Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Jsem "zmrzlá"  (Přečteno 3276 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 08. Únor, 2010, 19:29:05 »

Před 9 měsíci jsem ze dne na den začala s makrobiotikou a začala jíst pouze "zdravé" potraviny. Během 2 měsíců jsem zhubla o 8 kg (při výšce 155 cm nyní vážím 48 kg), podotýkám že s MB jsem začala z důvodu "slabších" ledvin (ne z důvodu korekce váhy), kdy mi byl před více než 2 lety proveden měsíc před termínem porodu císařský řez  (kvůli bílkovině v moči, těhotenské gestóze aj. - nejsem lékař). Dceru jsem kojila do jejích 2 let, tzn. že 4 měsíce už nekojím.

Tuto zimu pozoruji, že je mi ZIMA nezvykle často - pokud jdu ven, vrátím se "zmrzlá" přesto, že se pořádně oblékám, doma topíme na 22 stupňů, já nosím punčocháče + termoponožky + kalhoty a přesto mám často studené nohy.
Spávat musím s ponožkami (na ránu si je někdy sundávám).
Pravidelně před spaním si nahřívám mořskou solí ledviny.

Poraďte mi, co mám dělat? Jíst? (ochlazujícím potravinám se vyhýbám, pohanku si dám tak 2 x týdně)
Máte někdo podobný problém? Jak jej řešíte? Uvažuji o nákupu kvalitního termoprádla...

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 08. Únor, 2010, 19:46:36 »

zkoušela jsi koikoku?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 08. Únor, 2010, 20:07:56 »

Ja muzu popsat jen moji zkusenost a co mi funguje, ale vubec nevim jestli by sis neco z toho mela aplikovat na sebe. Protoze kazdy jsme jiny.

Mam vetsinu casu studene koncetiny, ruce, nohy, to mam cely zivot co si pamatuju. To se mi na makrobiotice nezmenilo, spise zhorsilo.
Ale celkove mi zima venku uz neni. Mozna driv byvala a na to zpetne vidim jednu z moznych odpovedi: "proste to nekdy neresit", protoze je dost mozne, ze organizmus spotrebovava tu energii do cisteni organismu zanaseneho po mnoho let.
Ale "neresit to" myslim spise ve smyslu "nestresovat se tim", jinak se urcite ma resit a zkoumat vsechno.

Posledni moje objevy jsou, ze od te doby co jsem se vykaslal na spani v pretopene mistnosti, tak mi je podstatne teplej, jsem proste otuzilejsi.
Rekl bych, ze stejne bude fungovat i otuzovani studenou vodou.
Nyni jiz spim v mistnosti, kde vubec netopim a vetram pred spanim naplno. Takze poradna kosa. Ale ono je to stejne jedno, protoze ta kosa je jen minutku, nez mi telo vyhreje 2 periny co mam na sobe.. pak se spi uzasne, je to o zvyku.
Ale tohle mi nejvic pomohlo.

No a pak samozrejme davkuju zazvor do jidla.

A spousta pohybu. Kdyz mi je venku zima, tak zrychlim krok/probehnu se, nejak se fyzicky rozehreju.

Nevim prave co si o tomhle tematu myslet.. jestli je dobra cesta to, kdyz si clovek neustale udrzuje ledviny v teple termoforem, pretapi doma mistnosti, chodi nasleceny, sprchuje se v horke vode a porad se citi zimomrivy.. a nebo jestli je dobra ta cesta otuzovani, ktera ale muze pusobit drsne, moc prisne pro telo. Ja bych byl radsi zastance nekompromisniho otuzovani, kdybych to mel ale potvrzene nejak z "vrchu", od nekoho znaleho energií.

Ponevadz drive si lidi nemohli takhle vyskakovat s pretapenim, pro vsechny platila ta otuzovaci, fyzicka metoda a zili rekl bych spokojene.
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 08. Únor, 2010, 21:06:01 »

zatop si proboha vic nez na 22!!
ja to musel resit emigraci

22 je brutalni kosa, aspon pro zimomrivce, nench si od milovniku norska nic nakukat
Zaznamenáno

berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Únor, 2010, 21:10:57 »

O "koikoku" jsem doposud neslyšela, nečetla - o co jde?

Do otužování se nemůžu "dokopat", ale už jsem měla období, že jsem se po sprchování sprchla vodou tak 27 stupňů (níž, jsem se nedostala, páč jsem toho asi po 3 týdnech nechala :-(.

Zkusím otužování a je pravda, že fyzická aktivita je taky OK :-) a nebudu to řešit :-)
Už abych po rodičovské dovolené nastoupila do práce :-)

Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Únor, 2010, 23:08:42 »

Musim se pripojit k Neonovym praktikam, taky dost trpivam zimou... a rekla bych, ze prave cesta otuzovani je urcite ta prava, bytim v pretopene mistnosti, sprchovanim se "horkou"vodou, prehnanym oblikanim atd..jsem si taky prosla a musim rict, ze tim me telo akorat zchoulostivelo a stejne mi k teplu nijak neprispelo... co z toho ze si vytopim byt na x stupnu kdyz v nem stejne nemuzu byt porad?...ci jsem medved abych celou zimu nevysla ze sve nory ven? Smiley proto rikam, jsem pro otuzovani, mene se oblikat a venku si po vychodu z domu kousek klusnout a popohnat krevni obeh, ona je zima stejne vzdycky jen chvili nez se telo zreguluje a zvykne si na studenejsi klima:-) Berindo, mozna by to ale chtelo i neco pribrat, ja tak nejak po vanocich pribrala asi ctyri kila, sice se nepotim vedrem ale citim se mnohem lip;-) jinak k tem oslabenym ledvinam, posledni dobou mam tmave kruhy pod ocima coz znaci oslabene ledviny, nevim ale jak na ne, nebo spis cim muzou byt oslabeny, co tedy tmave kruhy znaci? prilis zjinovane?nebo zjangovane ledviny?hodne nebo malo tekutin? Shocked Shocked Shocked Roll Eyes... taky mivam (nejvice po ranu)napuchle horni vicka...nemuze to byt treba jen nedostatkem spanku? v posledni dobe to s nim totiz moc neprehanim...chodim spat neco po jedenacte a vstavam v sedum... byla bych moc rada za kazdou radu..diky moc! Cool
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Únor, 2010, 23:14:11 »

Jo Berindo, tady mas odkaz na recept na polevku Koikoku:

http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=324
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 09. Únor, 2010, 06:54:20 »

Ohledně toho jak přibrat, tak jsme něco řešili dávno tady - Jak zdravě přibrat

Já bych jen připoměl, že to není o tom kolik sníš, ale jak dobře koušeš a jak dobrou máš střevní mikroflóru. Nemůžu udělat chybu, když budu neustále opakovat - kousej, kousej, kousej - protože tohle je podle mě nejzanedbávanější prvek v makrobiotice (tím se ti urcyhlí celé čištění organismu, všechno bude pracovat líp než má, tudíž se rychlej dostaneš i ze zimomřivosti). A pak taky pickles denně na talíři!

Citace
... a je pravda, že fyzická aktivita je taky OK

A z této reakce jsem měl pocit (nevím proč), jakobys nebyla dost fyzicky aktivní. Já jsem to nechtěl moc zdůrazňovat, protože mi to přijde jako uplná samozřejmost.. když je mi zima, tak prostě musím víc makat, rozjet celý krevní oběh. Pokud seš málo aktivní, tak si podle mě narazila na největší příčinu tvé zimomřivosti (ale to je jen můj názor) - lidi dřív byli mnohonásobně víc v pohybu - my nemáme být žádné vyjímky, jen proto že žijem v jiné době - pak se nemůžem divit, že je nám zima.
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 09. Únor, 2010, 12:48:43 »

Ahoj Neone,

k fyzické aktivitě - samozřejmě, že pokud se hýbu (uklízím, běhám mezi podlažími v domě, vařím v kuchyní) tak je to OK.

Ale pokud se nehýbu - tzn. sedím u PC a pracuji (při své profesi strávím u PC 80 % času), sedím na sedačce u televize a zrovna necvičím kalanetiku, sedím v autě a dopravuji se, ulehám do postele pod péřovou peřinu v ložnice, kde míváme kolem 18 stupňů (jinde v místnostech 22) aj. tak jsem zkrátka povětšinu času zmrzlá.

Když jsem byla malá (10 let), v domě rodičů bývávala "kosa" a přesto jsem se sourozenci spávala pouze v pyžamu s holýma nohama, co si vzpomínám, tak chlad jsem si začala uvědomovat až kolem mých 16 let s tím,  že se to zhorušuje :-(

Včera jsem opět začala s otužováním, jak dlouho bych se měla sprchovat chladnou vodou, aby to mělo otužovací efekt? Kolik asi minut?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 09. Únor, 2010, 12:57:38 »

Wau.. to seš dobrá žes do toho tak rychle šla s tím otužováním, aspoň budeme mít nějakou referenci!
Kolik minut nevím.. já bych to nevydržel ze začátku ani pár sekund Very Happy
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 09. Únor, 2010, 14:11:18 »

Ak ti nepomohlo k vylúčeniu chladu odbúranie ochladzujúcich jinov typu ovocie, surová zelenina a biele tofu, skús isť na to z opačnej strany, či nemáš stiahnuté kapiláry soľou alebo zanesené z minulosti stuhnutými tukmi, a preto si nútená obeh krvi stimulovať mechanickým pohybom, masážou a pod. Takéto nánosy sa odstraňujú pomerne dlho, takže  netrpezliví môžu mať dojem, že sa vydali zlou cestou.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 09. Únor, 2010, 14:18:52 »

Dá se říct, že s ranním otužováním mám zkušenost - 13 let se denně!!! sprchuji studenou vodou v místnosti, kde dnes ráno bylo 15°C, v ložnici máme stabilně tak kolem 16°C, v ostatních místnostech tak 17 - 20 °C - prostě studený odchov. Ale že by to mělo nějaký významný vliv na mou celoživotní zmrzlost se říct nedá.  Možná trochu...
Pozitivní je ovšem ta dobrá nálada, která se dostaví vždy, když se mi to ráno  podaří PŘEŽÍT dancing!!! Pro ten pocit to stojí za to! Všechny problémy rázem vypadají nicotně - dostaví se SVĚŽEST, začíná úžasný nový den!

Jinak mám vypozorováno, že u žen míra zmrzlosti značně souvisí s menstruačním cyklem - dny před jsou krizové.

Jak je to u mužů, to se mi vypozorovat nepodařilo...

Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 09. Únor, 2010, 20:35:59 »

Můžu pít dlouhodobě během dne POUZE zázvorový čaj? Neublížím si tím? Dneska jsem jej pila a teďka sedím u PC pouze v teplákách bez punčocháčů a jsem v pohodě :-)

berinda
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 09. Únor, 2010, 20:43:21 »

Cokoli jednostraného se dlouhodobě míjí účinkem. Tělo si zvykne na všechno a už na to nebude tak pohotově reagovat. Bude potřebovat zase změnu.
Ale co z toho konkrétně vyplýva pro tvůj případ opět nevím Smiley
Já bych to ale střídal s něčím jiným.. obecně bych nepil, nejedl pořád jednu stejnou věc.
A nebo aspoň dělej různé čajové základy a ten zázvor tam přidávej nakonec.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 10. Únor, 2010, 01:28:19 »

berinda,

děláš si denně jídlo na tuku? např. zeleninu na sezamovém oleji?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení