Stran: 1 ... 7 8 [9]
  Tisk  
Autor Téma: Homosexualita a makrobiotika  (Přečteno 18206 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #120 kdy: 23. Září, 2011, 11:27:43 »

Torg-

Takhle jsem to nemyslela. Tak já to trošku rozvedu.
Myslela jsem spíš období prenatální a ranné dětsví a určitě ne tak, že za tohle může jen strava. Faktorů je určitě mnoho. A spíš bych to vyjádřila jako extrémní výkyv(u muže do jinu), který může vzniknout z mnoha důvodů.. a zrovna strava tohle umí dobře vyrovnat..
Tím, ale nechci říct, že u všech a vždycky- aby to co píšu nebylo brané jako nějaké dogma.
A každopádně mě homosexuálové nevadí...

Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 85Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #121 kdy: 23. Září, 2011, 20:27:15 »

Souhlasím s El, taky to takto nějak chápu, i když .... podle této teorie by další generace byla převážně čtyřprocentní. Tak nevím. Jinak, mě to vždy trošku nadzvedlo ze židle, že Kushi je v tomto tak nekopmpromisní, je to vlastně jediné, co mě na MB zaráželo. I když, kdo ví jak to vlastně je. Roll Eyes
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Grin-O
Host
0 0
« Odpověď #122 kdy: 26. Září, 2011, 12:41:29 »


Podle mě může člověk dojít do stadia, kdy na pohlaví nebude záležet, protože, když připustíme, že sex lze překročit, tak jedině do lásky, která obsáhne vše.

Z mého pohledu xylda touto větou obsáhla podstatu brouka (a víc jak tohoto šestinohého mikrokosmu).
Homo-sexualita či hetero-sexualita, obě stejně člověka přivádí k prožitku lásky.
A co je víc?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
*****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 804Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #123 kdy: 27. Září, 2011, 19:02:20 »

I ja to tak vidim, Grin-O.

V podstate tahle debata zacala kolem toho ze pi Pruchova nebo Kushi tvrdi ze homosexualitu lze snadno "vylecit" makrobiotikou. Nakonec jsme se tu vlastne vsichni shodli ze ne, at uz nase nazory proc homosexualita existuje a co si o tom myslime jsou jakekoliv.
Zaznamenáno

agarek
Host
1 0
« Odpověď #124 kdy: 28. Září, 2011, 11:49:56 »

Citace
V podstate tahle debata zacala kolem toho ze pi Pruchova nebo Kushi tvrdi ze homosexualitu lze snadno "vylecit" makrobiotikou.

Nevím, zda Průchová či Kushi tvrdí, že lze homosexualitu vyléčit pomocí mb "snadno", to jsem od nich nikdy nečetl ani neslyšel a přijde mi to nadnesené. polemika je o tom, zda lze změnit sexuální orientaci pomocí změny jídelníčku, či nikoliv.

Nicméně sexuální orientace a zvláště homosexualita je natolik komplikované téma, že se k tomu těžko můžeme nějak fundovaně vyjadřovat. Při té hrstce makrobiotiků v Čr v řádu několika set až maximálně, s přivřením obou očí, několika tisíc, když hodně polevím v nárocích o tom, kdo ještě je a kdo již není makrobiotik a potom mezi nimi hledat nějakého homosexuála, přitom by byl optimální vzorek třeba jedna stovka homosexuálů, která po dobu 15-20 let praktikuje korektní makrobiotiku a následovalo by vyhodnocení, to je takřka nemožné, takovýto vzorek lidí mít k dispozici a po takto dlouhou dobu je nějak seriózně vědecky pozorovat, zkoumat, vyhodnocovat s jejich souhlasem.

Navíc u homosexuálů je vírero komplikací, já když si představím svou heterosexuální orientaci a zkusím si představit sex s mužem, je mi to velmi odporné. z druhé strany znám muže i ženy, kteří se hlásí k homosexuální orientace a přitom žijí mnoho let v manželství s partnerem opačného pohlaví, mají své děti atp. I tohle situaci komplikuje, nehledě na to, že těžko soudit co a kdy ovlivňuje sexuální orientaci.

Já netvrdím, že o tom Kushi nebo Průchová nikde nepíše, ale ve svém zájmu bych chtěl poprosit o název knihy a stranu, kde se o tom píše, abych si to mohl přečít v celém kontextu.

Nicméně chápu, že změna orientace, stejně jako změna krevní skupiny, či snad otisků atp., že to jsou velmi zajímavé zprávy, informace. To, že to vyvolává kontroverze, tomu se ani trochu nedivím. Já můžu jen napsat, že mb se věnuju deset let a několik let to byl hodně pozvolný přechod, takové šudlání a ty změny, které u sebe vidím po psychické i fyzické stránce jsou obrovské a rozhodně nemám pocit, že tyto změny jsou u konce.

Když jsem chodil k psychiatrovi s depresema, rvali do mě spoustu prášků a říkali mi, že musím dozrát, roky šli a nic, problémy se prohlubovali a když jsem se pár let věnoval mb, problémy ustupovali a najednou jsem dozrál? Jestli může mít změna stravy vliv na sexuální orientaci, to nevím, vliv na psychiku určitě a ne malou. Píšu to proto, že si myslím, že sexuální orientace může souviset i s psychikou.

Pokud snad změna stravy může změnit i orientaci, tak to nevylučuju, ale muselo by to být za mnoho let korektní makrobiotiky a těžko bych si myslel, že u každého homosexuála. Může to mít vliv na snížení promiskuity, střídání partnerů i závislost na sexu a i časté střídání partnerů je svým způsobem nemoc, ale zda i vliv na orientaci, to nevím, podstatné je, že to může mít vliv na volbu partnerů, partnerek.

Vzhledem k tomu, že se v mb komunitě pohybuju nějaký ten pátek, znám muže, které na začátku mb a před mb přitahovaly statné, buclaté ženy s velkými prsy a dnes preferují štíhlé ženy s menšími ňadry, to že má mb takový vliv i na volbu partnerů, partnerek, na přitažlivost, to já považuju za určitý náznak toho, že změny díky stravě  mohou být opravdu výrazné i v sexuální oblasti.
« Poslední změna: 28. Září, 2011, 11:53:09 od agarek » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
*****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 804Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #125 kdy: 01. Říjen, 2011, 15:32:42 »

Co se tyka te snadnosti, tak to je mineno v souvislosti s uvodnim prispevkem od pozorovatele:
Citace: pozorovatel
Pamatuji se, že v jedné knížce (bohužel si nejsem jistý, jestli od J.Průchové, nebo M.Kushiho) bylo pár odstavců o homosexualitě jakožto o nerovnováze energií, která vznikla špatnou stravou (jak jinak) a správnou úpravou v rámci MB není problém ji dostat do "normálu".


Ke zdroji a kontextu:
Bohuzel pozorovatel v uvodnim prispevku rika ze si nepamatuje kde to cetl. Snazila jsem se vyhledat kde je toto tvrzeno. Podle tohoto prispevku, to vypada ze by se mohlo jednat o knihu "Co k Vaší škodě neprošlo cenzurou" od Pruchove, kde udajne tvrdi ze "za homosexualitu může strava v těhotenství matky a že homosexualita je nemoc léčitelná mb".
Evidentne stejny autor prispiva tentyz den i zde, kde dokonce tvrdi, ze Pruchova v teto publikaci rika ze "Homosexualita je podle ní makrobiotikou léčitelná a je to nemoc, která nesmí být tolerována společností." Pokud nekdo tuto knihu vlastnite, treba budete moci verifikovat nebo poskytnout kontext. Ano, vim ze autor je nepriznive postaven k MB jako takove, uvadim to zde jen proto abychom vypatrali, jak to vlastne s temihle vyroky je.

Dale jsem nasla tento dokument od Pruchove. Vypada to ze se jedna o uryvek z knihy "JISTOTA,
jak řešit neřešitelné
a léčit neléčitelné". Cituji:
Citace: Pruchova
CHOROBY, KE KTER¯M PŘISPÍVÁ
STRAVA V LEVÉM SLOUPCI
Zhoubné kožní nádory, rakovina močového
měchýře, AIDS
Leukémie, rakovina jícnu, Kaposiho sarkom
Impotence, neplodnost, homosexualita,
poruchy a rakovina lymfatického systému,
snížená imunita
Epilepsie, horečky, cytomegalie, hemofilie,
toxoplazmóza
Záněty plic, rakovina prsu, rakovina
prostaty
Časté angíny a záněty, teplota, opary,
plísně, alergie, žaludeční vředy, diabetes,
neurologické problémy, teploty neznámého
původu
Bronchitidy, akné, výtoky, cysty, záněty
žlučníku, ledvinové potíže
Únava, průjmy, záněty pánviček ledvin,
záněty močového měchýře, záněty horních
cest dýchacích, ekzémy

Podle rejstriku je tam toho na tema homosexualita vice na str.82.

Co se tyce Kushiho, tak opet zde (psano makrobiotikem gayem) jsem nasla tohle:
Michio Kushi, published in 1977 and re-issued in 1982.

Introduction: The Degeneration of Modern Man
p.2) "Endless Disorder in Sexual Behavior"...."homosexual, bisexual and group sexual practices are increasing without end. The relationship between man and woman is the fundamental unit of society. . .When it loses its natural order, the future of the human species is at stake."

He continually (in the books I have read) presents the heterosexual relationship as the highest ideal, and any deviation as a sickness -- a long outdated idea. As we know, modern psychologists now concur that homosexuality is natural and healthy, and attempts to cure or repress it are damaging to the individual. Another book which takes a negative attitude towards feminism and homosexuality is "Michio Kushi On the Greater View".


Citace: agarek
Nicméně sexuální orientace a zvláště homosexualita je natolik komplikované téma, že se k tomu těžko můžeme nějak fundovaně vyjadřovat. Při té hrstce makrobiotiků v Čr v řádu několika set až maximálně, s přivřením obou očí, několika tisíc, když hodně polevím v nárocích o tom, kdo ještě je a kdo již není makrobiotik a potom mezi nimi hledat nějakého homosexuála, přitom by byl optimální vzorek třeba jedna stovka homosexuálů, která po dobu 15-20 let praktikuje korektní makrobiotiku a následovalo by vyhodnocení, to je takřka nemožné, takovýto vzorek lidí mít k dispozici a po takto dlouhou dobu je nějak seriózně vědecky pozorovat, zkoumat, vyhodnocovat s jejich souhlasem.

Nicmene nemoznost verifikace evidentne pro nektere lidi neni problem.

Citace: agarek
Jestli může mít změna stravy vliv na sexuální orientaci, to nevím, vliv na psychiku určitě a ne malou.

A nemyslis si ze to plati zrovna tak obracene? Ze psychika ma vliv na volbu stravy? Myslis si opravdu ze deprese je proste 100% fyzicka zalezitost? Co kdyz je to treba i tak, ze sis necim prosel, a ruku v ruce se zmenami psychickymi, byly i zmeny jidelnicku? Ze uz si nemel potrebu pit, jist nezdrave atd, coz jsou uniky?


Citace: agarek
Vzhledem k tomu, že se v mb komunitě pohybuju nějaký ten pátek, znám muže, které na začátku mb a před mb přitahovaly statné, buclaté ženy s velkými prsy a dnes preferují štíhlé ženy s menšími ňadry, to že má mb takový vliv i na volbu partnerů, partnerek, na přitažlivost, to já považuju za určitý náznak toho, že změny díky stravě  mohou být opravdu výrazné i v sexuální oblasti.

To jaksi naznacuje, ze pritazlivost k "buclatym zenam s velkymi prsy" neni normalni, a MB to "srovnala". Zda se mi docela zajive ze rikas ze znas "takove muze", tedy mnozne cislo. Vetsina muzu co ja znam, jsou pritahovani s zenam stihlym (i kdyz si myslim ze prestiz rizena modou hraje roli). Proto by me docela zajimalo kolik takovych muzu kteri byli puvodne na baculky, vlastne znas?

V me zkusenosti jsou takoveto posuny jsou naprosto normalni a nedeji se pouze u makrobiotiku. Do nekoho ze zamilujes a ten clovek ma samozrejme urcite telesne charakteristiky. Pak si zacnes vsimat lidi kteri ti ho/ji pripominaji. Me treba ted pritahuje zrzavy kolega, a zrzave vlasy mi ted pripadaji sexy i u jinych muzu. Ackoliv kdyz jsem byla dite tak mi prisly osklive a dlouha leta jsem na ne proste mela neutralni nazor. Obdobne jsem mela obdobi kdy jsem se zajimala o jednoho muze indickeho puvodu, a v te dobe (a JEN v te dobe) jsem si vsimala Indu celkove. Pritazlivost k nemu ale nebyla vubec zalozena na jeho vzhledu/fyzicnu, to bylo spis minusem.
V pripade makrobiotika, je celkem vysoka pravdepodobnost (i kdyz ne 100%) ze bude pritahovan k makrobioticce nebo alespon nekomu pro koho je zdrava strava dulezita. K nekomu, s kym muze rezonovat. Pokud je pro nej MB hodne dulezita, a chodi na ruzne MB akce atd. je celkem pravdepodobne, ze mu nekdo z techto kruhu padne do oka. A je celkem pravdepodobne, ze takova zena bude stihla. A ty mensi prsa jsou prirozenym dusledkem stihlosti, i kdyz pravda, jsou vyjimky.
« Poslední změna: 01. Říjen, 2011, 16:04:15 od torquiose » Zaznamenáno

Malenka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 8Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #126 kdy: 21. Září, 2012, 20:02:38 »

Tohle me take velice zarazilo... Roll Eyes
 nejak se snazim tomu nevenovat neb bych pak zacala pochybovat o dalsich MB vecech a to v zadnem pripade nechci. Jsem homosexualni orientace a tak si jen delame s kamaradem gayem, ktery je MB legraci, ze snad se nepreorientujeme stravou a nerozejdeme se se svymi partnery...... nu, hloupost...
Zaznamenáno

Mějte se překrásně,

Malenka
Melkorka
Newbie
*
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #127 kdy: 21. Září, 2012, 21:55:24 »

Homosexualita je dána již při vývoji plodu, vyskytuje se v celé živočišné říši. Nejprostší a nejlogičtější vysvětlení je mocná přírada, daní jedinci jednoduše nemají genetickou výbavu vhodnou k šíření (prosím neberte to jako urážku, není to tak myšleno a ani by to tak nemělo být vnímáno) . Například by mohli zapříčinit nerozmanitost genofondu. Toto vysvětlení by podporovala i studie, dle které je zvýšený výskyt homesuxuálních jedinců v rodinách s velkým množstvím potomků (neznám odkaz na studii, říkal mi o ní brácha, neměla jsem tedy potřebu ověřovat pravdivost jeho slov).

Za zamyšlení však stojí i vysvětlení z knihy Koncept kontinua - důsledek výchovy a tedy možnost "léčení a vyléčení". Pro mě osobně by to mohlo být vysvětlení rozdílu mezi homosexuály, kteří se přes to stále cítí být mužem (u mužů) a ženou (u žen) a těmi, kteří se cítí býti spíše jako druhé pohlaví.

Osobně se přikláním k tomu, že není homosexualita jako homosexualita a je tedy třeba hledat její příčinu. Jednáli se o příčinu, jako je mnou první popsána, nelze než souhlasit s legislativou, že "homosexualita není nemoc".

Jen douška k části diskuse: Jsem student a chudý k tomu. MB je finančně mnohem, mnohem méně náročná než klasická strava (nejím ryby a ještě jsem neobevila potřebu kupovat řasy a miso - ale i když započítám toto, vyjde MB levněji).
« Poslední změna: 21. Září, 2012, 22:23:29 od Melkorka » Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
Calarien
Sr. Member
****
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #128 kdy: 24. Září, 2012, 15:38:51 »

Inu, nevím taky co si o tom myslet, každopádně Adelbert v Holandsku popisoval jak mnohokrát gayové po jeho konzultaci změnili stravu a skutečně se rozešli a našli si hetero partnery...tož nevím... Ale taky říkal, že víc jangoví homosexuálové se nezmění, jde o ty "jinové", kteří jsou víc flexibilní.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
*****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 804Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #129 kdy: 19. Říjen, 2012, 20:26:40 »

Je treba si uvedomit, ze byt gayem neni vubec snadne a mnozi gayove si to nikdy nepripusti a donuti se zit heterosexualne, protoze je to proste o hodne jednodussi a spolecensky prijatelne. Pokud se nekdo vydal na makrobiotickou konzultaci kvuli sve sexualni orientaci, tak z toho uz plyne ze ji videl apriori jako problem ( a to je pochopitelne, kdyz se podivate jak je s gayi zachazeno, ale neznamena to ze objektivne je neco spatne, pouze ze ten clovek sam sebe neprijima). Za tu konzultaci bez pochyby zaplatil nemaly peniz a tudiz jiste chtel aby "fungovala" a tudiz se tak zachoval. Zajimalo by me jak dlouho mu to vydrzelo a jak dlouho ho dany MB konzultant sledoval a jak objektivni byl v hodnoceni sveho uspechu. Vsichni do jednoho vidime realitu skrze prizma toho cemu verime a to do te miry, ze muzeme totalne ignorovat a nevidet co do tohoto obrazku nezapada.
Zaznamenáno

Calarien
Sr. Member
****
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #130 kdy: 21. Říjen, 2012, 17:51:30 »

Torquiose, v daném případě, který zmiňuju, se ti lidé léčili s nějakými chorobami, nepřišli na konzultaci kvůli orientaci. Adelbert je prostě varoval, že se může stát, že se jim změní orientace, což se pak i stalo, to jen pro upřesnění Wink
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**
Příspěvků: 74


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #131 kdy: 21. Říjen, 2012, 23:58:13 »

Takže možná ti flexibilní homo byli spíše bi.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
*****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 804Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #132 kdy: 22. Říjen, 2012, 22:22:13 »

Zrovna jsem nedavno premyslela nad rozdilem mezi puvodem homosexuality a bisexuality. Momentalne se domnivam, ze homosexualita, kde si je clovek jisty svoji (prevahovou) orientaci, se pravdepodobne rozhoduje do veku kolem 3 let. Co se tyka bisexuality, tak tam bych rekla ze je to otazka toho ze clovek je proste nekdy pritahovan nekym stejneho pohlavi, a neni to o tom pohlavi, ale o cloveku kterym je pritahovan. Prevahovou orientaci myslim to ze je rozdil mezi tim ze me treba docasne pritahuje dana zena, a tim ze bych se mela rozhodnou se zenou byt v nejakem trvalem partnerskem vztahu. To jsou dve uplne vzdalene veci.

Jinak nas vzdy pritahuje to co nejakym zpusobem bud nemame, nebo o tom nevime nebo to v nas neni vyvinute.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 7 8 [9]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení