Stran: 1 ... 6 7 [8] 9
  Tisk  
Autor Téma: Homosexualita a makrobiotika  (Přečteno 17437 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
sahaw
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #105 kdy: 09. Září, 2011, 22:24:47 »

El: Pro zdraveho cloveka to nejsou vymluvy proc nejit na MB,ale spis se mu zda zbytecne davat cas a penize do neceho co nepotrebuje. Pochopitelne az mu treba alergie zacne vadit vic,tak zmeni nazor. Pak,kdyz uz bude nemocny a bude se vymlouvat,ze to nejde,protoze je to drahe atd,tak to jsou pak vymluvy. Jen jsem odpovidal na to proc se trapi s alergiemi,kdyz muzou prejit na MB. Duvod je jasny,protoze alergie jsou pro ne mensi problem nez prejit na MB.

PS: Ten student nejsem ja.Jen vim jak premysleji.Smiley
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #106 kdy: 09. Září, 2011, 22:37:20 »

Já teda taky moc nechápu tu otázku peněz, dřív jsem za jídlo utratila téměř o polovinu víc než utratím dnes za MB jídlo. A to nakupuji obiloviny jen v bio kvalitě, luštěniny občas v bio a zeleninu teda normální a nebo vypěstovanou, ale ta je jen sezónní. Zelenina základní (mrkev, petržel, celer, zelí, kapusta, řepa, kedlubna....atd.) je velmi levná oproti plodové zelenině (rajřčata, okurky, papriky), které nakupují ne MB lidé a to nemluvím o různých jogurtech, máslech, pomazánkových máslech, salámech, sýrech, masu a různých pochutinách......prostě je to nesrovnatelný rozdíl a to ve prospěch MB Wink A jak říká El, větší částky za řasy, sojovku, miso, umeocet apod. padnou jen jednou za např.3 měsíce (kupuji 1l balení) a to není nic hrozného.....
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #107 kdy: 10. Září, 2011, 08:43:41 »

Sahaw-  ukaž mi někoho kdo dnes nemá žádnej zdravotní problém... Wink
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #108 kdy: 10. Září, 2011, 17:59:09 »

El, nemocní jsou dnes všichni i děcka, ale můžeš jim vykládat a předkládat a vysvětlovat, stejně si melou svoje ...a to ŽE TO Z JÍDLA PŘECE NEMŮŽE BÝT..Moje sestra má desetiletýho kluka, už od mala má problémy s ušima - záněty, zalehlé, výtoky, hůře slyší- ale moje milovaná sestra i když vidí na mě, že mi MB pomohlo, tak stále mele že on to má dědičné a hotovo ( jsme tři sourozenci a všichni tři jsme nedoslýchaví - každý jsme k tomu přišel jinak ale do finále jsme hluší jak polena) a stále ho cpe jogurtama, pribiňákama, sýrama, šunčičkou, koláče, rohlíky, kuřecí maso - na zeleninu se jen podívá a je mu zle. A toto vše završí oplatkama a zmrzlinou a bonbónama a dvouma litrama mlíka denně. Ale ono to opravdu z jídla není. A ti doktoři jsou úplně pitomí, protože za to můžou oni, že ještě nepřišli na to co mu vlastně je. No a tento model je téměř v každé rodině  a nejen v čechách a na moravě. Ostatně, pokud si dobře vzpomínám, také jsem na této stravě bohužel vyrostla, jen jsem měla ještě to štěstí, že v době mého mládí byl jeden druh jogurtu a to ještě myslím tak jednou týdně. Naštěstí ty hrozný sra... co se vyrábí teď tehdy nebyly. To bych možná už ani teď nepsala tento elaborát  Wink
A jinak souhlas s Nufkou - za jídlo utratím daleko méně než dříve, což mi ale neMB  nevěří
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #109 kdy: 10. Září, 2011, 18:57:11 »

Tak jo.Tezko presvecim nekoho z Vas,ze clovek(student,chudi,...),ktery utrati 300kc mesicne za jidlo(brutalne nezdrave) rekne,ze jidlo MB je pro nej drahe. Taky tezko Vas presvecim,ze vetsina lidi se ridi podle ceny potravin a je jim jedno co v nich je,protoze ten argument o penezich vychazi prave z toho postrehu.

El: Urcite vsichni lidi na svete  maji zdravotni problem(geneticky,chronicky,obcasne,telesne,fyzicky..),ale je dulezite jak se citi lide. Kdyz clovek citi,ze je zdravy,tak nemusi hledat nejake reseni. Jeste jsem neprocetl cele forum,ale mam pocit,ze nez clovek se dostal k MB,tak uz jedl zdravou vyzivu(vegan,...) a nebo resil zdravotni problemy,ktera moderni medicina na nic neprisla. Chvilku jsem stravil casu presvecim sve zname,aby presli na lehci a zdravejsi stravu,tak jsem si vsimal proc to odmitaji.

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #110 kdy: 10. Září, 2011, 20:41:02 »

Já tohle všechno znám  Wink a už dávno se nesnažím nikoho přesvědčovat... protože to nemá smysl.. sama mám všechny tyhle popsané případy ve svém okolí a rodině...
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #111 kdy: 11. Září, 2011, 09:28:03 »

sahaw: Souhlasím s El, respektive s tím co psala o výmluvách. Nějak nechápu tuto diskuzi a ještě pod tímhle tématem.

Pokud to chceš vyzkoušet, tak to zkus! Nepotřebuješ kurz, ani drahé potraviny. Pokud začneš, tak Ti spousta lidí z fóra (těch trpělivějších) ráda poradí.

Jen upozorním na jeden z mnoha Tvých protimluvů- "Odepirat si vsechny lakadla.Utratit najednou hodne penez." - právě když si odepřeš "lákadla" zbyde Ti víc na ty "drahé" zdravé potraviny. Ještě mě pobavila zmínka o 300 Kč za jídlo na měsíc, což je něco víc, jak 10 Kč na den. Nnnooo, pokud nejsi samozásobitel s vlastním políčkem a zahrádkou, tak pak možná návštěvník, který byl seslán strojem času z minulosti. Ano, před dvaceti lety se za tuto sumu dalo v pohodě vyžít. Ale dle Tvého pravopisu a stylu psaní hádám, že Ti moc přes dvacet není (předem se omlouvám za tuto poznámku, ale z některých zmrzačených tvarů slov je mi opravdu smutno).

Dnes- opravdu pochybuji, že se plnohodnotně najíš za 10 Kč, pokud se nechceš oddělat několika rohlíky denně. Anebo hlídkovat u kontejnerů supermarketů, což se taky samozřejmě dá. Jednou jsem byl na návštěvě jednoho drážďanského squatu a tam to tak praktikovali. "Zachraňovali" potraviny, které velkoprodejny likvidují z důvodu končící lhůty spotřeby. Problém je, že v takovém případě se dost zúžuje výběr a taky tím moc nepodpoříš místní producenty, kteří se snaží nenechat se cenově vydírat a nabízejí své zboží mimo tyto velkoprodejny.

A co se týče přesvědčování kohokoli- nemá to smysl, každý svého štěstí (neštěstí) strůjce. Držím palce sahaw.

Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #112 kdy: 11. Září, 2011, 10:08:22 »

pozorovatel: Jen jsem odpovidal na to,ze El nechape proc lidi s alergiemi neprejdou na MB.Ja jsem udal nektere duvody(vymluvy) proc lidi nepospichaji s tim.Pochopitelne jsem to svym psanim a mluvou zmrzacil a vypadalo to,ze clovek uvada vsechny duvody najednou a ne ze si clovek vybere jen jeden. Mozna ty duvody(vymluvy) zni strasne detinske a hloupe,ale kdyz je clovek o necem silne presvecen,tak jede stale sve a sve.Smiley

Neustale pracuji na tom,abych zlepsoval svuj pravopis a mluvu,ale nejak se mi to nedari.Snad se to casem zlepsi.

Do jednoho komentare o 300kc jsem napsal do zavorky brutalne nezdrava,tak jsem myslel,ze bylo vysvetleno,kde clovek se nestravuje zdrave. Pro upreseni: Cinske polevky,placky z mouky,knedliky,chleba s horcici,...

Levaci byli jeste prednedavnem predelavany na pravaky,protoze to bylo divne. A pred hodne dlouhou dobou zas byli vytlacovani ze spolecnosti,protoze se to bralo jako nemoc. Proste to bylo proti prirode. Spis to bylo kvuli tomu,ze lidi byli o necem presveceni. Pak je otazka jestli je homosexualita nemoc a nebo jen normalni vec jako byt levak.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #113 kdy: 11. Září, 2011, 11:36:01 »

sahaw napsal - Kdyby skutecne makrobiotika fungovala jako lek,tak by tisicovky lidi na svete presli hned na MB.

a já reagovala příspěvkem o alergii , proto se nám to téma zvrhlo  Wink
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #114 kdy: 11. Září, 2011, 11:37:44 »

sahaw napsal - Kdyby skutecne makrobiotika fungovala jako lek,tak by tisicovky lidi na svete presli hned na MB.

a já reagovala příspěvkem o alergii , proto se nám to téma zvrhlo  Wink
Smiley

PS: Oprava vety: Kdyby skutecne makrobiotika fungovala jako lek na homosexualitu,tak by tisicovky lidi na svete presli hned na MB. 

V celem v tom prispevku jsem se bavil o homosexualite a i ten nazev topic homosexualita a makrobiotika,ze mi nedoslo,ze nekteri budou brat,ze mluvim,ze MB nefunguje jako lek na jine nemoce.  Beru,ze to tedy za ukoncene. Omlouvam se za to chybejici slovo.
« Poslední změna: 11. Září, 2011, 19:14:56 od sahaw » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #115 kdy: 22. Září, 2011, 16:44:18 »

Ja nemam problem verit ze makrobiotika pomuze s alergii a spoustou dalsich nemoci. O tom ale tahle diskuze neni.
Uz jste ale nekdo nekdy opravdu slysel o pripadu homosexuality "vylecene" makrobiotikou?
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #116 kdy: 22. Září, 2011, 17:04:02 »

Tady je prispevek z jineho makrobiotickeho fora. Vlakno zacal gay makrobiotik, ktery chce doporucit Kushiho knizky svym pratelum a rodine, ale nechce doporucit ty starsi, ktere sam cetl, protoze jak rika, nektere jsou plne bigotnosti a ignorance, co se tyka pohlavi a sexuality. Proto se pta jestli nekdo necetl neco novejsiho, kde se tyto predsudky nevyskytuji.

Autor vlakna je moderatorem fora, coz nemusi nic znamenat, ale naznacuje to ze je asi celkem oddany makrobiotice.

Do diskuze odpovedel nekdo kdo evidentne spise s takovymi nazory souhlasi. Autor vlakna s nim na toto tema diskutuje a mj. rika ze ji vyvazenou MB dietu a je stale 100% homosexualem.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #117 kdy: 22. Září, 2011, 17:13:16 »

Dalsi clanek na tema gayove a MB. Jedna se o studii kde homosexualove nakazeni AIDS zacali jist makrobiotiku, coz vyrazne zlepsilo jejich imunitni system. Ale ani zminka o "vylecene" sexualite?
« Poslední změna: 22. Září, 2011, 17:14:54 od torquiose » Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #118 kdy: 23. Září, 2011, 01:33:26 »

torg- nejde o výléčení homosexuality, ale o "prevenci"... alespoň tak to chápu já..
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #119 kdy: 23. Září, 2011, 11:01:25 »

Prevenci? Takze kdyz dospely bude jist v extremu jin nebo jang tak se podle tebe na stara kolena muze stat homosexualem? A naopak? Pokud budu jist MB, tak se takova pravdepodobnost snizuje? Nebo to podle tebe funguje jen do urciteho veku? Nebo jak?
« Poslední změna: 23. Září, 2011, 11:04:21 od torquiose » Zaznamenáno

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení