Stran: 1 ... 8 9 [10]
  Tisk  
Autor Téma: Z čeho jste se vyléčili nebo nevyléčili - osobní příběhy  (Přečteno 47571 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #135 kdy: 15. Prosinec, 2010, 07:53:23 »

Agarku,
kdybych Ti tam mohla dát 100 palců nahoru, tak je tam nasázím, ale bere mi to jen jeden!
Je to pohlazení na duši a v tomto temném přeslunovratovém čase je pro mne daleko cennější, než ti gypsoví andělíčci, které dostávám a pak nevím co s nimi. Jsou moc tuzí a ne a ne odletět, byť je přemlouvám...

Pokoj lidem dobré vůle... Poklona
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #136 kdy: 15. Prosinec, 2010, 09:28:18 »

Agarku, krásný příspěvek music334
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #137 kdy: 15. Prosinec, 2010, 10:42:03 »

Děkuju, vážím si toho.  Embarrassed
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #138 kdy: 22. Prosinec, 2010, 19:43:20 »

Agarku,

mnohokrát děkuju za Tvůj čas a za Tvůj pohled a zkušenosti s mb životním stylem. Přeji mnoho splněných přání a poklidné vánoce.

Myšpule
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #139 kdy: 23. Prosinec, 2010, 09:52:41 »

Děkuju. Pěkné svátky všem.  Love
Zaznamenáno
honzik1
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #140 kdy: 01. Leden, 2011, 17:08:41 »

ahoj,zdravim všechny

moje začátky s 'alternativní' výživou se datují na duben roku 2009,kdy jsem se rozhodl vyřadit ze svého jídelníčku maso.Následující rok jsem
si ho dal jen jednou(kfc) abych zkusil jak to chutná.NIc moc teda.Před cca čtrnácti dny jsem se setkal s filozofii makrobiotiky.Začalo mi docházet,
že to co jsem provozoval,nebylo zrovna ideální ani bezpečné.Chybějící bílkoviny jsem takřka nedoplňoval,o jídelníček se příliš nestaral.Makrobiotická
realita mě teď nutí připravovat si jídlo sám,lépe řečeno veškerá jídla.Dřív jsem se cpal sladkostmi (aniž bych přibíral) což nyní už není možné ani mě to
neláká.Jelikož studuji,jediná větší věc,o které zatím moc nevím je co si připravit k obědu.Asi si budu muset sehnat kvalitní dozu z které nesmí nic kapat.
Se snídaní ani večeří už takový problém není(Stále sice nedokážu připravit sojové mléko jako z obchodu,ale to snad časem poladím.).Snažím se mít k večeří
pořádné jídlo,oblíbil jsem si obilí i soju,bulgur a vesměs vše co jsem dosud zkusil včetně polenty,pohanky a jáhlů které už se mi daří poslední dobou dokonce
připravit do poživatelné podoby.Pánev používám ale až moc často,takže se chci do budoucna určitě vzdělávat v tomto zajímavém životním stylu.

pěkný večer vám přeje honza
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #141 kdy: 10. Květen, 2011, 23:11:15 »

Zdravim...

Som tu uplne novy a priznam sa ze som sa zatial temou zdravej vyzivy velmi nezaujimal... Klasicky masozravec pri kazdej prilezitosti hehe .... No troska som nad tymto zacal uvazovat ked som videl film Liecenie rakoviny zvnutra... Nemam sice rakovinu ale zaujali ma tam pribehy ludi s roznymi chorobami ktorym sa podarilo vyliecit alebo predlzit a skvalitnit si zivot v porovnani s ludmi liecenymi klasickymi liecivami preferovanymi lekarmi... Tak som sa tu dnes zaregistroval.... no je tu strasne kvantum pre mna novych informacii takze ani poriadne neviem kde zacat citat hehe ...
Ja mam Sklerosis Multiplex... zaciatocne stadium... klasicka liecba pilulkami a interferonmi mi je trocha proti srsti... Zistili mi to ked som oslepol.... zapal ocneho nervu... dali ma dokopy pomocou vysokych davok liekov po ktorych som nabral par neziaducich kil.... takze okrem toho ze mi odporucaju vela pohybu a zdravu stravu, tak by som sa tych kil aj celkom rad zbavil hehe...
No vazne netusim kde zacat takze uvitam nejake rady na zaciatok...

Prajem pekny vecer...
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #142 kdy: 11. Květen, 2011, 07:28:41 »

Zdravim...

Som tu uplne novy a priznam sa ze som sa zatial temou zdravej vyzivy velmi nezaujimal... Klasicky masozravec pri kazdej prilezitosti hehe .... No troska som nad tymto zacal uvazovat ked som videl film Liecenie rakoviny zvnutra... Nemam sice rakovinu ale zaujali ma tam pribehy ludi s roznymi chorobami ktorym sa podarilo vyliecit alebo predlzit a skvalitnit si zivot v porovnani s ludmi liecenymi klasickymi liecivami preferovanymi lekarmi... Tak som sa tu dnes zaregistroval.... no je tu strasne kvantum pre mna novych informacii takze ani poriadne neviem kde zacat citat hehe ...
Ja mam Sklerosis Multiplex... zaciatocne stadium... klasicka liecba pilulkami a interferonmi mi je trocha proti srsti... Zistili mi to ked som oslepol.... zapal ocneho nervu... dali ma dokopy pomocou vysokych davok liekov po ktorych som nabral par neziaducich kil.... takze okrem toho ze mi odporucaju vela pohybu a zdravu stravu, tak by som sa tych kil aj celkom rad zbavil hehe...
No vazne netusim kde zacat takze uvitam nejake rady na zaciatok...

Prajem pekny vecer...

Ahoj,
myslím, že každý z nás ti nejprve poradí si pořádně pročíst tento jasný návod jak začít: http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,1424.0.html
a já jako bonus přidávám http://www.macrobios.cz/cs/makrobiotika-navod
tak snad ti to pomůže a nad RS zvítězíš...
Držím pěstičky Wink
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #143 kdy: 27. Leden, 2013, 20:44:05 »

Diskuzi Jiřího jsem přesunul do tématu Schizofrenie.
Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #144 kdy: 27. Leden, 2013, 20:44:10 »

to agarek: Já mám spíš problémy s nadváhou(přibírá se po lécích-antipsychotika teď 105-106kg). Mám problémy s makrobiotickou praxí, sám nezvládám moc vařit(rodina mi často říká, že často vařím-např. rýži basmati od bioharmonie z Itálie vařím v tlakovém hrnci tescoma nerez s přípravami nádobí 1h 20min až 1h30min, ale mám problémy zase stíhat uvařit zeleninu a bílkoviné komponenty a celkově mě dělá dát dohromady vůbec makrobiotický talíř), polévky jsou promě složitou makrobiotikou, zatím je nevařím, uvažuji o koupení balení instantního organického bio misa např. s dýní od muso- rodina jsou typičtí zastánci konzumní mentality jí dle mého názoru dost nezdravě snad s výjimkou sestry, která má kvůli alergii na lepek bezlepkovou dietu-ta je znás jediná štíhlá, jinak máme všichni nad 100kg(máma, brácha a já).Někdy mám pocit že při vaření MB se stráví i půl dne v kuchyni i víc. Taková MB si myslím moc nepomůže a hlavně na ni nemám čas.Nebral jsem nikdy drogy ani lehké(u této příčiny je schizofrenie zvratná, nevím, bohužel, jestli u mne, psychiatrička si myslí že ne), ani tvrdé s výjimkou alkoholu, kouřit jsem zkoušel, ale nikdy mi to nechutnalo, takže toho všehovšudy asi 2-3krát po chvilce nechal. Detoxikace mi pomohla při nákaze leptospirozou i chlamydiemi-jsou to dost zákeřné bakterie, ale tu leptospirozu jsem pak bohužel chytl znova.Děkuji Vám agárku za reakci dodala i trochu optimismu a děkuji za tip na termosku Esbit, který jste mi kdy si dal, koupil jsem a byl jsem spokojen-momentálně ji sice nepoužívám, ale i tak díky.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #145 kdy: 24. Únor, 2013, 17:42:32 »

Ahoj Jirko,
tak jak pokračuješ? Ozval se ti někdo z Brna?
Jarka
Zaznamenáno
cacomiri
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #146 kdy: 07. Březen, 2013, 17:43:46 »

Ahojte,
rozhodla som sa tiez trosku prispiet. Aj ked som nikdy nemala nejake vazne problemy. Pred niekolkymi rokmi som mala problemy s travenim, skusala som vsetko mozne a aj som bola za liecitelkou, ktora mi davala rozne bylinne preparaty a nic nepomohlo, mala som nieco s crevami, slezinou aj prekysleny zaludok..trvalo to niekolko mesiacov a tak som sa "nahodne" dostala ku knizke makrobiotika, prestudovala si ju a zacala s nou. Musim povedat, ze moje problemy po zacati tejto stravy presli, citila som sa skvele a aj som krasne schudla. Ale trosku sa moj zivot zmenil, novy priatel, obrovsky nemakrobiotik, same slaninky, klobasky a pod.. a nemala som cas vyvarat rozdielne pre neho a pre mna, tak som s tym skoncila. Teraz po rokoch som sa rozhodla k tomu vratit, ani nie kvoli zdravotnym problemom, aj ked ma trapi trosku mala nadvaha a problem s pletou, hlavne vyrazky..ale celkovo kvoli zdravemu stylu zivota. Citam tieto aj ine stranky, nech sa trosku inspirujem, je tu vela skvelych informacii a hlavne ludi,  v mojom okoli nepoznam nikoho takeho, kto by sa chcel venovat alebo sa venuje takemuto stravovaniu. Dakujem tomu, kto toto forum vymyslel a prajem vsetkym vela uspechov.
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #147 kdy: 31. Červenec, 2015, 00:04:04 »

Ahoj, váhal jsem... No, tak z rakoviny. Ostuda! Hned jsem věděl z čeho a potvrdil si to v MB učebnici. Tam jsem si našel co přesně na to a  udělal konečně zásadní obrat ve stravě (i když rezerva zůstává). Tak jsem mohl odmítnout další lékařskou "péči", 2 a půl roku je to OK a se vší pokorou vím, že to tak zůstane,když zůstanu při rozumu a dietě. Chci povzbudit ty,kdož byste náááhodou..MB je mocná a být v souladu s řádem vesmíru je nádherné. Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 8 9 [10]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení