Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Jakou vodu používáte?  (Přečteno 6810 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 12. Leden, 2010, 23:03:33 »

Narazil jsem na bezny dokument KHS (Krajska hygienicka stanice) o studních a prekvapilo me, jaky na ne pan autor ma pekny pohled:

Citace
A zda stojí studna za tu námahu? Nenapsal bych více než dva odstavce, kdybych
o tom nebyl přesvědčen. A jako lékař nevidím zisk především v levné ceně vody či
ve vlastní nezávislosti při zásobování vodou, ale v kvalitě vody samotné. U kvalitní
studny lze totiž daleko spíše než u veřejného vodovodu naplnit ideál pitné vody:
totiž že voda nebude pouze zdravotně nezávadná, neškodící a nebudící odpor, jak ji
definuje norma, ale že bude zdraví prospívající a její pití požitkem. To, co u vody
jako základní poživatiny bývalo dříve přirozeným požadavkem, totiž aby byla příjemné
a lahodné chuti, se s nástupem moderního vodárenství trestuhodně vytratilo.

Jestliže i mezi odborníky nabývá vrchu přesvědčení, že nejzdravější jsou potraviny
přírodní, tedy čerstvé, nerafinované, nekonzervované a bez chemických přísad, pak
snad bude stále větší vážnosti nabývat i přírodní pramenitá voda, která není vodárenskou
úpravou „rafinována“ (ochuzena o esenciální minerály a prvky a jejich přirozený
poměr), „stabilizována“ (např. přídavkem fosfátu nebo jiných látek zabraňujících korozi)
nebo „chemicky konzervována“ (chlorováním) apod. A jako má člověk pod kontrolou
zeleninu z vlastní zahrádky, může mít pod kontrolou i pitnou vodu z vlastní studny.
A třeba někdy dojde i věda ke zjištění, že živé nejsou jen organismy člověka,
zvířete a rostliny, ale i voda...

To mi jen pripomelo tema vody, ktere ja resim posledni dobou cim dal vice. Respektive, ja ho mam davno vyreseno, jezdim si pro pramenitou a jinou bych nepil, pokud nemusim. Ale cim dal vice si uvedomuju dulezitost kvalitni vody, muze to zmenit vase uzdravovani, procesy, eliminace, psychiku, pránu (chi/ki), voda je proste zaklad zivota. Nekdo se marne pokousi o napravu zdravotniho stavu a treba prave voda by velkou merou prispela? Kdovi...

Kohoutkova voda prej vykazuje radiaci blizkou nule, pramenita 8800-14000 angstromu!

Takze, jakou vodu pouzivate? Uz jste nad tim premysleli? Berete jeste beznou kohoutkovou?
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 13. Leden, 2010, 08:00:25 »

v Praze piji vodu z kohoutku..
mám ráda horkou vodu, hlavně teď v zimě (když mi někde nabízejí čaj a já si poprosím o horkou vodu, jsem vždycky pro smích..ale stydět se za to nebudu,ne?) takže si jí v zásadě převářím. ne, že by to něčemu pomohlo, ale dělám to..

když jsem doma na vysočině, teče nám voda pramenitá z Javořice (nejvyšší vrchol..spíš kopec, kde pramení ze skal) přímo z kohoutku..
Je hrozně dobrá, taková slaďoučká a voní..U nás se říká, že jeden doušek přidá rok života navíc..chích..
je to poklad, co jsem objevila, až když jsem v Praze zjistila, že tou tady z kohoutku se zdráhám umýt si i vlasy..

Nelíbí se mi, jak se v dnešní době lidé k vodě chovají, nezřízeně s ní kupčí a rýžují nemalé peníze. je to jako prznit samotnou přírodu..

(Mám takovou malou hru. Když jsem někde v restauraci, tak si řeknu o obyčejnou vodu z kohoutku a podle toho, jak mi přání splní, odměním obsluhu tuzérem..Někde mi div nevynadají, že teda v žádným případě, jinde donesou, ale pošklebují se na mě a pak mi za ní něco naúčtují, tuhle mi donesli džbán a pohár a pila jsem si vesele celý večer a nic za to nechtěli..Pracovala jsme teď několik let v kavárně, baru a restauraci, takže vím, jak hrozně se  trhne na rajci, matonce, tomě atd. podle mě je to nehoráznost..)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Leden, 2010, 13:19:17 »

Rakwičko teď jsem četl, že převařením se uvolní alespoň chlor z vody, prej se změní na plyn a uvolní.
Ale stejně tak tam píšou, že ho nadýcháme spoustu při sprchování, koupání a že odsud ho můžem dostat do krve více než z pití.

Citace
You see, chlorine volatilizes into a gas when heated and is breathed in when you shower. In fact we end up with more in blood from bathing than from drinking tap water.
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 13. Leden, 2010, 18:00:35 »

Doma dosud používáme vodu z městského vodovodu, přefiltrovanou přes keramické filtry Stéfani Linea. Je mi jasné, že filtrování neřeší všechny nesrovnalosti, které voda pobere v městské úpravně ani nedodají to, co cestou sáhodlouhým potrubím pro změnu poztrácí. Tak jsem se rozhodla, že nechám na zahradě za naším domem najít pramen. Proutkař našel hned dva, oba hodně vydatné a navíc nad sebou. Peripetie s úřady tu snad ani nebudu popisovat - snad jen stručně: trvalo 3 měsíce, než se všichni vyjádřili  dali svolení k vykopání studny. Vykopaná byla za 4 dny, teď čekáme, až sleze sníh, abychom ji mohli několikrát vyčerpat. Pak dáme vzorek na rozbor, jestli je pitná. A pokud je, tak na jaře pokládáme pár metrů potrubí od studny k domu a šup s ní do domovního vodovodu Smiley
A navíc prameny jsou natolik vydatné, že vystačí i na zalévání celé zahrady. Dosud jsme tu byli odkázáni jen na déšť, taky to tu podle toho vypadalo, když dlouho nezapršelo.
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 13. Leden, 2010, 20:54:11 »

Někde jsem četla, že v Praze se voda narozdíl od menších měst alespoň nechloruje, protože je díky množství odběratelů ve vodovodní síti dostatečný "pohyb". Ale sotva si vzpomenu na to kde jsem to zjistila, takže si to raději ověřte, než se na to spolehnete.  Smiley
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 14. Leden, 2010, 09:36:43 »

Tym by som si nebola ista, kamarat byval na Zizkove a tam bola tak extremne chlorovana voda, ze ked nou striekal rastliny, ostaval po zaschnuti na listoch tenky biely povlak chloru - a reagovali na to, bodaj by nie!

Za seba mozem povedat, ze na Prahe 4 je uzasna voda  Love
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 14. Leden, 2010, 11:43:26 »

V sobotu jsem byla konzultaci u paní Průchové a ptala jsem se i na nutnost pití vody. Nerada totiž piju něco studeného a vadí mně (spíše psychicky) i voda pokojové teploty. Takže pijeme doma nejrůznější čaje. Ale Milan mě nedávno pití vody velmi doporučoval. Tomu se ona hodně divila, že prý už je to doporučení dávno překonané. Takže mě ujistila, že není nezbytné pít vodu. Toť moje nejčerstvější zjištění k tématu.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 14. Leden, 2010, 11:54:36 »

Zajímavé, děkujem za informaci Wink
Mě intuice ale i nadále povede k čerstve, čisté, pramenité, klidně i studené vodě.
Jak stojím u pramene, tak mám vždycky nutkání do sebe tu čerstvou informaci dostat, takže zahřeju v puse a hned piju.
Nějak podvědomě věřím v čerstvou pránu/vitalitu v té vodě.

A i když by nebylo potřeba vodu pít, tak tahle diskuze je stále aktuální.. poněvadž mě zajímá i z jaké vody vaříte Wink
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 14. Leden, 2010, 12:37:03 »

Mně připadá celkem logické, že tělo potřebuje i čistou vodu, nejen "obarvenou jídlem" jak říká Milan Dvořák. Aspoň já to tak cítím.

Já jsem dříve na Praze 4 bydlela a voda mi tam zas tak skvělá nepřišla. Možná bych řekla - na městskou vodu celkem slušná. V centru je ještě o něco horší.

Preferuji pít vodu ze studně nebo z pramene. Snad budu jednou někde u zdroje...
« Poslední změna: 14. Leden, 2010, 12:40:20 od Nena » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 14. Leden, 2010, 18:28:57 »

já se teda taky přidám do diskuse, i když v Itálii je to s vodou nejspíš trošku jinak než u nás. Tady se spotřebují kvanta balených vod, v jejich počtu stojí Italové na vedoucích evropských příčkách. Asi je to trochu i zvykem, ale teda nechali jsme si doma udělat rozbor vody a nedivím se, ty hodnoty byly příšerně vysoké (o kalciu a spoustě dalšího sajrajtu uvnitř nemluvě). Na druhou stranu musím podotknout, že jsou tu devadesáti- a více- letí jedinci, kteří tuhle vodu pijí celý život a jejich zdraví by chtěl leckdo  mít. Ale přičítám to na vrub regolaritě života, čistému vzduch (venkov) a vyvážené stravě.
Každopádně jsme teď investovali do čističky vody pro naši domácnost, máme ji namontovanou pod dřezem a vývod je samostatný, taková trubička. Ta chuť vody je úplně jiná, neutrální nebo jak; polyká se úplně sama.. ani nevím, jak to popsat. I když já jí teda moc nevypiju, jsem spíš čajomil. Jo, i v ní vařím, tu nečištěnou používáme už jen na nádobí.
Čistička funguje na principu osmotických membrán, přes které je voda velkým tlakem prohnána - víc o tom nevím. Ale četla jsem pěknou studii, (vypracované či uveřejněné po konfliktu odpůrců a zastánců čištěné vody o minerály v ní obsažené/neobsažené) v níž bylo doloženo, že k tomu, aby člověk získal minerály jen z vody, by jí musel denně vypít absurdně velké množství, a že tedy lepší voda čištěná a minerály dodat jinak. No, od toho máme řasy, ne?Wink A poslední poznámka: tady jsou hygienou naprosto posedlí, takže něco jako pramen nehrozí  Sad   
« Poslední změna: 14. Leden, 2010, 18:32:11 od paulina » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 15. Leden, 2010, 00:56:53 »

Ja se budu znovu opakovat, ale cim dal vic v te cerstve pramenite (a ostatne ve vsem jidle co jim) hledam vitalitu/pranu/chi/ki nebo jak to rict.
Podle me clovek muze zit do 90ti na balene vode a stejneho veku se treba dozije na pramenite vode.
Ale muj mozek uz nedovoli pripustit, ze kvalita zivota by nebyla ovlivnena Smiley
Ale to je ciste subjektivni - ja mam pod kvalitou zivota momentalne ve spojeni nejakou vnitrni silu, uroven probuzeni, vedomi - cim dal vic mi prijde dulezite spojeni mezi vitalitou/pranou jidla/vody jakozto prostrednik ke vnitrni sile, dovoli mi zacit delat veci, ktere jsou opravdu dulezite (coz souvisi s mirou probuzeni/vedomi). Mohl bych zit dobre na balene, kohoutkove, stejne tak na nebio/nedomaci zelenine, na 2 dny starych jidlech, na malem mnozstvi cerstveho kvalitniho vzduchu apod. ale vim, ze bych mel myslenky na jine urovni Smiley
Nojo, zase dalsi moje esoteroulitla teorie Smiley

Jinak na tu vitalitu jsem prave poukazoval tim merenim jejiho vlnoveho spektra, pramenita ma 8800-14000 angstromu, kohoutkova, balena muze mit klidne nula.. ale to jen papouskuju ten clanek, nejsem si jisty, ze je nejak vedecky overeny.. ale k cemu nekdy, ze Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Leden, 2010, 18:32:21 »

Podle mne dobra voda je velmi dulezita pro lidske biti. Zazil jsem cas, kdy se v MB prisun tekutin znacne omezoval a byla to chyba. Clovek obsahuje 2/3 vody, pokud ma nedostatek vody, clovek se stahuje, neproudi v nem dostatecne energie a v extremech muze nastat az smrt. Zivot mne naucil, ze mam duverovat, ale i proverovat informace. Svuj postoj k memu vodnimu hospodarstvi jsem se snazil casem zmenit, ikdyz zazite se tezko odvyka.
Osobne si myslim a souhlasim s neonem, ze kvalitni cerstva pramenita voda je prinosna pro organismus, tak jako jeji piti. Rozhodne nemuze nikomu rozumna konzumace i zahrate vody uskodit. Mimoradne kvalitni pro organismus je voda z ledovcu. Studnicni voda muze obsahovat vice kationtu vapniku a horciku (tvrda voda), bude pak mene vhodna nez uvedene a bude mit i nizsi cistiti ucinky.
Minuly rok jsem mel moznost se zucastnit prednasky prof. Emota o vode (japonec, ktery mj. jezdi prednaset do KI v Becketu), uvadel zde ruzne priklady tykajici se kvality vody. Svymi experimenty dokazal, ze voda ma pamet a ze prijima vibrace. Jelikoz se voda nachazi v kazde bunce nemeli bychom kvalitni vodu podcenovat.
Co se tyce teorii, zda voda cisti ci nikoliv, tak bych to asi vice nerozvadel. Osobne si myslim, ze ano, to same si myslim i v pripadu piti samotne kvalitni vody, nejlepe v rannich hodinach (nejlepe vlazne). Jsou to moje osobni zkusenosti a zkusenosti mych pratel.
PS: Dospeni k poznani je pochopeni podstaty veci. Cestu k poznani lemuji vetsinou vlastni prozitky.
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 16. Leden, 2010, 13:04:34 »

Ja si vodu "vyrábam" takto : 1. 6 Litrov vody nechám odstáť v džbánoch po dobu 24 hodín
                                             2.  Potom vodu prevarím
                                             3. Prevarenú vodu zamrazím v troch dvojlitrových fľaškách v mrazničke ( trvá to 24 hodín )
                                             4. Zamrazenú vodu rozmrazím, ale na dne fliaš sa objavia akási špina.... pieskovej farby, konzistencie nejakých vločiek ( boh vie čo to je ! Viete niekto ? ).
                                             5. Prelejem vodu z fľaše do skleneného džbánu a počkám asi pol hodinu, kým sa to svinstvo ( ktoré sa teda bežne nachádza vo vode z kohútika... - PS : bývam na mladom sídlisku druhého najväčšieho mesta na Slovensku ) nedostane na dno nádoby.
                                             6. Potom prelejem vodu do iného džbánu, kde na liter vody pridám 100 gramov horniny zvanej "šungit" a čakám 12 hodín, kým sa zasýti organickým kremíkom a dôkladne sa prečistí ( šungit má "zázračné vlastnosti" )
                                             7. Potom tu vodu pijem, alebo z nej varím.

SPOKOJNOSŤ. Zlepšila sa mi pleť, všetko :-) Aj si ňou umývam vlasy ( spolu s prírodným šampónom ) a tvár, kloktám ňou keď treba ( aj so soľou spolu - treba kombinovať ).

Denne mám takej vody približne 5-6 litrov k dispozícii - takže je to dosť :-). A je to kvalita NEOPÍSATEĽNÁ.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 16. Leden, 2010, 15:13:02 »

NEW PAGE : Ty mě nikdy nezklameš  Grin 
Jen doufám, že tu vodu nemrazíš v pet-lahvích, protože dlouhodobě styk vody a materiálu z kterého jsou vyrobeny prý způsobuje, mimo jiné, neplodnost.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 16. Leden, 2010, 17:45:54 »

http://www.ziva-voda.eu/cz/index.php?page=karafa
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení