Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: New_Page-ov BIO Hovädzí vývar  (Přečteno 7195 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 21. Leden, 2010, 22:16:10 »

500 - 600g "Bio hovädzieho na polievku" ( majú v Kauflande )
2 L - "rozmrazenej vody"
6cl sójovej omáčky Johsen soya
3x ... "trojštipka" ( koľko vojde medzi palec, ukazovák a prostredník ) vločiek Nori
1 zarovnaná lyžička kurkumy
1 zarovnaná lyžička sladkej papriky
12 g olúpaného zázvoru ( nastrúhať )
3x čierna oliva ( fermentovaná ) + kôstky z nej ( olivu nakrájať na prúžky )
špička príbor. noža ( asi 10 mm ) čierneho korenia
1-2cl Umeocot
1 cibuľa ( stredná ), prekrojiť na 2 polovice

Najlepšie, ak bude z toho čo najviac v Bio kvalite, mäso bezpodmienečne.

Komplet celý recept som vymyslel ja, inšpiráciou bolo aj to, že sme už nemali morskú soľ, a nechcel som dať "kuchynskú"....

Variť 130-135 minút, mäso môže ostať v celku

Mäso je najlepšie jesť s vareným kelom + mäso môžeme posypať trochou nastrúhaného zázvoru - bude to krásny farebný kontrast.
Je to skôr ZIMNÝ VÝVAR ( aspoň si to myslím ).
Vývar piť o objeme 3dcl + s dvoma "trojštipkami" rias Nori, pričom to zamiešame pri každom dúšku, a v ústach jemne kušeme a vychutnávame chuť.

DOBRÚ CHUŤ, a keď si to pripravíte, môžete sa vyjadriť ako vám to chutilo. Mojej mame to chutilo veľmi. Aj mne.
 Smiley
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Leden, 2010, 22:27:43 »

Mě by spíš zajímalo co tě tak přitahuje na hovězím masu?
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 22. Leden, 2010, 08:58:02 »

myslela jsem si, že tu maso nejí nikdo..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 22. Leden, 2010, 09:09:38 »

My nejsme sekta, my nejsme přesně daná dieta, my jsme všechno.
Tohle by mělo být napsáno někde megatučně!
Je mi jasné proč si to myslíš, ale přestaň si to myslet a otevřou se ti dveře k pochopení makrobiotiky (taoismu) mnohem rychlej.
Jinak hrozí uzavření, dogmatizmus.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Leden, 2010, 11:00:13 »

Tedy osobně jsem překvapen co vše si na forum makrobiotika mohu přečíst a zjistit...Ted jsem makrobioticky zarmoucen když to hovězí BIO Hovädzí vývar najdu jako lahodný recept tady v míru klidu o lásky...Síla... Tantrický sex urinoterapie a posilování nejdou dohromady....skutečná lásku porozumění laskavost NewPAGE vytratila se z Tvého nitra...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Leden, 2010, 11:12:13 »

Moji rodiče, prarodiče a spousta lidiček co znám, tak jedí maso od malička a na jejich lásku se nevyhrabu možná do konce života, i když bych žvýkal 200x čerstvě sklizenou rýži.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Leden, 2010, 11:36:39 »

Nevyhrabu?...odkud se hrabes...?Tomu nerozumim...Hrabani je brani a ne davani...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Leden, 2010, 12:00:32 »

Nevyhrabu ve smyslu dostat se na úroveň jejich lásky, úroveň jejich dávání.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Leden, 2010, 12:07:03 »

Za Ohsawy bylo v makrobiotice na vrcholu potravní pyramidy napsáno - bažant, křepelka apod.
V "Lék náš vezdejší" je používán krtek.
Ale přece všichni víme, že se jedí ryby.
Takže jaký je jiný pohled na hovězí?
Možná velký "makrobiotický problém", protože to je savec?
Ale tohle téma tu bylo už u Michalova králíka.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Leden, 2010, 13:24:10 »

Napíšu jen svou zkušenost. Loni v zimě jsem na mb nejedla žádné maso, snažila jsem se to nahrazovat misem, zázvorem.. jangovou zeleninou, jangovými úpravami atd. mimoto že mi byla pořád zima, byla jsem unavená , tak na jaře jsem se cítila totálně vycuclá .. Letos jsem se rozhodla maso v zimě jíst. Na prvním místě mám sice kapří koikoku, ale už jsem třikrát za tuhle zimu měla i kousek vepřového a hovězího. Vždy malé množxtví a vždy jen po námaze. Ani jednou se mi nestalo, že by mi bylo zle, že by mi to nesedlo. A musím říct, že se cítím mnohem líp, nejsem furt zmrzlá a mám sílu. Po pár výletech na běžkách cítím, jak se mi tělo zpevňuje, zato minulý rok jsem z toho byla akorát tak vycucaná.
Tím nechci říctm, že je to něco super mb, ale v mb se maso nezakazuje.. sice prase a kráva je savec, to mě trochu vadí, protože bych tyhle zvířata nebyla schopná zabít, ale nemám žádné výčitky, zkrátka jsem to potřebovala.. a doufám, že za rok to bude zas o něco lepší..
No a ani se necítím nijak psychicky níž než když jsem maso nejedla.. 
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 22. Leden, 2010, 13:33:56 »

Pokud někdo cítí, že maso potřebuje a nedělá mu problém ho sníst, ať si dá. Já se masa klidně vzdám, teď. Jako složitější vnímám to, že moji synové vidí, že maminka tohle nejí a tamto říká, taky to pak nejí a taky to pak říkají a já nevím, do jaké míry jen papouškují, co slyšeli doma. Stejně musí najít svoji vlastní cestu, jako já, ale sýrovou pizzu nebo sklenici mléka jim doporučit fakt nemůžu.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 22. Leden, 2010, 13:38:39 »

jj, v tomhle jde asi hodně o to, že jsem moje kondice i konstituce je jinová....
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 22. Leden, 2010, 15:35:07 »

Tedy osobně jsem překvapen co vše si na forum makrobiotika mohu přečíst a zjistit...Ted jsem makrobioticky zarmoucen když to hovězí BIO Hovädzí vývar najdu jako lahodný recept tady v míru klidu o lásky...Síla... Tantrický sex urinoterapie a posilování nejdou dohromady....skutečná lásku porozumění laskavost NewPAGE vytratila se z Tvého nitra...
Chlapče, si človek, alebo duch svätý ? Pozri na zvieratá, všetky sú svalnaté. Síce neposilujú činkami, ale denne sa hýbu toľko, ako bežný človek za dva týždne. Ja si to nahrádzam inak. Sem-tam behom, ale skôr posilňovaním ( tri krát týždenne celé telo bohato stačí ), a tantra... čo máš proti tantre ? Si človek, tak používam svoje telo a sexuj. Ale asi nevieš o tantre nič, kedže takto reaguješ. Prečítaj si to a zistíš, že tantra ( aspoň tá indická ) nie je o orgazmoch, ale o rozkoši a spojení duší medzi mužom a ženou. Alebo ako chceš - nehýb sa, prípadne sa zohýnaj po lesné plody celý deň ( aby si náhodou nerobil nejaký "neprirodzený cvik" na kríže s činkou ), seď v kúte, "miluj" ženu, ale nesexuj s ňou, lebo telo je podľa teba asi zlé... Medzi nami je taký rozdiel, že ja sa snažím naplno žiť aj telesne, nie len duchovne. A to je úloha človeka - udržať si telesnú stránku na vynikajúcej úrovni, aby mu nič nebránilo v duchovnom raste. Na tejto Zemi fungujeme CEZ TELO. Ale o.k., stačí, to do tejto témy nepatrí.
A čo sa týka hovädzieho. RADŠEJ by som si dal kuracie. Ale neviem zohnať BIO kuracie, preto kupujem raz týždenne Bio hovädzie, z toho jem len jendu porciu ( vývar ale pijem asi liter, "zvyšok" nechám napríklad mame + zvyšok mäsa. Poriadne to rozkušem, a tým, že NIE SOM jangovej konštitúcie, tak mi iné neostáva. Nechce sa mi všade pchať škoricu a ostatné koreniny. Mäso považujem za potravinu - liek. A s liekom treba s mierou. A v čo najlepšej kvalite ( takže bio ). V lete menej, v zime viacej. SME ĽUDIA, nemáme srsť, musíme sa obliekať, dávať si čiapku keď sú vonku mrazy, zimné topánky... A navyše mám tuším alergiu na zimu - vídem von z bytu do zimy, musím fúkať nos. A rovnako naopak. Aj oči mi slzia v zimnom období, keď trochu pofukuje vietor. Mám to po mame a po otcovi. Musím si teda "dorobiť" v tele Jang. Ak aj VY, tak striedajte koreniny s mäsom, alebo spolu. A keď sa bojíte, že vám to ostane v tele ( nečistoty po mäsa ), robte si raz mesačne nejaký kvalitný klystír. Napríklad s vlastnou urinou. A máte po problémoch.
A ešte jedna vec : Lepšie spáli mäso tomu, kto sa hýbe ( ja ), ako ryžu tomu, kto urobí denne pár krokov, a nerobí ani rozcvičku. To je ale známy fakt.
Ale toto radšej presuňme do inej témy, nie ku receptu. Inak, skúste to, myslím že je to podarená chuť. :-) A dôležité : po tom jedle je mi fajn. Aj po vývare, ktorý popíjam ( dve-tri hodiny po jedle vypijem asi 3dcl ) dva krát denne, dnes, aj zajtra ( dnes som mal hov. mäsko na raňajky s kelom, po sušených bio hrozienkach, ale až 40 minút po zjedení hrozienok ).

Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #13 kdy: 22. Leden, 2010, 16:30:09 »

NEW_PAGE : Koukni se sem, tady je jeden pán, co nejí maso a přitom nevypadá, že by neměl dost svalů a energie  Wink

http://realita.tv/cs/kenneth-g-williams-profesionalni-kulturista

Nebudu nikomu říkat, co má nebo nemá jíst. Sám jsem měl období několika let, kdy jsem na MB jedl ryby.
Teď se snažím (úspěšně, řekl bych) fungovat  bez masa. Mám přátele vegany a viděl jsem až příliš mnoho dokumentů o průmyslové výrobě masa, protože jinak se velkochovy nedají nazvat - jsou to koncentráky a nehodlám to podporovat.
Jestli máte dojem, že bio-maso je víc "humánní" ok, Vaše věc. Jen doufám, že lidí, co věří, že to jde bez masa, je tady na fóru víc.
Abyste mi rozuměli, nejsem apriori proti konzumaci masa, když někdo nemá jinou možnost (přírodní národy-eskymáci třeba), nebo někdo něco chová a dá tomu energii, kterou si pak s pokorou a úctou vezme zpět, chápu to.
Jen nemůžu souhlasit s NEW_PAGE a El, že nedostatek energie souvisí s tím, jestli jím, nebo nejím maso. Vím to jednak ze své zkušenosti a také znám spoustu lidí, co maso nekonzumují a mají energie na rozdávání   Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 22. Leden, 2010, 17:43:21 »

Já bych ten nedostatek energie chápal v jiném smyslu - nedostatek té kvality energie, kterou dává hovězí bio maso, nebo zajíc, nebo jakékoli jiné. Pointa je zde ta kvalita energie, ne nějaká kilojoulová hodnota. A kvuli této kvalitě energie chápu, že někdo maso jí. Je asi jasné, že přežít/žít a mít spoustu energie se dá uplně bez masa. Ale kdyby tak jedli všichni, potažmo naši rodiče a rodiče rodičů, tak tady většina z nás možná vůbec není, poněvadž by rodiče možná ulítávali na seberozvíjení, meditacích, new age literatuře a neustálém hledání partnera a chození na konstelace. Takhle si dal chlap maso, žena nevím co, ale holt se pořádně přitáhli a drželi, se všema následkama, které na sobě můžem denně pozorovat Smiley Touto úvahou chci říct čistě to, že každá situace má spoustu pohledů.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení