Stran: 1 [2] 3 4 ... 12
  Tisk  
Autor Téma: z rakwe ven!  (Přečteno 24114 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 29. Prosinec, 2009, 16:01:00 »

sliso,
na začátečnici tvé diagnostické schopnosti musím pochválit.  Wink
Tak abys věděla, není to s náma tak zlý. Mě by jeden rohlíček nezabil, kousek štrůdlu taky ne, ani to jedno pivo. Mě už po těch letech ale nikdo nepokouší, takže se k něčemu podobnýmu dostanu opravdu tak jednou za rok. A tělo to zvládne.
P.S. Tajné! Na Silvestra mám uschovánu jednu nepasterovanou dvanáctku jedné nejmenované značky z Humpolce. Ti pak napíšu, jaký to s ní bylo....
 Wink Very Happy
« Poslední změna: 29. Prosinec, 2009, 16:03:27 od romanS » Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 01. Leden, 2010, 21:46:43 »

Jsem příšerně zahleněná..
Ráno jsem vykašlávala jednoho aliena za druhým..
byli takoví maličcí a zelení, měla jsem pocit, že mi musí každou chvilku zamávat..
kdoví,
asi jsem se poprvé setkala s mimozemskou civilizací..

Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 04. Leden, 2010, 08:35:04 »

Byla to rychlovka, jen zaskočit do místního konzumu (ve skutečnosti je to Coop..) a nakoupit něco k jídlu..

Přiběhla jsem k prodavačce: Dobrý den, prosím vás prodáváte tofu?
Prodavačka:Co?
Já: Jestli prodáváte tofu..
ona: Cože?
já(váhavě): tofu..
ona(kouká na mě jak na idiota):co to je?
Já: jak bych vám to..sojový sýr?
Ona: Ne, jestli to není na pultu se sejrama, tak nemáme, ale je tam v akci gouda a eidam.
Já: Tak vám děkuji..

Holt, hluboko  na Vysočině se zdravou výživou nepochodíte..hihi
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 04. Leden, 2010, 13:48:45 »

Ahoj Rakwičko,

snad pozitivní zpráva: tofu v biokvalitě od Sunfoodu Dobruška jsem viděla v Kauflandu. Tak pokud někde poblíž, tam a Vysočině, kde jsi, je KAufland, mohlo by Ti to pomoci:-)
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 04. Leden, 2010, 16:05:25 »

Myslím, že kvůli tofu nebudu cestovat do 37km vzdálené Jihlavy..
Ale děkuji za info, bude se hodit..
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 04. Leden, 2010, 16:09:07 »

Docela solidní sortiment mají i v Globusu...
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 04. Leden, 2010, 20:36:34 »

rakwičko,
jak daleko to máš do Ctiboře?
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 04. Leden, 2010, 22:27:47 »

Johó do nejbližšího Globusu bych musela až do Budějic (87km daleko)..hihi

romanS:
Mrákotín(JI) - Ctiboř(Pelhřimov)
Celková délka: 21.6 km
Takže ne až tak daleko..
Tady bydlíš romaneS?Nevíš ještě o někom, kdo je z nedaleka?
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 05. Leden, 2010, 11:02:36 »

Ve Ctiboři na statku bydlí Hanka Habermanová s rodinou. Napadlo mě, že když to máš do Jihlavy daleko, že bys mohla nejen pro tofu zajet tam. Hanka je zásobená ve velkým, dělá různé akce, má to na svých stránkách.
Zaznamenáno
divoženka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #24 kdy: 06. Leden, 2010, 12:09:21 »

Ahoj vsem!!!

Jsem tu nova a tak poradne nevim jak to tu funguje (v tuto chvili vice divá-zinka nez divozenka). Chtela bych reagovat na diskusi kolem vanocnich vanilkovych rohlicku a  lineckeho.  Na uvod: kolem MB se pohybuji od roku 2004 a cim dele tim vice se zdraham pridat se do toho ci onoho tabora a tvrdit, ze je to tak ci onak. Souhlasim totiz jak s dannyyx tak s vami ostatnimi na opacne strane. Na podzim mi umrela babicka a ja najednou uvidela, ze i s tim svym cukrem, mlikem a klasikou byla clovickem (snad jedinym), ktery mne bral takovou, jaka jsem. Pochopila jsem, ze MB cukrovi mne nikdy plne "nedosyti", babiccino vanocni cukrovi bude mit vzdy navrch. Bude neprekonatelne - o vzpominky z detstvi a o teplo babicciny lasky, o silu jejiho Ducha se, se kterym byla schopna trpelive a laskyplne stat u plotny a v nej parnejsim dni mi usmazit bramboraky nebo palacinky, jen proto, ze jsem na ne dostala chut.  To po ni mam lasku k vareni - jeden z hlavnich predpokladu k MB.  A kdyby mi nekdo rekl:"Zitra Te zve babi na caj a cukrovi." tak ani minutu nevaham a cukr atd. v tech nekolika kouscich neresim.  Jinak to budou mit moje deti a vnoucata, da-li zivot a zvladnu-li MB tak, aby neutekly. Souhlasim ale i s tim, ze ustupky se musi hlidat, aby neprevazili nad cistym zrnivym a zeleninovym zakladem. Ale to uz je jina rovina. To je o sile Ducha, umet si dovolit, ale nepovolit. Kdyz obcas procitam diskuze MB vs ne-MB, je mi z toho smutno. Myslim si, ze nejlepsi je jit stredem, vysvobodit svoji intuici, ridit se ji, posilit svoji vuli zlozvyky uz nedelat, a kdyz se obcas nejaky zadari, tak si umet odpustit a vratit se zase k zrnu, rasam, misu a zelenine.

Rakwicko, je moc super, ze jste si to s babickou tak hezky povedeli a na zadne strane nevzniklo nepochopeni, truc ci neco podobneho. Fandim Ti!!! Mas moji podporu.

divozenka

P.S. A jine je to taky v pripade, kdyz se clovek snazi vyhrabat z nejake zdravotni polizanice. Tehdy je duslednost na miste. Jen se to nesmi prehoupnout v prisnost. Takto zneuzitou MB vnimam jako horsi nez zadnou!!!
Zaznamenáno
Andrea
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 06. Leden, 2010, 12:41:12 »

Souhlas Divožence!!!!
Je rozdíl jíst převážně to naše zrní, rýži a jiné mňam, no a občas si třeba pro radost, třeba jako vzpomínku zahřešit. Než jíst denně prasečí a cukr plnou pusou a občas si dát zdravé. Taky si myslím, že extrém není dobrý na žádné straně. Kdo tvrdí, že nikdy neuhne, je buď lhář, nebo cvok. Zlatá střední cesta, myslím. A jak už jsme psala - důležité je mít to vyrovnání, klid, nadhled a lásku v hlavě a srdci. A stále se učit. Nejvíc nás naučí ti, které považujeme za nepřátele. Nebo ti, kteří nás nutí tu rovnováhu v sobě najít.
Moje babi pekla ten nejúžasnější štrůdl na světě a dělala to nejchutnější dušené zelí. Teď vím, že mít tumožnost, nepohrdla bych. Stejně jako Ty, Divoženko.
Makrošku vařím, moc ráda, ráda své blízké překvapuju novýma variacema se stejnýma ingrediencema. A moc si přeju, aby jednou moje dcerunka řekla - nejraději vzpomínám třeba taky zrovna na ten štrůdl. Energie vložená do vaření, potažmo do jídla, je podle mého velmi důležitá. Ta láska, klid a radost. Prostě jíst, abychom žili a ne žít, abychom jedli ...
A taky - nikdy neříkej nikdy ...  z95
Zaznamenáno

rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 06. Leden, 2010, 17:33:43 »

Krásně jste to řekly, holky..

Apropó žádám o radu..
Dnes ráno jsem zjistila, že asi umírám..
Kecám, neumírám, ale strašně mi padají vlasy..umyla jsem si vlasy a hrstička..takhle už to mám pár týdnů..
Nejpravděpodobnější vysvětlení je stres (ve škole nás natahujou  na skřipec a dávají palečnice), ale co když je to stravou?Co když mi něco chybí!!

Jestli to takhle půjde dál, tak vyplešnu do roka budu vypadat jak taťka a to by se mi nehodilo do krámu..(taťkovi zbyli akorát chlupy v nose,hihi)
Zaznamenáno
Andrea
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 06. Leden, 2010, 17:46:23 »

Tak vítej v klubu  Very Happy
Padání vlasů = papaly jsme hodně ovoce a jinu. Výborný je na to čaj z řasy kombu a taky každé ráno kombudrink do převařené vody, nebo banchy čaje - asi tak čtvrt kávové lžičky. Já přidávám ještě špetku nori a nebo dulse vloček. Taky ledviny si pohlaď teplem, já dávám každý večer horkou mořskou sůl - nahřeju na pánvičce a nasypu do pytlíčku. Ještě zabalím do ručníku, dám do postele a ulehnu na tohle přímo ledvinama. No a pak už jen chrochtám blahem - a ledviny taky. Hele neboj, nevypelicháme. Prý je to Uďo noumální a patří mezi eliminace. Téměř každá holka tím prošla. Plešoun zatím nejsem, ledviny jsou lepší a mezi náma - to teplo je úžasný. Já hned usnu. A kombu drink je super start do nového dne.  Very Happy
Zaznamenáno

divoženka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #28 kdy: 07. Leden, 2010, 10:13:13 »

No jéje Grin. Souhlasim s Andrei a jeste bych doplnila, nemuselo to byt jen ovoce, ted v zimě staci i vetsi mnozstvi syrove zeleniny, tofu a tofuneza. Napoj z ras je urcite moc prima. Nevim zda to primo souvisi i s ledvinami, ale jejich posilovanim ted v zime urcite nic nezkazis.  Krom nahrivani soli, bych si delala k vnitrnimu posileni i napoj z fazoli adzuki (2salky vody, hrst suchych! fazoli adzuki, povestna MB postovni znamka rasy kombu - varit pri mirnem varu 20 - 40 min az zbyde jen 1 salek napoje, v zaveru se pridava trochu shoyu  a lze i par kapek zazvoru - presne to najdes v Kushim. No, vidis, zazvor. Dobre jsou na ledviny zazvorove obklady, ale k tomu je treba nekoho do party. Popr. je profesionalne delaji v Nine Star Ki studiu v Sarajevske ulici. Nevim jak ted, stavalo to asi 250Kc. Cas od casu takove hyckani stoji za to.  Pro dalsi MB inspiraci z mych zacatku: MB jsem potkala v lete, pul roku jsem se ji branila, ale varila intuitivne, citem. V zime mi zacaly hodne padat vlasy, byly jemnoucke a slabe. Vzhledem k tomu, ze jsem s prijmem potravy kdysi hodne experimentovala a z podvyzivy mela na hlave tak asi tolik vlasu, kolik Ty si ted denne vycesas, tak mne to vydesilo. Vedela jsem o pani Kubikove z Hostivic u Prahy a tak jsem ji zavolala pro radu. Prvni co bylo, tak se mne zeptala, zda jsem byla nekde na kursu, ci si zahravam jen tak podle knizek, no, vyhubovala mne a nabidla mi tydenni kurs u ni  a za 14 dni jsem "narukovala" Smiley. Musim rici, ze co se tyce technicke realizace MB talire, moc mi to pomohlo a posunulo. Nevim, zda jsi byla nekde na praktickem kursu- tak nejak jsem z Tveho psani pochopila, zes na zacatku - doporucuji(nemusi to byt nutne pani Kubikova, jsou i jine moznosti).  Druhy fakt zacatky jsou hodne o ocistach organismu, vse spatne musi pryc a tak vlasy padaji. To je normalka. Navic ted v zime, kdy se nosi cepice, je mraz, zima a blizime se k jaru tj. ocistam a regeneraci vseho v cele prirode, vlasy padaji zvysenou merou kazdemu i neMB!!! A do tretice: pises o stresu. U zen se stres a jakekoliv citove stradani, nenaplnenost jako prvni promitne do menstruacniho cyklu a kvality vlasu.  A zel upravuji se a zlepsuji jako posledni, kdyz uz telo ma vse vyresene a ma silu. Nicmene s psychikou a dusevni pohodou jsou tyto dve veci uzce propojeny stale a i kdyz telo uz neresi, dokud resi duse, kazdou drobnost, nepohodu, disharmonii, vykyv tyto dva barometry (+ treti plet) bezpecne zachyti a odzrcadli. Zdravi = krasa, coz vlasy jsou jednim z hlavnich atributu zenske krasy, panove jiste trojlistek: vnady, vlasy a pohled do oci potvrdi (poradi uz necham na nich to je jina debata Tongue)
 Toz ted uz mas nejspis navic ode mne do hlavy "vymluvenou"  diru Tongue, tak prosim ber vse s rezervou,  cele to muze byt i uplne jinak, pisu jen ze sve vlastni zkusenosti   Cool
 Drzim pesticky, urcite dej vedet jakpokracujes

Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 07. Leden, 2010, 22:56:50 »

ó děkuji za reakce!!

je pravda, že jsem jedla ovoce..
ale teď po Vánocích jsem měla snad jedno dušené jablíčko..jo a tofu, tak jednou do týdne si na něm pochutnám
s těmi vlasy jste mě uklidnily..nechci nic uspěchat, však ono už si s tím mé tělo poradí..
třetí měsíc si nechávám odrůst přeliv a těším se na svou přírodní barvu..
vy si asi  nikdo na vlasy nic nepatláte, že?jó nerozvážnost mládí a nespokojenost s přírodní barvou..

já hrozně chci jet na kurz!
jenže zatím nemám bohužel čas, ale plánuji ho někdy v červnu, červenci, jak co se bude dít..
taky nemám moc peněz, takže si na to musím našetřit..

mějte se,ahooj!

Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 12
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení