Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Tisk  
Autor Téma: Z čeho jste se vyléčili nebo nevyléčili - osobní příběhy  (Přečteno 49348 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
roxy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 08. Leden, 2010, 11:34:32 »

Agárku,děkuji za Tvůj výstižný příspěvek.Máš pravdu,souhlasím s Tebou ve všech bodech.S tou zeleninou.Byla jsem na osobní konzultaci u Boba Carra.Ten mi radil jíst ji pouze dlouze tepelně upravovanou,nejenže ne syrovou,ale ani napařovanou či blanšírovanou.Vůbec ne picklies.Časté kuzu omáčky.Zelenina vždy na velice malé kousky pokrájená.Také mi poradil daleko více solit a jíst ryby cca 3 krát týdně.Aby mi nechyběly důležité enzymy, třikrát denně miso polévku.Mívám velmi často chutě na sladké.Ptala jsem se ho,že takto je možné,že tuto potřebu budu mít ještě větší.Jak ji uspokojit.Radil např.amasaké s jáhlami.U mne je velký problém(to je u všech Ctohnařů/,že mají právě velkou potřebu sladkostí).A s tímto  bojuju nejvíc.Mě bohužel neuspokojí sladké zeleninové šťávy či právě zmiňované amasaké.Nejlépe by mne uspokojila mouka spolu se sladkými ingrediecemi.Což nemůžu.Vyhýbám se všemu,co obsahuje lepek.Ano,i když se tvrdí,že tahle nemoc je nevyléčitelná,já si myslím a věřím tomu,že  vyléčit  se dá.BOb mi dokonce tvrdil,že při správném přístupu se dá úplně vyléřit za 4-6 měsíců.Tak mám aspoň naději.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #31 kdy: 09. Únor, 2010, 10:48:58 »

Připomínám tohle úžasné/důležité téma. Pokládám je za jedno z nejlepších co tady na fóru vůbec jsou.
Osobní příběhy plné pozitivních referencí na makrobiotiku!

Nechcete se další přidat? Je to velká motivace pro ostatní.. pomůžete změnit/inspirovat další kolem vás!
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #32 kdy: 09. Únor, 2010, 16:51:32 »

Tak to já bych se taky moc přimlouvala,tohle je fakt ohromně důležité.Já jsem teď třeba odmítla ozařování (a celkem v pohodě jsem snesla i ne zrovna skvělé reakce  doktorů). Místo toho se snažím jak zvládám a od začátku března budu u paní Kubíkové.Ohromně se těším,zatím mám ve všem trochu guláš,ale rozhodně je to prospěšnější,než nic sama nezkoušet.Taky mám stanovenou léčbu od dr.V.Strnadelové-různé bylinné preparáty,nejprve na pročištění střev a tím posílení imunity.Přiznám se ale,že  z tohohle jsem  mírně rozpačitá-hlavně 2x denně heřmánkový čaj, navíc s rozmíchaným "sacharin lactis" (to je snad mléčná glukoza?).No to se asi s MB příliž neslučuje, heřmánek taky ne.Nemáte s tímhle někdo zkušenost?Taky baštím čínské houby od TCM-Dr.Hoffmann z Českých Budějovic.To mi bylo doporučeno hned po stanovení diagnozy známými,dala jsem se na to.Myslím ale,že jakmile budu víc rozumět tomu co já konkrétně mám jíst- +taky něco musím sama vyzkoušet-bude lepší už to ničím nedoplňovat.Tak mi velí dosavadní instinkt.Každopádně se cítím dost dobře a rozhodně už jednou pro vždy míním o svém zdraví a životě rozhodovat sama.Po tomhle rozhodnutí se mi hned svobodněji dýchá, i když to nebylo z počátku snadné.Takže držím pěstičky všem ostatním co válčí s nemocemi!A samozřejmě nejde zdaleka jen o stravu,psychika je základ a pak už jde všechno samo z131 daja Jazyk
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 09. Únor, 2010, 17:05:10 »

Jeeé... Hanísku, já na začátku března také budu u paní Kubíkové.

Těším se !!!   Iva
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #34 kdy: 09. Únor, 2010, 21:42:52 »

Ahoj Rivo,tak to já se taky moc těším! :cheer:Teprve od tohohle pobytu se budu brát jako makrobiotik začátečník.Doposud se v tom plácám sama jak se dá,na základě všeho co jsem kde pochytala.Těším se na vaření,cvičení,masáže a taky na sdílení pocitů a zkušeností.Tak to je fakt prima,pokecáme!
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 09. Únor, 2010, 23:14:46 »

Ahojte všichni... Opravdu zajímavé a jistě i poučné téma, zkusím tedy krátce (no, už se vidím...  Roll Eyes Very Happy) popsat i svou cestu, která mě vedla ke změně stravy a životního stylu. Po kouscích už jsem ostatně skoro vše nakousla v jiných diskuzích.

Jako dítě jsem byla celkem často nemocná - klasické chřipky, angíny, rýmy... Zhruba od 17 let se pak přidaly opakované záněty ženských orgánů, cysty, problémy se silnou a nepravidelnou menstruací, chronická únava, zažívací potíže... Po střední škole, která byla tedy z mnoha důvodů psychickým očistcem, mi diagnostikovali vřed dvanáctníku - když jsem přišla asi potřetí k obvodní doktorce s tím, že už mě to vážně hodně bolí... Very Happy Předtím se mi stále dostávalo milých útěch jako "to s věkem přejde...", "vy jste taková hubeňoučká, to bude asi tím...", "to je jen jarní/letní/podzimní/zimní únavou" apod. A když mě začalo hodně pobolívat to břicho, dostala jsem dokonce radu jíst víc jogurtů "nebo něčeho takovýho", třeba osoleného kompotu, protože mám zřejmě zaražené větry... Very Happy No nic, no. Vřed jsme snad jakože "vyléčili" antibiotiky, ale ta už jsem pak brala v dalších letech čím dál častěji. Opět záněty, prodělala jsem i chlamydie, o chronické rýmě a alergii na vlhko nemluvě.

Před více než dvěma lety mě začali na gyndě strašit, že se jim nějak nepozdává můj čípek (snad nevadí, že píšu tak intimní věci), že mám virus HPV a jakési ty prekancerózní změny velmi pokročilého stupně či co (je to zvláštní, na pravidelné kontroly jsem chodila... Smiley). Tak že prý provedeme "jednoduchou" konizaci a bude po nádůrku (takto něžně se mnou mluvila jedna pražská paní doktorka, k níž mě můj bezradný doktor z místa bydliště poslal Smiley). Byla jsem hrozně zmatená, psychicky i fyzicky vyčerpaná jak stoletá stařena a po všech zkušenostech s lékaři a "normální" léčbou, o čemž bych mohla napsat pěkně tlustou bichli, už jsem prostě nějak nevěděla, co dělat, čemu věřit...

Přibližně v té době jsem však potkala svého andělíčka strážnýho, který měl určitou zkušenost s celostní medicínou, a tak jsme se vykašlali na konizaci, antibiotika a spol. a šli na všechno jinak. Na institutu CM mi potvrdili to, co jsem už věděla, plus další věci jako autoimunitu, střevní dysbiózu, candidózu. Prý mám navíc v těle stále nějaké ty pozůstatky mrchy chlamydiové a ani dvanáctník není úplně OK. Skoro ze dne na den, jak píší i někteří z vás, jsem tedy změnila stravu, skončila s milovanými mléčnými výrobky a ještě milovanějším cukrem (jako mnoho děsně moderních žen jsem se i já tehdy domnívala, že jím šíleně zdravě - zdravé jogurty, kupované müslityčinky, třtinový cukr, obarvené pečivo na tmavo, vše s nápisy light a dia atd.  Roll Eyes), omezila maso (ačkoliv ani doma jsme jej ve srovnání s ostatními zas tak moc nejedli, myslím, že jednou týdně a většinou jen kuřecí, ale určitě jsme zase jedli masné výrobky jako uzeniny, paštiky atd.) a začala se i zajímat, jak je to vlastně s tím rádoby zdravým masíkem týraných brojlerů ve velkochovech, vyřadila tropické ovoce atd. atd. Však to znáte. Do MB to mělo asi daleko, zaměřila jsem se jen na některé druhy obilovin a určitě měla mezery v kombinování potravin a složení "standard MB talíře", ale i tak šlo o značné ozdravení jídelníčku. Postupně nás obou - mě i andílka, který mě ke všemu sice přivedl, ale patrně netušil, že když je sám skoro zdráv, nenechám už ho dál se pomalu ale jistě ničit a bude "muset" rovněž mnohé změnit... Very Happy Ne, vážně, dnes je tomu určitě rád. Za pár měsíců se budeme brát a někteří z okolí sýčkují, že se neznáme ani tři roky, že je to ukvapené, zbrklé, že se ještě nemůžeme znát, blablabla, ale my si myslíme své. Dovoluji si tvrdit, že jsme toho především stran těch mých nemocí zažili víc, než jiní třeba stihnou za pět let... Smiley Nebylo to lehký, to určitě nemusím psát, ze začátku přišly taky všem známé eliminace... a nebylo to veselý, i když jsem od začátku vnitřně cítila, že tohle asi bude ten správný směr... Jak píše Honza Jícha na svém úžasném blogu, když jde něco škodlivého ven, může to někdy pořádně bolet, svědit, pálit, páchnout a trvat...  Very Happy Určitě to se mnou nebylo lehké.

No ale každopádně, abych už to fakt zkrátila, cokoliv, co bylo na čípku, je pryč (vysvětlení doktorů: "...asi to přešlo s věkem, to se někdy stane. Anebo to vlastně ani tak vážné nebylo, jak jsme si tehdy mysleli, ne?" Very Happy), zažívání mám docela dobré (občasné hříchy většinou cítím, když přijde "měsíční uzávěrka" - tam se mi zpravidla neomylně spočítá, kolikrát jsem se kde na návštěvě neovládla, zblajzla třeba porci krůtího masa nebo něco s cukrem, o stravě na horách, když jedeme lyžovat, nemluvě!, ale jinak fajn),  mnohem lepší pleť než kdy dřív, i když mě trápí tu a tam takové nepěkné... jakoby hrbolky v pleti Huh?, asi proto, že ne vždy se mi podaří ukuchtit MB (snažím se spíš o stravu bez větších extrémů, občas sáhnout po menším zle v podobě nějaké té ovesné smetany do omáčky apod.)... Záněty, cysty apod. jsou úplně pryč, stejně jako přehnaná zimomřivost, únava, chronická rýma (no, i když, kdybych si opravdu důsledně už vůbec nedala ani občas ten kozí sýr, safra, bylo by to lepší...), alergie, bolestivost hlavy atd. Jsem prostě v podstatě zdravá. Jen kdybych se konečně přinutila víc cvičit a sportovat.  Cool

Já vím, je to vcelku banální story, když tak vidím příběhy ostatních. Hanisku, roxy i další, držím vám moc a moc palce. Ani neumím slovy vyjádřit, jak moc...
« Poslední změna: 11. Únor, 2010, 11:33:14 od Jitřenka » Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 10. Únor, 2010, 20:07:32 »

Taky moc držím palce!Jen neusni na vavřínech, když jsi teď relativně zdravá.Občasný úlet je v pohodě,lepší než být superstriktní a pak už to nevydržet a skončit.Mě se už se pár lidí ptalo:"a to to budete jíst pořád,nebo jen dokud nebudete zdravá"?Takže já jsem teda rozhodnutá vytrvat-samozřejmě občas třeba nebudu úplně důsledná,ale člověk má někdy pocit, že je zdravý,dokud to není fakt husté-a to už může být dost pozdě a to je přece škoda.Já tady teda míním strašit ještě hodně dlouho! Funny Lebka
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 11. Únor, 2010, 17:59:35 »

Jitřenko, naprosto bych neoznačila tvé story za banální..
Velice tě zdravím a přeji ti krásné a nekonečně šťastné manželství!
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 12. Únor, 2010, 15:53:37 »

Ahoj,

ZRAK:
jsem na MB krátce (od dubna 2009) a dnes mi byl při pořizování nových brýlí přeměř zrak.
Od roku 2005 jsem měla na obou očích 1,25. Před rokem jsem si taktéž (v téže optice) kupovala brýle a zrak mi byl rovněž kontrolován.
Dnes jsem trvala na přeměření (s odkazem na změnu životního stylu a stravy), i když mě paní měla poznačenou z minulého roku a měřit se nic nemuselo. Před měřením mi řekla, že strava nic nezlepší .....
Dopadlo to tak, že nejen že nepotřebuji mít 1,25 ale optička mi řekla, že by mi stačily i 0,75 (tříčtvrtky), ale to raději ne, že by to byl velký skok, když ostatní brýle, které nosím na střídačku mají 1,25, že při měření hraje roli, zda je člověk odpočatý, vystresovaný aj. (strava pode ní rozhodně NE - nechala jsem ji při tom).

PLEŤ:
už měsíc a půl můžu říct, že mám SUPROVOU pleť, ale nechci to zakřiknout

POSTAVA:
na MB jsem přešla ze dne na den, během 2 měsíců jsem zhubla (spíš shodila) 8 kg a od té doby si váhu držím a jsem se svojí postavou spokojená  - měřím 155, váha 48 kg, jsem malá, ale i když jsem shodila má moje postava sportovní rysy - ploché břicho bez vytahané kůže (mám 2 děti), útlý pas, hýždě + stehna + lýtka plnější.

MYSL:
tak na tomto pracuju (četba knih nyní asertivita), pokud se srovnám s minulostí jsem ještě více pozitivně naladěná :-) Snažím se míň zabírat špatné věci.
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 12. Únor, 2010, 22:05:34 »

Díky moc, holky!!  Wink
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 14. Únor, 2010, 14:46:48 »

berinda:
také chci mít takové resumé po dvou dětech!hihi
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 05. Březen, 2010, 21:10:30 »

Ahojte,mam dotaz na Andrejku (nebo kohokoli jineho) v této diskuzi se zminila o mb zubari mohla bys mi prosim napsat kontakt?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #42 kdy: 09. Březen, 2010, 15:18:08 »

Ja se v tom spis tak nejak placam a nejaky striktni makrobiotik definitivne nejsem, spic vubec ne. V 17 jsem praktikovala MB nekolik mesicu (po precteni nejake literatury) a citila jsem se vyborne, o hodne lip oproti predchozi strave. To uz je ale 18 let a v dnesni dobe a hlavne mezitim, to bylo a je jinak. Kazdopadne jsem udelala nejake velmi zasadni vylepseni a planuji udelat dalsi. Hlavne jsem prestal pozivat mlecne vyrobky i kdyz jsem driv mela moc rada syr a mleko. Nejdrive jsem vysadila tucne syry, protoze jsem citila ze mi me "zablempcavaly" and moc dobre jsem je netravila. Tohle byly relativne nenapadne pocity, ktere mozna hodne lidi prechazi. Mama mi treba tvrdi ze ji tohle syr nedela, tak bud si toho nevsima a nebo jsme proste jine. Pak jsem si prestala davat mleko do kavy, protoze jsem z toho mela taky takovy blemcavy pocit v krku. Tyhle pocity z mlecneho prisly a nebo jsem si jich vsimla az v poslednich par letech. V dnesni dobe, kdy nekonzumuju skoro zadne mlecne vyrobky, pouze v opravdovych vyjimkach, treba v restauraci nebo na navsteve jednou za cas, tak mam spolehlive odpozorovano ze kdyz uz si je dam, a to hlavne syr (ale dela to taky zmrzlina a mleko a v mensi mire jogurt), tak me take nadymaji.
S pleti jsem mela nejvetsi problemy (co se tyka dospelosti) asi pred 2-3 roky, a to na hrudniku a zadech a nejsem si presne jista co to vylepsilo, protoze krome vysazeni mlecneho jsem taky prestala kourit a zacala cvicit. Takze to mozna byla pomala zmena. Taky bylo hodne psychickych krizi a stresu a pak vylepseni. Jo taky jsem prestala jist maso pred par mesici. Pak jsem se rozhodla ze obcas si dam rybu, ale to je velmi zridka.
Ted mam plet skoro uplne cistou a asi to byla delsi cesta. V mem pripade mam dost spolehlive odpozorovano ze mi plet jasne zhorsuje cokolada, ktera je stale mym hrichem a porad s ni bojuju. Ale presto je plet (snad po vsech tech jinych zmenach) nesrovnatelne lepsi a dnesni cokoladove ulety uz to tak nezhorsuji. Ted mi 3 lidi dali spoustu cokolady k narozeninam a ja ji tajne dala nekomu jinemu protoze jsem nevidela co jineho muzu udelat a nesezrat ji jako prase. Tak hlavne ze nekoho potesila.
Gynekologicke zanety taky prestaly ale nevim jestli to neme i jine priciny nez jidlo.
Taky jsem hodne omezila pecivo, a alkohol. Jsou doby kdy si nedam ani jedno treba mesic a pak jen malo.
Nemam zadne konkretni plany z ceho se vylecit do budoucna ani zadne zavazne problemy.
I kdyz mozna - mam plisen na jednom prste u nohy a s tim se mi nepodarilo hnout, ale zadny div kdyz jim cukr.
Hodne se snazim dbat na vecerni nejezeni, a to mi jde docela dobre, kdyz uz tak jen neco syroveho (ja vim ze tohle neni mb, ale citim ze je to daleko lehci nez varene).
Taky tu byly zminene bolesti zad a to ja mela taky, ze sedaveho zivotniho stylu a zmizelo to s cvicenim.
Jo taky jsem pred par lety zacala odebirat bio bedynky cimz jsem poznala nektere mene bezne zeleniny.
Hanisku, preju ti hodne sil na boj s nemoci a posilam laskyplne myslenky. Slysela jsi o knizce Cesta od Brandon Bays? Mozna by te to zajimalo. Taky jsem slysela o knizce Dohoda S Nemoci od Valerije Sinelnikova, to taky zni zajimave, ale tu jsem (jeste) necetla.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 10. Březen, 2010, 06:25:57 »

Torquiose, děkuju moc za příběh!
Stále pokládám toto téma, z hlediska makrobiotiky, za nejlepší.
Kdo chcete, tak se podělte také o svůj zážitek s makrobiotikou, je uplně jedno jestli pozitivní, negativní - jde o váš pohled, vaši praktickou zkušenost.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #44 kdy: 10. Březen, 2010, 14:06:53 »

Ahoj Torquiose!Taky moc díky za podnětný popis boje s výživou a taky za morální podporu!To je pro mne moc důležité, z rodiny jí tak moc není, protože nejdu tou klasickou cestou a tak jsem okolí popudila.Jo kdyby byli i rozumní doktoři, kteří jsou schopni tolerovat a respektovat makrobiotiky, bylo by to ideální spojení.Člověk by na to nebyl naprosto sám.Takže po pobytu u p.Kubíkové bojuju dál sama. Nemám odvahu jít na vyšetření, protože kdyby mi třeba v krvi něco zjistili, asi bych to nezkousla a podlehla nátlaku na další vyšetření, které jsou hodně hnusné-třeba na PETu injekce s radioaktivní glukozou, CT a spol. Tak asi radši nevědět a řídit se intuicí, no uvidím. Rozhodně se cítím líp než před dvěma měsíci, ale teď-hlavně asi i s jarem-přichází únavové a psychické eliminace.No a to není moc fajn,radši bych nějaké vyrážky a tečení z nosu Tongue
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení