Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Jak nejlépe uvařit(neuvařit) lidské maso...  (Přečteno 6874 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 06. Únor, 2010, 19:20:42 »

New Page: pokaždé se mi to nechce od tebe číst, poněvadž slovenština a působí to na mě vždycky tak zhuštěně, ale dnešní příspěvek bez masturbace, urina a slin se mi líbil.. moc pěkně si to napsal Wink
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 06. Únor, 2010, 20:41:23 »

OT - Neon: souhlasím a už po prvních slovech "nie som makrobiotik" přepínám na čtení jiného tématu  Grin
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 07. Únor, 2010, 10:11:26 »

Citace
NEW_PAGE : Tak sa spýtam : z čoho majú ľudia robiť "zlatú strednú cestu", ak nie z viacerých systémov alebo rozhodnutí typu "áno - nie" ? Zlatá stredná cesta v makrobiotike má byť aká ?
Co to je "zlatá střední cesta" ? Ten pojem můžeme chápat každý úplně jinak, jako každé slovo. Pro mě je "zlatá střední cesta" většinou výrazem pro jakési alibistické zdůvodnění dělat něco nedůsledně. Většinou to slyším od lidí ve smyslu- no tohle je na mě moc radikální, já radši volím zlatou střední cestu-  pro mě je to synonymum pro průměrnost, nejistotu, nebo pro postmoderní míchání všeho se vším a vyzobávání třešniček na dortu, které nám nejvíc chutnají.
Ostatně si o Tobě nemyslím, že by jsi byl typickým zastáncem "zlaté střední cesty". Z Tvých příspěvků je cítit umanutost dotahovat věci do dokonalosti (což je mi někdy sympatické, jindy ne). Sám jsi několikrát napsal, že Tě okolí označilo za úchyla. To je pro mě známkou toho, že jsi pro lidi okolo ve spoustě věcí jiný, zvláštní, radikální. Což je v mých očích plus, otázkou zůstává, kam je to směřováno a u Tebe to cítím, jako energii pouze do sebe sama.
Z mého pohledu, ať už se rozhodneš pro jakoukoli cestu (MB, vita, veganství) těžko můžeš zůstat na "zlaté střední". Držení se jí je jen strach a nejistota z té opravdu jiné cesty.
Citace
NEW_PAGE : Myslel som tým mužov, ktorý sa na ženu vykašľali, lebo idú "mentálne masturbovať" do mimocivilizácie na celé roky - preč od žien, pričom často do konca života
Citace
NEW_PAGE : Vyrastie duchovne, ale takým "pokriveným" smerom.
Citace
NEW_PAGE : Nebuďme "ezoterici", buďme realisti, nemajme patologický postoj ku sexualite, ku vzťahom.
Jak vidno, tak v otázce prospěšnosti mnišského života se neshodnem. Já jsem NEW_PAGE nikde nepsal, že bychom  se všichni měli pro svůj duchovní vývoj stát mnichy. Psal jsem o prospěšnosti toho, že to někdo udělá a může přinést něco těm, co to neudělají. Neberu nikomu tu volbu a už rozhodně bych nepsal, že je to patologické, či pokřivené. Myslíš si třeba o dalajlámovi, že je duchovně v nějakém pokřiveném směru ?
Je to přeci zase jenom o energii a jejím směřování. Když se budeš chtít na něco soustředit, tak to zaujetí bude maximální, něco budeš muset obětovat. Jsou přece určitě i mniši a mnišky, kteří před odchodem do ústraní měli vztahy s druhým pohlavím a mají tedy představu toho, čeho se vzdávají.
Citace
NEW_PAGE :... POCHYBUJEM, že je nutné sa "sebazdokonaľovať" mimo civilizácie a bez prítomnosti druhého pohlavia. NEVERÍM TOMU.
Samozřejmě to není nutné, ale bezpochyby to může být pro celek prospěšné.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #33 kdy: 07. Únor, 2010, 10:21:31 »

Citace
Samozřejmě to není nutné, ale bezpochyby to může být pro celek prospěšné.

Podle mě je pro celek prospěšné, abysme byli více selfish (sobečtí) a méně "poslušní".

Selfishness is good, sacrifice is a big lie ~ Georges Ohsawa

Pokud je někdo bez druhého pohlaví, tak s tím souhlasím jen pokud mu tak jeho intuice sama velí.
Pokud se v tom potlačuje, překonává s vidinou nějakého religiozního bludu v hlavě, tak je to podle mě out of order (of the Universe) - poněvadž mnišské řády, kláštery, pokání, to jsou výplody našeho omezeného myšlení.

Za middle way v jezení pokládám cestu intuice, tak jako New_page, z čehož se může stát, když to člověk převede do slov, makro-vita-masožrout.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 07. Únor, 2010, 10:50:31 »

Citace
neon : Pokud je někdo bez druhého pohlaví, tak s tím souhlasím jen pokud mu tak jeho intuice sama velí.
neon : A co ti velí Tvá intuice neone, proč jsi sám ?
Citace
Pokud je někdo bez druhého pohlaví, tak s tím souhlasím jen pokud mu tak jeho intuice sama velí.
Citace
Za middle way v jezení pokládám cestu intuice, tak jako New_page, z čehož se může stát, když to člověk převede do slov, makro-vita-masožrout.
Použil jsi slovo intuice dvakrát, jednou ve smyslu- to se mi nechce věřit, podruhé- to je jasné. Osobně výraz intuice používám velmi opatrně. Zdá se mi, že intuicí se dneska kdekdo ohání, ale jsme ji schopni cítit opravdu tak silně, jak si myslíme ?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #35 kdy: 07. Únor, 2010, 11:05:33 »

Souhlas, intuice je zneužívaný pojem a k jeho procítění je potřeba několik kroků přes méně a méně rigidní systémy - ale mělo by to k ní všechno směřovat.

Proč jsem sám? Protože jsem nenašel energetický protipól. Ale to snad neznamená, že jsem mnichem. Intuice stále velí k hledání.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 07. Únor, 2010, 12:28:18 »

Citace
neon : Proč jsem sám? Protože jsem nenašel energetický protipól. Ale to snad neznamená, že jsem mnichem. Intuice stále velí k hledání
neon : Nedělám z Tebe mnicha, jen jsem jednou napsal, že můžeš plnit podobnou funkci (vím, že to zní asi divně).
Upřímně Ti přeju, abys svůj protipól našel, i když to pak třeba bude znamenat, že sem nebudeš chrlit tolik informací a podnětů. Přijmu to jako Tvou možnou (i když ne třeba nutnou) oběť pro vztah s někým, kde je sobectví lepší držet pod kontrolou.  Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 07. Únor, 2010, 12:34:08 »

Děkuju ti pozorovateli, máš moc zajímavé úvahy.. nechť se tedy obětujem pro naše protipóly  Kouleni Ocima
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 10. Únor, 2010, 14:29:17 »

Stal jsem se mnichem...Počítač k tomu mi stačí...
Není třeba meditace...nač?....bolí s toho hlava...Z jednoduché úvahy utekly jsme ke střední cestě počítačové hře či pohlaví ženskému něžnému vonící květině...
Mnohé vně změnilo se po přečtení...hledamé hned okamžitou odpověd...Při tom málo tak málo stačí...usednouti do lotosového květu a pomysliti skutečným reálným pohledem vnitř utrpení...zvířecího či lidského utrpení...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 10. Únor, 2010, 14:38:34 »

Meditace... menstruace... žena voní jako lotosový květ... brouk se plazí po stěně... olej voní.. tráva roste.
Rozumíme si?
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 13. Únor, 2010, 21:25:16 »

Ahoj, přečetla jsem si začátek o tom "nešťastníkovi" v Indii. Pojídání mrtvol vytažených z Gangy sice nechápu (a pochybuju, že je to pravda), nicméně i kdyby to pravda byla, tak čím by ti pojídající způsobovali utrpení těm mrtvolám, mi celkem není jasné. Něco úplně jiného je zabít zvíře záměrně ...
A ještě k té pravdivosti tvrzení o indickém lidožroutství ... Ehm, v Ganze jsem osobně viděla jedinou mrtvolu, a vypadala tak, že nejenom že by se jí nikdo ani nedotknul, ale ani jsem se neodvážila ji vyfotit.
Jinak, Indie je pro vegetariány rájem, protože maso tam pojídají pouze příslušníci nižších kast. Ve kterékoliv restauraci je většina jídel přirozeně vegetariánská, maso vedou zřejmě hlavně kvůli turistům...

No, a ještě jsem tady zahlédla cosi o "mnišském" životě - na tom snad má být něco špatného?  Very Happy Kdybych byla chlap, tak bych chtěla býti opravdovým mnichem. Ale protože jsem nyní ve výkonu, tak o tom neuvažuju.  Wink 
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení