Anketa
Otázka: Jaký jste prvek 9 Star Ki?
Oheň - 9 (12.5%)
Země - 25 (34.7%)
Kov - 16 (22.2%)
Voda - 8 (11.1%)
Strom - 14 (19.4%)
Celkem hlasů: 70

Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Vypočítejte si číslo 9 Star Ki - jaký živel/prvek jste ve hvězdici Pěti proměn?  (Přečteno 8128 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 12. Únor, 2010, 09:59:25 »

Nechejte si vypočítat své 9 Star Ki číslo a prohlubte svou znalost makrobiotiky a vaší individuality.

Následující počítadlo je sice jen v angličtině, ale neměli byste s ním mít problém.
Vyplňte své datum (hodina není zas tak podstatná pro výpočet základního čísla) a pohlaví (male/female - muž/žena) a klikněte na tlačítko Calculate.
Poté vás bude zajímat výsledná hodnota, která se objeví pod textem (Y) (další čísla zatím nevím co znamenají).

Poté si o můžete přečíst souvislost čísla a vašeho hlavního živlu (klikněte na odkaz, který odpovídá vašemu číslu):

1 - voda - ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány
2, 5, 8 - země - slezina-slinivka, žaludek
3, 4 - strom - játra, žlučník
6, 7 - kov - plíce, tlusté střevo
9 - oheň - srdce, tenké střevo

A odhlasujte, jaký jste prvek/živel, v anketě nahoře Wink
« Poslední změna: 12. Únor, 2010, 10:12:35 od neon » Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 12. Únor, 2010, 14:18:34 »

ta tři čísla... říká se jim trojdílné číslo devíti hvězd Ki.
1. číslo - vnější číslo, ukazuje sociální chování, jednání, sexualitu; informuje o druhu a způsobu, jak se vyjadřujte ve světě a jak žijete svůj život. zjistíte charakterové vlastnosti, převládající vzor do života, citový život, přístup k práci, jak vyjadřujete svou sexualitu. je to nejdůležitější číslo.

2. číslo - vnitřní, charakter, vnitřní povaha, spiritualita; informuje o charakteru a více skrytých vlastnostech. často vynese na denní světlo zcela jinou vnitřní povahu, neř jakou by vaše vnější vystupování nechávalo tušit. ukáže se vnitřní hnací síla, to co vás motivuje a udržuje v chodu, vrozené potřeby a nejsoukromější spirituální podstata, vlastnosti, které znají dokonce i nejdůvěrnější přátelé často jen v náznacích a které vás možná i samotné překvapí.

3. číslo - energetické číslo, spontaneita, strategie, povrch; ukazuje vaše spontánní vysupování navenek, způsob jakým působíte na lidi, s nimiž se setkáváte jen letmo. ukazuje nejpovrchnjěší vlastnosti, strategie, které jste si osvojili, abyste navenek dobře vypadali a sami sebe chránili - "oblek do společnosti". toto číslo završuje obrázek vaší osobnosti také co se týče strategií vztahů. má menší význam než ostatní 2 čísla, může ale objasnit, proč člověk někdy navenek působí zcela jinak, než by odpovídalo jeho podstatě. často se jeho aspekty ukáží jen velmi subtilně a člověk musí hledat, aby něco našel. jakmile to však jednou poznáte, je to tím napínavější pozorovat sebe nebo ostatní při "strategiích přežití".

tolik Feng Shui, Harmonie v partnerství a lásce, Günther Sator
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Únor, 2010, 14:43:50 »

Neone, odkud mas to pocitadlo? Dava mi to uplne jine treti cislo (ikdyz tam dam zena nebo muz) nez jsem si vzdy vypocetla sama. Taky nechapu proc je tam hodina narozeni, to by na to nemelo mit vliv. Zkousela jsem je i ruzne menit a pocitalo to porad stejne. dik.
« Poslední změna: 12. Únor, 2010, 14:46:09 od Nena » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 12. Únor, 2010, 14:46:26 »

Pod počítadlem je odkaz a ty další čísla podle mě vůbec nejsou ty klasická čísla, které si myslíš/myslíte, ale uplně něco jiného.
Zaznamenáno
Honza#4
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 13. Únor, 2010, 19:03:54 »

To třetí číslo mi taky nesedí.

Edit:
Tak už jsem na to asi přišel. První číslo je číslem roku narození, druhé je číslem měsíce narození. Třetí číslo v tomto výpočtu není třetím číslem, které jsme počítali např. na Silvestru 2008. Ming Gua se podle níže uvedených odkazů počítá podobně jako číslo roku narození, ale pro ženy se používá jiný vzorec výpočtu než pro muže. Pokud vyjde výpočtem číslo 5, potom se použije pro muže 2 a pro ženy 8.

Ještě přidám pár odkazů, co jsem narychlo našel:
http://www.classic-feng-shui.com/ming-gua.html
http://www.qiplus.com/index.php?p=mgcalc
http://www.tabithamiller.com/minggua.htm
« Poslední změna: 13. Únor, 2010, 19:40:28 od Honza#4 » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Září, 2011, 13:29:16 »

Chtěla jsem si vypočítat, co je moje Krystinka za prvek, ale tenhle výpočet se mi moc nelíbí- Pamatujete si někdo ten, který se počítá z data narození???
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Září, 2011, 15:03:20 »

Promin El mou zvedavost, ale uz mi to proste neda - ona se tva dcerka opravdu jmenuje "Krystinka" a ne "Kristynka"? Ani jsem nevedela, ze takove jmeno existuje... Dik! Zel s vypoctem neporadim...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Září, 2011, 16:23:08 »

Ne, protože ani přes Ministerstvo ta vyjímka nešla dát Sad ale píšu ji tak..
Zaznamenáno
Vladan
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 15. Říjen, 2011, 21:18:07 »

Chtěla jsem si vypočítat, co je moje Krystinka za prvek, ale tenhle výpočet se mi moc nelíbí- Pamatujete si někdo ten, který se počítá z data narození???

Ahoj,

jestli se nepletu. Posčítáš jednotlivé číslice z celého čtyřmístného roku narození, dokud nemáš na konci jedinou číslici 0-9. No a ten výsledek odečteš od čísla 11 a máš to hlavní číslo, co hledáš. Raději to tu nebudu komplikovat jen s posledním dvojčíslím, bo 20.století a 21.by používalo jinou konstantu, od které by se to odečítalo. Ten první postup je univerzální.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 16. Říjen, 2011, 00:47:37 »

Já myslela ten výpočet z celýho data narození..
Zaznamenáno
Jaru
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 17. Říjen, 2011, 11:00:05 »

Ahoj, do přílohy dávám návod, jak vypočítat všechna 3 čísla.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení