Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Televize, počítače, mobily, umělé materiály, oblečení, zóny  (Přečteno 2105 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 29. Leden, 2010, 09:39:28 »

Ještě by mne docela zajímalo,do jaké míry berete vážně (kromě stravy, dýchání a psychické stránky) třeba vyhýbání se záření (PC,TV,.mobily ..), používání jen nesyntetických tkanin na oblékání i třeba v domácnosti, nepoužívání plastů hlavně v souvislosti s potravinami. To je docela téma na diskuzi. Hlavně prostřednictvím právě toho "škodlivého" počítače. Asi všeho s mírou, teď jsem se ale dočetla,že si lze přivodit rakovinu i opakovaným dotekem pokožky s umělými vlákny (konkrétně houslista,který si přikládal housle pod bradu a měl na sobě stále něco syntetického přímo v tom místě. No a třeba geopatogenní zóny-to je úplně kapitola sama pro sebe. Jak nad tím člověk začne víc přemýšlet, vyházel by půl baráku. Je ale fakt, že s příchodem nemoci jsem si u sebe všimla, že nejsem schopná být delší dobu u televize nebo počítače.Prostě cítím,že mě to vysává, co vy na to?Jak tohle řešíte? Roll Eyes
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Leden, 2010, 10:14:47 »

Mám stejný názor v tom, že všeho s mírou. Oblečení si můžeme vybrat tak, aby v něm syntetiky bylo co nejméně. Mobil používám spíš jako přijímač hovorů, když už mi někdo volá, PC jen pracovně - čtu maily a sem tam juknu sem na fórum, televizi doma máme, ale už rok nemáme připojenou anténu a tak ji využívme jen občas na skouknutí nějakého filmu, dokumentu, který nás zajímá. Máme doma živé kytky, ne plastové, 2 kočky a psa.
Někdy mi připadá, že je v současné době všude kolem nás spousta plastů(PET lahví, mikrotenových sáčků, tašek-igelitek). Alespoň v porovnání s tím, kolik jich kolem nás v běžném denním životě bylo třeba před 20 - 25 lety.
Obecně tohle téma - je podle mého názorzu i odpovědí na to, proč je tolik alergií, neuróz apod. Měli bychom se víc zajímat nejen o to co jíme a čteme, ale i o to v čem žijeme a čím se obklopujeme Wink
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Leden, 2010, 12:00:32 »

Mě docela udivuje, jak lidé na sobě snesou v oblečení umělohmotné materiály. Já se snažím oblíkat do přírodních (len, bavlna, aj.), ale někdy je opravdu těžké se vyhnout alespoň směsovce. Ale vadí mi, a to moc - pokud se (dnes už snad jen omylem) obléknu do něčeno "nepřírodního", nemůžu v tom vydržet: potím se, osýpám, je mi normálně fyzicky zle. Televizi jsem koupila poměrně nedávno - v návaznosti na návrat své dcery do rodného hnízda. Dlužno podotknout, že celkem zbytečně: vypadá to, že by se bez ní celkem dobře obešla i ona. A k umělohmotným materiálům obecně: mám neodbytný pocit, že by se dalo říci, že v dnešní době vítězí umělá hmota nad rozumem  Huh?
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Leden, 2010, 18:30:47 »

Nepoviem nič nové ak poviem, že LCD by už malo byť u každého ( aspoň monitor )... Ale možno pre niekoho bude nové info, že sa dajú už v každom lepšom "ezoshope" zakúpiť šungitové pyramídy, dokonca aj šungitové rušičky na mobil ( aby bol mobil menej "patogénny" ). Šungitová drť ( rozdrtené kamene veľkosti od štrku po malé kamienky ) sa dajú dať pod postel ( alebo pyramídka, ale te drahšia - vyberte si koľko na to dáte peňazí ), nosenie šungitového kamieňa vo vrecku, alebo šungitového náhrdelníku či prívesku ( ja som skôr za kameň, predsa len je väčší, a nehrozí poranienie napríklad keby sme namiesto neho mali vo vrecku pyramídku, alebo mali pyramídku na krku ako prívesok, a pri páde by sa zaryla do hrude   Huh? ) ...
To sa týka toho najjednoduchšieho "potlačenia" patogénnych zón, kde raz investujeme peniaze a účinok sa dostaví - možno dostatočne uspokojivý.
Čo sa týka oblečenia z umelých vlákien... dnešný rok posledný krát nosím "cegečka" ( "teplé gače" ) z iného materiálu ako z bavlny. Totiž posledné dni doslova iskrím pri vyzliekaní nohavíc, ale aj pri vyzliekaní jedného pekného červeného pulóvra na zips...  ODTERAZ všetko čo si kúpim, bude z čisto prírodnej tkaniny. Lebo včera som si pripomenul čítaním jednej knihy, že pri neprírodnom materiály oblečenia, žije biosyntéza pokožky ( a tým aj určité telesné procesy ) "na dlh"... Ďakujem, neprosím. Už len bavlna, ľan, prípadne konope... ( na hodváb nemám peniaze  Grin )....
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 30. Leden, 2010, 00:02:11 »

no jo přírodní materiály..
jenže když projdete 10 obchodů a nevyberete si ani jedny kalhoty..
vezmete zavděk prvním, co vám padne..
občas si připadám jako  ufon..ptám se sama sebe, to už dneska nedělají oblečení na normální holky?
To se dneska dělá jen na vyhublý antilopy?
A člověk by chtěl, ale ona mě dnešní móda asi nenávidí..
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 30. Leden, 2010, 09:47:39 »

Rakwi, mluvíš mi z duše. Loni před zimou jsem sháněla manšestráky (100% bavlna) na normální holky. Všude měli černé, šedé, temné a ponuré ( - a komentáře typu "to je teď módní, tyhle barvy a tady vám k tomu můžeme nabídnout černý svetr")  Sad A ke všemu extra dlouhé (měřím 1,60m). Nakonec se na mě štěstí usmálo v místech, kam se moc nevydávám - ve značkové  prodejně Wrangler. Měli tam  - ve výprodeji, protože prý out barva - červené manšestráky, takovou tlumeně červenou barvu, žádnou svítivku. No jo, taky nebyly zrovna na trpaslíky, ale jinak mi sedly skvěle. A po zkrácení nohavic - naštěstí ne o půl metru Very Happy - jsou z nich moje oblíbené.
Jinak třeba trika z přírodních materiálů kupuju v sekáči (nebo outletu). Nemůžu se zbavit dojmu, že na západ od hranic ČR se lidi oblíkají prostě víc do bavlny, zatímco tady u nás jako by se roztrhnul pytel se syntetikou nebo aspoň se směskama s velkým podílem syntetiky. Aspoň to na mě dělá tenhle dojem, když porovnám zboží ve výše zmíněných obchodech(sekáčích, outletech) s tím, co se nabízí v obchodech "z první ruky".
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Únor, 2010, 06:41:53 »

O vikendu jsme se doma shodli - TV nepotrebujeme, ale internet...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 01. Únor, 2010, 20:47:57 »

jenom k tomu oblečení, pokud to jde, tak volím bavlněné, i když se přiznám k několika oblíbeným MOIRA tričkům z mikrovláken - krásně v zimě hřejí a hlavně jsou dlouhá až pod zadek. Jestli totiž něco nesnáším, tak jsou to holá záda!
Jinak například spodní prádlo nosím jen bílé a ze 100% bavlny. Před Vánoci se mi stala taková "úsměvná" příhoda, že mě jedna prodavačka po zjištění, že veškerý sortiment v jejím obchodě byl jen 95% bavlna a míň, zvýšeným a výrazně podrážděným hlasem poučila: "vy to nechápete, to tam není ale vůbec poznat, těch 5%! To je úplně stejný! Já nevím, proč to chcete, kvůli alergii? V tom není ale vůbec žádný rozdíl!" ...
Tak jsem ji u toho nechala, mysleje si svoje.
Stejně už se těším na léto, je s oblečením míň starostí a člověk je pak takovej míň spoutanej.. stačí sukně či volné kalhoty a tílko a tradáááá! Wink
Citace
to už dneska nedělají oblečení na normální holky? To se dneska dělá jen na vyhublý antilopy?
jo, rakwičko, o důvod víc, proč se naučit šít  Grin Nedávno jsem byla na módní přehlídce ručně vyrobenejch recyklovanejch oděvů (=nový věci ze starých, už nepoužívaných modelů či hadříků, ozdůbek a všehomožného dalšího) a úplně mě to nadchlo!!
« Poslední změna: 01. Únor, 2010, 20:49:37 od paulina » Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 01. Únor, 2010, 23:01:08 »

mohla bych sem hodit pár výmluv typu, nemám stroj, ani nic na to..bla bla bla

prostě jsem se ještě natolik nevzmohla, abych tohle uskutečnila..jsem to ale motovidlo
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 02. Únor, 2010, 08:01:18 »

Jo, tak takto to řeším já - šít, plést a háčkovat jsem se naučila už na ZŠ, a celý život jsem se bez toho prostě už neobešla. Kdybych to neuměla, tak snad budu chodit v pytli  Wink .
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení