Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: "Štruktúra príčin ochorenia"  (Přečteno 1697 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 22. Leden, 2010, 15:47:50 »

Štruktúra príčin ochorenia je pri každom probléme iná a u každého človeka s rovnakou chorobou tiež iná. Napriek tomu môžeme povedať, že v priemere je to nasledovne:

* 33% - karmický podiel – dedičné a vrodené dispozície
    * 30% - duchovné príčiny – spúšťame ich svojimi myšlienkami, jednaním a emóciami, ktoré prežívame. Všetky emócie okrem radosti a lásky nás deštruujú.
    * 15% - prostredie, elektromagnetický smog, geopatogénne zóny, jedy v potravinách, hormóny, lieky, alkohol, drogy, cigarety
    * 15% - nesprávna výživa – čo jeme, kedy jeme, ako jeme (vodovodná voda, E-čka, pesticídy, cukor, mlieko, margaríny, múka,... )
    * 7% - nedostatočný a jednostranný pohyb, na strane druhej extrémna práca alebo šport

*****************************************************************************************************
čo si o tom myslíte ? Lebo je veľa pohľadov na túto tématiku : Niečo iné povie makrobiotik, niečo iné filozof, niečo iné "mystik", niečo iné niekto z Lazov ( to je české slovo myslím, takže by ste mali rozumieť ), niečo iné 20 ročný a iné 80 ročný...

Ja osobne by som dal na stravu nie 15 percent, ale 30-33 percent.
Moja reakcia na tých 15 percent z tejto tabulky, ktorej autor je neznámy, resp. ja neviem kto je jej autor ( mám ju zo stránky regeneracnecentrum.sk )
:
15 percent sa mi zdá ohľadom stravy, ako možnej príčiny zdravia, resp. choroby, málo. Veď potrava tvorí všetky bunky, kožu, orgány, mäkké časti tela, tvrdé časti tela ( kosti, zuby, nechty ), telesné tekutiny, atď.... Proste sa mi nechce veriť, že len 15 percentnú dôležitosť ( ak sa to dá takto preložiť ) v otázkach zdravia, má STRAVA.
I keď je pravda, že nie som úplne zdravý ( telesne ), napríklad si liečim dlhodobo neliečené mandle ( majú niekoľko rokov "zimný spánok", už roky sú chronicky zapálené, ale asi len dva týždne v roku sa to prejavuje ), pokožka mojej hlavy je v zlom stave ( musím si ju umývať prírod. šampónom každý deň, lebo mi proste začne zapáchať, pritom moje celé telo je čisté a nie jeden človek ( dobre...ženy ) povedal, že voniam ako malý chlapec, aj keď sa 24 hodín nesprchujem. Nohy mi nepáchnu už celé roky, mohol by som nosiť ponožky aj týždeň tie isté ( ale nenosím ). Takže tá pokožka hlavy, zapálené mandle, a zopár iných vecí ( napríklad pred začiatkom rastu nechtov mám lôžka do bordova sfarbené a trochu vyčnievajú, ale vôbec nebolia ), pravdepodobne som aj chudokrvný......to sú duchovné príčiny. Neviem si to vážne nijak inak vysvetliť. Na tie mandle, aj na tie nechtové lôžka, na tom som našiel v jednej knihe  ( čo sa venuje duch. príčinám chorôb ) vysvetlenie, a súhlasím s tým, pasuje to.
Len proste možno ani SÁM NECHCEM uveriť tomu, že strava robí možno fakt len tých 15, max 20 percent... prospešnosti, alebo "škody"...
VYJADRITE SA AJ VY K TEJ "ŠTRUKTÚRE PRÍČIN OCHORENÍ". Aký máte názor ?
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
tonda
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 23. Leden, 2010, 16:28:00 »

přijde mi, že tohle rozdělit je dost těžký. každopádně bych byl radší, kdyby se přidalo víc procent stravě, kvalitě prostředí (vzduch) a pohybu, protože to jsou složky, který jsou asi nejlíp ovlivnitelný:)
minulou karmu nebo dědičnost neovlivním, s myšlenkami a prožívanými emocemi to také není nejlehčí, asi nejlepší na to je nějaká forma meditace či duchovního cvičení. každopádně mi tohle ale přijde jako zajímavé téma do diskuze, protože se mi zdá makrobiotické hodnocení potravy jako přehnané. měly by se přitom druhým dechem zmiňovat další stránky života důležité pro zdraví. zejména mi přijdou důležité ty myšlenky, emoce, vztahy. samozřejmě si jsem taky vědom, že jedno s druhým souvisí. stravě bych tedy dal větší důležitost něž-li 15 procent, ale zároveň bych chtěl vyzdvihnout ty další aspekty, s kterými by podle mě makrobiotika měla více pracovat.       
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 23. Leden, 2010, 18:15:22 »

Tonda : Súhlasím s tebou.
A čo vy ostatní ? Existuje pre vás len strava ?
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
majkl
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 24. Leden, 2010, 11:49:43 »

Co je to nemoc?
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Leden, 2010, 10:50:07 »

Myslím,že není podstatné,která složka má kolik %, každý jsme naprostý originál.Strava rozhodně nestačí,pokud člověk nezmění nazírání na sebe i okolní svět, může být překyselený stresem, nervozitou, strachem a nespokojeností se svým životem.Ohledně téhle psychické stránky je spousta chytrých knížek-super je Chuck Spezzano, Kay Pollak a spousta dalších. Každý ale stejně musí najít tu svou cestu.Neplnit jen úkoly, ale jít si za sny, respektovat přírodu, lidi kolem sebe (i když tohle je někdy fakt náročné), odpustit sám sobě i ostatním. Na tohle téma by se dalo mluvit do nekonečna-život musí být cesta za poznáním sebe i druhých a jedno velké dobrodružství a radost.Pokud se dáme otrávit,nebo si to způsobíme sami, nepomůže ani MB strava, ani jen cvičení, nebo duchovní přístup. Komplex je nejlepší. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že (bohužel) když přijde vážná nemoc, člověk najednou ví co je pro něj opravdu důležité.Je fajn to zjistit dřív Grin
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení