Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12
  Tisk  
Autor Téma: z rakwe ven!  (Přečteno 24187 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 14. Leden, 2010, 13:41:52 »

děkuji!!
velice jsem se nad tím zamyslela a..
a popadla mě panika z následků, které by přišly, kdyby mě vyhodili..
takže radši zkusím posílit ty ledviny..
děkuji!
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #46 kdy: 14. Leden, 2010, 14:27:43 »

vonné esence bergamot a pomeranč  Wink
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 16. Leden, 2010, 11:36:29 »

není tomu tak dávno, co jsem si myslela, že být doma o víkendu sama je super..

dneska se mi to nezdá až tak super..
vlastně hrozně nesnáším samotu
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #48 kdy: 16. Leden, 2010, 12:02:53 »

Tohle forum, dalsi fora, chaty, facebook, icq, lide na ulici, sousedi.. muzeme byt vubec sami? Ale chapu, ze pokud se podrzis te myslenky, tak muzes byt sama i uprostred davu Smiley
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 16. Leden, 2010, 21:15:58 »

lidské teplo ti facebook nenahradí..
naštěstí,chích
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 21. Leden, 2010, 14:33:53 »

víte co je nejhorší?
když máte po strašně dlouhé době den volna a zjistíte, že jste zapomněli, co děláte, když máte volno..
takže jsem se vzbudila v 5, do 7 se povalovala v posteli, udělala jsem si jáhly a sedla k filosofii..(pan Patočka měl zajímavé myšlenkové pochody, ale víc jak 3 stránky v tahu nedávám..) a tu prokládám esejí ze sociologie..

kdy tohle skončí?ukončením studia?pochybuji..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #51 kdy: 21. Leden, 2010, 14:53:06 »

Tohle mi přijde klasika. Já nemít na tvém místě týden volna v kuse, tak se jen tak nerozjedu. Chvilku to trvá, myslím že normál, až na vyvolené.
Ale jak se to jednou rozjede, tak se zase těžko odvyká opačně.
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 22. Leden, 2010, 09:19:45 »

Řekla jsem si tak to ne! Koupím si knihu a budu si číst..
Tak jsem rychle zaběhla do Luxoru a koupila od pí Průchové Energetická medicína (ono ani nebylo nic jiného na výběr..)

Jsem na 34. straně a nemám z toho moc dobrý pocit..zatím se to celé táhne ve stylu:
A my jsme říkali tohle a tamto, nikdo nás neposlouchal..a teď už to říkají i doktoři..
My máme zkušenosti a nikdo nám nevěřil, ale teď jste na to přišli a vidíte, měli jsme pravdu, tady to máte!

Začíná to reklamou na předchozí knihy..jo a předmluva:
Nebyli jsme domýšliví..atd. a zatím mi přijde opak..
Je mi líto, že autorka není nad věcí..přijde mi, že mě nechce ani tolik učit jako vynadat mi, že jsem jí dřív neposlouchala..
Já nepotřebuji vysvětlovat, že je makrobiotika dobrá věc, mě nemusí přesvědčovat..já se chci učit nové věci!Učit se o potravinách, energiích a jak dosáhnout rovnováhy..
Přijde mi, že se autorka ke čtenáři chová jako k nepříteli. Jakoby jsme ji nechtěli poslouchat..Ale kdo si její knihy ve skutečnosti kupuje, lidé, co už něco o makrobiotice vědí, ne ti, co jdou okolo a jen tak si přečtou něco o tom, proč nejíst maso..proč by to dělali, když budou mít k večeři roštěnku..

píše:
Kdybychom používali odborné formulace a výrazy my, bylo by naše téma těžko srozumitelné těm, kteří obsažné informace nejvíce potřebují. A to jsou masy našich naprosto zbytečně tápajících, trpících nebo dokonce i zbytečně umírajících občanů.
Mě se to dotklo, necítím se býti masou občanů a nemyslím si, že někdo tápe nebo trpí jen tak, všechno má svou příčinu a význam..Nemoc není nepřítel, má nás učit a obohatit a posunout dál..

Takže uvidíme, co se z této knihy vyvrbí, ale zatím tedy palec dolů..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #53 kdy: 22. Leden, 2010, 09:49:25 »

Más určitě moc dobrý názor, ale nenechal bych se lapit do té pasti "hledání chyb, hledání problémů".
Mě se knížky paní Průchové určitě vyplatily všechny číst - jsou úžasné, ale záleží s jakou myslí/očekáváním k nim přistupuju.
Odfiltroval jsem cokoli mě nezajímalo, s čím jsem nesouhlasil a četl jsem mezi řádky.
Je tam hodně podnětů pro praktický život - spousta rad tě může obrovsky posunout v makrobiotice, ve zdraví - jenom se přes to musí člověk přefiltrovat.
Nikdo není dokonalý, tak proč to pořád od někoho čekat.
Dokonalost si nechat pro sebe Wink
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 24. Leden, 2010, 20:14:21 »

rakwička :
Citace
Začíná to reklamou na předchozí knihy..jo a předmluva:
Nebyli jsme domýšliví..atd. a zatím mi přijde opak..
Je mi líto, že autorka není nad věcí..přijde mi, že mě nechce ani tolik učit jako vynadat mi, že jsem jí dřív neposlouchala..
Já nepotřebuji vysvětlovat, že je makrobiotika dobrá věc, mě nemusí přesvědčovat..já se chci učit nové věci!Učit se o potravinách, energiích a jak dosáhnout rovnováhy..
Přijde mi, že se autorka ke čtenáři chová jako k nepříteli. Jakoby jsme ji nechtěli poslouchat..Ale kdo si její knihy ve skutečnosti kupuje, lidé, co už něco o makrobiotice vědí, ne ti, co jdou okolo a jen tak si přečtou něco o tom, proč nejíst maso..proč by to dělali, když budou mít k večeři roštěnku..

Paní inženýrka Průchová je prostě na MB scéně velmi zajímavá a pro spoustu lidí kontroverzní postava. Pro hodně lidí je příliš radikální, jiní na ní nedají dopustit. Její zásluhy o rozvoj MB v Čechách i na Slovensku jsou nezpochybnitelné, ALE...Spoustě lidem pomohla, ale taky si myslím, že spousta těch, kteří s MB začínali s jejími knížkami a neměli jiné zdroje informací (tím myslím hlavně v době před masovým rozšířením internetu) se často dostali kvůli přísné formě MB do velice yang stavu. Samozřejmě někdo může říct- jejich chyba, ale možná to bylo i díky nekompromisnímu tónu v jejich knihách, kde často mnohá doporučení vyznívala spíš jako rozkazy. Nelze ji upřít to, že její postoj - nefňukej a nauč se pomoci si sám- je správný. Bohužel jen malá část zájemců o praktikování MB je ze začátku, tak silná v kramflecích, aby se vyhnula chybám. Vím o čem mluvím, je to i moje vlastní zkušenost.
Když jsem měl tu možnost se s p.Průchovou setkat osobně, poznal jsem, že je opravdu velmi charizmatická a na sebe i ostatní ultra-přísná osoba. Také jsem měl možnost sledovat, jak působí na své okolí a někdy to bylo opravdu smutné vidět, že z ní mají někteří tak velký respekt, že to hraničilo až se strachem. To má pak ten efekt, že někteří její příznivci vytvářejí určitý kult její osobnosti a to, jak víme z historie není nikdy dobré. Nikdo není neomylný, ani paní Průchová.
To že ve svých knihách až příliš energie věnuje boji s "nepřáteli" je jenom ke škodě věci. Je to přesně tak jak píšeš rakwičko, když si člověk koupí její knihu ocenil by spíš jiné informace, než kázaní a neustále deklarovanou nespokojenost s tím, co špatně dělají všichni okolo.
Jsem velmi zvědav na knihu o české makrobiotice, kterou už tady na fóru avizoval, myslím, Petr Toman.
Zaznamenáno
Kata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #55 kdy: 25. Leden, 2010, 11:15:54 »

Tak, tak, Průchová je kontroverzní, ale myslím, spousta lidí dnes potřebuje silné osobnosti a autority, aby se sebou něco udělali. V krajním případě potřebují být vedeni jako děti. Rétorika knih pí Průchové je pro někoho naprosto odpudivá a někdo zase naopak potřebuje "hodně silný kafe", aby ho to pohlo... Mně osobně třeba velmi vyhovuje styl Ivy Chourové, která prostě ve své kuchařce informuje, co prospělo jí a co by tedy mohlo prospět i jiným, aniž by pouštěla hrůzu, ale na někoho to prostě může být příliš "měkký" a nijak to k němu nepronikne. (Průchovi si ovšem myslí, že v této a jiných knihách by se slovo makrobiotika němělo vůbec objevit, protože to není makrobiotika.)
Osobně jsem z pí Průchové měla taky na základě jejích knih a toho, co jsem se doslechla, strach, ale musím řícit, že je to ve skutečnosti velmi milá dáma. Taky je samozřejmě více než svérázná. Kdyby ale taková nebyla, nemohla by nikdy vykonat to, co vykonala. Ať už si myslí o ní kdokoli cokoli, její názory prostě nelze jen tak přejít, a proto se tak významně zasloužila o makrobiotiku u nás...
Osobně si myslím (a tuším, že někdo na fóru už tady před časem vyjádřil podobný názor), že obsah četných knih pí Průchové by se dal shrnout do jedné, do dvou, informace v nich se více méně pořád opakují a četné statě by se daly vypustit, ale to je prostě styl a la Průchová...
Osobně považuji tak přísný životní styl, jaký propaguje Průchová, za v praxi neudržitelný. Lze to dodržovat krátkodobě při vážné nemoci, s vypětím všech sil. To, co jsme jedli v létě na kurzu, se, s prominutím, nedalo jíst (a všichni jsme to za hrobového ticha jedli  Wink...
Makrobiotika přece znamená radost ze života a tu člověk čerpá i z toho, že mu chutná jeho jídlo. Kdysi jeden makrobiotik, který jí chleba, (už si nevzpomenu, do to byl), poznamenal: "Chleba není makrobiotika, ale přináší mi radost, a to makrobiotika je."
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 25. Leden, 2010, 19:26:10 »

JUCHŮŮ!!
Nevyhodí rakwičku ze školy!

Kdo je tady šikovnej?
No já..
A kdo dneska utratil 5 stovek ve zdravé výživě?
Puf, taky já..
A kdo si dneska neudělal teplou večeři a dal si jen cornflaky?
ííích, taky já.
Takže kdo je tady šikovnej?
hmm, ani neevím..
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 25. Leden, 2010, 20:57:47 »

a kdo to po tobě bude uklízet?
no já!
a kdo za tebe bude platit rakvičku ze svých daní,
no zase já!
a kdo dostane od táty přes držku že se taky inspiroval a zaplatil za to životem,
kdo dostane držkovou od paní inženyrky průchové za četbu kontroverzního materiálu,
no kdo? no já, starej poctivec ferda!
« Poslední změna: 25. Leden, 2010, 21:00:04 od jezour » Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 25. Leden, 2010, 21:04:36 »

hihi
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #59 kdy: 26. Leden, 2010, 08:00:49 »

Jé, teď jsem si vzpomněla, že jsem vařila na kachlových kamnech..
To byla taková radost!
kamna se pořádně roztopila, aby se upekl v troubě kapr, a pak jsem na plátech dělala zeleninu..
to krásné teplo, co mne objalo a jak to bylo všechno hrozně dobré!

Jednou bych chtěla mít obrovskou pec, kde by se dalo spát, vařit i péct..
jako v pohádce..
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení