Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Kozí výrobky  (Přečteno 2180 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 21. Únor, 2010, 08:23:44 »

Kamarád trpí na astma, alergie, má ekzém.

Co si myslíte o zařazení kozích výrobků do jeho stravy? Pomohou mu s jeho problémy? Je takový třetinový makrobiotik, pouze vysadil uzeniny, maso, mléčné výrobky, během 10 měsíců díky této změně  zhubl ze 75 kg na 64 kg.

Díky za názory

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Únor, 2010, 09:29:45 »

Ahoj,

taky jsem měla alergii, astma.... a zezačátku jsem jedla opravdu jen obiloviny, luštěniny, zeleninu... žádný slad, žádné ovoce, žádnou moouku, ani ořechy....  Díky tomu už mám od toho klid.
Kamarád by udělal líp, kdyby místo vyřazení masa(to by vyřadil taky ale ne hned) , přidal obiloviny a zrušil cukr. S vyřazením uzenin a ml.výrobků souhlasím...
Kozí výrobky mu na astma nepomůžou.
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Únor, 2010, 13:22:00 »

Kozí kefír ( dá sa vyrobiť v domácich podmienkach z kozieho mieka za pomoci "kefírovej huby" ) je niečo špičkové. Ale momentálne som sa tam ešte nedostal.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 23. Únor, 2010, 07:34:27 »

Ahoj,

taky jsem měla alergii, astma.... a zezačátku jsem jedla

Ahoj El, jak dlouho trvalo "ze začátku"? Vysazení sladu, ovoce a ořechů zní dobře, ale jak to dlouho vydržet?
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 23. Únor, 2010, 08:09:57 »

V tvojej otázke som zacítila obavu - že budeš musieť niečo vydržať a nieoho dobrého sa vzdať. Že príde niečo nepríjemné, nejaké trápenie. Mnohí ľudia si myslia, že vzdať sa niektorej doterajšej pochúťky, sú galeje. Treba to ale skúsiť . Ten pocit, keď sa zbavíš problémov, a pocítiš príval energie, je úžasný.         
Ja nie som ani zďaleka svätá.   Niekedy  ma chytí chuť na niečo, čo som kedysi jedla a musela vyradiť. Dám si to, ale po pár sústach prídem na to, že to nie je až také chutné, aká bola moja túžba a nadlho mám zase pokoj. Prídeš na to, že harmónia a zdravie sú oveľa príjemnejšie ako prchavý dočasný zážitok z nejakej laskominy. A potom  dlhodobý zdravotný problém, ktorý ti pochúťka prinesie.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 23. Únor, 2010, 15:53:48 »

Hodně přísně jsem to dodržovala půl roku, pak jsem postupně začínala s vařeným ovocem.. trochou sladu.. ořechy.. pak i čerstvý ovoce. Dneska hřeším mnohem víc.. ale jestli na jaře kejchnu !  Grin
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Únor, 2010, 22:08:37 »

v Telči je chovná a záchranná stanice..mají tam prťavý kozičky, to jsou nejroztomilejší stvoření na světě!
nosíme jim tam laskominy, občas, taky bych takovou prťavou chtěla.

(pardon za vybočení z tématu, ale kdybyste je viděli!aach)
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 24. Únor, 2010, 07:40:09 »

V tvojej otázke som zacítila obavu - že budeš musieť niečo vydržať a nieoho dobrého sa vzdať. Že príde niečo nepríjemné, nejaké trápenie. Mnohí ľudia si myslia, že vzdať sa niektorej doterajšej pochúťky, sú galeje. Treba to ale skúsiť . Ten pocit, keď sa zbavíš problémov, a pocítiš príval energie, je úžasný.         
Ja nie som ani zďaleka svätá.   Niekedy  ma chytí chuť na niečo, čo som kedysi jedla a musela vyradiť. Dám si to, ale po pár sústach prídem na to, že to nie je až také chutné, aká bola moja túžba a nadlho mám zase pokoj. Prídeš na to, že harmónia a zdravie sú oveľa príjemnejšie ako prchavý dočasný zážitok z nejakej laskominy. A potom  dlhodobý zdravotný problém, ktorý ti pochúťka prinesie.

Já osobně jsem před 9 měsíci RADIKÁLNĚ změnila stravování, jasan, že bych to chtěla zkusit bez sladu, ořechů, ovoce, mouky,  ale měla bych vážné problémy, CO vařit a CO jíst? (běžně používám seitan, 2 x do týdne si vezmu chleba, slad používám každý den na kaši, ovoce mám tak 3 x do týdne....).
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 24. Únor, 2010, 08:26:19 »

berinda : No ja si svoj jedálniček bez ovocia ( barevná hromada pro opice - podľa "Mrs Prúchové" ) neviem predstaviť. Odkedy ho jem nalačno ( 60g. sušeného + 1-2 kusy hrušky-vyrovnané energie, alebo jeden kus jablka ( väčšieho ) ) a hoci aj túto zimu, nenachladol som, nebolo mi zle, cítim sa lepšie, ako keď som ovocie nejedol. Ovocie je bomba, nikdy sa ho nevzdám. Chúďatá opice... spáli im to slezinu, lebo sú to rýchle cukry... chúďatká... aký je boh sv*ňa, že ?  Very Happy - Kto tomu verí, nepoužíva logiku. Príroda je všemohúca.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 24. Únor, 2010, 08:41:05 »

Ani paní Průchová není proti ovoci. Spíše je v tom velký zmatek.
Já pod návalem prvotní M literatury (a neříkám že jen od pí Průchové) měl dojem, že slad je 100x lepší jak nějaké ovoce.
Tak jsem všude používal jen slad.
Pak u ní na diagnostice se mi "vysmála", že je to koncetrát a stejně jako jakýkoli jiný koncentrát není moc dobrý.
Prej mám používat ovoce, čímž mi přebourala moji anti-ovocnou makrobiotiku.
To jen tak pro info.
Ta teorie s koncetráty platí pro jakýkoli koncentrát, bacha na ně ve větší míře - tahini, jablečný sirup apod.
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 24. Únor, 2010, 17:55:49 »

V obličeji se mi po 2 měsících "perfektní" pleti objevil opět flíček (přes víkend jsem byli na návštěvě a celou neděli jsem ládovala všechno možné a nemožné:-(

Co teda pro pročištění vysadím tak bude pšenice, žito a výrobky z nich (toto mi radila na konzultaci MUDr. Strnadelová asi před půl rokem, ale to jsem ještě jídávala kváskový chleba denně....., tak se mi to zdálo neproveditelné.

Teď v pšenici a žitu problém nevidím, v ovoci a sladech však zatím jo :-(
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 25. Únor, 2010, 06:42:38 »

Já jsem ráda, že jsem si prošla tím půl rokem , jak jsem psala, dneska už bych to udělala jinak...  ne tak zhurta, ne tak radikálně.. došla jsem k tomu, že jídlo je sice důležité ALE... striktnost vede po nějaké době k opaku(ta doba je různá, jak u koho...).. není v tom harmonie, člověk na to myslí, ikdyž si jeho ego myslí že ne... pořád vidím jako nejdůležitější být víc v přírodě, být aktivní.. prožívat a jako perličku si dát dobrý jídlo. A hlavně snažit se nežít ve městech a směřovat se do přírody a pěstování a žití podle ročních dob a ne jen jezení podle ročních doby..

Takže řešit flíček na obličeji ... to už fakt nechci, taky jsem to dělala a hledala problém v jídle....  a většina z nich byla nakonec ouplně jinde...   i když i tak šlo třeba u mě o zbavení se nadbytečnýho jinu..
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Únor, 2010, 12:22:47 »

Moc pěknej příspěvek, El.  Wink
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 25. Únor, 2010, 16:57:38 »

Citace
ne tak zhurta, ne tak radikálně..

když já si nedokážu vybočení z mb odpustit..
nedokážu si to nevyčítat, užít si to jídlo, co jinak nejím..
proto si nedám babiččino cukroví, protože vím, že na to budu 3 dny myslet..
"ulítnutí" mi nestojí za to.
snad si to časem v hlavě přeorganizuji, ale zatím..
zatím se mi dělá spíš špatně, když vidím, jak se naši cpou vepřovýma řízkama a bramborama se sýrem..
to budu radši o hladu (ano vím, že tenhle přístup asi není úplně ono..)
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 25. Únor, 2010, 20:12:12 »

Dospěla jsem k závěru, že příčinou "mého flíčku", který už stejně mizí:-), nebylo vybočení v jídle v neděli na návštěvě u známých, ale STRES od čtvrtka (pozitivní)  do pondělka (negativní):-(

Díky za příspěvky.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení