Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Štěpení konečků vlasů  (Přečteno 1886 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 28. Leden, 2010, 08:28:03 »

Mohli byste prosim nekdo poradit jakou pricinu maji rozdvojene/roztrojene konecky vlasu.Snazim se stravovat makrobioticky ca 3 roky.Svoji kniku Orientalni diagnostika jsem pujcila kamaradce,takze nemuzu nahlednout.Moc dekuji
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 28. Leden, 2010, 10:25:17 »

Z knihy - Makrobiotika a přírodní léčení - Michio Kushi

Rozštěpené konečky vlasů
Štěpení vlasových konečků je rovněž příznakem jin. Stejně jako vlasy kudrnaté jsou indikátorem špatné funkce vaječníků nebo varlat. Vlasy souvisejí také se střevními klky. Proto lidé s těmito problémy mívají také chronické potíže zažívacího systému. Po zahájení makrobiotiky se tento stav postupně upraví.
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 28. Leden, 2010, 11:12:47 »

dekuji za odpoved, takze bych se mela snazit o stravovani se "stredem" nebo spise jangovejsi? Hlavni problem u me bude to sladke, i kdyz je vzdy v ramci makrobiotiky, bez ktereho nedokazu fungovat Sad
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 28. Leden, 2010, 11:15:15 »

Já bych volil střed. Zvlášť pokud ti dělá problém jinová strana. Čím víc bys šla do jangu, tím víc bys ještě ustřelila na jinu (možná to máš už teď a proto nezvládáš to sladké?). Ale to je jen má teorie.
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 28. Leden, 2010, 11:20:35 »

mas pravdu, budu se snazit,ale neni to pro me snadne zvladat ty chute... Embarrassed
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 28. Leden, 2010, 11:49:19 »

Věř mi, že tě uplně chápu.. jsme na stejné lodi s těma jinama Smiley
Snažím se to aspoň vysportovat, když už to přeženu.. nebo jít na procházku a zhluboka dýchat, když se přeplácnu Smiley
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 28. Leden, 2010, 11:52:44 »

je to fakt boj Wink, snad se to casem srovna...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 28. Leden, 2010, 14:04:05 »

Citace
Stejně jako vlasy kudrnaté jsou indikátorem špatné funkce vaječníků nebo varlat. Vlasy souvisejí také se střevními klky. Proto lidé s těmito problémy mívají také chronické potíže zažívacího systému. Po zahájení makrobiotiky se tento stav postupně upraví.

Já se teda nechci dávat do polemizovani, ale proc jsou rovne vlasy ty jedine spravne? Copak neexistuje diverzita?
Dobre, tak v Africe se jim extremne kudrnati (=jin), Eskymaci je maji silene hladke (=jang) tak my, někde mezi extremy ve strednim pasmu.. nemeli bychom mit spise lehce zvlnene vlasy?
Jinak ja jsem na mb vicemene dva roky a musim rict, ze vlasy se mi zacaly stacet do loken a vubec nevypadaji, ze by se tento stav chtel postupne upravit (nehlede na to, ze se mi to libi Wink) Ano, nejake ty chronicke problemy se strevy jsem mela, ale kdybych mela posuzovat jen podle vlasu, tak bych musela rict, ze nenastala zadna zmena a to neni pravda.
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 28. Leden, 2010, 14:09:49 »

taky se vlním..
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení