Stran: [1] 2 3 ... 10
  Tisk  
Autor Téma: Z čeho jste se vyléčili nebo nevyléčili - osobní příběhy  (Přečteno 49173 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 30. Prosinec, 2009, 18:42:45 »

Tak mi došlo, proč tady nemáme více osobních zkušeností s konkrétníma nemocema. Bylo by podle mě moc zajímave číst a vidět rozrustající se výčet problémů/nemocí, které jste si dokázali odstranit ať už díky makrobiotice a nebo nějak jinak? Podělte se prosím o vaše zkušenosti ať z nich ostatní mohou v budoucnu čerpat. Není nic důležitějšího než vědět kam si přijít pro kvalitní radu Wink

Zárověň by bylo perfektní slyšet i ty příběhy, kdy se vám vyléčení zatím nepodařilo, kdy jste na cestě, jak to probíha, proč si myslíte, že to zatím nešlo apod. Takže nejenom vy co jste zdraví, ale i vy co to delší dobu zkoušíte a pořád nic.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Prosinec, 2009, 18:59:15 »

Kdyz premyslim co bych mohl pridat za svoji osobu, tak jsem si rikal, ze jsem nic vaznejsiho nemel, ale pak mi doslo, ze neni od veci napsat i "drobnosti".

Kdyz si vzpominam pred mnoha lety (12) proc jsem vlastne zacinal s makrobiotikou, tak to byly pro me temata, jako cista plet, spousta energie, vyleceni zraku, spraveni zubnich kazu, zmizeni znaminek.
Musim bohuzel konstatovat, ze po vselijakem 4letem jezeni makrobiotiky (8 let jsem se v tom predtim jen placal) se mi nepodarilo dosahnout ani jedne veci, krome zvysene energie. A u te energie mam nekdy pocit, ze se to postupne zhorsuje, nejvetsi boom jsem mel v prnim roce. Ale tezko rict, jestli to nebylo tim velkym rozdilem, mozna jsem si jiz na to zvykl a beru to jako samozrejmost.

Problem ale shledavam v tom mem "vselijakem" jezeni makrobiotiky. Nikdy jsem nemel pocit, ze jim opravdu delsi dobu spravne, tak jak se ma (co to ale je spravne, ze). Velky problem je prejidani a malo pohybu. Je tezke posuzovat makrobiotiku objektivne, neustale pozoruju jak mam spoustu predsudku, kazdy je ma.

Oci se mi nespravily, ale zastavily, coz muze byt uzasne, ale na druhou stranu, ony se zastavily uz v dobe, kdy jsem jeste makrobiotiku dobre nejedl.
Znaminka nezmizely - na ty neustale slycham, ze co chci po par letech. A spise mi znaminka pribyvaji, coz je vysvetlovano jako paradoxne dobra vec, protoze aspon se telo takhle zbavuje prebytku a neuklada si je uvnitr.
Plet neni krasne cista - ale co bych chtel, kdyz se prejidam.
Zubni kazy se nespravily.

Mozna hledam Zlaty gral Smiley
« Poslední změna: 30. Prosinec, 2009, 19:40:33 od neon » Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 31. Prosinec, 2009, 14:17:00 »

Já tedy makrobiotikuju 4 měsíce a musím se přiznat, že to vedu tak nějak. Snažím se, ale občas na něčem extrémním ujedu. Začala jsem s mb proto, že jsem alergik, brala jsem prášky a bylo mi stejně špatně. Každý večer se mi stáhly průdušky a nemohla jsem vůbec dýchat. V mém věku (29) mě to štvalo a styděla jsem se za to, že jsem takový chcípák, tak jsem si zkusila pomoct jinak. Zpočátku jsem brala jen půlku prášku a jedla mb. Pak jsem dostala bronchitidu, kterou jsem k mému velkému nadšení vyléčila bez léků a prášky jsem přestala brát úplně. Co se týká dýchání a alergií, tak je mi skvěle, líp než kdy jindy. Taky jsem zhubla a to se líbí mému manželovi a taky naše děti letos stůňou míň než loni. Možná je to tím, čím je krmím.
Víc energie mám taky a to teda nesrovnatelně víc!!
Dobrý nový rok vám všem. Jdu dělat nějaké silvestrovské chlebíčky na párty - budou s tímhle brokolice
Zaznamenáno
mariola
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 31. Prosinec, 2009, 15:20:46 »

Neone - k mateřským znaménkům:
v době kdy jsem žila v existenční nouzi (asi 1,5 rok) a nikdy se pořádně nenajedla, natož přejedla, jsem pozorovala postupné mizení mateřským znamének, ale jen těch nejmenších plochých 1 - 2 mm. V následném období "blahobytu" se ovšem začaly objevovat nové. Tolik moje zkušenost.
Zaznamenáno
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 31. Prosinec, 2009, 16:07:57 »

Já praktikuji MB stravu 8 měsíců - hlavní důvod byly problémy s pletí (dermatitida). Přešla jsem na MB stravu ze dne na den a asi právě kvůli tomu jsem  během prvních 3 měsíců  zhubla 8 - 10 kg (od té doby se mi váha drží a jsem s ní spokojená, věk 34 let, 2 děti, 155 cm výška, 49 kg váha), pleť se mi po přechodu rapidně zlepšila, poté opět zhoršila a teď problémy stále s pletí mám, ale pleť je přesto znatelně lepší a vyskytují se i bezproblémové období. Měla jsem zkušenost, že když mě dříve začalo bolet v krku, tak již od počátku NIC nezabralo, nyní, když cítím, že na mě "něco leze" vezmu si umeboshi a piju kuzu - a bolest v krku se mi již na počátku zastaví! Jiné nemobi jsem během 8 měsíců neměla.
Po prostudování literatury a také po absolvování 2 kurzů u paní Lužné jsem usmátější, optimističtější, změnila jsem šatník do "barevna", cítím se dobře.
Beru to tak, že jsem na začátku cesty a neočekávám, že se vše změní ze dne na den, ale doufám, že jo. Sama vidím, jak jsem radikálně změnila svoji stravu - tolik zeleniny, co sním za měsíc jsem dříve jedla rok! Doma připravuju dlouhodobě kvašené zelí - rodině chutná! Krátkodobě kvašenou mrkev, zelí. MB stravu vařím i pro manžela a omezeně i pro děti. Nejsem "fanatik" a pokud jsem na návštěvě nebo oslavě (třeba 2 x do měsíce), jím, co mi nabídnou. Doma však nehřeším.
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 31. Prosinec, 2009, 19:30:57 »

jsem na MB několik let, asi pět, když to tak vezmu, mé začátky byly velmi pozvolné, žádně skoky, taky to bylo tím, jak ke mně docházely info. (nejvíc mě ovlivnila mirka slavíková) chtěla jsem hlavně vyřešit problém zimních nachlazení, viróz, nebo co to bylo, pak jsem měla trochu aknózní pleť, jinak jsem byla i dřív bezpráškové a bezantibiotikové dítě, atb jsem měla jednou v životě. dnes (věk 30) se cítím skvěle, zimní nachlazení už nemusím řešit, když cítím nějakou rýmu, uvařím si lotos. kořen a je mi fajn, se mnou přešel i manžel a dnes čtyřletá dcerka, manža občas volí víc bílkovin i v podobě nerybího masa, ale většinou mu chutná, co uvařím já a maso si dá u maminky... pleť se vyčistila, váha zůstala v podstatě stejná, mám při výšce 169 cm 56 kg už od puberty, změna nastala v konzistenci nohou, které měly tendenci k celulitidě, dnes vůbec, celý život sportuji, letos mám 2000 km na kole, takže zase žádný zásadní zlom nenastal. teď trochu řešíme školkové jídlo, eliška zatím chodí před obědem, ale asi to tak nepůjde pořád... školka se ohání tím, že dbá na zásady správné výživy a k hrachové kaši dostanou děti kys. zelí a chleba, ale podle představ to není.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Leden, 2010, 10:33:11 »

Já jsem začala postupně na makrobiotiku přecházet před rokem a půl, před přechodem jsem trpěla často na gynekologické záněty, které se stále vracely, těchto problémů jsem se díky makrobiotice zcela zbavila. Od dětství jsem trpěla zažívacími problémy, vždy jsem si musela pečlivě hlídat kombinace potravin...i tyto problémy jsem dostala díky makrobiotice pod kontrolu, ale vím, že klíčem k tomu, abych se cítila dobře je střídmost a to i v makrobiotice. Vím, že když si dám větší porci zcela vyváženého makrobiotického jídla, můžu se po něm cítit stejně špatně jako bych si dala řízek se salátem. Problém, který se mi dosud vyřešit nepodařilo je zvýšná tvorba lupů a suchá, šupinatá  kůže v oblasti čela.
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 01. Leden, 2010, 11:05:17 »

Po roce a půl makrobiotikování bez úletů jinam mě úplně přešla pylová alergie, která mě dříve sužovala 4 měsíce rok co rok (od května do konce srpna) soustavným pálením očí, oteklým nosem a nekonečným smrkáním. V současnosti můžu "beztrestně" jít na rozkvetlou louku nebo se těšit z kvetoucích stromů bez obav, že se ukýchám Smiley Dřívější frekvence "žlučníkových záchvatů" se z 5x týdně (po snědení už čehokoliv) snížila na cca 3-5 x za rok, pokud to přeženu s porcí fazolí na talíři (což někdy přeženu, protože je mám moc ráda Wink )  Zbavila jsem se písku v ledvině a moč.cestách a vleklých gynekologických zánětů. K zubaři chodím poctivě 2x ročně na prohlídku. Za poslední 3 návštěvy nemám žádný nový zubní kaz, dřívě 2-3 co půl roku. Projevy "nachlazení" v zimním období už taky nemívám. Zní to asi zatraceně pozitivně, co? Grin
Když mě opouštěla pylová alergie, 2 měsíce v kuse jsem eliminovala jak o závod - nosem, ušima i očima.
Odchod písku z ledviny moc bolel, ale vydržela jsem to.
Někdy se musím hlídat, abych se nepřejídala (hlavně když si uvařím nějakou mňamku - tak se snažím si toho vařit málo, aby mě to tak nelákalo Grin  )
Podívám - li se na psychickou stránku - s MB mi přijde, že současný stresující svět snáším mnohem líp, než bez ní.
Navíc mi tenhle životní styl vyhovuje nejen co se týče složení jídelníčku, tak u něj i nadále zůstávám brokolice
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 01. Leden, 2010, 11:43:28 »

Jsem hodně překvapen kolik vás začalo psát. Ty příběhy zní úžasně a tohle je podle mě první diskuze na tomhle fóru, na kterou by mohl člověk odkazovat začínající, váhající kamarády, kteří zjišťují jaké pozitivní účinky makrobiotika může mít. Jsem moc rád, že jste začali psát tyto osobní zkušenosti, takové vaše makrobiotické shrnutí, je to úžasné!  Poklona Love
Zaznamenáno
Kata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 01. Leden, 2010, 17:42:12 »

Tak tohle je dobré téma. Tak dobré, že sem po čase zase něco napíšu. Asi taky trochu kvůli sobě, abych si sama pro sebe shrnula svých 5 let makrobiotického snažení. Začala jsem s makrobiotikou podle knížek cca před 5 lety, bylo mi 30. Nebyla jsem nijak vážně nemocná, ale cítila jsem, že pokud něco nezměním, nejspíš bych mohla v dohledné době vážněji onemocnět. Trpěla jsem celkem dost (i když v porovnání s běžnou populací nepochybně naprostá norma) na různé rýmy, chřipky, angíny, na noze jsem měla letité nemizející bradavice, pleť nic moc, menstruace někdy silné a obtížné, občas jsem měla poševní mykózy, duševní stavy někdy nic moc, sem tam nějaký hemoroid, dost se mi kazily zuby, lehká nadváha (tak 5-6 kilo), chtěli mě testovat na alergie, měla jsem prapodivné bolesti v noze... Nejdříve jsem si dala 10 dní hladovky a pak jsem začala s něčím, čemu jsem tehdy naivně říkala makrobiotika. Ale změna to byla i tak radikální. Makrobiotiku jsem se za ta léta hodně vylepšila, nicméně stále je to hodně nedokonalé. První léta jsem si nedokázala moc upřít pár deci vína, to mi naštěstí poslední rok už moc nechutná, stále však bojuju s chlebem a pečivem, neodolám ani tomu nejběžnějšímu. Těžko dodržitelná je pro mě i zásada večerního nejezení. No, a sníst jenom tolik, aby se člověk nasytil - fakt těžký. I tak jsem se ale mnoha obtíží zbavila. Bolesti v noze ustoupily hned před léty. Co je chřipka, rýma, angína, alergie, poševní mykóza a zubní kaz už prakticky vůbec nevím. Zhubla jsem na svůj ideál a váha se mi naprosto přirozeně udržuje. Menstruace jsou v naprosté většině mírné a bezproblémové.  Duševně jsem určitě mnohem vyrovnanější. No, a pak jsou věci, které odolávají. Pleť se mi hodně zlepšila, ale pořád to není ten ideál, který bych si představovala. Nějaký ten hemoroid se sem tam i tak ozve. A naprosté fiasko jsou ty mé nešťastné bradavice - ty se prostě nehnou. Nic s nimi nedělám - chci, aby zmizely samovolně...
« Poslední změna: 01. Leden, 2010, 17:53:12 od Kata » Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 01. Leden, 2010, 21:39:17 »

já chci vypadat jako SALMA HAYEK..

chichi
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 02. Leden, 2010, 16:42:48 »

Jako dítě jsem měla pořád rýmy, píchané uši , záněty průdušek, angíny.. takže pořád samá antibiotika. K tomu alergie a astma. Taky jsem měla na noze bradavici, která zmizela až tři měsíce po začátku s mb, což pro mě bylo něco neuvěřitelného, protože jsem s ní bojovala víc než dva roky, dokonce jsem si ji i nechala vypálit cž bylo strašný a hlavně to nepomohlo. Byla jsem často unavená a taková zpomalená a líná Smiley byla mi často zima.Měla jsem problémy s menstruací a bolestí zad.  S mb jsem začala rychle,prostě jsme jednoho dne s přítelem vyházeli ze špajzu a lednice všechno co jsme už dál jíst nechtěli. Hned od začátku jsme se dali do léčení alerie a astmatu- brali jsme to jako náš hlavní problém ( přítel měl i ekzém)  a za velice krátkou dobu jsme mohli bez obav vyjít na louku. POzději jsme měli období , kdy jsme hodně polevili- já více než přítel, ale pořád jsem ok, projevilo se to na začátku zimy nachlazením... I teď občas polevím, ale tak nějak ve svých mezích. Tělo mi naštěstí dá rychle vědět, kdy už to mám stopnout.  Unavená už jsem čím dál míň, ale ještě to není uplně ok..ale pracuje se na tom Smiley
Myslím, že nejvíc mi pomohly výplachy dutin, zázvorové obklady, umebošky a teď v zimě nejvíc polívka koikoku !!!

Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Leden, 2010, 11:28:59 »

Takže asi budu první s vážnou nemocí-tou nejvážnější.Před 1,5 měsícem mi bylo diagnostikováno zhoubné onemocnění krve a lymfatického systému-folikulární lymfom.Asi deset dní jsem byla naprosto sesypaná,hlavně když jsem si četla prognózy dožití se-10 let.Doktoři v poradnách mi napsali-nezoufejte,známe pár lidí,kteří s tím žili víc než 15 let.Prostě momentálně je moje nemoc nevyléčitelná.Ale po tom kritickém období přišlo to super-hodně lásky a podpory od různých i do té doby neznámých lidí-naprostá euforie.A hlavně-rozhodnutí se pro makrobiotiku.Mám tu největší motivaci,prostě chci dokázat,že to zvládnu.I za cca měsíc změny stravy(naprosto radikální) se cítím mnohem líp,hlavně mám daleko víc energie.A výsledky vyšetření mám zatím super.Takže doufám,že podpořím někoho dalšího a budu "válčit" s jinými vážně nemocnými.Momentálně to beru tak,že je tahle nemoc vlastně dar-i kvůli tomu,že cítím že přes makrobiotiku opravdu vede cesta Tongue
Zaznamenáno
Andrea
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #13 kdy: 03. Leden, 2010, 12:28:45 »

Ahoj, MBéčko jsem praktikovala zhruba před 7mi lety podle knížek a začala jsem vlastně vařit podle kuchařky paní Chourové. Nakoupila si knížky od p. Průchové a ze začátku v tom byl pěkný guláš. Časem si začlo všechno tak nějak sedat, my doma uklidňovat. Pak ale asi po 1,5 - 2 letech nastalo období tak silného zatížení co se času týče (ráno vypadnout a večer se vrátit, stres, totální únava), že jsme sklouzli do pojmu divoká makroška. Prostě - nějaké základy to byly, ale spíš v restauraci výběr nejmenšího zla. Návrat nastal vloni na jaře, kdy mi na gyndě řekli - jó, paninko, máte myom na děloze asi 2cm. Nevíme kde se tam vzal, z čeho roste, ani jak se ho zbavit. Nebo vlastně jo. Přijďte tak za 10 let nebo i dříve a vezmeme ho i s dělohou (je mi 37). Uleví se vám. COŽÉÉÉÉ? Přece není nic z ničeho? Vzpomněla jsem si na mé začátky, kdy do 5ti měsíců jsem se zbavila alergie, rýmy a bolestí hlavy a začala pátrat po fundovaném člověku - po opravdové radě. Našla jsem Dášu Lužnou, kam jsem "odvlekla i svého miláčka. Ten pracoval kdysi na chemickém provozu a totálně ztratil čuch, část zubů a trpěl na silné bolesti zad. Výsledek?
Já cítím mnohem více energie, z normálního usměváčka se stal "nevyléčitelný optimista". Silně se mi prohloubila intuice. Doma jsem probrala šatník, skříně, byt. Rozdala na charitu, či předala k jiné "recyklaci". Uvědomila jsem si víc pojem "užívám si teděk". Rozloučila se s dřívějšími přáteli a pomalu nacházím nové. To, jak se líbí či nelíbí vetřelci na mé děloze ještě nevím, na kontrolu jdu za měsíc. Každopádně zřejmně s nástupem eliminací začala bolestivá menstruace. Ale s ní přišlo velké uznání miláčky, kdy nosí horkou sůl, opečovává a chápe.
Miláček po návštěvě a laskavé péči a radách Dáši znovu cítí, byť na 50% - ale to je úspěch!!!! Nevíme, co je bolest zad a hlavně - začali jsme jezdit k MB zubařce.
Dcera po loňských 3 zánětech ledvin a močáku, kdy zhubla na 42kg má 50kg, je znatelně lepší a snad, Bože snad máme i u ní nejhorší za sebou.
Shrnu-li to, MB je jediná cesta. Ale není to jen o jídle, vše souvisí se vším. Musíme i věřit, že to, co děláme má smysl a že už to bude jen lepší!!!!! Držím palce všem.
Zaznamenáno

romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Leden, 2010, 19:38:14 »

Hanisku
Přeju ti, ať ti ten tvůj "dar" pouze ukáže cestu, ale zůstane stát za tebou. Přeju ti mnoho sil a odvahy na té cestě. Přeju ti, ať tě vede intuice nebo anděl strážný, ať přijde pomoc, když ji budeš potřebovat, a taky věz, že je okolo tebe spousta lidí, kteří prošli nebo procházejí něčím podobným, že na to nejsi sama.
Držím ti palce.
 Wink
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení