Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Jak nejlépe uvařit(neuvařit) lidské maso...  (Přečteno 6873 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 01. Únor, 2010, 11:27:23 »

Negativí skutek plodí negativní následky...Pozitvní čin plodí prospěšné následky...Vše co nás obklopuje je živé...však budeme cítit to samé jako zvířata? Nemyslím,však cítím a věřím že člověk má možnost se do role zvířete vcítit,ale zvíře do role lidské nikoliv...proto tedy vidím i cítím mi lidé jsme horší... Bude-li jednotlivec hledat tak najde silnou emociální reakci na situaci tvora zvířecího pasoucíse na louce a v mžiku prožívá silný opravdu silný strach bolest samotu  bolest těla i duše zvířete při jeho zabíjení......JSI SCHOPEN SE VCÍTIT.......JSEM SCHOPEN SE VCÍTIT......CHCI CÍTIT....MÁM POTŘEBU CÍTIT....CÍTÍM....protože ostatní jsou jen bludy....
Mrtvola v řece Ganze plavala lehce mírně plynem nadmutá...hm....nevím zda prožila stres před smrtízda byla mrtvola na svou smrt připravena tedy vyprovozena někím jiným či byla brutálně zavražděna......V Kauflandu je v chladících pultech mrtvol dost,není potřeba odlétat daleko...... Určitě dobré je jak Píše EL...ahoj EL  Wink...přecházet pomalu jak myslí,ta je tedy silnější,tak množstvím masa vůbec...Jedno bez druhého nelze.......Rozhodně začít....Hledejte MÍR...pěstujte MÍR....uchovávejte MÍR...ztřežte MÍR....NEPIŠTE O NĚM...JE POTŘEBA ABY BYL VE VÁS SAMOTNÝCH...   

Přeposílám email od Jiřího

Namaste,
# Bihar je nejvice zaostaly stat.
#  Az napisu mail dam si cajik neco k jidlu a pomalu vyrazim do 4km vzdaleneho
# vipassanoveho centra. Az tam dorazim tak ti jeste poslu sms. Pak se do 12eho
# odmlcim.
# Dnes rano v 7hod sem navstivil MAHABODHI templ, misto Buddhova osviceni. Vnimal
# sem tam neco zvlastniho. Jakoby casoprostorovou smycku. Propojeni vsech urovni
# vedomi. Jinak spousta a spousta lidi Tibetanu. Malo kdo ale prokazuje opravdovou
# uctu k tomuto mistu. Ani boty si vetsina lidi nesunda. Vsude otravuji zebraci a
# prodavaci cetek. Nikdo nic nepochopil.
# Preji slunny den.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 01. Únor, 2010, 12:40:02 »

Napadl mě další pohled:

Někdy není tak důležité co jíme, než to v co tu energii transformujem.
Můžem tady debatovat stovky a stovky hodin o tom, že se maso jíst nemá.
Nebo ani nemusíme debatovat, můžeme jít příkladem.
Ale zhlediska celku můžeme přinášet málo prospěšného.
Naopak celá historie, vše dobré (ale samořejmě i špatné) co máme je postavenou ve velké míře na lidech, kteří jídlo odložili stranou a realizovali velké myšlenky (budovali města, komunity, domy, věci pro denní potřebu, vymýšleli vynálezy, posunovali obzory, utvářeli naše myšlení).
Předpokládám, že většina jedla i maso.
Co když někdo pojí maso a jde postavit ekologický domek, nebo pomáhá postiženým lidem nebo vymyslí elektřinu.

Ale je to asi všechno hodně zamotané, protože se nakonec může říct, že co když většina špatných věcí pro lidstvo byla právě od lidí co jedí maso a většina dobrých od vegetariánů (v rychlosti mě napadá Einstein, Gandhi).
Co když ti postižení lidé, o které se pak tak pěkně staráme jsou postižení právě z toho masa.

Ale nakonec.. většina velkých vegetariánů v historii lidstva nebyli vegetariání od malička (opět Einstein, Gandhi, Ohsawa, Kushi...), až došli do jednoho extrému v životě (nemoc?), tak dokázali ocenit druhou polaritu.
Je  vůbec jiná cesta možná?
Není tohle základní věc, kterou bysme už nemuseli ani řešit a akceptovat věci tak jak jsou?
Všechno/každý má svůj čas a nic není lepší/horší.. prostě to tak je.
Bez zbytečného moralizování, soudů, ale nahradit to pochopením základního principu?
Nebo je to moc pasivní přemýšlení?
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 04. Únor, 2010, 15:02:50 »

oceanenergie : Morálku by som nikde neťahal.... neťahal by som ju do sexuality, neťahal by som ju do vzťahov. Niečo iné je robiť tak, aby som druhému nebral slobodu. Niečo iné je prežiť, keď nie je k jedeniu nič iné, len mäso.
A prirovnávať utrpenie zvierat pri zabíjaní k utrpeniu ľudí... a jedenie ľudského mäsa ľuďmi prirovnávať k jedeniu mäsa iných zvierať ľuďmi... Žerie vlk vlka ? Ja neviem, ty by si mal vedieť odpovedať... Tak isto človek je viac ako zviera, to nemôžeš spochybniť. Zvieratá sa stávajú korisťou predátorov, a nikto to nerieši - tak chce príroda. Ak sa zabíjajú ľudia, rieši sa to, je to nehanebný čin...a to nie len preto, lebo ich telá "nepôjdu na mäso". Pripadá mi to, že niektorí "osvietení" až príliš riešia veci ktoré sa ich netýkajú namiesto toho, aby riešili svoj život v spoločnosti bežných ľudí ( naučiť sa s nimi vychádzať ) a v spojitosti s človekom druhého pohlavia. Totiž silne POCHYBUJEM o tom, že nejaký mních nájde väčšie šťastie pri ostatných mníchoch, ako pri nejakej múúúdrej žene. Preto ja osobne neuznávam mníhov, ktorí celý život ( resp. jeho najproduktívnejšiu časť ) žijú niekde "za horami za dolami", meditujú atď, ale stránia sa civilizácie ( mám namysli ľudí ktorí nie sú ako oni ) a hlavne....neuznávam, ak muž nežije so ženou - nemá s ňou vzťah. Taký mních mi čo odovzdá ? Zopár rád, ale nie do reálneho života, lebo reálny život sa žije medzi ľuďmi a s partnerom opačného pohlavia, ktorý je viac ako milión mantier dokopy. Jin a Jang. PS : Muž ženu ničím nenahradí. Ani naopak.
Neon : Veľmi zaujímavo uvažuješ. Až príliš dáme na stravu... a preto ja to riešim takto : mix makrobiotiky s vegánstvom a vitariánstvom. Sem-tam si dám mäso, asi 20 krát do roka. To nie je návod pre vás, to je príklad - zlatá stredná cesta. Ale nie zlatá stredná cesta typu : "Nebudem mať zdravé telo, ani choré....ale také "priemerné" - tak chcem" .... Nie. Pretože na strave skutočne až tak nezáleží, a som si istý, že ten "mix" ( bez mlieka, bez vyprážaného, s dodržiavaním fyziolog. procesov a procesov trávenia, s rešpektovaním energie potravín - ale na druhej strane nezatracovanie surových !, piť koľko človek chce ( voda, šťavy, čaje... ) ... To človeka NEMôŽE ZABIŤ, a ani OCHORIEŤ NEMôŽE. Zbytočne všetko príliš komplikujeme... a vymýšľame stále viac "prešpekulované" návody ako jesť... ako keby bola príroda proti nám, lebo si ( údajne ) musíme všetko dotvoriť a "dorobiť" varením, prizeraním na množstvo vody atď, až sa z toho stáva alchýmia, ktorú nepozná a nevykonáva žiadne zviera, z ktorých je 99 percent úplne zdravých. Áno, nežerú denaturované potraviny, a žerú poväčšinou len pár druhov potravy. Ale čo je veľa, to je veľa - ovocie je vraj "hromada farebného žrádla pre opice", takmer úplne všetko treba variť, atď... Neverím tomu, že príroda chce od človeka, aby si upravil "na svoju mieru" všetko, čo v nej rastie... a to nie len kombináciami a dávkovaním, ale aj varením, pečením... Som toho názoru : Varme čo sa nedá jesť inak ako varené, a čo sa dá jesť surové ( s výnimkou dajme tomu mrkvy alebo cvikly ), jedzme surové. Tam patria aj oriešky, ktoré môžeme namáčať ( nemyslím klíčiť ). Na jar a v lete môžeme dať klíčiť obilie... Prečo nie ? A jesť ho hoci aj každý deň v takom stave + doplniť o varené. MAKROBIOTIKA úplne podceňuje enzými.... ničí ich v každej potravine varením ( dokonca varí aj jablká.... ). A potom vytvorí sójové omáčky, umeocot....aby sme si dodali enzými, ktoré sme varením odstránili.... Vkuse sa odvoláva na to, že budeme "zjinovaní", ak nebudeme všetko ( alebo aspoň drvivú väčšinu potravín ) variť. Zvieratá nie sú také, to je sranda, nie... ? BERME DO ÚVAHY EMÓCIE, ktoré nás presunú na jinový pól energie : Smútok, nespokojnosť, hnev, beznádej.... Alebo sa naučme radovať, urobme všetko pre to aby sme boli spokojní, šťastní, aby sme si život UŽÍVALI... Potom by to bolo možno všetko úplne iné. Lebo tak či tak, "lenivý" žalúdok nemá s jang a jin v potrave nič spoločné. Zlenivel nám tým, že zeleninu varíme. Tak skúsme zeleninu variť kratšie, a používať aj čerstvé šťavy, ktoré tak ( ak sa nemýlim ) celá makrobiotika odsudzuje... "Zaujímavé"...
MIX je odpoveď ( podľa mňa ), aj preto, lebo som fanúšikom krásnych prísloví.... 1. VŠETKO S MIEROU ( neberte to doslova... ) 2. ZLATÁ STREDNÁ CESTA. Jediné čo nás od dodržiavania ( pri plnom vedomí ) týchto prísloví odďaľuje, je.... STRACH
« Poslední změna: 04. Únor, 2010, 15:22:16 od NEW_PAGE » Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 04. Únor, 2010, 16:57:19 »

čoveče, asi mi to nemůžeš shrnout do dvou vět, viď?
na tvoje příspěvky bych si měla brát volno..
u nás platí:
stručně, jasně
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 04. Únor, 2010, 17:27:30 »

rakwička : fakt ? Tak potom prečo nie je celá kniha o makrobiotike zhrnutá do jednej strany A4 ? Pani mudrlantka....  Jazyk
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 04. Únor, 2010, 18:04:50 »

Citace
NEW_PAGE : Zbytočne všetko príliš komplikujeme...
Citace
rakwička : u nás platí:
stručně, jasně
NEW_PAGE : Dobrá rada, zkus se jí někdy sám držet. Příjde mi z Tvých příslěvků, že si všechno komplikuješ hlavně Ty sám a zjevně to není jen můj pocit.

Citace
NEW_PAGE : a preto ja to riešim takto : mix makrobiotiky s vegánstvom a vitariánstvom. Sem-tam si dám mäso, asi 20 krát do roka.
NEW_PAGE : Obávám se, že při tomhle mixu nejsi ani jedno z toho. Pokud jíš maso, těžko se můžeš ohánět pojmem veganství, pokud jíš ve větší míře syrovou stravu, tak těžko můžeš praktikovat MB, pokud si něco vaříš, těžko budeš vitarián. Ten mix všeho zavání chaosem a povrchností.
Citace
NEW_PAGE :Totiž silne POCHYBUJEM o tom, že nejaký mních nájde väčšie šťastie pri ostatných mníchoch, ako pri nejakej múúúdrej žene. Preto ja osobne neuznávam mníhov, ktorí celý život ( resp. jeho najproduktívnejšiu časť ) žijú niekde "za horami za dolami", meditujú atď, ale stránia sa civilizácie ( mám namysli ľudí ktorí nie sú ako oni ) a hlavne....neuznávam, ak muž nežije so ženou - nemá s ňou vzťah. Taký mních mi čo odovzdá ? Zopár rád, ale nie do reálneho života, lebo reálny život sa žije medzi ľuďmi a s partnerom opačného pohlavia, ktorý je viac ako milión mantier dokopy. Jin a Jang. PS : Muž ženu ničím nenahradí. Ani naopak.
NEW_PAGE : Celibát a ústraní od civilizace, jakožto prostředek na duchovní cestě je běžný napříč mnoha náboženstvími. Ale nebudu abstraktně filozofovat, dám Ti praktický příklad ze života. Pro mě může být takovým "mnichem" třeba neon (i když si uvědomuji, že to u něj třeba není záměrné), který žije bez ženy a bez dětí. Díky tomu má čas hledat a zkoumat nové duchovní obzory, které si já (žijící s přítelkyní a nemající na podobné věci tolik času) rád přečtu zde na fóru. Jeho názory a odkazy jsou pro mě inspirující, i když s nimi nemusím vždy souhlasit. Mniši (ať už buddhističtí, či křesťanští) měli přeci v minulosti podobnou úlohu. Díky tomu, že měli v klášterních knihovnách a textech bohatý zdroj informací a díky ústraní čas na meditace a duchovní cvičení, mohli ostatním předat něco, co jiným bylo v běném životě nedostupné. Takže jestli píšeš o neuznání, beru to spíš jako Tvoje nepochopení toho, co to být mnichem znamená. A propó, když píšeš, že neuznáváš muže, kteří nemají vztah se ženou, počítáš v to i sebe ?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 04. Únor, 2010, 19:54:16 »

NEW_PAGE : Obávám se, že při tomhle mixu nejsi ani jedno z toho. Pokud jíš maso, těžko se můžeš ohánět pojmem veganství, pokud jíš ve větší míře syrovou stravu, tak těžko můžeš praktikovat MB, pokud si něco vaříš, těžko budeš vitarián. Ten mix všeho zavání chaosem a povrchností.

Ne, please, né Smiley
Je to jen můj pohled? Ale já mám pod makrobiotika prostě všechno, alias taoismus, znalost energií.
Ale asi to mám moc otevřeně pojaté.
Podle mě to, že řeknu že MB něco jí a nejí vede k zbytečnému dogmatismu - když pak člověk čte Ohsawovi texty.
Čímž ale nechci říct, že v tom má být chaos, neřád Smiley
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 04. Únor, 2010, 20:23:13 »

neon : Mlč nedobrovolný mnichu, vytesal jsem Ti pomník, tak si to užívej  Grin
Co se týče kombinování výživových systému, tak zůstávám na svém stanovisku, i když jsem schopen pochopit inspiraci a potřebu experimentování. Mám ale pocit, že se dá přece hodně experimentovat i v rámci jednotlivých systému.
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 04. Únor, 2010, 22:11:33 »

Hele, nějak mám potřebu titulek tohoto threadu upravit.. Lidské maso bych nesnědl fakt za žádných podmínek (sorry Smiley ) a pod tématem MB mi to prostě nesedí.   Wink

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 05. Únor, 2010, 05:54:19 »

Mě to nesedí od začátku, hodně mě to bije do očí a do mozku Smiley
Ale dělat cenzuru autorovi? Až když se nás ozve více Smiley
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 05. Únor, 2010, 14:13:00 »

I vlk sežere vlka...
I slepice sní vlastní vejce...
I králík sní po porodu své mládě....

Viděl jsem umřít bytost lidskou...všichni s pláčem a láteřením naříkali...
Viděl jsem umřít bytost zvířecí...kotel se vařil...lidé se radovali...

A ted vážně....Je sex morální nebo nemorální?...Vztah morální nebo nemorální?...
CELÉ TOTO TÉMA ZNĚLO ZDA BYTOSTI TRPÍ PŘI SMRTI PŘIROZENÉ ČI ZABÍJENÍ...JEDNODUCHÁ OTÁZKA...

HEZKÝ VÍKEND VŠEM BYTOSEM  Wink oceanenergie Kamil   PS:Všichni oceán energie v sobě nosíme přetváříme a zušlechtujeme...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 05. Únor, 2010, 15:26:24 »

Jako mala jsem mela dva krecky. Meli se moc radi. Na vikend jsme odjeli a ja jim zapomnela dat jidlo. Jeden z hladu ohlodal (sezral...) toho druheho, a to se krecci masem normalne nezivi. Nevim, jestli ten ubozak napred posel a pak byl ohlodan nebo naopak. Ale podoba se to tomu oceanovu prikladu s Gangou.
Pointa? Z hladu (=nenaplneni zakladni potreby) je kdokoliv schopen udelat cokoliv, nasleduje animalni pudy (=prezit) -- viz krecci.
Neni to priroda? Nam se to muze zdat nemoralni, ale my mame plna briska, ze...
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 05. Únor, 2010, 16:40:04 »

Citace
paulina : Z hladu (=nenaplneni zakladni potreby) je kdokoliv schopen udelat cokoliv, nasleduje animalni pudy (=prezit) -- viz krecci.
Neni to priroda? Nam se to muze zdat nemoralni, ale my mame plna briska, ze...
Přesně tak, my máme plná bříška, tudíž máme možnost volby. Možnost maso nekonzumovat, nebo alespoň jeho konzumaci omezit.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 05. Únor, 2010, 19:12:22 »

v tomhle s tebou, pozorovateli, naprosto souhlasim. Ale nevim, jak jsou na tom ti lidi v Indii, asi dost bidne, kdyz se snizi natolik, aby jedli mrtvoly vlastniho druhu.. jinak si to neumim vysvetlit.  Eek
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #29 kdy: 06. Únor, 2010, 19:00:07 »

Pozorovatel : k ostatným veciam sa nevyjadrím, akurát k tomu : nie som makrobiotik, nie som vitarián, nie som vegán, nie som "mäsožravec". Tak sa spýtam : z čoho majú ľudia robiť "zlatú strednú cestu", ak nie z viacerých systémov alebo rozhodnutí typu "áno - nie" ? Zlatá stredná cesta v makrobiotike má byť aká ? Makrobiotiku vymyslela skupina ľudí, a ostatní to nasledovali a vylepšovali, alebo niektorí "dosrávali". A ja mám buď zobrať všetko od makrobiotiky, alebo práve naopak - úplne sa jej strániť ? Takže buď brať, alebo na ňu "srať", keďže používam princípy aj iných stravovacích smerov a tým pádom jej nie som "verný" ? Ja potrebujem byť verný SÁM SEBE, ty asi nejakému zaškatuľkovanému systému. JE TO TVOJA VOĽBA, a moja je, že nie som 100 percentný makrobiotik, ani vitarián, ani vegán. A som spokojný že je to tak, lebo moja "vernosť" nespočíva v systém, ale v moju intuíciu a v moje telo, ktoré si žiada aj surové ( ovocie, kaleráb, šalát ), aj varené ( obilniny, ostantá zelenina, strukoviny ), aj mäso ( v chladnejšom období ). A ty ?
Píšem, že neuznávam mužov, ktorí nežijú vo vzťahu so ženou - nemyslel som tým obdobie, keď majú pauzu - pár mesiacov. Myslel som tým mužov, ktorý sa na ženu vykašľali, lebo idú "mentálne masturbovať" do mimocivilizácie na celé roky - preč od žien, pričom často do konca života. A to mi zaváňa patricentrickým prístupov starovekých rimanov, i keď filozofia sa líši. Proste vždy budem toho názoru, že muž ktorý nežije so ženou po boku ( nemusí to byť manželka - ja ani nie som za manželstvo ) - nespáva s ňou, nemiluje ju, nepoznáva ženu ako celok, nepoznáva ženy, nemá kamarátky a dobré vzťahy so ženami ( nemusí so žiadnou ženou žiť pod jednou strechou ) - tak...čo je to za muža ? Vyrastie duchovne, ale takým "pokriveným" smerom. Lebo na Zem sa muž dostal, aby si ctil svojho ducha, svoje zdravie, a aby nachádzal lásku ( hlavne ) ku sebe A ku ženám. Preto aj tu by som spojil východnú filozofiu spolu so západnou. Lebo sa krásne dopĺňajú. Nebuďme "ezoterici", buďme realisti, nemajme patologický postoj ku sexualite, ku vzťahom. Lebo potom to, čo "dosiahneme" v oblasti duchovna, bude len ilúziou toho, akí sme "skvelí"..... lebo zrkadlo muža je ŽENA, a nie nejaká kvetinka, ktorú bude mních hladkať a starať sa o ňu denne - tá mu ženu nenahradí. Mám dojem, že podľa mníchov je žena "diabol", ktorý ho rozptyľuje na duchovnej ceste. A mám aj dojem, že mnísi ( tí, čo nežijú so ženami ) by boli najradšej, keby muži žili v Európe, a ženy v Amerike. Aby muži v Európe boli mnísi a robili si "svoje veci" a hľadali šťastie pri "óóómovaní" ( ktoré je len doplnkom ), a ženy aby boli "bosorky" ( v tom dobrom slovazmysle ), a hľadali múdrosť ženského princípu, pričom by si NEMALI ako odovzdať svoje poznatky, lebo žijú od seba ODDELENE. Nemám nič proti meditáciám, nič proti tomu ak žije muž v spoločenstve mužov počas nejakej doby ( dajme tomu rok ). Ale keď muž nespoznal dokonale ženu ako bytosť, a ide meditovať do hôr na celé roky s tým, že si už žiaden vzťah so ženou nebude "budovať", tak mi to príde, akoby si človek pri návšteve bazéna so slanou vodou s nafukovacím matracom myslel, že je v strede atlantického oceánu na nádhernej výletovej lodi, nakoľko ani nevie čo je to more a loď, len o nich počul... A odvolávať sa na to, že v minulých životoch obsiahli ženu, že už nepotrebujú žiť so ženou.... Ak to tak náhodou je, POCHYBUJEM, že je nutné sa "sebazdokonaľovať" mimo civilizácie a bez prítomnosti druhého pohlavia. NEVERÍM TOMU.
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení