Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: sirupy a slady  (Přečteno 4625 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kata
Host
0 0
« kdy: 02. Únor, 2007, 16:34:03 »

Jaké jsou vaše názory na rýžové, pšeničné atd. sirupy? Jaký je chemický a energetický rozdíl mezi nimi a obilnými slady? Je jasné, že jakékoli přeslazování čímkoli není na místě, jsou však sladidla makrobioticky přijatelnější a méně přijatelná. Kushi se staví odmítavě ke kukuřičnému sirupu, o ostatních sirupech jsem zmínky v jeho knihách nenašla. Průchová se párkrát zmiňuje o rýžovém sirupu jakožto přijatelném. Ptám se speciálně na sirupy, které mi chutnají mnohem víc než slady.
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Únor, 2007, 08:41:41 »

Sirupy jsou při srovnání se slady více jin, tak se upřednosťňují spíš slady. Kukuřičný sirup je relativně extrémně jin, což lze prakticky odvodit už z velikosti rostliny, která je zde srovnatelná s cukrovou třtinou, která je také extrémně jin.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Červen, 2008, 18:14:14 »

chtela jsem se zeptat, ohledne kukuricneho sladu(respektive teda sirupu)
Koupila jsem od Sunfoodu sklenici, kde na etikete byl velky napis Kukuricny slad, ale ve slozeni byl uveden kukuricny SIRUP!
tak jsem z toho zmatena, ve 100g je podil maltosy 36g a glukosy 22g. tak nevim, co to je.
Zaznamenáno

giorgino
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Červen, 2008, 18:58:49 »

kukuřičný sirup je takový průhledný, narozdíl od sladu, který je tmavý.. když si dáš kukuřičný slad a sirup vedle sebe, tak je krásně rozeznáš.. nevím jak u Vás, ale mě při větším množství kuk. slad jinuje srdce a následujících 10 dní mám doslova infarktové situace, takže radši dávám přednost sladu ječnému, který mi v neomezeném množství nic nedělá  Smiley
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Červen, 2008, 19:54:03 »

Diky za odpoved, ted mi to taky doslo, ze jsem ten kuk. sirup uz vlastne videla. je takovy uplne ciry, pruhledny.
Stejne me ale zarazi, ze na etikete je napsano Slad a ve slozeni Sirup (navic ta glukosa)?!
Zaznamenáno

Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Červen, 2008, 21:34:05 »

Lenko, naletěla jsem stejným způsobem jako ty. Když někdo objednává zboží telefonicky přímo ze Sunfoodu tak totiž předpokládá, že dostane to co chce. Když jsem tam pak volala, tak ještě dělali blázna ze mne a že prý je to nakonec jedno jestli slad nebo sirup. No, jak pro koho.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 10. Červen, 2008, 22:57:52 »

to je ale fakt drsny! jak to takhle muzou praktikovat (pritom takova solidni firma)
no ja to hned zitra pujdu reklamovat do obchodu, a at si to vyridej s dodavateli. Tohle prece neni jedno!
Zaznamenáno

milan
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 13. Červen, 2008, 23:51:47 »

slad a sirup jsou energeticky rozdilne.
Slad je pro telo daleko vhodnejsi, obsahuji vyrazne vice maltosy a dalsich polysacharidu, krom toho obsahuje ale i znacnou miru monosacharidu, zejmena pak glukosy.
Sirupy zpravidla obsahuji monosacharidy, hlavne glukosu, popr. fruktosu. Ostatnich sacharidu znacne mene. K vyrobe se pouziva enzymaticka degradace vyssich sacharidu i disacharidu. Sirup by se mel jen omezene, glukosa jde primo do krve.
Jak slad, tak sirup je delaji obdobne, u nekterych vyrob zalezi krom zpusobu pripravy obilovin i na case enzymaticke reakce. Proto nekteri vyrobci nazyvaji slady i sirupy a naopak.  Rozdil je ve sladivosti, ktera se udava v brixech (zjednodusene stupnice glukosy) a slozenim sacharidu.
Zaver: slady byvaji vyrazne tmavsi a mene sladsi (mensi obsah monosacharidu).
Sirupy maji obvykle 50-95% glukosy, popr. monosacharidu. Pravy slad by se mel delat hvozdenim z naklicenych zrn (avsak bez klicku). Pokud by se kukuricny sirup/slad delal z kukuricneho skrobu, mel by se nazyvat spise sirupem.
« Poslední změna: 14. Červen, 2008, 00:12:30 od milan » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 14. Červen, 2008, 12:07:46 »

Co je to hvozdeni ? Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 16. Červen, 2008, 06:09:22 »

hvozdeni je suseni sladu, aby mel lepsi vlastnosti a lepsi parametry.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 13. Září, 2012, 10:50:49 »

Ahoj,
pozor na javorový sirup, jen v létě, je extr. jin.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení