Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Síla záměru, cíl, myšlenková materializace prostřednictvím kousání a stolování  (Přečteno 3872 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 18. Únor, 2010, 11:44:21 »

Florinda ma i dalsie - Sen carodejky a Shabono - obe vynikajuce, ma to urcitu navaznost ale volila by som metodu, ktora ma pritiahne, po tej siahnem Wink
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 18. Únor, 2010, 14:57:01 »

Phoenix, děkuju za tip Smiley
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 24. Únor, 2010, 10:49:49 »

Jeden osobny poznatok poslednych dni - prisla som na to, ze som schopna vytvorit naozaj carovne jedlo (cokolvek to je) s neuveritelnou energiou, maximalne sytiace, liecive, chutne, lahodne, delikatne v kazdom svojom aspekte, zrnku, bunke ale iba za splnenia jednej podmienky. Ze ho nepripravujem iba pre seba ale i pre cloveka blizkemu mojej dusi. Nie je tam pri priprave ziadny specialny zamer ani nic co by som mala vedome vo vedomi, cele to prostredie je vsak nastavene tak, ze mi umozni vytvorit nieco neopakovatelne. Skutocne, pretoze ked na druhy den, inokedy postupujem rovnako to jedlo jednoducho nema ten naboj, akokolvek by som sa snazila a bola presna, nie je to mozne, iba sa splnenia tej podmienky. Zaujimalo by ma ako to mate vy a ci ste si nieco podobne vsimli? Zijem sama, so svojimi rastlinami a este vselicim inym  Very Happy  zeby som zacala viac pozyvat svojich priatelov na vecere? Myslim, ze by to uplne nefungovalo, uz tam je nieco odo mna co by uplne neprialo vytvoreniu toho prostredia, jaaaj hotova dilema   Nenene

Privadza ma to ale k jednemu velmi dolezitemu prvku, ktory sa ma dotkol v poslednom case. Prostredie. Clovek poznania nemoze prekrocit ducha prostredia, v ktorom sa ocita ak je v produkcii, ktora plati. A plati vsetko.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 24. Únor, 2010, 10:56:06 »

Citace
s neuveritelnou energiou, maximalne sytiace, liecive, chutne, lahodne, delikatne v kazdom svojom aspekte, zrnku, bunke

Já bych ti odpověděl jak to mám já, kdybych věděl jak se tyto vlastnosti určují/poznají.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 24. Únor, 2010, 11:13:50 »

Ked sa ti take jedlo podari vytvorit, vies to, vidis to, citis to, chutnas to, vnimas to, zjes to, stravis to a cely ten cas sa podivujes, ze co to bolo a ako je mozne, ze nieco take vobec vzniklo  Very Happy
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 24. Únor, 2010, 13:38:35 »

Ok, ale je to moc subjektivní hodnocení.. takové pocity jsem třeba měl právě u Hare Krišna cukrové chalvy s mlékem, po celodenním hladovění Wink
Což by ale právě mohlo potvrzovat tvou teorii o vaření s láskou pro druhé, respektive pro Krishnu.
« Poslední změna: 24. Únor, 2010, 13:43:46 od neon » Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 24. Únor, 2010, 14:07:11 »

Nie je to subjektivne hodnotenie a je mi jasne, ze ti to nijako nevysvetlim, je to o tom zazitku. Varenie s laskou pre druhych nie je uplne presne, je tam este nieco navyse, teraz mi ale vobec nenapada ako to spravne vyjadrit
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 24. Únor, 2010, 14:38:26 »

Vaření s láskou pro druhé je nádhera, která naplňuje velkou část mého konání. Nejde to vyjádřit slovy, to se musí ochutnat, vychutnat, rozkousat, spolknout, prožít.... Snad jen, možná je to o naprostém ponoření se do přítomného okamžiku při přípravě jídla, ponoření se do sebe, do lásky....

S tím souvisí, co mě právě napadlo. Když jsem absolvovala pobyt ve tmě, každé jídlo, které mi opatrovník donesl, bylo manou nebeskou. Můžu jenom spekulovat, proč to bylo tak dobré. Každé sousto, do posledního okamžiku neznámé.... to se musí zažít. Srdce Srdce Srdce
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 24. Únor, 2010, 15:17:39 »

Podle mě by měla fungovat i částečná transformace jakéhokoli jídla díky své lásce/energii.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #24 kdy: 13. Duben, 2010, 09:54:05 »

Právě se prokousávám knížkou Lino Stanchiche-Power eating program-You are how you eat...a tak by mně zajímalo,jak poctiví jste s kousáním dnes?Počítáte si to někdo alespoň občas pro zajímavost?Jak tak čtu,pod 50x v žádném případě, nad 200 zní opravdu hodně zajímavě-to už by člověk vůbec nic jiného za den nestihl.Ale je to jeden z nejdůležitějších pilířů makrobiotiky,nebo se mýlím?Nějak se to tady moc neřeší,všichni jsme moc uspěchaní. Wink
Člověk by raději neměl jíst,pokud nemá klid-a ten  nemá vlastně nikdo nikdy,že? Smiley

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 13. Duben, 2010, 11:01:03 »

Citace
Počítáte si to někdo alespoň občas pro zajímavost?

Občas pro zajímavost ano, ze začátku určitě. Pak už ne, udělal jsem si celkově návyk na delší dobu kousání, ale těžko odhadnu kolikrát kousám.
Nejvíc se mi nakonec líbí skončit u toho, že koušu dokud nemám vše v puse na kaši, dobře prosliněné - počet kousání neřeším.

Citace
Ale je to jeden z nejdůležitějších pilířů makrobiotiky,nebo se mýlím?

Nemýlíš.

Citace
Nějak se to tady moc neřeší

Moc ne, ale párkrát se to řešilo.
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 13. Duben, 2010, 17:07:45 »

Nevite,jestli existuje jeste nejaka jina literatura,tykajici se tohoto tematu krome te,zminene Haničkou?diky
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení