Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Síla záměru, cíl, myšlenková materializace prostřednictvím kousání a stolování  (Přečteno 3829 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 04. Únor, 2010, 15:07:31 »

Tohle jsem psal původně jako reakci k tématu "rýžový půst", ale hodí se to spíše pro vlastní nové téma.

Je to tak.. já si osobně myslím, že kousání je uplný základ veškeré obrovské vnitřní změny.
I když nemám rýžové půsty, tak období úžasných zážitku bylo vždy období největšího kousání.
Takže bych si dovolil říct, že i když přestaneš s rýžovým půstem a budeš dál kousat, tak budeš mít pořád jasněj a jasněj.
A nemám to samozřejmě z mojí hlavy, ale podloženou spoustou MB literatury - Ohsawa, ale hlavně parádní kniha věnovaná celá síle kousání - Lino Stanchich - Power Eating Program.
Lino v ní spojuje myšlenkovou visualizaci s materiální manifestací právě díky tomu jak stolujem, tomu s jakou úctou jíme a jak koušeme.
Naše myšlenky se zakódovávají do jídla na talíří a pak po celou dobu co náma jídlo prochází, tak ono "ví" jaký je náš sen a bude nám tuto energii přitahovat.
Proto je dobré mít před jídlem konkrétní záměr, protože pokud máme chaos, neřešíme to, díváme se na tv, bavíme se, tak z chaosu vznikne v našem životě opět chaos.
Jsou to všechno nepatrné kroky - záměr, kousání, vděčnost.. ale tyto nepatrné kroky mění osud.
Proč se tak úžasně kódují myšlenky do jídla se dá vysvětlit také na základě Emotových objevů o vodě, jakožto vynikajícímu pohlcovačí myšlenkové energie, voda do sebe kóduje informace.
Lino dokonce doporučuje mluvit s jídlem jako by to byl živý tvor. Povídat si s ním před jídlem o tom co v životě chcete.
Problém je vždy ale na začátku toho kruhu.. často nevíme co vůbec chceme.
Ono i kdyby tyto teorie nebyly platné, tak samotné přemýšlení a ujasnění si záměru nam dává velkou moc v životě Smiley
Tož tak.. k půstu to asi moc nepatří ale holt mám potřebu to sdělit Wink
« Poslední změna: 04. Únor, 2010, 15:27:23 od neon » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Únor, 2010, 23:19:26 »

Dobré sdělení, stále slovo do pranice. Zvláštní, jak si ho stále nějak málokdo chce(me) vzít k srdci.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Únor, 2010, 07:24:32 »

Ked som to citala, spomenula som si na momenty z Castanedoviek plus zensky okruh (Taisha, Florinda) kde bol kladeny prirodzeny doraz na jedenie v tichosti a pokoji. Nie je tam nic vysvetlovane, ani sa na to nezameriava pozornost prislusnej pasaze knihy. Hlavne v zenskych knihach, pokial chcela Taisha - Florinda preberat nejaku temu pri jedle, boli zastavene a bolo zdoraznene (kotnextualne, bez vyzvy), ze az dojedia, mozu pokracovat - nastupi ina cinnost. Zaujmave je, ze to je jedna z veci, ktoru pokladali za uplne samozrejmu a jasnu, nikde nie je ani zmienka o tom, preco by to malo tak byt. Skor z toho citatel nadobudne dojem, ze toto je nieco co nie je potrebne vysvetlovat, nieco zakladne, dane a samozrejme ako potreba ist si vecer lahnut.

Na druhej strane comu sa venuje pozornost je tzv "jedlo sily", to uz je trochu o inom, kto cital urcite si spomenie.  Jedlo pripravene vedome, so zamerom a presnostou vykonanej cinnosti, ktore doda potrebnu energiu na cokolvek je ziadane. Pri tom mi napadla scena kde si Castaneda na pusti rozvazuje balik s jedlom a zistuje ze tam ma nieco (syr, tvaroh..neviem presne) comu nemoze odolat ale co by nemal z nejakeho dovodu konzumovat. A je tam pri tom poznamka, ze je to taka trochu carodejska "skodoradost" pretoze castanedovi casto vycitaju jeho "hovenie si v slabosti a podlahnutiu prvej slabosti, ktora pride".

Ono tomu jedlo tam je venovana iba skutocne mala cast, ktora ale bohate staci k uvedomeniu si toho co by malo byt pre kazdeho jasne - ze akakolvek cinnost ked je vykonavana vedome, sustredene a so zamerom vedie k osobnej bezchybnosti (megadolezite) a pokial spravne uplatnene a pochopene - a teda zite s rozvijanim a nasledovanim vnutorneho hlasu, intuicie a momentov prajucim navysovaniu osobnej sily, toto je mostom, po ktorom sa da pretancovat rovno do narucia slobody. Bezchybnost, bezchybnost..  slovo do modlitby   Very Happy

Uz to tu niekolkokrat padlo, cele nacrtnute to dava iba matny obraz o tom ako vlastne dalej.. A vedie to k jednej otazke, ktoru si kazdy clovek pocas svojho zivota polozi - zmysel zivota  spojene s dovodom preco zit. A casom sa dostane k tomu, ze neexistuje dovod zit, existuje sila zit. A tej sa musi clovek naucit. Rovnako ako poznanie na ostri noza kedy zivot a smrt hladia tvarou v tvar: teraz som a teraz mam vacsiu sancu.

Posledne co mi lezi na srdci: keby som to nepisala z ineho podnetu tak minimalne kvoli jednemu slovu, ktore neon pouzil na konci svojho prispevku - ze mal potrebu to sdelit. Zdielanie je najvyssim moznym prejavom zitia a bytia vedomej ludskej bytosti putujucej zivotom -  "sam a za seba" ale v zhluku rovnako uvazujucich, citiacich a vnimajucich bytosti. Zdielanie je tym co ozivuje, tym co podporuje zivot a rast duse, tym co otvara cestu k uchopeniu nezmernosti univerza.  Vnutorna kvalita poznania i ked pritomna sa stava platnou az v procese zdielanie, nema to nic spolocne s myslienkou, vela ale so slovom, jazykom a priestorom do ktoreho sa toto vsetko posadi a kruhom, ktory moze dane poznanie navysit..ale to uz sme inde. Dobre februarove rano vsetkym, idem si s chutou uvarit a pohryzt svoje ranajky   Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Únor, 2010, 07:42:58 »

Phoenix díky moc  Sparkle

Tohle si budu dobre pamatovat:
Zdielanie je najvyssim moznym prejavom zitia a bytia vedomej ludskej bytosti putujucej zivotom
neexistuje dovod zit, existuje sila zit

Laska je komunikace.
Pišme, sdílejme.. nekonzumujme jenom, nečtěme jenom, pokud máme co říct a říct se dá vždycky i pouhé "díky" a už je to mnohem vyšší forma proudění energie, než mlčení Wink
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 05. Únor, 2010, 07:44:54 »

Phoenix, děkuji Poklona
Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 05. Únor, 2010, 09:36:12 »

Ahoj,
normálně nepíši, pokud to není něco s organizací, protože bych z práce neměla...
Ale příspěvky zde mě vyprovokovaly a podělím se s vámi o zkušenost se snídaní z dnešního rána - přečetla jsem si po příchodu do práce příspěvek phoenix, moc hezké, chci to dodržovat co nejvíc, zaměřím se na to.... měla jsem z domu teplou mírně rozvařenou rýži s umepastou (asi ji mé tělo potřebuje, že si ji ráno vyžádalo Wink) a k tomu v práci krátce povařený pórek s mrkví (mám vždy čerstvě připravenou zeleninu neb mám tu možnost v práci, ačkoliv na elektrice...). Super, začnu snídat, přijde šéf, oba po obědě odjíždíme do Prahy, nějaká společná práce tedy spěchá dodělat, chce upravit grafy, neříká kdy, jsem nervózní, že zase žvýkám svoji snídani a měla bych pracovat (stejně jako každé ráno), takže žvýkám a přitom upravuji grafy na počítači, nejde mi to, ustává i ta malá pozornost co zbývá na žvýkání a přicházejí pocity, že vše dělám blbě, štve mě to, přitom upravuji stále ty grafy a nabírám si další lžičku... snídaně snězená, upravené grafy odeslané, žaludek těžký, pocit, že jsem to zase nezvládla podle svých makrobiotických představ... Wink A podobně ač ne vždy tak hekticky je to každé ráno, kdykoliv snídám (cca o půl deváté) v práci, někdo se může objevit, někdo něco chce, nakukuje do kanceláře, snažím se dělat, že pracuji - něco čtu a přitom žvýkát, většinou to skončí tak, že žvýkám jak nejlépe to jde, ale přitom už opravdu pracuji -tedy něco pracovního čtu.
Nechci žádné rady, protože vím co chci (jíst v klidu) a postupně to doladím jak to půjde nejlépe, nevyčítám si to, jen mě to občas štve trochu víc (dnes), každopádně jsem to napsala, abych sdílela, neboť mě zdejší příspěvky ke sdílení přiměly jako nikdy Wink
A už končím neb jsem v práci a v práci nechci psát příspěvky na fórum pokud to není nutné Very Happy
Všem přeji mooooc příjemný den!
« Poslední změna: 05. Únor, 2010, 09:38:49 od Kamika » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Únor, 2010, 09:51:18 »

Pěkný Kami  Kyticka
Jasně, u spousty lidí je to sdílení omezené nedostatkem času.

Já často jím taky při počítači (pouštím si v ten moment zajímavé videa), ale nějak mi to záhadně udržuje ten stav, který chci (možná alibismus?).
Taky možná proto, že nasávám záměr toho videa a to video vybírám právě pro ten záměr Smiley
Ale každopádně, ať jím v klidu nebo u toho něco dělám, tak se snažím (byť sice mechanicky) pořádně kousat - podle mě se ten mechanický/chemický efekt proslinění, rozmnělnění nenuluje tím, že u toho dělám něco jiného.
A taky si často uvědomuju, že i když si v klidu sednu k jídlu a "jenom" jím, tak u toho jsem 70% času myšlenkama uplně jinde a je to stejné jako bych sledoval video Very Happy
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 17. Únor, 2010, 10:56:20 »

Citace
(...) tak u toho jsem 70% času myšlenkama uplně jinde a je to stejné jako bych sledoval video
Taky to tak mám a až mě pobavilo, že když se opravdu chci soustředit jen na jídlo, sednu si k němu, nic jiného mě neruší, tak se mi myšlenky rozběhnou.. Je zajímavé si to uvědomit, vyprázdnit si hlavu (respektive do ní vložit opět jen myšlenky na kousání a jídlo), abych se za další tři minuty opět přistihla u přemýšlení nad tím či oním... věřím, že čím dýl to budu praktikovat, tím delší ty mezery budou až jednoho dne dospěju do fáze, kdy se nebudu soustředit na nic jiného naž na prožvýkávání.. a to bude vlastně i takový způsob meditace, ne?  Smiley

Phoenix, tvůj příspěvek se mi moc líbil! Chci se jen zeptat, co přesně máš na mysli pod pojmem "zensky okruh (Taisha, Florinda) "? Díky!
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 17. Únor, 2010, 11:05:47 »

Ano, jezení, přesně tak jak popisuješ, se stává perfektní meditací (jangová meditace v porovnání s vipassanou a podobnýma klidnějšíma).
Často právě to jídlo využívám k té meditace, když není čas nebo chuť vyloženě sednou a meditovat bez jezení.
Děláš dobře.. ono se to myšlení tou praxí pročistí Wink
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 17. Únor, 2010, 11:12:55 »

Jezení je super meditace, když se mi zadaří jídlo v klidu, je to super. A včera se mi podařila výborná meditativní večeře, úplně z jiného světa.  Very Happy
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 17. Únor, 2010, 20:26:21 »

Ahoj " přežvýkavci"!Tak tohle se fakt nádherně čte, já se o něco podobného taky snažím. Jako začátečník ale mám před sebou právě na tomhle poli ještě obrovský kus cesty před sebou. Už je to přece jen o něco lepší než před dvěma měsíci.  Uvědomuju si hlavně, že dokonalé žvýkání- navíc v klidu- se spíš podaří, pokud je i jídlo  v klidu a s patřičnou péčí a velkou láskou připravené. Prostě jako svátost, dar, pak se dá k němu i takhle sednout a nábožně a pomaličku - aby se ta svátost co nejvíc protáhla a vychutnala - žvýkat a prosliňovat. A pokud to takhle člověk může přichystat pro někoho dalšího a způsobit mu tak takové blaho, opravdu to nemá chybu. Tak co nejvíc takových zážitků! Myslím že když se to takhle podaří, člověk se ohromně  těší  na další takovou siestu. Pak teprve je jídlo tím, co má být - ne konzum, ale opravdu dar 47 54
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 17. Únor, 2010, 20:46:02 »

paulina: zeny, ktore posobili v kruhu dona Juana Matusa a Carlosa Castanedy. Napisali knihy o svojim zazitkoch, skusenostiach, ceste za poznanim a slobodou - Florinda Doner Grauova a Taisha Abelarova. Bol to iba ilustracny priklad, jedlu je v ich knihach venovany minimalny priestor, o to viac, ze sa Florinda nalieva litrami horucej cokolady, ale to uz je opat trosku inde, iba aby to nebolo pochopene mylne, o jedle tie knihy naozaj nie su  Wink
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 17. Únor, 2010, 21:37:17 »

díky, Phoenix, já pochopila, ze ten vztah k jidlu tam nebude, ale zaujalo mě to.. podívám se na  ně Smiley
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Únor, 2010, 21:45:11 »

paulina: mozem iba odporucat, prijemne cteni  Wink
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 18. Únor, 2010, 07:41:21 »

Knížky Bytí ve snění a Přechod čarodějů od výše zmíněných žen z okruhu Carlose Castanedy taky doporučuju. Je tam spousta inspirace pro ženy. music334
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení