Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Jak nejlépe uvařit(neuvařit) lidské maso...  (Přečteno 6736 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 30. Leden, 2010, 13:11:37 »

Můj dobrý přítel odcestoval v půli ledna do Indie.S malým batohem nejnutnějšíma potřebama dokončit neůspěšnou cestu z mladých let.
Šel po stopách učení Budhy...
Tak jak se stává v běžném životě liském ve chvíli kdy to nejméně čekáme stane se že platební karta visa mu nevydala z bankomatu žádnou částku.
Proto hledal útočiště v místech mu nejbližších...Hledal klášter Thajského Budhismu...jak očekával přijetí v této situaci vše se obrátila k horšímu...bez peněz i po vysvětlení potíží s bankomatem ho nikde nepřijali a z dveří chrámu poslali jej pryč...
Po třech dnech hladu i chladu nebot indii sužuje chladné počasí kolem deseti stupnů nad nulou ztrácel naději...
V jedné vesnici usedl na lavičku po stromem a ujal se chvíli k odpočinku.Přisedl k němu na zem místní duchovní guru ověšený náhrdelníkem z lidských kostí...Přítel Jiří mu m zřetetně řekl..."sundej si to z krku" na tož guru mu odpověl..."proč bych tě měl poslechnout"  Jiří neostýchavě a jasně poveděl...NEBOT SEDÍM VÝŠ...
Celá tato nebvyklá situace mu umožnila přijetí nejen lidí z celé vysnice jako váženého hosta,nebot s kým se dá do řeči místní guru je svaté,ale získal noclech jídlo i pití....Pochopil kde získal guru lidské kosti na krku...jedí lidské maso...neb jej hledají a najdou v řece Ganze...I pravil guruovi toto...
"NEJEZTE LIDSKÉ I ZVÍŘECÍ MASO" 
Po několika dnech mě na email přišla tato přeposlaná zpráva od přítele Jiřího...

U vecere jsem premyslel co vzkazat. Vyhybat se zlemu, konat dobro,cistit mysl.
 Pokud neni zamezeno, nebo omezeno konani zla, nelze jit dal. Prvni krok kterym
 zacina kazda cesta je prestat byt pricinou utrpeni. Tzn.prestat zrat mrtvoly. Je
 to to same jako kdyby si nekdo odrizl kus masa z vlastniho zadku a snedl ho.
 Pokud toto neni spravne pochopeno neni cesta dal. Cokoli je zpusobeno druhe
 bytosti je stejne jako sobe samemu. METTA Vsechny zdravim.

...ANEB JAK UVAŘIT CHUTNÉ HOVĚZÍ KRÁLIČÍ I MASO LIDSKÉ...JE V MASE JAKO BYTOSTI ROZDÍL?
...TRPÍ PŘI ZABÍJENÍ ZVÍŘETA STEJNĚ JAKO MY LIDÉ?

Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Leden, 2010, 13:36:35 »

Jiří je hrozně hustej, pozdravuj ho ode mne!
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Leden, 2010, 13:39:37 »

Tak nám řekni co si myslíš Wink Je v mase jako bytosti rozdíl?
Já zatím moc nechápu, jak si tento příspěvek vykládat.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Leden, 2010, 13:48:52 »

To je ten problém...zatím to nechápeš...možná víckrát číst...však nevnímat pouhá slova,ale své činy a zodpovědnost v jednání jedení nebo nejedení masa...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 30. Leden, 2010, 22:00:33 »

oceanenergie: tenhle příspěvek posouvá můj názor k tomu, že jiří a to co píšeš je obrazně řečeno kilometry pod tím indickým pánem, kterému se říká guru..
Zvířata jsou celkově napojená na síly přírody a ví že život nese smrt a smrt zase život, že smrtí nic nekončí, že bez smrti nemůže být nový začátek a že smrt k životu prostě patří. To jen my lidi se tohle snažíe zničit.. Pan guru a a lidé tam asi nejedí maso lidí např 200 let, ale už dlouho a dlouho...   a navíc je to jejich vývoj.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 31. Leden, 2010, 14:52:47 »

Tyhle dvě diskuze se teď překrývají.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 31. Leden, 2010, 18:22:44 »

EL:nepochopil jsem co myslíš...Víš oni v Indii právě to maso lidské jedí...hmmmmm....Jde mě o porovnání,emocionální porovnání za trpění při zabíjení a zodpovědnosti...tedy i nutnosti maso jíst či nejíst...porovnávat pocit zvířete když ho zabíjíme nevijímaje že ho pak sníme s pocitem když budeš třeba právě zabíjeny Ty za účelem snědení...Co budeš cítit?...to samé jako to zvíře,nebo jsme s emocí a stresem naprosto si rovni mi lidé i zvířata?.... CO CÍTÍŠ? JSME VŮBEC MI LIDÉ SCHOPNI SE DO TAKOVÉHOTO POROVNÁNÍ ZODPOVĚDNĚ ZAČLENIT NEBO RADĚJI NAPÍŠEME NOVOU A ZAVÁDĚJÍCÍ MYŠLENKU K PŘEMAZÁNÍ A ÚZKOKU PRYČ  JINAM NA JINÝ ODKAZ NA TOMTO FORU.NEBO PŮJDEM DO POSILOVNY DÁME STOVKU NA BENCH 200 KLIKŮ A PAK ŠUPAJDÁ DO KAUFLANDU PRO HOVĚZÍ KILO HOVĚZÍ ABYCH DOPLNIL TY ZTRÁTY ZE SVÉ SVALOVÉH MOTY ABYCH NEVYPADAL HUBENĚ A PŘÍŠTĚ  UDĚLAL 250 KLIKŮ.CO JE TO TA ZODPOVĚDNOST...MNOŽSTVÍ MASA?...JAKÉHO MASA?...MASA?...MRTVOLI?...ZVÍŘECÍ?...LIDSKÉ?.... JÁÁÁÁÁÁÁ....JÁÁÁÁÁÁÁÁ.... A ONI ZA NAŠI NEZODPOVĚDNOST A EGO TRPÍ STEJNOU BOLESTÍ......
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 31. Leden, 2010, 18:37:46 »

Klídek, přijdeš mi podrážděný Grin já tě chápu, my si vůbec neuvědomujem důležitost tohoto tématu (rýpu, neznám tě, neber to osobně.. ale capslock a takové moralizování Roll Eyes ).

A jaký úskok jinam od tématu na jiné fórum? Vždyť ta diskuze tam navazuje, si to pořádně přečti a můžeš tam zareagovat věcně.

Já k tomuto mám názor ten, že psychické týrání je často mnohem horší jak fyzická bolest. Často by bylo lepší, kdyby chlap dal ženské facku, než aby ji psychicky otravoval několik dnů. Zobecňuju a nemyslím to tak že má někdo někoho mlátit, ale jde mi o pointu Smiley
Nevím nakolik si zvířata dokáží vypsychovat svůj svět, tak jako lidi. Silně o tom pochybuju, to dokážem jen díky svému rozumu, fantazii, žijem v bludech a trpíme.
Tím chci jen říct, že mi přijde, že zvíře musí trpět míň jak člověk.
A myslím, že mnohem jinak to prožívá ryba od slepice a od prasete.
Ale to jsou jen moje osobní dojmy a nechci tím nijak znevažovat utrpení zvířat.
« Poslední změna: 31. Leden, 2010, 18:45:38 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 31. Leden, 2010, 18:53:54 »

Ten první rýpavý odstavec v minulém příspěvku beru zpět.. byl až moc spontánní Smiley

Jsem rád, že tu píšeš oceanenergie svoje názory a že nemlčíš ke věcem, které tě zajímají  Poklona

Zajímalo by mě něco více z tvého osobního života:

Stravuješ se podle makrobiotiky?
Nejíš vůbec maso? Jak dlouho?
Co rodina, nejedí maso?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 31. Leden, 2010, 19:04:25 »

I kdybych s tebou sebevíc souhlasil o tom, že jezení masa je naprosto neetické, tak si stejně myslím, že opačným extrémem se změny nedá dosáhnout.
Vem si, že závislost na mase může být pro organizmus naprosto stejná jako na čemkoli jiném - cukr, mléko, sýry, pečivo, oříšky apod.
Nakonec to musíš lidem stejně dávkovat s mírou, pozvolna, bez takových drsných výlevů.. jinak se k tobě otočí zády, ať bys měl sebevětší pravdu a myslel to sebelíp.
To je můj skromný názor k tématu.
A jsem pro zbytečné nejezení masa.
Naprosto nesouhlasím s tím co se v dnešní době děje se zvířaty, stala se znich komodita, artikel jako třeba židle, počítač.
Kdo jí komerční maso a neviděl dokument Earthlings, tak ať to napraví a pak dobrou chuť Wink

http://video.google.com/videoplay?docid=2252588966161406164
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 31. Leden, 2010, 20:37:41 »

Tak jako se dá odstranit závislost na cukru, mléku a jiných potravinách, tak se asi dá odstranit i závislost na mase, ne? Chce to jen umět si to dobře vysvětlit, zargumentovat. A není to ze dne na den, samozřejmě. Co taky je, že.
Co se týče psychického týrání, neone, musím s tebou nesouhlasit..
Citace
Tím chci jen říct, že mi přijde, že zvíře musí trpět míň jak člověk.
poněvadž se domnívám, že je to pouze jistý druh lidského masochismu, psychicky se týrat, trýznit a trápit. Kdo nechce, ten to nedělá - jednoduché, ne? A kdo nechce být trápen, s trapiči se přestane stýkat. To, že si zvířata nedokáží "vypsychovat svůj svět", jsou jen jejich body k dobru. Proč by to taky dělala, nejsou to přece masochisti jako my.
A taky bych nesrovnávala ehm, facku jakožto "fyzickou bolest" s tou, kterou pravděpodobně zažívá skot jdoucí na porážku. 

Ehm, a neříkal oceanenergie, že tam jí mrtvoly, co vyloví z Gangy? Ty asi žádný stres ze "zabití ke snězení" nezažily, nevědouc, co je po smrti čeká, ne? 
« Poslední změna: 31. Leden, 2010, 20:39:35 od paulina » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 31. Leden, 2010, 21:25:53 »

jj psal to tak, že je vytahují z gangy už mrtvé- takže jsou mrchožrouti. Na to mi ale oceanenergie vůbec neodpověděl.
jak jsem psala , myslim si, že zvíře vnímá smrt úplně jinak než člověk. Tím taky nechci říct že má trpět a prožívat krutou smrt.

je hodně učitelů makrobiotiky, kteří lidem radí ať s masem končí pozvolna. U někoho to může trvat i delší dobu..

Jistěže by bylo lepší se o to zvíře starat , mít ho v přírodě a zabít ho s úctou.. 

Ale každopádně nevím, proč oceanenergie řeší všechno tak zhurta a striktně..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 31. Leden, 2010, 21:52:40 »

Tak jako se dá odstranit závislost na cukru, mléku a jiných potravinách, tak se asi dá odstranit i závislost na mase, ne? Chce to jen umět si to dobře vysvětlit, zargumentovat. A není to ze dne na den, samozřejmě. Co taky je, že.

Ano, to sem tím chtěl říct.

poněvadž se domnívám, že je to pouze jistý druh lidského masochismu, psychicky se týrat, trýznit a trápit. Kdo nechce, ten to nedělá - jednoduché, ne?

Podle mě tohle dokáže minimum lidí na světě, prostě se nestresovat. Ty se prostě vypneš vůči okolnostem a vnitřní klídek?
A to se nebavím, když bysme srovnávali vraždění - to by se člověk asi těžko psychicky vypnul (podle mě uplně nemožné). Zatímco zvíře může stále prožívat zabíjení na nějaké nižší pudové hladině, tak člověk tam zapojuje emocionální (a kdoví jakou ještě) složku. Ale tohle asi těžko někdo prokáže, co cítí zvířata.

A taky bych nesrovnávala ehm, facku jakožto "fyzickou bolest" s tou, kterou pravděpodobně zažívá skot jdoucí na porážku. 

Tohle jsem tam psal jako příklad, ze kterého bych mohl zkusit usuzovat, že člověk si psychikou dělá celou situaci horší, ne že srovnávám facku se zabitím, omg Wink

Ve své podstatě je život všechno okolo nás. Ale pokud hodíme zabití slona, lva, krocana, ryby, hlemíždě, kraba do jednoho koše, tak proč ne obilí, ovoce, tráva, bakterie které vraždíme každým nádechem výdechem? Já v tom osobně vidím rozdíl.

O těchto věcech je spousta pojednání ve Védách (Advaita), tam je takových teorií spousta.
O tom, že neexistuje dobrý/špatný skutek. V každém je vždy obsažen opačný prvek (viz. monada), teorie karmy.. tak si to zase mám chuť přečíst, jak to tam v Indii vlastně měli/mají.
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 31. Leden, 2010, 23:29:13 »

Clovek i tezko prokaze, co vnima druhej clovek.

Mam pracovni teorii, ze jsou zvirata, co jsou vic lidska nez lidi. Anebo jsou zvirata s dusi a lidi bez duse. Lidi dokazou vrazdit zvirata i lidi bez mrknuti oka, i kdyz nas to asi pohorsuje, protoze jsme biologicky clenem tehoz druhu, takze kdyz to reknu o nich, je to jak bych to rekl o me nebo tobe. A ruku do ohne za sebe bych rozhodne nedal. To jen na okraj.
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 01. Únor, 2010, 10:41:18 »

no ještě mě taky napadlo, že všechno, co jíme, s sebou přenáší jistou informaci, takže pozřením masa do sebe vstřebáváme i ten stres a strach a asi i bolest zvířete, jdoucího na jistou smrt. Což nám nejspíš neprospěje. Ale přistoupila-li bych na neonovu domněnku, že my lidi jsme daleko víc "vypsychovaní" než zvířata, potom jezení lidského masa (přestože se jedná o mrtvolu z Gangy) je z tohoto "informačního" úhlu pohledu ještě horší (čímž jsme zajedno s Jiřího názorem v jeho dopise), protože kdoví, co ten člověk v sobě za celý život nastřádal, kromě strachu a bolesti lidi dokážou být taky zlí, agresivní a mnoho dalšího, a to bychom asi dostat do těla nechtěli.  Vlastně do tohoto obrázku pasuje i ten fakt, že jisté kultury jedly srdce bojovníků v domnění, že jeho pozřením automaticky získají i bojovníkovu kuráž.
No nic, to jen takové zamyšlení.   
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení