Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Do O Raku  (Přečteno 1939 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3465


Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 02. Únor, 2010, 12:45:56 »

Připomínám úžasný princip žití Do-O-Raku, podle pana Ohsawy.

http://www.macrobiotic.name/do-o-raku/

A zde je Tomyho  Poklona překlad:

Do-o-Raku je japonským ekvivalentem čínského slova Tao (Řád vesmíru). Raku znamená radost, požitek. Užívání si Tao (vědomé žití vždy a všude) je Do-o-Raku. Když si uvědomujeme spravedlnost Přírody a Vesmírného Řádu, víme, že je zbytečné dělat si starosti.
Jak řekl Lin Chi: "Najednou jsem zapomněl veškeré vědomosti! Nejsou potřeba k disciplíně; svým záměrem vždy projevuji Tao."
Když tohle víme, můžeme začít prožívat život naplno, předáváním nekonečné radosti a vděčnosti ostatním.
Zajímavé je, že Do-o-Raku také znamená "hoby" (záliba). Můžeme tedy říct, že Do-o-Raku znamená: žít náš život se zalíbením. Cokoliv děláme, je hra. Nevadí, pokud "prohráváme" nebo "vítězíme". Pouze porozumění vede k Nirváně - Věčnému Míru.
Slovy Paramahansy Yoganandy: "Neberte životní zkušenosti příliš vážně... Ve skutečnosti nejsou víc než sen. Hrajte svou životní roli, ale nezapominejte, že je to jen role."
Život v nekonečné extatické slasti je Do-o-Raku. Ti, kteří tak žijí, se nazývají Do-o-Raku-Mono. Žiješ-li tak, jsi Makrobiotik nehledě na to, co jíš.
« Poslední změna: 02. Únor, 2010, 12:50:43 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3465


Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 02. Únor, 2010, 13:04:43 »

Jiný překlad toho samého:

Do-o je japonský ekvivalent k čínskému slovu Tao, zákon přírody. Raku znamená "užívat si". Užívat si Tao (žít v neustálé vděčnosti, kdekoli se nacházíme) je vyjádřeno jako Do-O-Raku. Když jsme si vědomi nestranné a absolutní spravedlnosti přírody, víme že se není třeba o nic strachovat. Slovy Lin Chiho: "Najednou jsem zapomněl veškerou znalost! Není potřeba žádné disciplíny, protože cokoli udělám, vždy tak manifestuji Tao!" Když tohle chápeme, můžeme si život začít naplno užívat tak, že rozdáváme nekonečnou radost a vděčnost každému koho potkáme.

Je zajímavé, že Do-o-Raku také znamená "koníček" (hoby). Takže můžeme říct, že Do-o-Raku znamená, brát život jako jedno velké hoby - a tohle život opravdu je! Cokoli děláme, je hra. Nezáleží jestli vyhrajem nebo prohrajem. Takové porozumění světa je skutečná Nirvana - věčný klid. Slovy Yoganandy: "Neberte životní prožitky moc vážně... protože ve skutečnosti nejsou nic jiného než dalším snem. Hrajte svou úlohu ve světě, ale nikdy nezapomeňte, že je to jen role."

Žít v neustálé extatické radosti je Do-o-Raku. Ti, kteří tak žijí, se nazývají Do-o-Raku-Mono. Pokud tak žijete, tak jste makrobiotikem, ať už jíte cokoli.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení