Stran: [1] 2 3 ... 9
  Tisk  
Autor Téma: Homosexualita a makrobiotika  (Přečteno 16765 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 16. Únor, 2010, 18:29:04 »

Tohle téma je pro mě jedno z mnoha na které jsem v MB narazil a nevstřebal.

Pamatuji se, že v jedné knížce (bohužel si nejsem jistý, jestli od J.Průchové, nebo M.Kushiho) bylo pár odstavců o homosexualitě jakožto o nerovnováze energií, která vznikla špatnou stravou (jak jinak) a správnou úpravou v rámci MB není problém ji dostat do "normálu".
Z toho jsem pochopil, že MB chápe homosexualitu jako nemoc, kterou je potřeba léčit. Já homosexualitu chápu jako jinou možnost a vůbec ne jako nemoc, ale uvědomuji si, že z hlediska konceptu sil jin-jang je to opravdu nerovnováha.

Mám několik přátel, kteří jsou homosexuálního zaměření a dlouho jsem přemýšlel o tom, jestli se s nimi mám bavit o tom, že je možnost je "napravit". Nakonec jsem o tom z jedním z nich diskutoval. Jeho názor byl předvídatelný- své sexuální zaměření chápe jako součást své identity a vůbec nepřemýšlí o tom, že by se mohl "předělat" na heterosexuála, necítí to jako nerovnováhu energií, i když uznává, že je z hlediska ostatních v menšině.

Docela by mě zajímal Váš názor.
Chápete homosexualitu jako nemoc, nebo jako něco, co je potřeba harmonizovat ?
Znáte někoho, kdo je homosexuálního zaměření a praktikuje MB ?

Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 17. Únor, 2010, 10:31:34 »

já ti nevím..
mě se to jako nemoc nejeví..
kdyby mi někdo řekl, že předělá mou orientaci z hetero na homo, tak bych nechtěla
proč by to měli ti lidé chtít naopak?
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 17. Únor, 2010, 10:45:24 »

ti lidé..... Smiley Rakwičko, ty člověče Grin a proč bys nechtěla být na ženské? Grin Grin
Zaznamenáno
Emina
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Únor, 2010, 11:21:57 »

Ja si tiež pamätám, tú informáciu o homosexualite, v tej chvíli som sa nad ňou pozastavila. Nám do hláv vtĺkali, že je to normálne a človek sa s tým narodí...nikdy predtým som nepochybovala o tom, že je to inak...
Môj názor  (nie som odborník na jin-jang) , že záleží aj na tom, ako „hlboko“ u nich v rodine siaha homosexualita ( či napr. aj jeho otec nebol homosex. orientovaný a oženil sa  preto, lebo s a to patrí). V každom prípade je to asi beh na dlhé trate.
A čo sa týka tvojho priateľa homosexuála- sám píšeš, že jeho reakcia je predvídateľná. Ľudia s inou ako heterosex. orientáciou si viac ako iní museli prejsť  hľadaním svojej identity, zmieriť sa s ňou... a teraz, keď už má pocit, že je s tým zmierený, že to sám v sebe prijal, tak ty mu povieš, že je to choroba? A ak má priateľa (dlhodobé partnerstvo) tak zmena orientácie je vlastne zrušenie jeho vzťahu k človeku s ktorým žije...
Asi by som tiež nechcela aby ma niekto liečil zo vzťahu k svojmu partnerovi....

...podľa mňa by sa z hosexuality chcel liečiť iba ten, kto s ňou ešte nie je zmierený a samozrejme sa dostane v tej chvíli k takejto informácii.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Únor, 2010, 16:00:43 »

Citace
Emina : A čo sa týka tvojho priateľa homosexuála- sám píšeš, že jeho reakcia je predvídateľná. Ľudia s inou ako heterosex. orientáciou si viac ako iní museli prejsť  hľadaním svojej identity, zmieriť sa s ňou... a teraz, keď už má pocit, že je s tým zmierený, že to sám v sebe prijal, tak ty mu povieš, že je to choroba?

Emina : Samozřejmě, že jsem mu neřekl, že je to choroba  Smiley , protože si to sám nemyslím, jen jsem mu předal informaci, co si o tom myslí jeden autor knihy o MB.
Nikdy jsem netrpěl homofobií, protože se sám se svými názory považuji za minoritu, takže mám tendenci s jinými minoritami sympatizovat a snažit se je pochopit. Nikdy jsem neváhal svým heterosexuálním kamarádům, kteří mají gaye a lesby za úchyly, poopravovat jejich vidění. Často jsou lidé ovlivněni stereotypním klišé, které pro zobrazování homosexuálů používají média - TV, filmy, atd....Znáte to dobře- gay je většinou vykroucená zženštilá figurka mluvící o oktávu výš a lesba nakrátko ostříhaná mužatka v maskáčích.

Jde o to, že jsem v případě homosexuality přejal současné vysvětlení západní vědy, že je to vrozená dispozice. Když jsem se, ale začal zajímat o MB, brzo jsem zjistil v kolika případech se "věda" mýlí a proto jsem znovu začal přemýšlet i o tomto tématu.
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 18. Únor, 2010, 07:10:28 »

"Veda" nám radí, že sa máme zmieriť s cukrovkou, žiť s alergiou a homosexualita mi pripadá tiež z tohto súdka. Myslím, že je to nerovnováha, ale či je možné vyrovnať ju za jeden ľudský život ? Jej korene isto siahajú aspoň o generáciu dozadu. Mám pocit, že homosexuáli k makro tak netiahnu,  skôr k iným smerom.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Únor, 2010, 08:51:44 »

A co takhle bisexualita, na tu se makrobiotika dívá jak?  Grin
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Únor, 2010, 13:44:51 »

ti lidé..... Smiley Rakwičko, ty člověče Grin a proč bys nechtěla být na ženské? Grin Grin

hihi, já nevím, asi proto, že jsem šťastná takhle..
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Únor, 2010, 16:56:44 »

A co takhle bisexualita, na tu se makrobiotika dívá jak?  Grin

jakozto kovanymu heterosexualovi mi prijde, zes zde bohuzel trefila hrebicek na hlavicku a pokud nejaka rovnovaha existuje a ma byt dosazena, tak to nemuze byt stav, kdy chlap /pisu ze svyho pohledu/ rezignuje na zensky a ani stav, kdy se boji dotknout chlapa - nejde mi to pres pysky, ale prijde mi to logicky pokud mame hledat rovnovahu jako individua, s cimz si tak jsitej nejsem ... myslim, ze rovnovaha se da najit i v makroorganismu, kde jiste slozky jsou vasi terminologii jin a jine jang

Muzu pridat zkusenost z jedne party outdoor. Stav, ve kterym jsme tam byli byl fantastickej, samozrejme byla k tomu potreba chemie. Vsichni kmen dohromady. Z cisterny tam tekla voda a pod cisternou bylo bahynko. Samozrejme, kdyz jsou lidi jak deti, tak si s tim bahnem zacnou hrat a posleze ho po sobe patlat. No a prisel ke me takovej dreadatej kluk a strasne nesmele, jak to tak z cloveka pada, se me zeptal, jestli mi muze to bahno naplacat na zada. Jasne ze jo... takze zacal brat to bahnoa kreslit mi po zadech a muzu vam rict, ze to byl FAKT MASAKR ZAZITEK. Opravdu intimni zalezitost. Strasne prijemny, kdyz na vas vybafne neco hezkyho ze strany, kde byste to necekali. Tim to skoncilo, opet jsem ve svem pocitove homofobnim stavu; kdy racionalni mozek krici, jake jsem to ale konzervativni pako.

Na to, co je homosexualita, nazor nemam. Ale neverim, ze je cokoliv jen nemoc, nebo geneticky dana vec. SR tady hraje vyznamnou roli a vim, ze kdyby treba me neco v zivote brutalne vykolejilo, tak ze mam energii na to stat se 100% buzikem.
« Poslední změna: 22. Únor, 2010, 21:26:07 od La Tibor » Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Únor, 2010, 17:28:45 »

Moje úvaha z hlediska teorie jin/jang:

Hledání rovnováhy je často popleteno ve smyslu:

"udržuji si rovnováhu svých energetických příjmů/výdajů svého fyzicko+metafyzického těla"

Zatímco by to mělo spíše být (a v praxi zdá se že je):

"udržuji si rovnováhu svého fyzicko+metafyzického těla vůči okolnímu prostředí"

Pořádně jsem si to v hlavě ještě nepromýšlel, ale z prvního závěru by opravdu měla vycházet např. bisexualita.

Zatímco z druhého vychází něco více unikátního:
Konstituční základ daný narozením a pak jeho následné přitahování/odpuzování s dalšími jedinci (podle zákonů jin/jang).
Pokud by se obecně řeklo, že konstitučně jsou muži více jang a ženy více jin*, tak by se mohli teoreticky přitahovat a homosexualita by byla chápána jako odchylka od "obecného standardu" a jestli jej nazvat nemocí a nebo "rajskou hudbou proměnlivosti Všehomíra" či jakkoli jinak radši přenechám na jiné Grin

* pro znalé: zjednodušuju, ono je to nakonec opačně - obecně je muž uvnitř více jin a žena jang a tím pádem jsou přitahováni k potravě opačné energie, která jim teprve tvoří jejich denodenní kondici, ale v tomto příkladě je to asi jedno
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 22. Únor, 2010, 20:54:50 »

Líp než La Tibor bych to nenapsala. Přesně pro tohle jsem se ptala Rakwičky, proč by nechtěla být na ženský, protože si myslím nebo cítím nebo co já vím...
nikdo neví, proč v tom kterém z nás převládá mužská či ženská složka, a zkušenost mi potvrzuje, že se to v průběhu života mění. Jde jen o to, přijmout, že v sobě máme obé. Mít se rád, takový-á, jaký-á jsem a cítit se vcelku. Podle mě může člověk dojít do stadia, kdy na pohlaví nebude záležet, protože, když připustíme, že sex lze překročit, tak jedině do lásky, která obsáhne vše.
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

0 0
« Odpověď #11 kdy: 22. Únor, 2010, 21:45:34 »

"udržuji si rovnováhu svých energetických příjmů/výdajů svého fyzicko+metafyzického těla"

Zatímco by to mělo spíše být (a v praxi zdá se že je):

"udržuji si rovnováhu svého fyzicko+metafyzického těla vůči okolnímu prostředí"

Zda se, ze tu makrobiotika jaksi narazi na postmodernu a vymezujici se individualitu. Vsak taky tady na foru tipuju, kdyz by clovek udelal lingvisticky rozbor, se to hodne hemzi "ja, ja, ja".

Pokud je to to druhe, tak nemelo by to byt zduraznovano od zacatku? Nebo je to jakysi vyssi level, ze nejdriv se clovek nauci ladit sam sebe a pak i sebe s okolim. Tak by to davalo vic smyslu ohledne deni na foru, ale me se nejak nezda.

Ano, z toho prvniho vyplyva bisexualita, z toho druheho pokora s tim, ze clovek je tim, cim v dane chvili ma byt.

Jinak si vzpominam na jednu sci-fi povidku, ktera byla docela vtipna.

Nekdy v budoucnosti ziji spolu v komunite-rodine vzdy 2 chlapi a 3 zenske, nebot vedci zjistili, ze je to optimalni pomer. Jednoho dne pri experimentu se strojem casu se tam dostane clovek z nasi doby. Nejak osuka tu jednu zenskou a cely vedecko-socialni projekt 3+2 se v plne krase na zaklade tohohle rozpadne.

Nevim uplne jestli se to sem hodi, ale mam pocit, ze od stolu se tyhle veci nevymysli. Opravdu je potreba experimentovat ve vsem (skoro ve vsem) a vubec nejlepsi je proste rozrusit realitu a cekat, co k cloveku prijde IMHO. Jak ten dreadatej chlapik. A co funguje, toho se drzet. Co nefunguje - s litosti, bolesti a odvahou opustit.
Zaznamenáno

La Tibor
Sr. Member

0 0
« Odpověď #12 kdy: 22. Únor, 2010, 22:02:05 »

Ted me napadlo, jak ctu interpretaci Gandhiho, ze z prvniho mozna vyplyva spis asexualita.
Zaznamenáno

Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 23. Únor, 2010, 07:49:19 »

Akosi ma zjemnení muži, hákliví na svoj účes nepriťahujú. Niečo mi hovorí, že nebudú dobrí vodcovia svorky a ochrancovia.  Tibor, myslíš že na dredatom človeku ťa priťahoval skôr mužský princíp alebo ženský ? Že keby ťa jemne plácala žena, bolo by to horšie ? Ja sa snažím vyberať si to čo ma najviac priťahuje. To čo ma pritahne len na chvíľu a potom nie, je síce jemný prchavý príjemný zážitok ale nie ako celoživotný princíp, vedúci k šťastnému harmonickému životu. Dlhodobo by ma neuspokojoval a ja hľadám dlhodobý vzťah, u takého človeka dokonale poznám jeho vnútro. Záleží na miere prežitku, už vidím neona ako tu kombinuje a žiada vysvetlenie, kde je tá miera. Mieru určuje dlhodobá udržateľnosť a také homosexuálne vzťahy nie sú.
Strava je dnes chaotická, muži ktorí jedia sladkosti a ovocie  sú síce príjemní svojou jemnosťou, duševným rozjímaním, nikto im to neberie, ale do akej miery sú mužmi ? /Ženy podobne./
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 23. Únor, 2010, 08:57:04 »

Citace
Ted me napadlo, jak ctu interpretaci Gandhiho, ze z prvniho mozna vyplyva spis asexualita.

A nebo taky sexualita na všechno co se hýbe/nehýbe.. proč se omezovat na lidi, když už harmonie, tak pořádná Grin
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 9
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení