Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
  Tisk  
Autor Téma: Z čeho jste se vyléčili nebo nevyléčili - osobní příběhy  (Přečteno 49505 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 03. Leden, 2010, 21:51:26 »

Ahoj RomaneS,tvoje reakce mě hodně pohladila na dušičce,moc díky za hezká slova,za podporu.Doufám,že zkušenosti které časem nasbírám budu moci využít zase já na podporu někoho dalšího.Bohužel moje nejbližší okolí nemá tak pozitivní přístup jako ty.Kdybych si víc stěžovala, jedla to co je dnes "normální",byla stále unavená a nechala rozhodovat jen oficiální medicínu,měla bych to doma jednodušší.Cítím se jak bílá vrána Wink.Naštěstí MB funguje výborně i na psychiku,takže to moc neřeším.Já už mám jasno a i když se budu snažit doma nepřesvědčovat a nezrazovat od běžné stravy(každý si o své cestě musíme rozhodnout sám),já se budu držet toho,co intuitivně vnímám jako nejlepší.Prostě převzít zodpovědnost za své zdraví-psychické i fyzické.Moc držím pěstičky dalším,kteří se vydali na tuhle cestu-z kraje nesnadnou,ale o to krásnější a fakt smysluplnou.
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 04. Leden, 2010, 08:57:11 »

Hanisek, držím ti palce, neboj, oni sa k tebe pridajú, len to nebude hneď.  Look Round
Ja ešte niektoré problémy doťahujem. Napíšem aspoň tie, ktorých som sa už zbavila len stručne, i keď to bola tiež dlhá história : vysoký tlak krvi, bolesť uší a značná hluchota, hepatitída, hypoglykémia, extrémna nervozita, zlé sny, pleseň medzi prstami na nohách, chronická nádcha a časté choroby z prechladnutia, mastné vlasy a pokožka, krvácanie z ďasien.
Niektoré som liečila stravou plánovane, väčšina odišla sama.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 04. Leden, 2010, 21:54:36 »

Ahoj Mili,teda taky pěkný výčet nepříjemností.Dnes mi řekli,že mi snad na jednom z vyšetření našli i nějaké cysty na vaječníku.Ještě to není jisté,mám jít na ultrazvuk.Tohle si myslím MB spolu s odhodláním zvládne hravě(samozřejmě ne na počkání),hlavně ať na mne netlačí s nějakým zbytečným zákrokem,to bych nerada,byla by to zbytečná zátěž.Třeba se to nepotvrdí,stačí mi co mám ::)Ale rozhodla jsem se zvládnout cokoli,moje nemoc není agresivní,spíš zatím "nevyléčitelná".Ale to neznají Haníska,někdo holt musí být první.Vím že musím být hodně trpělivá a rozumná,ale i to málo co se podařilo za měsíc mi dává ohromnou naději a radost,tak vzhůru do boje!Zdravím všechny a snad se někdo další "vážnější"ozve,budu se těšit-ať se podpoříme  Grin
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 04. Leden, 2010, 22:17:50 »

Hanisku:
Velice tě obdivuji!
Jsi úžasně optimistická! To je to, co svět potřebuje, vícero lidí jako jsi ty! Lidí, co před problémy nezalezou do ulity, ale lidí, co bojují a nedají nemoci nic zadarmo..
fandím ti moc!ahooj
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 05. Leden, 2010, 09:20:33 »

Hanisku, držím palce a zkusím "zapátrat" a někoho ti najít! Nejspíš na mail.
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 05. Leden, 2010, 11:48:54 »

Hanisku, možná by bylo pro Tebe přínosné zúčastnit se MB kurzu paní Kubíkové z Hostivice u Prahy. Ona sama se pomocí MB vyléčila ze zhoubné nemoci a v současnosti vede moc dobré kurzy. Pokud bys chtěla na ni kontakt, napiš, pošlu Ti ho soukromě mailem, protože respektuji přání p.Kubíkové nezveřejňovat kontakt na ni na žádném serveru.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 05. Leden, 2010, 19:50:29 »

Ahoj všichni!Jste naprosto skvělí Smiley,dodáváte mi ohromnou sílu a radost do života.Kontakt na paní Kubíkovou mám a určitě se k ní chystám.Nejprve ale zajedu do Olomouce za paní Lužnou-to mám ze Zlína blízko,už jsem s ní mailovala.Myslím že jsou obě skvělé.Já fakt zírám,co strava dovede udělat s psychikou lidí.To je naprosto evidentní,když nepapáte agresívní stravu,jak jde všechno od srdce.Jo kdyby to takhle brali všichni,to by ten svět fakt mohl být lepší.Hodně musím pochválit Petra Tomana z Letohradu,jak tak namátkově brouzdám po tématech,tak díky němu jsem viděla p.Průchovou skákat na trampolíně,objednala si knížku...a vůbec je velký přínos asi pro hodně z vás.Ty další teprve poznám,jsem tu krátce.Tak díky moc všichni a buďte tak skvělí jak jste!Větší podpora není a pro mě je to hodně zásadní,mám pocit,že mám spoustu nových kámošů Srdce
Zaznamenáno
roxy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 06. Leden, 2010, 13:56:44 »

Ahoj,zdravím  všechny.Čtu si vaše příspěvky už delší dobu,až toto téma mi dalo konečně podnět,přihlásit se .6 let mám stanovenou diagnózu  s názvem Crohnova choroba.(chronický střevní zánět).Tudíž dle západní medicíny nevyléčitelnou nemoc.Dva roky jsem brala silné léky včetně kortikoidů.Zdravotní stav se nijak nelepšil,spíš mi bylo hůř a hůř.Po dvou letech jsem se rozhodla s léky přestat a začala užívat různé přírodní preparáty,snažila jsem se vyzkoušet vše možné i nemožné,co by mi mohlo můj zdravotní stav zlepšit.Tohle období trvalo taky cca dva roky.V té době jsem "objevila" makrobiotiku.Hodně mi pomohla,i když  to není u mne  vůbec jednoduché.Hodně věcí mi "nesedí",mám po nich potíže,jako např.picklies,ovoce,celozrnná pšeničná mouka apod.Často mívám problémy,kdy nevím,zda jsou způsobeny samotným Crohnem(u něj bývají i problémy mimostřevního charakteru),či zda se jedná o eliminaci.Jako příklad uvedu těžký oční zánět v levém oku,který jsem prodělala v loni na začátku jara.U Crohnařu můžou být oční záněty jako jeden z mnohých potíží.Snažila jsem se nebrat žádné chemické léky,mastičky apod.a léčit oko sama.Pomáhala mi k tomu i dr.Strnadelová,též akupunkturu jsme zkoušely.Oko bylo čím dál horší,ukrutné bolesti,rudé,zanícené.Nakonec jsem to vzdala,šla k očnímu lékařce.Když mě viděla ihned mě poslala na oční kliniku.Oko bylo tak zubožené,že ona sama s ním již nic nezmohla.Tam jsem dostávala různé kortikoidové injekce,obrovsky vynadáno,že jsem málem oslepla,jak jsem mohla až k takovým výsledkům dojít.Potom jsem cca dva měsíce do ka kapala kortikoidy.Následně oko "vyschlo",takž zas umělé slzy....Takže jsem nastínila jeden takový problém.Ono jich je hodně,snažím se  je vždy nějak řešit,je to však velmi obtížné a stojí mne to obrovská úsilí.Budu vděčná za každý podnět či radu.
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 06. Leden, 2010, 17:38:27 »

roxy, hrozně mě to mrzí, co se ti děje!
ale lítost není ten pravý lék..
bohužel nevím nic o tvých potížích, ale pomůže ti, že ti držím palce?
jo a když ti něco nedělá dobře, nejez to jen proto, že se to v mb dělá..
Zaznamenáno
roxy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 06. Leden, 2010, 19:43:59 »

Ahoj Rakwičko,díky za milý ohlas.Jasně,že i Tvoje zprávička mi pomohla,potěšila mne a to se počítá Grin
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 07. Leden, 2010, 12:19:11 »

Šla jsi  na to přes makrobiotiku, to bylo dobře. Je smutné, že to (zatím) takhle dopadlo. Tvou chorobu ani nikoho s ní osobně neznám, takže můžu jenom obecně.
Ovoce a mouka mi tu vůbec nesedí. Potom, doktorům, lékům (hormonálním už vůbec) je potřeba se vyhnout. Tohle je už vlastní zkušenost. Některé eliminace jsou dost hrozné (to taky). Opravdu velké zkušenosti (nejen) s nimi má zmiňovaná paní Kubíková, která se navíc bez doktorů obejde. Prober to s ní a možná budeš překvapená.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 07. Leden, 2010, 14:16:36 »

Ahoj Roxy...mohu Ti nabidnout testovani snasenlivosti makrobiotickych potravin.Staci napsat na email...Ahoj Kamil
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 07. Leden, 2010, 16:09:23 »

roxy, existuje MB literatura v anglictine zabyvajici se Crohnovou nemoci. Pri Crohnove nemoci si dej pozor na vlakninu (resp. potraviny s vlakninou - proto ti nektere delaji problemy).  Vetsina lidi co znam si Crohnovu nemoc vypestovala anabolikama, steroidnimi latkami.
Zaznamenáno
roxy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 07. Leden, 2010, 16:43:29 »

Milane,díky za ohlas.Anabolika ani steroidy jsem v životě nebrala.Tato nemoc je zatím dost neprobádaná,neví se ani zda je autoimunitního rázu a proč vlastně vzniká.Je mnoho názorů a dohadů.Někdo myslí,že genetické dispozice,někdo zas přítomnost určitých virů v organizmu atd.Ale jak to opravdu je,se zatím neví.Strava tam jistě hraje velmi velkou roli.Při léčbě(či spíše při potlačování nemoci)školská nedicína radí jíst tzv.bezezbytkovou stravu.To znamená bílé pečivo,žádná vláknina.A též hodně masa.Jak vidno,úplně  jinak jak je dle mb zdravé a vhodné.Je pravdou,že na určité druhy vlákniny se pozor dávat musím.To už mám ostatně za ta léta vyzkoušeno.Ono slovo vláknina je velmi široký pojem,takže by jistě nebylo moudré ani vhodné,abych se jí vzdala úplně.Za upozornění ohledně knihy o léčbě Crohna od americké autorky,děkuji .Vím o ní.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 08. Leden, 2010, 03:36:02 »

Asi před sedmi lety jsem byl na kurzu Vlaďky Strnadelové a Honzy Zerzána. S Crohnovým onemocněním se tam léčil mladý muž, který už měl za sebou nějaké operativní zákroky. Zaujalo mě na něm s jakou zodpovědností k jídlu přistupoval. Myslím, že každé sousto žvýkal tak 100-150 krát, tekutiny kousal také. Po několika letech jsem se dozvěděl, že se uzdravil, oženil, založil rodinu. Tedy pozitivní informace je, že vyléčení možné je. Prý nejí žádné ovoce a asi ani potraviny kde je mouka.
    U mě jsou střeva nejslabším orgánem. Ovoce byť v makrobiotické úpravě s jáhlami povařené nebo s agarem či kuzu je pro mě hůře stravitelné. Stejně tak moučné výrobky byť se jedná třeba i o kváskový napařovaný chléb. Přijatelné moučné výrobky jsou pro mě občas těstoviny a kuskus. Jiné výrobky kde je mouka nejím. Pravda, ještě občas dvě tři lžíce kukuřičné mouky do napařovaného knedlíku. Ještě seitan je z moučných výrobků pro mé střeva celkem dobře stravitelný, ale ten zase působí na tělo dost stahující energií. Zbytek tvoří obilí.
     Co platí všeobecně a na střeva u mě obvzlášt je nepřejídat se, nejíst tři hodiny před spaním, nejíst v noci, důkladně žvýkat, jíst v klidu, mít na jídlo dostatek času. Přemíra oleje a luštěnin také střevům nesvědčí.
     Osobně mám dobrou zkušenost s půsty, ale nelze je doporučit každému. Obecně střídmost v jídle. Já nekonzumuju ani slady, ale svým přístupem patřím mezi makrobiotiky spíše k minoritě a nechtěl bych proto dávat nějaká obecná doporučení. Určité postupy v individuálním talíři je vhodnější praktikovat až po pár letech mb, kdy je tělo více intuitivní, člověk lépe vycítí co si může dovolit a má pak případně možnost se vrátit do nějakého výchozího bodu.
      Při vážných chorobách je ovšem vhodnější začít praktikovat léčebnou makrobiotiku co nejdříve.
      Používání chemických přípravků, kterým lékaři říkají léky, stejně jako operativní zákroky považuji za horší než se stravovat běžným způsobem. Hormonální léčiva budou myslím patřit k tomu nejhoršímu.
      Hodně síly a trpělivosti. Bude to spíše o letech než o měsících.
      Občas si někdo myslí, že když se praktikuje léčebná makrobiotika, že se člověk o něco ochuzuje. Já ten pocit nemám, že by mi něco chybělo. Ale také nežiju v takovém tom přístupu tohle nesmíš, tohle musíš, tohle by si měl, tohle neměl. V podstatě si nic nezakazuju, ale to asi v začátcích mb takhle nejde. Spíš nejím to, co mi nedělá dobře.
      Shodou okolností jsem tehdy na kurzu potkal člověka, který jedl hlavně rýži natural s řasou. Dlouhodobě. Tak to byl trochu extrém, když seděl nad mb talířem a říkal Strnadelové, že neví, zda si to může dovolit.
      Ale poslední dobou jde standardní mb talíř více do jinu, více zeleniny na úkor obilí apod. A už se tolik nepropagují třeba rýžové půsty, nic proti nim. Já při půstech většinou piju zeleninové vývary a určitě nesoutěžím, kolik dní vydržím nejíst, jako jsem to četl někde na pust.cz nebo kde. Šetrnější pro tělo mi přijdou krátkodobější půl až jednodenní půsty. Vícedenní půsty jsou pro tělo větší zátěží a nejsou vhodné pro každého.
     Dostatek zeleniny je podle mě důležitý, zejména těch s nasládlou chutí.
     Střevo se myslím čistí v ranních hodinách. Možná proto jím raději o něco později.
     Myslím, že pro střeva je lépe stravitelnější tepelně upravená zelenina než třeba syrová.
     Obecně mám rád potraviny dostatečně do měkka upravené. Když bych si měl vybrat mezi sušší a vlhčí obilovinou vyberu si tu vlhčí.
« Poslední změna: 09. Leden, 2010, 04:09:21 od agarek » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení