optimistická. Ta druhá je jenom zvláštní. Tady jsou:

I./ Češi nechtějí "éčka" v potravinách Autor: Mediafax (Mediafax) 27.12.2009 15:30:01 Petr Vlasák, vlasak@mediafax.cz
PRAHA (MEDIAFAX) - Češi nechtějí "éčka" v potravinách, 74 procent Čechů by se přiklonilo k tomu, aby byly tyto látky v potravinách zakázané. V neděli o průzkumu, který to prokázal, informovala společnost Sanep.
"V Česku převažují odpůrci barviv, konzervantů, emulgátorů a přídavných látek (neboli „éček“) v potravinách," uvedla společnost Sanep. Dvaačtyřicet procent Čechů vyjádřilo v rámci průzkumu svůj souhlas se zvažovaným zákazem těchto látek v Evropské unii.
"Téměř třetina dotázaných (32 procent) se pak k tomuto opatření spíše přiklání, zatímco 13 procent je spíše proti. Jasný nesouhlas je pak postojem devítiprocentní skupiny dotázaných," uvedl Sanep.
Obavam se ale ze valne vetsina nema poneti co by potraviny bez Ecek znamenaly. Znacne snizena zivotnost produktu, konec jasnych barev bonbonku, a uzeniny snad ani nejdou bez chemikalii vyrobit.
Myslim ze hodne lidi by chtelo aby jim nekdo rekl, ze v tom nic spatneho neni, ale pritom furt chteji mit krasne jasne cervene lentilky, chleba co dlouho neplesnivi, atd

Citace
Zaujal mě tu ten názor, že by člověk měl jíst ty zvířata, která si je schopen zabít. Pár věcí by se tím změnilo. Když si představím ty dialogy v „Masně“...
„Tak co to dneska bude pane/paní? Hovězí? Znamenitá volba! Tady je palice a přes dvůr a doleva...Nebo snad raději kachničku a nožík?“
No nebylo by to super?

Citace
Známé polské zpěvačce hrozí dva roky vězení.
Popová hvězda Dorota Rabczewska známá jako „Doda“ si dovolila vznést kritiku na adresu Bible. V silně křesťansky založeném Polsku však nyní čelí dvouletému vězení kvůli rouhání.
To snad neni pravda… Hranici pro ni nahodou nepripravujou? Z komunisticke totality primo do stredoveku. Skvele.
Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení