Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Tisk  
Autor Téma: z rakwe ven!  (Přečteno 25232 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #135 kdy: 31. Březen, 2010, 23:44:08 »

skvělý!konečně tě, giorgino,  potkám naživo!
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #136 kdy: 01. Duben, 2010, 00:07:33 »

Paráda!tak to se taky musím snažit přijet-konečně můžem zarandit Giorgino...třeba celý babinec! Kouleni Ocima Pusa Mrk
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #137 kdy: 01. Duben, 2010, 00:41:13 »

jejda, holky - to s tím randědím - jsem jaksi z formy, abych vás všechny zvládnul, když tam na to máme necelé dva dny. to abych si koupil velkej stan!  Grin
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #138 kdy: 01. Duben, 2010, 05:46:33 »

spát se bude pod širákem, ne?

za deset minut jdu na autobus a jedu na kurz přírodní výživy a sebeléčení..
tak pak poreferuju..snad se vrátím, hihi
ahoj
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #139 kdy: 01. Duben, 2010, 11:03:23 »

rakwi, koukám ty ses rozjela.. Grin Těším se na tvoje postřehy (zápisky?  Wink ) z kurziku!
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #140 kdy: 07. Duben, 2010, 11:28:44 »

Ahoj všem!
(postřehy z kurzu)

To byl nejkrásnější víkend za hodně hodně dlouhou dobu..
ve čtvrtek jsem vyrazila do Skalky u Doks (http://www.skalka22.cz/cz/o-nas)
a čekaly mě 4 dny, na které nezapomenu..
Kdybych vám měla sdělit už jenom jednu větu, zněla by:
Jeďte na kurz!!
Bylo to nesmírně obohacující a poučné a naučné a plodné a dobré a úžasné..dostaly jsme skripta, ve kterých je shrnuto prostě naprosto všechno, stručně a jasně..
Také jsme se naučily péct kváskový celožitný chléb a dostaly jsme 5tiletý kvásek
odjela jsem plná energie a nadšení a motivace, v kapse plno nápadů a inspirace, to odhodlání..
Poprvé jsem zažila konstalaci a bylo to naprosto odzbrojující..
meditovaly jsme a chodily na procházky (píšu tvrdé, neboť jsem byly samé ženy) a večer jsme se koukaly na zajímavé filmy o duchovním rozvoji..
léčivé nápoje, zázvorové obklady..ráno cvičení podle 5 elementů, čikung, šiacu, do-in
spousta srandy za málo peněz..

Květuška uvažuje o dalším kurzu, takže sledujte stránky prirodnivyziva.cz

Děkuji za tuto možnost, obohatilo mě to o spoustu povzbuzující energie..
Kdo se to tu ptal, jestli je nutné jet na kurz?

řekla bych, že je to prostě naprosto nezbytně nutné, životně nutné!Nebudete litovat!

Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #141 kdy: 07. Duben, 2010, 12:12:40 »

Rakwi, to jsi moc hezky napsala  Smiley, kdybych ještě na žádném kurzu nebyla a uvažovala o něm, tak se po přečtení Tvého příspěvku sbalím a jedu  Grin ! Super, že jsis to tak báječně  užila, já jsem se ze svého prvního mb kurzu vrátila taky v takové euforii, je to úžasné nakopnutí a motivace  brokolice . Tak ať Ti  ta energie načerpaná na kurzíku vydrží co nejdéle  Sparkle .
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #142 kdy: 07. Duben, 2010, 12:21:53 »

zní to fakt super, navíc jsem si ty stránky dost pročítala a nemít teď Orlické hory, neváhám jak by byl termín! Ve Skalce u Doks je myslím i další možnost se super poučit-i u bývalého manžela Květy, J.Svobody(?)- zase v oblasti eko-zahrad...Kruci, to je toho zajímavého, jak to všechno stíhat, navíc to jaro,kdy to člověka tahá do přírody, asi to zařadím do priorit-díky za tip! cheer
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #143 kdy: 15. Duben, 2010, 08:11:14 »

ahoj všem!
malá epizodka ze života rakwičky:

Takhle si to štráduju podchodem metra na Flórenci a očumuju..autobus mi jel až za hodinu, tak jen tak zlehka krok sun krok..
Najednou mě osloví slečna:
Vypadáte na čtenářku, čtete ráda?
Já:
No jasně, co pro mě máte?(připravena si popovídat i s jehovistkou - holt nuda je nuda, hihi)
A ona začala s knihami Haré Krišny, šrí šrímad, kuchařka, atp.
Tak jsem si nechala podrobně vylíčit, co jaká kniha obsahuje a prolistovala jsem si obrázky.
Pak jsem jí poprosila, jestli by mi nečetla sanskrt a ona že jo, tak mi četla z takové knihy nějaké mantry či co a byla to nádhera..
Ono se to napůl čte a napůl zpívá, tak jsem jí pořád prosila o přídavek, chudák vydržela dost dlouho..
No a když dočetla, tak jsme se zapovídaly..prý se bude příští rok vdávat za o polovinu staršího muže (bylo jí 24),
taky jsem se jí ptala, proč nemá na sobě prostěradlo a ve prostřed čela malůvku..že prý by jí byla zima..
No a tak jsem jí dala 60 korun za tu kuchařku (s krišňáckou kuchyní jsem se už setkala a šmakovala..ale je to všechno dost kořeněné, tak jsem jí dala ségře..
No a dala mi ještě dárek, protože prý ten pán přede mnou nechtěl knihu, ale příspěvek jí dal, tak jsem dostala ještě životopis o šrí šrímadovi..
Na nástupišti jsem se začetla a řeknu vám, krišňáci mají spoustu argumentů, proč nejíst maso.. to se mi líbilo, ale mléko pijí, to se mi nelíbilo.
prostěradlo asi nosit nebudu, ale klidně bych si doma vystavila nějaký obrázek krišny..přijde mi to jejich božstvo hrozně srandovní..všichni mají nejméně čtyři ruce a jsou celí modří..hihi
Bylo to hrozně milé setkání, tak vám chci jen říct, že když vás někdo zastaví, tak si aspoň poslechněte, první dvě věty..může se z toho vyvinout hezká příhoda vhodná pro zapsání do deníčku na fóru..
zdravím!

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #144 kdy: 15. Duben, 2010, 23:27:43 »

Ha rakwi, nová fotka koukám Wink)

Pěknej příběh, ale je to všechno o lidech.. Posledně, co jsem byla jedním z Hare Krišnovců zastavena, jsem taky chtěla pokecat, ale on chtěl prostě jen prodat tu knížku (nějakej životopis) nebo získat ten příspěvek (i bez knížky)..  a tak z toho nic moc nebylo. Ale tak byl to kluk, a takovej mladej, asi ještě nezkušenej...
Tos mi připomněla jednu holčinu, co jsme se potkaly a hned hlásila, že je buddhistka. A když jsem se pak ptala, jak k tomu přišla, vypadlo z ní, že se jí hrozně líbí ta jejich modlitba (mantra, říkanka..) a tak si ji říká a je to. Ale maso jedla a klela, tak mi to přišlo celé dost povrchní.  Eek
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #145 kdy: 16. Duben, 2010, 08:24:11 »

jojo, dala jsem si novou fotku, protože se můj vzhled od prázdnin dost změnil
(nechala jsem si odrůst vlasy na svou přirozenou barvu a trošku jsem je zkrátila a už nenosím brýle), takže jsem chtěla vše uvést na pravou míru..

máš pravdu, Pauli, je to o lidech..
hihi, jo a nezapomeň mi odepsat na fb!hihi, já se na to hrozně těším, však víš..
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #146 kdy: 16. Duben, 2010, 22:58:57 »

Prosím o radu, dnes jsem si koupila na veletrhu neziskových organizací dřevěnou lžíci z Keni..no a doma jsem zjistila, že má hořkou a takovou pálivou chuť, už jsem jí drhla houbičkou a i jsem ji namočila na pár hodin do osolené vody..no a nic moc se nezměnilo..
nevíte, jak na to?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #147 kdy: 18. Duben, 2010, 02:09:54 »

Rakwi, ja myslim ze s tim masem a mlikem se krishnaci ridi etickym stanoviskem ne (oproti stanovisku zdravotnimu)? Nebo to jeste nejak vic rozvedla? Docela by me to zajimalo. Cetla jsem trosku z Gity kterou mi nekdo koupil, ale nebylo to pro me tak jsem ji darovala. Z toho mala co jsem precetla mi prijde ze je to proste o etickem stanovisku.
Se lzici nevim jak na to, ale horka a paliva chut by mi napovidaly ze je to necim napustene co pro tebe neni dobre.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #148 kdy: 18. Duben, 2010, 09:26:15 »

Mléko je pro Kišňáky historicky popsané jako nejduchovnější nápoj. Má to rozvíjet i nějak mozek (duchovně) a nejvíce tak dělá čerstvě podojené mléko z vlastně odchované krávy. Tak mi bylo aspoň řečeno v Krišna komunitě.
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #149 kdy: 18. Duben, 2010, 12:50:01 »

Co jsem si tak přečetla jde o to, že máme jíst to, co obětujeme Krišnovi, nebo komu, ale Krišna některé věci nejpřijme, třeba maso, ale miluje mléko a krávy, tak i my máme milovat mléko a krávy..jde o etické hledisko: nebudeme zabíjet jiné duše, je jedno, že jsou to duše zvířat..
Mě v té kuchařce spíš zaujaly statistiky..kolik obilí= kolik vyprodukovaného masa, kolik nasytí lidí obilí, kolik maso, ekologie, hladovění, to znáte..je to pořád stejné..a pořád dokola

S tou lžičkou mě to hrozně mrzí, je taková krásná, ale s napuštěnou lžičkou jíst nebudu, achjo..
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení